www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 03:32

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 495 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 50  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 18 ožu 2015 11:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 tra 2014 00:02
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
SAN napisao:
Naravno da vidioci i oni koji vjeruju u ukazanja u Medugoriju nisu pogresivi, nego vjerujuci ljudi, dovoljno pametni da zakljuce da se Gospa tamo nije ukazala Bog nebi dopustio tolike godine manipulacije..kao da bi se tamo dogadala ozdravljenja, molitva da nije bilo ukazanja, da je to od vraga svira bi tamo rock, ljudi bi u sto vecem broju dobivali rak, sidu, na podbrdu bi bilo da izvines seksa svako sa svakim, nebi bilo molitve, nebi se osjecao mir, samo jos veci nemir i zlo.Iz usta vidjelaca bi izlazile zmije.Znaci nije od vraga, vec od Boga...ukazala se Gospa 100 %-tko nevjeruje nek ceka vidljivi znak..oni koji vjeruju, Gospini su na poseban nacin.


Dobro.
A da vi napravite neku novu "neprogrešivu Međugorsku crkvu" ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ožu 2015 12:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
SAN napisao:
...ukazala se Gospa 100 %-tko nevjeruje nek ceka vidljivi znak..oni koji vjeruju, Gospini su na poseban nacin.


Biskupi su lijepo zakljucili "Non constat de supernaturalitate". Dakle, boskupi ne mogu biti sigurni, ali mi ima da vjerujemo vama na rijec? O Boze... :roll: Drugo, kad bi se taj znak i pojavio, nitko i dalje ne bi bio primoran vjerovati u to (kako je vec Rora napisala). A to da su "oni koji vjeruju vec Gospini na poseban nacin" nije vrijedno komentara.. Dovoljan je "face-palm"

SAN napisao:
Vremena su takva da Gospa mora non stop slat poruke preko vidjelaca, da napomene da je ona tu, jer ljudi necuju njen poziv, njeno Majcino srce kako zove.


Kako rece papa Franjo, Gospa ne radi u postanskom uredu...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ožu 2015 13:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Ja nikad nisam rekla da Gospa radi u postanskom uredu Zemaljskom, al sigurno radi za Boga salje u Ime svog Sina poruke cesto vidiocima jer joj je stalo da pokaze da je non stop tu, da nikad nije otisla iz zivota vidjelaca i Medugorija kao mjesta ukazanja, Gospa poruke salje jer voli ljude, i zove ih tsaljescestocesto jer hoce da pokaz da joj teskotcestocestukazivatzivslat Majciciruke, za nju to nije nikakav problem, onMajcicajcica koja radcini cinciniado cescestolsaljeoruke..netreba se bit ljubomorno na one ljude koji vjeruju u ukazanja, treba bit zahvalno Majcici sto je ona na poseban nacin povezana sa takvim ljudima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ožu 2015 13:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Ljubav koju mama Marija osjeca prema ljudima je tako velika da joj uopste nije problem slat cesto poruke...to je za nji sitnica....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 ožu 2015 13:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Bas mi je drago sto Gospa cesto salje poruke.Ona to radi sa ljubavlju u Ime svog sina, ona negleda to ljudskim ocima evo ja sam postar pa saljem poruke, ona to cini iz ljubavi prema ljudima,srcem cini to..za covjeka, hoce da ljudi zive vjecno sa njom i Isusom , da sviju povede u Nebo, sve duse...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 ožu 2015 10:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Zoky napisao:
Naš novi župnik ne vjeruje u Međugorje, na njegov spomen mu se diže kosa na glavi. Stoga sam i ja na neko vrijeme prestao vjerovati u Međugorje... Ali kada pročitam ovako svjedočanstvo stvarno ne znam dal da vjerujem u takvo nešto ili ne. I ja sam htio ići u Međugorje, no nije mi se ukazala prilika, a kako župnik ne vjeruje u njega, ne organizira ništa vezano za njega tako da ne znam kada ću ga imati priliku posjetiti jer, iskreno, i ja sam postao malo skeptičan i ne vjerujem baš potpuno u te priče...

No ako mi se ukaže prilika za to, pa ako ništa drugo, idem vidjeti. Što mogu izgubiti :) barem turistički :)


Zoki tvoj župnik ne smije organizirat hodočašće, čak i da je najveći pobornik Međugorja on kao župnik ne smije tamo vodit župu. Kužiš, nije bitno jel on vjeruje il ne vjeruje u ta ukazanja, službena hodočašća su zabranjena, ako ja to dobro razumijem, tako je Crkva odredila.

Luki napisao:
Samo odi, mnogi župnici ne vjeruju, ali oni koji su puni Duha Svetoga - pitaj njih za mišljenje o Međugorju....
Pitaj fra Smiljana Kožula, Fra Ivu Pavića, vidi što je mislio o Međugorju pok. Linić, pročitaj svjedočanstva ljudi, pročitaj što je naš ipehar doživio u Međugorju pa nećeš imati nikakve dvojbe.

Međugorje je mjesto Mira, ispovijedi, obraćenja, vraćanja k Bogu. Za mene je Međugorje Podbrdo i Križevac, Crkva sv. Jakova i prelijepi Gospin kip koji se nalazi u njoj, kad se uspinješ na Podbrdo i na Križevac shvaćaš zašto je Gospa odabrala baš to mjesto.
Odi i vidi jer se to ne da opisati riječima.
Btb


Oni koji su puni Duha Svetoga, ko da "obični" svećenik nije pun Duha Svetoga, kao obični župnik nema pojma ali ovi imaju. Bio sam na duhovnoj obnovi pokojnog fra Zvjezdana i jedanput u Sigetu na zadnjem utorku što vodi fra Smiljan i nemam nešto loše za reći. Jedino kod fra Smiljana vidim problematičnu doktrinu grijeha predaka, tako znam jednu curu koja je otišla i rekla za neke probleme, a on je rekao ko zna što sve ima u obiteljskom stablu, al to je druga tema.

Vidim da su oni koji vjeruju u međugorska ukazanja puni Duha Sveotga, za razliku od ostale bagre koja samo zna filozofirat i teoretizirat. :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 ožu 2015 14:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
ita napisao:

A kad kažem-poruke se ne protive crkvenom nauku-
mislim na aktualne poruke koje se objave svakog 2. i 25. u mjesecu,
koje potiču na molitvu,post,mjesečnu ispovijed i što češću misu.
U tim porukama nema ništa krivo,pa čak i da ih vidioci govore sami od sebe-
u njima nas se podsjeća na ono što bi svi trebali činiti.
Ako te poruke potaknu samo jednog čovjeka na promjenu života-
to je velika stvar,ali po svjedočanstvima sa svih strana svijeta,
ne radi se samo o jednom čovjeku,nego o puno više ljudi.
Evo jednog svjedočanstva svećenika,koji je bio skeptičan i to baš
što se tiče Međugorja,pa poslušaj (kad uloviš vremena),al od početka do kraja.
Ne ,da se uvjeriš u nešto,al čisto da vidiš kak je čovjek potpuno promijenio mišljenje
i to baš u Međugorju.A prije toga nije htio ni ići tamo i sve mu je to bilo bez veze,ali...
https://www.youtube.com/watch?v=i5Tuhkspqioe


Pa valjda su te aktualne poruke vezane i za poruke iz prošlosti, ili štimaju od početka ili ne štimaju.
Poslušao sam svjedočanstvo svećenika od početka do kraja, zanimljiv govor, duhovit je čovjek, svjedoči o snazi sakramenata te bolesničkog pomazanja. Zanimljivo je i ovo šta je rekao da mu je fra Zovko rekao tajnu, al mene to ne uvjerava u istinitost ukazanja. No cijeli clip je iz 1994. tad još ni Tomislav Vlašić nije bio otpušten iz službe. Danas vidiš da "vidioci" ne mogu ić po župama i držat govore, već je to zabranjeno, barem je tako bilo u SAD-u.
Što se tiče fra Zovke njegov status mi je isto nepoznat, jel on suspendiran il nije, po onome šta piše na stranicama biksupije on tamo nema nikakve ovlasti ni ispovjedati ni drugo. Naravno ovaj svećenik Tim ništa od toga nije spomenuo.

Jedino ostaje vidjet hoće li se papa oglasiti u vezi rezultata zadnje Komisije koja je navodno još prije godinu dana predala svoje izvješće.

E da još jedna stvar otac TIm je u clipu rekao da Magisterij Crkve neće najvjerojatnije proglasit ukazanja istinitim dok god ukazanja traju ali vjerujuća Crkva kao može vjerovat, nešto u tom stilu. I taj argument se često povlači kao Crkva ne može priznat ukazanja dok ona traju.

Kako je onda Crkva priznala Fatimska ukazanja 30-ih godina a sestra Lucija je cijelog svog života imala viđenja i nakon priznanja?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2015 11:50 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
johnny 5 napisao:
Pa valjda su te aktualne poruke vezane i za poruke iz prošlosti, ili štimaju od početka ili ne štimaju.

Treba te poruke iz prošlosti preispitati.Nagađanje ne pomaže.
Mislim,trebalo bi Vicku pitati danas o tome.

johnny 5 napisao:
Poslušao sam svjedočanstvo svećenika od početka do kraja, zanimljiv govor, duhovit je čovjek, svjedoči o snazi sakramenata te bolesničkog pomazanja. Zanimljivo je i ovo šta je rekao da mu je fra Zovko rekao tajnu, al mene to ne uvjerava u istinitost ukazanja. No cijeli clip je iz 1994. tad još ni Tomislav Vlašić nije bio otpušten iz službe. Danas vidiš da "vidioci" ne mogu ić po župama i držat govore, već je to zabranjeno, barem je tako bilo u SAD-u.
Što se tiče fra Zovke njegov status mi je isto nepoznat, jel on suspendiran il nije, po onome šta piše na stranicama biksupije on tamo nema nikakve ovlasti ni ispovjedati ni drugo. Naravno ovaj svećenik Tim ništa od toga nije spomenuo.

Aj,super da si poslušao sve ,jer je stvarno dobro svjedočanstvo,a i duhovito,kak i sam kažeš.
Za zamisliti se,pogotovo onima koji su skeptični u vezi Međugorja.
Al da,uvijek ima novih pitanja,koja traže odgovor.
Meni su ,kak sam i prije rekla,što se tiče Međugorja,najvažnija ta svjedočanstva o obraćenjima.
To se ne može zanemariti,bez obzira,kakav tko stav imao o Međugorju.

johnny 5 napisao:
Jedino ostaje vidjet hoće li se papa oglasiti u vezi rezultata zadnje Komisije koja je navodno još prije godinu dana predala svoje izvješće.


Jednom hoće,to je sigurno.
Al mislim da ni njemu nije lako u ovom slučaju,
jer plodovi su vidljivi po cijelom svijetu,a s druge strane-
kak da se postavi prema čestim ukazanjima,koja se
događaju kamo god vidioci idu.Teško.Treba zapravo molit
za dobru odluku o Međugorju.To mi možemo,a sve ostalo je
zapravo u Božjim rukama.


johnny 5 napisao:
E da još jedna stvar otac TIm je u clipu rekao da Magisterij Crkve neće najvjerojatnije proglasit ukazanja istinitim dok god ukazanja traju ali vjerujuća Crkva kao može vjerovat, nešto u tom stilu. I taj argument se često povlači kao Crkva ne može priznat ukazanja dok ona traju.

Da,to je uvijek argument-da se ukazanja ne mogu priznat dok god traju.
Al i da se priznaju-mi možemo,a ne moramo vjerovat-i to je argument,
baš za različite stavove o ukazanjima-u stilu slažemo se da se ne slažemo.
Zato mi je u redu da svatko iznosi svoj stav o Međugorju,kakav god taj stav bio.
Dok god se ne ide protiv nauka Crkve i jedni protiv drugih,svaka rasprava je dobra.


johnny 5 napisao:
Kako je onda Crkva priznala Fatimska ukazanja 30-ih godina a sestra Lucija je cijelog svog života imala viđenja i nakon priznanja?

Nisam znala da je sestra Lucija imala ukazanja i poslije priznanja.
Al nekako mislim da to nema veze u ovom slučaju,jer se sve
ono što je Gospa govorila vidiocima ostvarilo i potvrdilo.
Nema razloga to preispitivat.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2015 17:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
ita napisao:
Treba te poruke iz prošlosti preispitati.Nagađanje ne pomaže.
Mislim,trebalo bi Vicku pitati danas o tome.


Pa to je valjda i napravljeno kad je Komisija radila istragu, tako se piskaralo da su "vidioci" davali izjave u Vatikanu.

ita napisao:
Jednom hoće,to je sigurno.
Al mislim da ni njemu nije lako u ovom slučaju,
jer plodovi su vidljivi po cijelom svijetu,a s druge strane-
kak da se postavi prema čestim ukazanjima,koja se
događaju kamo god vidioci idu.Teško.Treba zapravo molit
za dobru odluku o Međugorju.To mi možemo,a sve ostalo je
zapravo u Božjim rukama.


Pa Crkva se već postavila, Kongregacija za nauk vjere je zabranila da u SAD-u rade cirkus, i "vidiocima" je zabranjeno držanje govora po zemlji. To znači da je i papa suglasan s time.

ita napisao:
Nisam znala da je sestra Lucija imala ukazanja i poslije priznanja.
Al nekako mislim da to nema veze u ovom slučaju,jer se sve
ono što je Gospa govorila vidiocima ostvarilo i potvrdilo.
Nema razloga to preispitivat.


Puno toga što je "Gospa" rekla "vidiocima" se nije ostvarilo od tzv. velikog znaka, do prijetnji biskupu Žaniću, do rješenja hercegovačkog slučaja, i tako bliže i tako dalje. Pa onda ima i priča o nevidljivim pismima koja su vidljiva samo Vicki, pa do Gospinog životopisa koji će ona objaviti.
Tako da ne znam šta se to ostvarilo...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 ožu 2015 20:49 
Odsutan
Moderator
Moderator

Pridružen: 09 lis 2013 19:27
Postovi: 828
Lokacija: Požeška biskupija
Podijelio: 358 zahvala
Zahvaljeno je: 292 zahvala
johnny 5 napisao:
ita napisao:
Nisam znala da je sestra Lucija imala ukazanja i poslije priznanja.
Al nekako mislim da to nema veze u ovom slučaju,jer se sve
ono što je Gospa govorila vidiocima ostvarilo i potvrdilo.
Nema razloga to preispitivat.


Puno toga što je "Gospa" rekla "vidiocima" se nije ostvarilo od tzv. velikog znaka, do prijetnji biskupu Žaniću, do rješenja hercegovačkog slučaja, i tako bliže i tako dalje. Pa onda ima i priča o nevidljivim pismima koja su vidljiva samo Vicki, pa do Gospinog životopisa koji će ona objaviti.
Tako da ne znam šta se to ostvarilo...


Ovdje mislim na poruke iz Fatime,a ne iz Međugorja.
"Nema razloga to preispitivat"-se odnosi na ukazanja sestri Luciji nakon priznanja Crkve,
ne na Međugorje.
A što se tiče Međugorja-šta bude bit će.
Samo nebo zna,a mi možemo samo nagađat.
Meni su najjači argument obraćenja i to nitko
ne može poreći.I to su dobri plodovi Međugorja.
A sve ovo ostalo se mora jednom razriješit.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 495 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11 ... 50  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 73 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr