www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 04 lip 2024 20:44

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10
Autor Poruka
 Naslov: Re: STRAHOVI
PostPostano: 18 lis 2012 08:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 vel 2011 11:32
Postovi: 215
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Emanuel 7 napisao:
Rebeka jako dobro razmisljas i znam da se neki prave katolici a to nisu i mogu biti vrlo opasni svojim krivim djelovanjem pitala si dali je svaka nevolja opsjednuce naravno da nije vecinom su to zamke zloga iz kojih se nekad sami nemozemo izvuci i osloboditi pa nam trebaju molitve otklinjanja i naravno ispovjed sveta pricest ,a opsjednuce je drugo onda demon vlada osobom muci je takvim osobama smeta sve sveto u crkvi ih nesto gusi pa moraju van ,a za vrijeme egzorcizma ako ga odobri biskup otkrivaju tude misli stvari znaju jezike koje nikad nisu ucili i imaju ogromnu snagu toliku da lance trgaju to je prava opsjednutost ,a ima ih vise vrsta ,a ti dragi luki nemoj sudit da nebudes suđen samo dragi Bog sudi.


Mir s tobom brate ! :grlim te:
Daj se ti lijepo predstavi. Mislim da je to najbolje. Ovako-
pozivati na to da ti se osobe u problemima jave na "pp" je svakako sumnjivo.
Sad moram priznati da onaj gornji pozdrav nije bio sasvim iskren. Ne sviđaš mi se...
Ali ću nastojati do kraja posta to popraviti. Isuse, molim te pomozi mi da Emanuela
ljubim kao što ga ti ljubiš ! Ti jedini znaš što je u našim srcima.
Daj da te prepoznamo, i ljubimo u svim osobama koje nam pošalješ na put !
Mir s tobom Emanuele :) !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: STRAHOVI
PostPostano: 18 lis 2012 10:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
TRN napisao:
. Ovako- pozivati na to da ti se osobe u problemima jave na "pp" je svakako sumnjivo.


Ja sam to drugacije shvatila...Emanuel je napisao javno,to jest odgovorio je javno clanovima ,koji traze pomoc...
Svakako on se nije predstavio..ali u tome nije problem....
Clan koji postavi ovdje takvo " osjetljivo-privatno" pitanje ,mora racunati ,da ako nesto presuti( i ne napise sve ) da moze doci do krivog shvacanja..Zato treba biti jasan sta zeli..
Mi cesto na istu stvar gledamo razicito,i svi dobronamjerno zelimo pomoci..itako moze biti krivo shvaceno.

Njegovo pozivanje na pp,ili e-mail..om,je tek onda dao do znanja,da,ako osoba ne zeli javno pisati..u tom slucaju moze se obratiti privatno...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: STRAHOVI
PostPostano: 18 lis 2012 10:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Emanuel 7 napisao:
Rebeka jako dobro razmisljas i znam da se neki prave katolici a to nisu i mogu biti vrlo opasni svojim krivim djelovanjem


Ma danas je svasta u svijetu,cak sta vise i u nasoj KC,se umjesalo zlo,da u nekim situacijama nismo,vise sigurni ..

Citat:
pitala si dali je svaka nevolja opsjednuce naravno da nije vecinom su to zamke zloga iz kojih se nekad sami nemozemo izvuci i osloboditi pa nam trebaju molitve otklinjanja i naravno ispovjed sveta pricest ,

Gledaj,kod nas katolika uvjek je bio taj prokleti prok...i danas ,kao da ga ima jos vise...Na sve se mora obratiti paznja,jer u svemu vreba zamka zloga..Samo,mi moramo vjerovati i imati pouzdanje,Bog nam mora biti na prvom mjestu ,a onda porok nema sansu..Cesto smo puta sami krivi za neke slucajeve..
Molitva odklanja nema Crkveno odobrenje, i koliko je meni poznato ona je dopustena na koristenje u takvim zajednicama , kao sto je Tabor,karizmatska,itd..Znaci oni je mogu koristiti...A danas se cesto moze procitati javno,kako ljudi savjetuju drugima tu molitvu..i sire je..Tu bi prvo trebao covjek znati o cemu se sigurno radi,a ne predpostavljati da bi to moglo biti..
S,takvim stvarimo moze cak sta vise i jos vise naskoditi...nego pomoci..
Citat:
a opsjednuce je drugo onda demon vlada osobom muci je takvim osobama smeta sve sveto u crkvi ih nesto gusi pa moraju van ,a za vrijeme egzorcizma ako ga odobri biskup otkrivaju tude misli stvari znaju jezike koje nikad nisu ucili i imaju ogromnu snagu toliku da lance trgaju to je prava opsjednutost ,a ima ih vise vrsta ,a ti dragi luki nemoj sudit da nebudes suđen samo dragi Bog sudi.


Mi danas znamo da je jako malo Trajnih Egzorcista..Vecinom djeluju "privremeno" ,koji dobiju za odredjenu osobu dozvolu od svog Biskupa..I takve se stvari vise manje rade u tajnosti...Jer pravih ospjednuca je jako malo..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: STRAHOVI
PostPostano: 18 lis 2012 10:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Slobodna Dalmacija - copy:

OPSJEDNUTOST zagrebački nadbiskup
odredio svećenika ZA OBRED EGZORCIZMA
Bozanić protiv Nečastivog
Građani koji smatraju da se trebaju podvrgnuti obredu istjerivanja sotone mogu se obratiti Zagrebačkoj nadbiskupiji
PIŠE MARIJANA CVRTILA

Zagrebačka nadbiskupija dobila je prvoga službenog egzorcista, potvrdio je u petak zagrebački nadbiskup kardinal Josip Bozanić. Na susretu s novinarima kardinal je potvrdio kako je odredio svećenika koji će izvoditi taj obred, no njegovo ime, status, kao i župa iz koje dolazi, stroga su tajna.
- Uvjet za njegovo imenovanje bio je da javnost ne smije znati da on obavlja egzorcizam – pojasnio je kardinal Bozanić. Ta tajna, kaže, ostaje između njih dvojice.
-U nas se prave skandali u medijima od tih obreda, pa smo radi zaštite tog svećenika i osoba koje će mu eventualno dolaziti, ovako odlučili. To je praksa Crkve – bio je decidiran kardinal. Uz to, i rimski obrednik kaže da se pri obavljanju egzorcizma «valja čuvati da ne bude spektakl za prisutne», te da «za vrijeme egzorcizma nikako nema mjesta sredstvima društvenog priopćavanja».
No, građani koji smatraju da se trebaju podvrgnuti obredu istjerivanja nečastivog mogu se obratiti Zagrebačkoj nadbiskupiji. Pokaže li se da doista trebaju egzorcista, bit će upućeni, sada, ovlaštenoj osobi.
Iako se godinama spominjala brojka od stotinu tisuća opsjednutih Zagrepčana, a molitvene i karizmatske zajednice upozoravale na potrebu imenovanja službenih osoba, kardinal Bozanić potvrdio je kako su im se dosad javile – svega tri osobe.
-No, nijedan od tih slučajeva nije bio za egzorcizam – kaže kardinal.
Crkva u Hrvatskoj godinama nema službenih egzorcista, točnije osoba koje imaju generalno dopuštenje za obavljanje egzorcizma. Kardinal Bozanić podsjeća da se egzorcist ne imenuje na, uvjetno rečeno, nacionalnoj razini, nego svaki biskup za svoje područje imenuje takvu osobu ili joj daje privremeno dopuštenje za obavljanje egzorcističkih obreda.
U Zagrebačkoj nadbiskupiji godinama nijedan svećenik nema generalno dopuštenje za obavljanje egzorcizma. No, kako u Zagrebu, tako i nekim drugim biskupijama, poznata su imena svećenika kojima je bilo dopušteno izvoditi egzorcizam za određene slučajeve. Među njima su pater Dragan Smiljan Kožul iz zagrebačke župe Svetog križa u Sigetu i voditelj Pokreta krunice za obraćenje i mir, fra Zvjezdan Linić, voditelj Kuće susreta – Tabor iz Samobora, msgr.Josip Balobanić iz Zadarske nadbiskupije, vlč.Zlatko Sudac iz Krčke biskupije. U Hrvatskoj je djelovao i službeni slovenski egzorcist iz Ljubljanske nadbiskupije vlč.Marijan Arhar.
U Crkvi postoje različiti stavovi oko egzorcizma. Katolički teolog prof.dr.Adalbert Rebić, primjerice, ističe:
-Više su oko toga stvoreni mitovi. Ne volim se time baviti. Postoji zlo, a vrag je personifikacija zla. Ja vjerujem u Boga – ističe prof.dr.Rebić.

Poziv Sotoni da odstupi

•• uvodni obredi obuhvaćaju znamenovanje križem i pozdravom te, ako je potrebno, blagoslovom vode i škropljenjem blagoslovljenom vodom
•• slijede litanijske molitve kojima se zaziva nebeska crkva svetih
•• mole se psalmi, naviješta evanđelje, polože se ruke na mučenoga (vexatus), moli se Vjerovanje ili obnova krsnih obećanja te Očenaš
•• prema prosudbi otklinjatelja – exsufflatio (udahnjivanje);
•• središnja molitva koja je sastavljena od deprekativne formule u kojoj se zaziva Duh Sveti i imperativne koja se obraća sotoni («da odstupi»)
•• zahvalni hvalospjev i zaključni blagoslov;

Pomazanje

•• Ne trebaju se sve tegobe tumačiti kao opsjednutost, no postoje neki simptomi koji na to upućuju: neprestane mučnine, opća nezainteresiranost... Neke majke čak u takvom stanju odbacuju svoju djecu. Ljudi katkada i ne znaju da su opsjednuti. Osim posjeta liječniku, svećenici preporučuju da se svaka osoba prije eventualnog egzorcizma temeljito ispovijedi i okaje grijehe te primi bolesničko pomazanje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: STRAHOVI
PostPostano: 18 lis 2012 11:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 ožu 2011 14:29
Postovi: 1353
Lokacija: Istra-Istria
Podijelio: 185 zahvala
Zahvaljeno je: 170 zahvala
Ja ću samo ponoviti svoje mišljenje, a to je, da se ne treba sve pripisivati onom tamo..., a najvažnije od svega je to da je ISUS JEDINI KOJI LIJEČI! Ima puno dobrih i dragih svećenika sa kojima se može popričati i rješiti neke stvari, pa samo hrabro! Nismo sami i nikada nećemo biti, tako nam je naš Gospodin obećao i ja mu VJERUJEM! :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: STRAHOVI
PostPostano: 19 lis 2012 21:07 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 lis 2012 17:18
Postovi: 21
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Rebeka ja ne savjetujem nikome sto da moli ja molim samo ako mi svecenici odobre i to su samo rijetki slucajevi i molitve otklinjanja su jake i pomazu ,a ja sam ocito previse rekao pa je najbolje da sutim i molim sa svecenicima u miru bez da se nekome sviđam ili ne ja sam htio pomoci i kome treba taj ce se obratiti i ja znam da Isus jedini oslobađa i da je od sotone uvijek zlo ,a od Boga dobro.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: STRAHOVI
PostPostano: 20 lis 2012 19:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Emanuel 7 napisao:
Rebeka ja ne savjetujem nikome sto da moli ja molim samo ako mi svecenici odobre i to su samo rijetki slucajevi i molitve otklinjanja su jake i pomazu ,a ja sam ocito previse rekao pa je najbolje da sutim i molim sa svecenicima u miru bez da se nekome sviđam ili ne ja sam htio pomoci i kome treba taj ce se obratiti i ja znam da Isus jedini oslobađa i da je od sotone uvijek zlo ,a od Boga dobro.

Ne,nismo se razumjeli Emanuele..nisam to rekla..evo citiram ti moje rijeci...
Citat:
Ti si u Taboru..i dobro bi bilo da ovaj forum ima nekoga tko bi mogao ljudima u takvim potrebama pomoci

Ne znam zasto smatras da si previse rekao,i da je bolje da sutis..Ja mislim bas obratno..da treba vise o tome govoriti..Svakako da cesto se krivo razumijemo, zato je svaki dijalog dobar jer kroz njega mozemo odkloniti nase zablude,i krvo shvacanje..i nauciti uvjek nesto novo..sto nam moze biti na nase dobro i izgradnju vjere..
Ovdje nije rijec o svidjanu,ovo je katolicki forum gdje svjedocimo svoj zivot u Kristu..svjedocimo svoju vjeru,onako kako ju zivimo ..i svatko bi nam trebao biti dobrodosao ,jer je nas bliznji..( nije pozeljno lazno prestavljanje,i provokacije,koje smo cesto imali na-tt.)
Jako je loso,a to sam na stotine puta ovdje osjetila,da cim nam se misljenja tuku,cim se ne slazemo s drugom stranom...odmah odustajemo..ili udaramo kontra ..pa cesto tako dodje do vrijedjanja..
Mogi zapisu i traze pomoc,a kad im se odgovori ..dobili su odgovor koji " nisu ocekivali" i u takvim situacijama najcesce odustaju...od daljnjeg dijaloga..

Citat:
ali im trebas prvo dati do znanja da se predaju Isusu u ruke..da pokusate zajedno moliti ......mozda cak i ovdje na forumu...


Nije moranje da netko iznosi sve u tancine ovdje javno,dovoljno je da samo navede o cemu se radi,kao recimo ovdje na temi "strahovi"..Tu ,kako vidimo svatko odgovara ili iz iskustva ili kako on smatra da je najbolje..
Na clanu je da prihvati odgovor,a ne mora da se slaze sa njim...


Emanuele ..ostao si mi duzan jedan odgovor na onoj drugoj temi...Moze odgovor,cekam?
Bog te blagoslovio! smajlic8 smajlic8 smajlic8


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: STRAHOVI
PostPostano: 20 lis 2012 21:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 lis 2012 17:18
Postovi: 21
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moze odgovor uvijek ako ga znam ali ponovi mi pitanje iz te teme i odgovorit cu neznam tocno koji?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: STRAHOVI
PostPostano: 22 lis 2012 12:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Emanuel 7 napisao:
Moze odgovor uvijek ako ga znam ali ponovi mi pitanje iz te teme i odgovorit cu neznam tocno koji?



Evo ovdje na ovoj temi..

viewtopic.php?f=1&t=6696&start=15


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 19 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr