www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 03:19

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 15 svi 2010 08:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 tra 2009 17:16
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
bok ..
samo da na kratko prekinem.. ne znam gdje staviti pitanje:)

htjedoh vas pitati zna li netko kada se održavaju sv. mise u Varaždinskoj crkvi sv. Ivana Krstitelja. ( ako je netko iz tog područja) . Kratko sam sad u tom dijelu pa da bi otišla na misu. Možda ima i duhovnih obnova?
Hvala svima


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 svi 2010 09:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Lipa Kata napisao:
bok ..
samo da na kratko prekinem.. ne znam gdje staviti pitanje:)

htjedoh vas pitati zna li netko kada se održavaju sv. mise u Varaždinskoj crkvi sv. Ivana Krstitelja. ( ako je netko iz tog područja) . Kratko sam sad u tom dijelu pa da bi otišla na misu. Možda ima i duhovnih obnova?
Hvala svima


Crkva Sv.Ivana Krstitelja (franjevci) mise;

radni dan 7.00h 8.00h 18.30h
nedelja 7.00h 8.00h 11.00h 18.30h



Crkva Presvetog Trojstva (kapucini) mise;

radni dan 7.00h 8.30h 19.00h
nedelja 6.30h 8.30h 10.00h 12.00h 17.00h


Možeš ako ti odgovara posjetiti i [url=http://www.zupa-sv-nikole-varazdin.hr/]crkvu Sv.Nikole :)
[/url]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 svi 2010 16:51 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 tra 2009 17:16
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala ti puno Fran.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ruj 2010 09:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Jedan lipi i istinit tekst šta se događa na duhovnim obnovama,u ovom slučaju-James Manjackal.
p. Luka Rađa uvik je imao "nos" da to prepozna.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ruj 2010 13:49 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Da li je itko od vas možda pogledao video jednog ateiste koji se predstavio kao pastor i organizirao duhovne obnove na kojima je ljudima polagao ruke na glavu i ovi su "padali u duhu".Nažalost link sam izgubio i ne mogu ga više pronaći.
Da li je moguće da zapravo na svim tim karizmatskim duhovnim obnovama koje su nabijene emocijama, sve te čudesne pojave(počivanje u duhu,ozdravljenja...) jesu plod ne Duha Svetoga nego naše autosugestije koja je prouzrokovana tim euforičnim ozračjem.

Svidio mi se dio teksta koji je Fran stavio pa ću ga citirati:"Kad se vjeruje iz oduševljenja a ne iz uvjerenja. Ne iz slobode, veći iz zavedenosti. Ne kao katolik, već kao sektaš. Kad se svijetli, ali samo dok smo pod dojmom. Onako kao flourescentna kazaljka sata koja još neko vrijeme žmiga nakon što je obasjana. Seminar atakira mutne slojeve iracionalnog u nama. Ohrabruje da popustimo nagnuću regresije i podložimo se autoritetu koji bi nas lišio tjeskobe slobodna odlučivanja i napora da vjeru usklađujemo s razumom. Mozak na pašu i vjeruj, to je to."

Osobno poznam par ljudi iz mog susjedstva koje mogu prepoznati u ovom citatu.Kakva je to onda vjera...Sve ovo mi stavlja veliku sumnju u djelovanje Duha Svetog i to me jako žalosti...

Evo naletio sam na video od sekte "Riječ života" na kojima je prikazana njihova duhovna obnova u Varaždinu.Vidim da su se dosta raširili po Hrvatskoj, a i nedavno sam čuo da su u mojem gradu "krstili" u moru svoje nove sljedbenike.Mislim na tom video uopće ne vidim djelovanje Duha Svetog nego jednostavno ljude koji su podlegli svom tom emocijama nabijenom ozračju.Čak sam vidio par puta da je njihov pastor gurnuo ljude koji padaju u duhu.Koliko je njih stvarno ozdravilo kao što kažu?Zanima me kad bi te ljude snimili par mjeseci nakon toga, da li bi i dalje mogli tvrditi da su ozdravili ili je sve to bila privremena autosugestija nakon koje se bolest vratila?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-e4yoFaUxtM[/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ruj 2010 16:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Dalmatinac napisao:
Da li je itko od vas možda pogledao video jednog ateiste koji se predstavio kao pastor i organizirao duhovne obnove na kojima je ljudima polagao ruke na glavu i ovi su "padali u duhu".Nažalost link sam izgubio i ne mogu ga više pronaći.
Da li je moguće da zapravo na svim tim karizmatskim duhovnim obnovama koje su nabijene emocijama, sve te čudesne pojave(počivanje u duhu,ozdravljenja...) jesu plod ne Duha Svetoga nego naše autosugestije koja je prouzrokovana tim euforičnim ozračjem.

Svidio mi se dio teksta koji je Fran stavio pa ću ga citirati:"Kad se vjeruje iz oduševljenja a ne iz uvjerenja. Ne iz slobode, veći iz zavedenosti. Ne kao katolik, već kao sektaš. Kad se svijetli, ali samo dok smo pod dojmom. Onako kao flourescentna kazaljka sata koja još neko vrijeme žmiga nakon što je obasjana. Seminar atakira mutne slojeve iracionalnog u nama. Ohrabruje da popustimo nagnuću regresije i podložimo se autoritetu koji bi nas lišio tjeskobe slobodna odlučivanja i napora da vjeru usklađujemo s razumom. Mozak na pašu i vjeruj, to je to."

Osobno poznam par ljudi iz mog susjedstva koje mogu prepoznati u ovom citatu.Kakva je to onda vjera...Sve ovo mi stavlja veliku sumnju u djelovanje Duha Svetog i to me jako žalosti...

Evo naletio sam na video od sekte "Riječ života" na kojima je prikazana njihova duhovna obnova u Varaždinu.Vidim da su se dosta raširili po Hrvatskoj, a i nedavno sam čuo da su u mojem gradu "krstili" u moru svoje nove sljedbenike.Mislim na tom video uopće ne vidim djelovanje Duha Svetog nego jednostavno ljude koji su podlegli svom tom emocijama nabijenom ozračju.Čak sam vidio par puta da je njihov pastor gurnuo ljude koji padaju u duhu.Koliko je njih stvarno ozdravilo kao što kažu?Zanima me kad bi te ljude snimili par mjeseci nakon toga, da li bi i dalje mogli tvrditi da su ozdravili ili je sve to bila privremena autosugestija nakon koje se bolest vratila?

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=-e4yoFaUxtM[/youtube]


Ako oš iskreno jedan dio moje vjere vjerojatno pripada i sekti Riječ Života. Jer kad još u Crkvu nisam išao počeo sam gledati njihovu emisiju na TV-u. I počeo sam je redovno pratiti, prvo čega se sjećam su žestoke propovijedi, otvoren govor o karizmama, svjedočenja itd,itd. Jednostavno se sve to se doimalo živo. Sad kako to izgleda tamo, to ja ne znam. Bio sam samo jedanput kod njih i to kratko. I istina je da je i obična propovijed nabijena emocijama.

Al da se vratim na tvoje riječi, teško je to procijeniti jer ti kažeš da ne vidiš djelovanje Duha Svetoga, a po čemu da ja prepoznam da li je Duh Sveti na djelu il nije. Rezoniram ovako na clipu su iste pjesme kao i na katoličkim duhovnim obnovama Moj Isus i druge. Polaganje ruku isto kao na nekim katoličkim duhovnim obnovama.
Emocije su sigurno jake, al kad čitaš Evanđelja šta misliš kak je to izgledalo kad je Isus došao u neko selo il grad i bane ekipa bolesnika, opsjednutih. Sumnjam da ih je ozdravio a onda su rekli hej ajmo sad debatirati pol sata jel to autosugestija il nije. :lol: Malo se zafrkavam.


Istina je ovo šta kažeš bilo bi super kad bi stanje takvih ozdravljenika pratila neka medicinska i znanstvena ekipa. Al tko ima takvu logistiku???
Možda je bolje što je u Katoličkoj Crkvi barem mi se čini u nekim stvarima veća kontrola, ne može svako držati duhovnu obnovu niti izvoditi šta mu god padne na pamet. Barem se nadam da je tako.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ruj 2010 17:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Mene upravo taj način tih žestokih propovjedi odbija jer mi djeluju fanatično.Nije da volim mlake propovijedi i volim slušati seminare npr.velečasnog Zlatka Sudca, ali ovi su previše za moj ukus, zato sam i rekao da ne vjerujem da je tamo Duh Sveti na djelu.Sami ti njihovi propovjednici stvaraju takvu sugestivnu atmosferu nabijenu emocijama i onda po meni iskorištavaju ljude koji traže pomoć.
Znam da piše da Duh Sveti puše gdje hoće i kad hoće, ali ne vjerujem da puše kod njih.Još kad pogledam luđaču propovijed njihovog glavnog vođe, pastora Damira Šićke Alića, mogu samo reći oprosti im Bože jer ne znaju što čine.Za mene čist primjer fanatizma.

[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=8BOgmuO5wtE&feature=related[/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ruj 2010 20:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Dalmatinac napisao:
Da li je itko od vas možda pogledao video jednog ateiste koji se predstavio kao pastor i organizirao duhovne obnove na kojima je ljudima polagao ruke na glavu i ovi su "padali u duhu".Nažalost link sam izgubio i ne mogu ga više pronaći.

Nisan ali bi rado vidija,daj se potrudi brate pa nađi to i stavi ovde. :)

Dalmatinac napisao:
Da li je moguće da zapravo na svim tim karizmatskim duhovnim obnovama koje su nabijene emocijama, sve te čudesne pojave(počivanje u duhu,ozdravljenja...) jesu plod ne Duha Svetoga nego naše autosugestije koja je prouzrokovana tim euforičnim ozračjem.

Velika većina sigurno da,koliko ljudi poznaješ da su stvarno ozdravili na duhovnoj obnovi- ja nijednog.A koliko ljudi poznaješ koji tvrde da su ozdravili na duhovnoj obnovi- ja stotine.
Odeš tamo i magično se sve riješi u tvome životu;Josip Lončar,Rajko Bundalo i James Manjackal imaju čarobne štapiće,na tebi je samo da kažeš problem i oni ga rješavaju.
Da je život neprestana borba i obraćenje,neprestano uzimanje križa to ljude ne zanima,iako Gospodin to spominje na više mista (usp. Mt 10,38; Mt 16,24; Lk 9,23; Lk 14,27).

U ljudima vlada neka sklonost za senzacijama,čudu.
Zanimljivo je da samozvani karizmatici,većinom laici,da dokažu istinitost izlječenja počnu citirati bibliju;

Mk 16,17-18 A ovi će znakovi pratiti one koji uzvjeruju: u ime će moje izganjati zloduhe, novim će jezicima zboriti, zmije uzimati; i popiju li što smrtonosno, ne, neće im nauditi; na nemoćnike će ruke polagati, i bit će im dobro.
Mt 10,8 Bolesne liječite, mrtve uskrisujte, gubave čistite, zloduhe izgonite! Besplatno primiste, besplatno dajte!
Iv 14,12 Zaista, zaista, kažem vam: Tko vjeruje u mene, činit će djela koja ja činim; da veća će od njih činiti jer ja odlazim Ocu.


Da,u tim citatima nema ni trunke laži.Isus nije bio lažac,nikada nije rekao ni najmanju laž,prema tome je i ovo istina.
Ali šta dokazuju ove Isusove riči?Dokazuju samo to da će neki ljudi to činiti.E to je bit,neki ljudi,ali koji?

Jel se ubraja u te ljude i Josip Lončar,Rajko Bundalo,James Manjackal,ili slučaj našeg Učenika koji je izliječio 7000 ljudi?Oni svi tvrde DA.Ali ima li za to dokaza?Ako ima đe su ti dokazi?Zašto se ne oglasi Crkva?
E to su samo neka od pitanja,na koja još nemamo odgovora.

Zato ja najpametnije živiti zdravu duhovnost.Ovde u tekstu iz prijašnjeg posta p.Luka Rađa kaže citiram;"Seminar ostavlja dojam iščašenog katolicizma" da upravo to je takva duhovnost "iščašeni katolicizam."
Nije vjera odlazit svaki tjedan po duhovnim obnovama,vjera je način života.
Vjera nisu osjećaji,vjera je "karakter" kako kaže Romano Guardini;

Vjera mora ustrajati,a s njome i molitva.Jer vjera nije osjećanje i doživljavanje koji bi smisao imali u samima sebi,već je ona povezanost osobe s Bogom koji se objavljuje.Ona ostaje i onda kad se osjećaj mijenja ili nestaje.Štoviše,bit se vjere sastoji upravo u ustrajanju,jer ona nije ukorijenjena u osjećaju,nego u karakteru;ne u doživljavanju,nego u vjernosti;ne u promjenljivom životnom elementu,nego u onom koji traje i nadvladava.Vjera je "pobjeda koja pobjeđuje svijet" (1 Iv 5,4).
Romano Guardini "Uvod u molitvu"


Zato na ovo opet p.Luka Rađa progovara;"Ali vjera je tu izrasla na plitku tlu. Sunce ograne i ona sahne. Budući je izrasla na emocijama – pa kao što ju je jedna emocija pokrenula, tako je drugi može zaokrenuti."

Pavao upozorava na to;1 Kor 3,10 Po milosti Božjoj koja mi je dana ja kao mudri graditelj postavih temelj, a drugi naziđuje; ali svaki neka pazi kako naziđuje.

Ljudi,nema u duhovnosti nekih tajnih prečica i puteva,toga nema.Svaki dan se triba ponašat kao Kristov učenik,tako mislit,tako se ponašat,tako živit.A živit duhovnost da jednom u dva tjedna ideš na duhovnu obnovu i dalje živiš po starom,ili ne daj Bože da si stvaraš privatne Bogove tipa;Sudac,Pavić,Lončar i Radigović onda si totalno izgubljen.

Lk 9,23 A govoraše svima: "Hoće li tko za mnom, neka se odrekne samoga sebe, neka danomice uzima križ svoj i neka ide za mnom.

Ima još jedan tekst,nažalost autor je upitan :?: :?:
Neman pojima tko je taj čovik,no ima istine u tome šta piše.

Okruženje koje se stvara na karizmatskim susretima je jedna od bitnih karakteristika karizmatskog pokreta. To okruženje uključuje molitve nabijene emocijama, a posebno je česta molitva u jezicima. Također se često spominju čudesna ozdravljenja. P. Mijo Nikić u svom članku “Psihologija sugestije i snaga vjere” kaže kako je moguće da se radi o čudesnim ozdravljenjima, ali se najčešće se radi o privremenim ozdravljenjima zbog moći sugestije karizmatskog voditelja ili autosugestije bolesnika. Budući da se promjena događa pomoću sugestije ili autosugestije, ona nije trajna jer se nije promijenio stil života ili životna filozofija koja je dovela do bolesti.
Na karizmatskim seminarima se stvara atmosfera koja je pogodna za vjeru,nastavlja p. Nikić, ali pogodna i za sugestiju i autosugestiju. Stvara se okruženje u kojem se pjeva, pleše, daje se oduška molitvama u jezicima, čime progovara čovjekova sputana podsvijest u kojoj se nalaze bolne psihotraume čime se uklanjaju simptomi vezani uz njih. Ali ovo nije definitivno rješenje. Ako se osoba bitno ne promijeni, te dalje na ovakav način nastavlja rješavati probleme tako da ih potiskuje, simptomi psihosomatskih bolesti opet će se javiti i osoba će ponovno biti bolesna, završava p. Nikić.Ovdje vidimo mogući mehanizam zašto postoje skupine ljudi koje stalno idu na seminare 'napuniti baterije'. Zapravo su možda ušli u začarani krug iz kojeg ne vide izlaz jer nisu izašli iz jednog uskog okvira razmišljanja gdje će vjerom čudesno ozdraviti, a misle da to ozdravljenje dobivaju na karizmatskim obnovama.

Mladen Faraguna "katolici.org"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ruj 2010 20:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2010 11:36
Postovi: 662
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dje si frane, kuco stara :lol:

dobro ti pises o duhovima, opreza nikad dosta. ja to sebi objasnjavam cinjenicom da imamo srce i mozak. srce osjeca, a mozak kriticki razmislja. nevalja odbacivati ni jedno ni drugo dok trazis istinu. najbitnije je imati neki "pravi balans" izmedju toga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 ruj 2010 20:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
svirac napisao:
dje si frane, kuco stara :lol:

Ovde brate,ali da ne zachatavamo temu idemo u caffe lol. :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 166 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 17  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 40 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr