www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 00:24

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 
Autor Poruka
 Naslov: Život
PostPostano: 18 tra 2009 08:12 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 02 tra 2009 13:59
Postovi: 8
Lokacija: Hrvatsko Zagorje
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tako čudesan, a tako nepredvidljiv. Tako divan, a tako ponekad težak. Neponovljiv, jedinstven, pun prisutnosti skrivenoga Boga. Boga živoga. Život je tek dašak vjetra u vječnoj Božjoj namisli. Trenutak u vječnosti. Sa strahopoštovanjem razmišljam o našem stvaranju. Iz ničega. A opet, iz silne Božje ljubavi koju je gajio prema nama, dok smo još postojali samo u Njegovoj namisli, u Njegovom Presvetom Srcu. Bog, koji je tako nezavisan i dostatan Samome Sebi, ipak je htio mene, tebe, svakoga od nas, uz Sebe.

I darovao nam je život. Taj beskrajni, predivni život. Postanak. Prebivanje. Bitak. Od Onoga koji Jest i mi smo. A opet, sve u jednom jedinom trenutku može nestati, kao da nikada nije ni postojalo; da nas On ne podržava Svojom milošću. Da nam Život ne daruje život, iz dana u dan, iz mjeseca u mjesec, iz godine u godinu. I tako od početka stvaranja, od iskona, do kraja vremena. A onda? Opet život.

U Njemu živimo, mičemo se i jesmo. Bez Njega, naš život ne vrijedi ništa. Ali, zbog Njega, naš život vrijedi Njegov život. On koji je Život, dao je život, da bi smo mi imali život. U izobilju da bi smo ga imali. I mi živimo. I živimo život punim plućima. I radujemo se životu, čitavim svojim bićem. Bićem koje je poteklo od Najuzvišenijega Bića, u kojem život jest. On Jest Bitak. Vječni. Pradavni. Život u Samome Sebi. Sve drugo ovisi o Njemu. Svaki naš treptaj oka, svaki naš uzdah, ovisi o Njemu. On Svojim Duhom potpomaže naš duh na život. Bez Njega nema ni života. Što bi bilo da nas nije niti stvorio? Ne bi smo ništa znali, niti imali pojam o sebi. Stoga je život usko povezan s ljubavlju. Bez Ljubavi, nema ni života. Život dakle jest Život, stoga živimo život, sada i u vječnosti.

Kao što je rekla sv. Mala Terezija: « Ja ne umirem, ja ulazim u život ». Tako neka bude. Amen.

. . . posvećeno mojoj djeci
_________________


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Život
PostPostano: 18 tra 2009 22:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Gaudo Rex napisao:
Tako čudesan, a tako nepredvidljiv. Tako divan, a tako ponekad težak. Neponovljiv, jedinstven, pun prisutnosti skrivenoga Boga. Boga živoga. Život je tek dašak vjetra u vječnoj Božjoj namisli. Trenutak u vječnosti. Sa strahopoštovanjem razmišljam o našem stvaranju. Iz ničega. A opet, iz silne Božje ljubavi koju je gajio prema nama, dok smo još postojali samo u Njegovoj namisli, u Njegovom Presvetom Srcu. Bog, koji je tako nezavisan i dostatan Samome Sebi, ipak je htio mene, tebe, svakoga od nas, uz Sebe.

I darovao nam je život. Taj beskrajni, predivni život. Postanak. Prebivanje. Bitak. Od Onoga koji Jest i mi smo. A opet, sve u jednom jedinom trenutku može nestati, kao da nikada nije ni postojalo; da nas On ne podržava Svojom milošću. Da nam Život ne daruje život, iz dana u dan, iz mjeseca u mjesec, iz godine u godinu. I tako od početka stvaranja, od iskona, do kraja vremena. A onda? Opet život.

U Njemu živimo, mičemo se i jesmo. Bez Njega, naš život ne vrijedi ništa. Ali, zbog Njega, naš život vrijedi Njegov život. On koji je Život, dao je život, da bi smo mi imali život. U izobilju da bi smo ga imali. I mi živimo. I živimo život punim plućima. I radujemo se životu, čitavim svojim bićem. Bićem koje je poteklo od Najuzvišenijega Bića, u kojem život jest. On Jest Bitak. Vječni. Pradavni. Život u Samome Sebi. Sve drugo ovisi o Njemu. Svaki naš treptaj oka, svaki naš uzdah, ovisi o Njemu. On Svojim Duhom potpomaže naš duh na život. Bez Njega nema ni života. Što bi bilo da nas nije niti stvorio? Ne bi smo ništa znali, niti imali pojam o sebi. Stoga je život usko povezan s ljubavlju. Bez Ljubavi, nema ni života. Život dakle jest Život, stoga živimo život, sada i u vječnosti.

Kao što je rekla sv. Mala Terezija: « Ja ne umirem, ja ulazim u život ». Tako neka bude. Amen.

. . . posvećeno mojoj djeci
_________________



..lijepo je diviti se Gospodinu... :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 tra 2009 06:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Zaiiata predivan tekst.Istina je. Gospodin nam je dao zivot i Gospodin nam ga ima pravo i uzeti.Svi mozemo biti Kristovi i zivjeti u Kristu i s Kristom.Sve ovisi o nama samima,koliko Mu se predamo,koliko postujemo 10 Bozjih zapovjedi,koliko uopste zelimo biti Bozji sinovi i kceri.Bog nam je dao zivot,a dao nam je i slobodnu volju,pa sto od tog izaberemo.Mnogo sve ovisi i o samom odgoju ,to jest koliko se u obiteljima moli i koliko se odlazi na svete Mise.Ako dijete malo zadobije pravi poticaj vjere,oni korjeni se usade u njega i ako i skrene sa puta vjere i udalji se od Boga,ono se opet svremenom podsjeti dana iz djetinstva i prione kada tada opet molitvama i Bogu.Mnoge pogodi gubitak drage osobe,mnoge neka teska bolest,mnoge neke druge nepogode i tada se vracaju svom Gospodinu.Mnogi lutaju i traze na svim drugim krivim stranama i navuku na sebe jos gorja zla,ali ipak se nade netko tko ih uputi na pravi put.Bog se brine za svakoga od nas i On nas uvijek ceka da Mu se vratimo,ali cesto puta sve ovisi o nama ljudima koliko smo spremni vratiti se Gospodinu i koliko smo spremni nasim molitvama uputiti izgubljene osobe na pravi Bozji put.Molitva iz srca i jaka cvrsta vjera su pravi put do naseg Gospodina.On nam oprasta sve nase grijehe i svojom nas Krvlju cisti od svega zla i svih bolesti,On izbjeluje nase prljave haljine u samo u Njega je oprostenje i ljubav.Bit svega je prihvatiti Gospodina i kad Ga ponovo pronademo ,kad Mu se vratimo,moramo bit svjesni toga da nam je On sve grijehe oprostio i onda moramo ostati na tom putu vjere i molitvi,a ne opet kad se svega rjesimo i ozdravimo opet skrenuti na krivi put sa mislima,ah Gospodin ce nam i opet oprostiti,sad sam zdrav,ne trebam ga vise i opet se vracamo starom nacinu zivota pa nam biva jos gorje...Moramo bit spremni reci NE dosadasnjem zivotu i Gospodina cvrsto zagrliti i prionuti uz Njega sretbni sto smo ga pronasli i nikada ga vise nesmijemo ispustiti iz svoga srca.Gospodin je ljubav i Milosrde i On uslisava sve nase molitve i u Njegovoj prisutnosti mozemo lakse nositi svoj kriz i lakse se nosimo sa svim nedacama jer smo svjesni toga da imamo zastitu i pomoc od Gospodina.Hvala ti dragi brate sto si otvorio ovu predivnu temu.BtB. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 svi 2009 12:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Stremimo prema što dužem životu, budemo zdravi i vitalni te doživimo lijepu starost..
- ponekad se divimo sokolu koji može nadživjeti max. čovjekov vijek od 100 g.
- krokodilu koji doživi i do 300 godina
- kitu i do 500 godina
- hrastu i do 1000 godina
- nekim zgradama i spomenicima starih tisuće i tisuće godina
i razmišljamo kako nam je životni vijek kratak u odnosu na neke životinje, biljke, stvari.. Kad bi znali i vjerovali da nam ( za razliku od navedenih), Svemogći Bog, osim ovozemaljskog života "nudi" da živimo život vječni, počeli bi stremiti takvom životu već danas, izabrati i zaslužiti taj vječni a ne umirati 70-80 godina od darovanog nam rođena pa do smrti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 svi 2009 11:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 stu 2008 20:12
Postovi: 1091
Lokacija: Na putu ka domovini
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Slika
Svi smo mi čudesna stvorenja ljubavi, ali smo nažalost, naspram te istine, slijepi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 svi 2009 15:42 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2007 20:16
Postovi: 237
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Život=Isus, on je taj koji je život..sam Isus


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 6 post(ov)a ] 

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 23 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr