www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 vel 2018 22:34

Vrijeme na UTC [LJV]

Započni novu temu Odgovori  [ 664 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Papa Franjo
PostPostano: 14 vel 2018 19:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova

Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Vjeroispovjest: MislitiSvojomGlavom
Znamo mi da si ti slobodno misljenje kakvo se stjece u slobodnoj skol, koje nas uci ds nista ne prihvacamo bez shvacanja - sutnula nogom i da si prihvatila vjerovati bez objasnjenja.

Vrh
Citiraj  
PostOvaj post je obrisan od why na 14 vel 2018 19:46.
Razlog: Dvostruki upis
PostPostano: 15 vel 2018 08:19 
Odsutan

Podijelio: 11 zahvala
Zahvaljeno je: 71 zahvala
Vjeroispovjest: katolik
why napisao:
Znamo mi da si ti slobodno misljenje kakvo se stjece u slobodnoj skol, koje nas uci ds nista ne prihvacamo bez shvacanja - sutnula nogom i da si prihvatila vjerovati bez objasnjenja.

Da slobodna škola - što si ti pohađao Summerhill ?! :lol: :lol:
Daj molim te, pročitaj dva puta post prije nego li ga objaviš! :a1430:
Ne pali ti baš mislio sam na nešto drugo pišući nešto treće. Opet nabacuješ li ga nabacuješ... :roll:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2018 15:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova

Podijelio: 157 zahvala
Zahvaljeno je: 154 zahvala
Vjeroispovjest: Katolik
Status: Solo
Pa da mi trebaju objašnjenja onda nebi niti bila vjera :roll:

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2018 15:47 
Odsutan

Podijelio: 128 zahvala
Zahvaljeno je: 54 zahvala
why napisao:

Da, skola sigurno tako uci. Ja osobno nisam vjerovao da je voda H2O sve dok nisam shvatio kako se ti elementi spoje, dok ih nisam vidio. Takoder, ko sad se sjecam - 8 razred prof objasnjava bacanje atomske bombe na hirosimu i nagasaki a cijeli razred odbija dalje slusat dok nam ne objasni kako tocno nastaje cijepanje atoma.

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2018 17:45 
Odsutan

Rora napisao:
Pa da mi trebaju objašnjenja onda nebi niti bila vjera :roll:

Kako moze ozbiljan covjek, odgovoran barem prema sebi, prihvatiti vjerovati bez da provjeri?

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2018 17:52 
Odsutan

Podijelio: 128 zahvala
Zahvaljeno je: 54 zahvala
why napisao:
Kako moze ozbiljan covjek, odgovoran barem prema sebi, prihvatiti vjerovati bez da provjeri?

vjerovati
definicija:
glagol

(1.1) (što)
(a) Držati, smatrati da je nešto onako kako se prikazuje, kako tko govori.
(b) Misliti, držati, biti uvjeren.
(1.2) (komu, čemu) Imati povjerenja (u koga, u što), pouzdati se (u koga).
(1.3) (u koga, u što)
(a) Vjerovati u čije mogućnosti ili sposobnosti.
(b) Biti vjernik, vjerovati u Boga.

A da skupimo gospodinu za rijecnik? :lol:

They don't come out(words) smooth and in conjunction with your brain the way normal people's words do; they come out in chunks as if from a crushed-ice dispenser; you stumble on them as they gather behind your lower lip. So you just keep quiet.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2018 18:06 
Odsutan

Belive napisao:
why napisao:

Da slobodna škola - što si ti pohađao Summerhill ?! :lol: :lol:
Daj molim te, pročitaj dva puta post prije nego li ga objaviš! :a1430:
Ne pali ti baš mislio sam na nešto drugo pišući nešto treće. Opet nabacuješ li ga nabacuješ... :roll:

Razocarat ces me. Zar ti stvarno mislis da je smisao forumske rasprave u analizi strukure necije recenice. Ako hoces takvu analizu mojih tekstova, uopce nema problema; ostavi mi mail adresu i poslat cu ti neke moje eseje (slucajno bdsm tematike, ali tematika sad nevazna) gdje cu prihvatiti kompletnu jezicnu analizu i mislim da niposto necu pasti na tvom ispitu. Tekstovi su tu pisani i s namjerom da budu literarno relevantni.
Ovdje, na forumu, u nacelu pazim na jezik, ali ne uvijek iskljucivo jer po prirodi forumskog stila pisanja opravdan je razgovorni jezik. Stoga uvjeren sam da osoba tvoje razine kulture i naobrazbe savrseno razumije moju poruku iz one rasprave. I da shvaca konstrukt “slobodne skole” koji sam upotrijebio. Prema tome mogu ti reci da smatram hendikepom da tako izbjegavas vec u dva-tri zadnja navrata raspravljati o sadrzaju i ukazujes na firmu. Steta propustenog vremena.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2018 18:11 
Odsutan

dujam napisao:
why napisao:

vjerovati
definicija:
glagol

(1.1) (što)
(a) Držati, smatrati da je nešto onako kako se prikazuje, kako tko govori.
(b) Misliti, držati, biti uvjeren.
(1.2) (komu, čemu) Imati povjerenja (u koga, u što), pouzdati se (u koga).
(1.3) (u koga, u što)
(a) Vjerovati u čije mogućnosti ili sposobnosti.
(b) Biti vjernik, vjerovati u Boga.

A da skupimo gospodinu za rijecnik? :lol:

Nemas ti potrebe meni skupljati rijeci ni rjecnike. imas potrebe promisliti jesi li i ti u onoj skupini kojoj nije ljudski problem vjerovati bez da provjeri.

Vrh
Citiraj  
PostPostano: 15 vel 2018 18:19 
Odsutan

Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
Meni je malo glupo to kaj Whu piše. Ne da mi je glupo, nego mi njegovo pisanje izgleda, onak, dosta prozirno. Kako se vama ostalima čini?! Dok čitaš šta piše, čovjek dobije dojam da je znanost neki protivnik vjere u Boga. Imam dojam da on vidi znanost kao nešto što će raskrinkati vjeru. I ne samo to, kad čitam te njegove izjave o znanosti, izgleda mi kao da on sam ne zna šta je to znanost.

Uzmimo npr. ovu njegovu posljednju izjavu, citiram;

why napisao:

Kakvo je to "slobodno mišljenje", i kakva je to "slobodna škola"?! :l30:

Jesu li Leopold Ruzicka i Vladimir Prelog pohađali tu "slobodnu školu"?! Obojica dobitnici nobelove nagrade za kemiju i obojica katolici. Izgleda da su ipak nekako uspjeli spojit znanost koja se uči u "slobodnim školama" i vjeru. Ne zove li se institut Ruđer Bošković po Ruđer Boškoviću?! Ili?! Zake se ne zove institut Aleksandar Štulhofer pa Aleksandru Štulhoferu?! Slika

Nisu li (da sad ne spominjemo "staru gardu" znanstvenika) Georges Lemaître, Brian Kobilka, Peter Grünberg i Guglielmo Marconi znanstvenici svjetskog "kalibra", a opet, svi redom vjernici? Šta su Davor Pavuna i Vladimir Paar?! I koliko je diljem svijeta takvih ljudi? Ne znam, rekao bih - poprilično. Samo tup čovjek ne shvaća da znanstvenik može biti vjernik i obrnuto. Dok je meni s druge strane kristalno jasno da postoje znanstvenici koji su ateisti. Ima ih i u jednom i u drugom "taboru". Kojeg li čuda! :roll:

Posljednje šta je Whu napisao, citiram;

why napisao:

Kakva je ovo rečenica?! Nemoj se čuditi ako te Dujkan ismijava, citiram;

dujam napisao:
Da, skola sigurno tako uci. Ja osobno nisam vjerovao da je voda H2O sve dok nisam shvatio kako se ti elementi spoje, dok ih nisam vidio. Takoder, ko sad se sjecam - 8 razred prof objasnjava bacanje atomske bombe na hirosimu i nagasaki a cijeli razred odbija dalje slusat dok nam ne objasni kako tocno nastaje cijepanje atoma

Ništa drugo ni nemereš očekivati kad pišeš takve rečenice. Ja još sada ne razumijem kako je moguće da ova "kutija" koju nazivamo TV funkcionira, baš kao što ne kužim na koju se foru pojavi tipka "k" na monitoru, ako ja tu tipku "k" kojim slučajem pritisnem na tipkovnici. Neš mi veroval, ali dobio sam dvojku iz tog predmeta. Da se razumijemo! Dobio sam dvojku u "slobodnoj školi" u kojoj nas uče da ništa ne prihvaćamo bez shvaćanja. Jesam ih prevaril. Ali ni samo da ne razumijem kutiju koja se zove TV i tipku "k". Još danas ne razumijem tvoje bisere, citiram;

why napisao:
Statistika kao znanost već je odavno omogućila zaključke za koje pitaš: da li djeluje gospodar naši sudbina i koliko je smisleno naše svakodnevno ponašanje u tom smislu?

why napisao:
Da je statistika moćna znanost govori nam to da pomoću nje možemo prognozirati buduće događaje.

Statistika kao znanost?! Jaka znanost. Lol. Slika

why napisao:
E, pa vidiš, gosp. Fran, obrazovni sustav ovoga svijeta i sveučilišna naobrazba oblikuju produktivne ljude i produktivno mišljenje onih koji su sposobni donositi takve kvalitete zaključaka o kojima ja govorim i djelujem.

why napisao:
Kada čovjek od mjerodavnih vladinih ustanova i strukovnih komora ima licencije za svoje stručne elaboracije i kada kritika njegove stručne javnosti mu daje za pravo, e vidiš to su argumenti na koje se obrazovan čovjek poziva u svom djelovanju i svojem promišljanju; i zato ja s punim pravom se pozivam na činjenice i zaključke jer se oni potvrđuju! (a to sam ti odgovorio na tvoje ponavljano: što je to istina i što je to znanje?) – ono što se potvrđuje u stvarnosti!

Ke?! :l30: Slika

Sve je to vredu Whu. Ali ovde si nadmašio sam sebe. Definicija povijesti, citiram;

why napisao:
...ima jedno jednostavno pravilo (ne skroz precizno, ali vrlo upotrebljivo) što je to povijest. A što nije povijest. Ono što djeca uče u školi iz predmeta povijest - to je povijest.

Biologija. Ono što djeca uče u školi iz predmeta biologija - to je biologija. Učitelju! Šta je to kemija?! Kemija. Ono što djeca uče u školi iz predmeta kemija - to je kemija. Lol. Slika

Kakve su ti ovo fore Whu?! :roll:

p.s.

why napisao:

Kako može ozbiljan čovjek, odgovoran barem prema sebi pisati ovakve budalaštine, citiram;

why napisao:
Statistika kao znanost već je odavno omogućila zaključke za koje pitaš: da li djeluje gospodar naši sudbina i koliko je smisleno naše svakodnevno ponašanje u tom smislu?

why napisao:
Da je statistika moćna znanost govori nam to da pomoću nje možemo prognozirati buduće događaje.

why napisao:
E, pa vidiš, gosp. Fran, obrazovni sustav ovoga svijeta i sveučilišna naobrazba oblikuju produktivne ljude i produktivno mišljenje onih koji su sposobni donositi takve kvalitete zaključaka o kojima ja govorim i djelujem.

why napisao:
Kada čovjek od mjerodavnih vladinih ustanova i strukovnih komora ima licencije za svoje stručne elaboracije i kada kritika njegove stručne javnosti mu daje za pravo, e vidiš to su argumenti na koje se obrazovan čovjek poziva u svom djelovanju i svojem promišljanju; i zato ja s punim pravom se pozivam na činjenice i zaključke jer se oni potvrđuju! (a to sam ti odgovorio na tvoje ponavljano: što je to istina i što je to znanje?) – ono što se potvrđuje u stvarnosti!

why napisao:
...ima jedno jednostavno pravilo (ne skroz precizno, ali vrlo upotrebljivo) što je to povijest. A što nije povijest. Ono što djeca uče u školi iz predmeta povijest - to je povijest.

why napisao:

p.p.s. Mnogi ga poznaju samo kao Whu znanstvenika, ima i ona osjećajna strana Whu-a.

why napisao:
Što je to ljubav?, pitala si već ponovljeno, pa da kažem moj stav, da vidš da ne ignoriram piatnje. Vjerojatno bismo do kraja života o tome mogli pisati bez zaključka jer je jako široko ništa, ali sažeto iznosim ovo kao svoj stav: Ljubav je najdivniji ljudski osjećaj, takav kada ti jedna osoba postane smisao života.

Slika

Vrh
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 664 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 62, 63, 64, 65, 66, 67  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]