www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 05 lip 2024 08:17

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 06 svi 2015 19:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
"Šta tu čovjek više može reći? :roll: Mislim, zaista, šta da tu čovjek kaže?" - koje kopiranje Frana. I to loše. Živciraš me zbog svog stava, tako da ne komentiraj me više, niti išta slično. Glupa si, to si dokazala, ništa drugo.a sam pojo bananu - uzrok je Bog. LOL. Vadiš iz konteksta i prevodiš krivo rečenice. Zato sam ti i rekao da teologija nije za svakoga. niti je tko drugi može tumačiti. Ono gore nitko ne osporava, već jasno ukazujem na glupost molitve svojih želja. Ukazujem na to da treba molit Boga, da ispunimo Božiji plan, a ne svoje zemaljske planove. Ti to ne možeš shvatit, jbg..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2015 19:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
perokvrzica napisao:
dujam napisao:
Zaključiš da se božanska providnost ne brine za susret muškarca i žene. :roll:


Ne u smislu u kojem prikazivaš. Nikako. Ja pišem po tipkovnici: Božija providnost :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2015 19:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Mene interesira a zasto bi Bog ista zelio?On je dao...takvog kakav jesi, dalje sam krojis...sigirna sam da Bog voli da smo sto sretniji.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2015 19:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Dujam tvoj Bog se razlikuje od Boga perekvrzice,ti Boga dozivljavas drugacije nego ona...Bog je subjektivan.Moze bit u svakom momentu,u svako vrijeme,I u svakom covjeku.Bog daje....dao je tebe duje,imas talente sad ti kroji....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2015 19:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
dujam napisao:
"Šta tu čovjek više može reći? :roll: Mislim, zaista, šta da tu čovjek kaže?" - koje kopiranje Frana. I to loše. Živciraš me zbog svog stava, tako da ne komentiraj me više, niti išta slično. Glupa si, to si dokazala, ništa drugo.a sam pojo bananu - uzrok je Bog. LOL. Vadiš iz konteksta i prevodiš krivo rečenice. Zato sam ti i rekao da teologija nije za svakoga. niti je tko drugi može tumačiti. Ono gore nitko ne osporava, već jasno ukazujem na glupost molitve svojih želja. Ukazujem na to da treba molit Boga, da ispunimo Božiji plan, a ne svoje zemaljske planove. Ti to ne možeš shvatit, jbg..


Ma Duuuujeeee! love10
Pa šta se vrijeđaš?
Izvukao si glup zaključak, pa ni ti ne možeš to osporiti. :roll: A ja sam postala post, prije no što sam vidjela da si ga editirao.

Nećemo valjda sad ne pričati zato što stojimo na različitim pozicijama? Jel tako? Mir mir mir, niko nije kriv? :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2015 20:14 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 vel 2008 13:20
Postovi: 24
Lokacija: Split
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Čoviče...
Davno nisam čitala napetije štivo. Uf; iščitala sve u dahu. Moja dijagnoza: buka u komunikacijskom kanalu. 8)
Nisu vaši stavovi baš toliko dijametralno suprotni kako se čini na prvu. Dapače... :b206:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2015 21:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
perokvrzica napisao:
dujam napisao:
"Šta tu čovjek više može reći? :roll: Mislim, zaista, šta da tu čovjek kaže?" - koje kopiranje Frana. I to loše. Živciraš me zbog svog stava, tako da ne komentiraj me više, niti išta slično. Glupa si, to si dokazala, ništa drugo.a sam pojo bananu - uzrok je Bog. LOL. Vadiš iz konteksta i prevodiš krivo rečenice. Zato sam ti i rekao da teologija nije za svakoga. niti je tko drugi može tumačiti. Ono gore nitko ne osporava, već jasno ukazujem na glupost molitve svojih želja. Ukazujem na to da treba molit Boga, da ispunimo Božiji plan, a ne svoje zemaljske planove. Ti to ne možeš shvatit, jbg..


Ma Duuuujeeee! love10
Pa šta se vrijeđaš?
Izvukao si glup zaključak, pa ni ti ne možeš to osporiti. :roll: A ja sam postala post, prije no što sam vidjela da si ga editirao.

Nećemo valjda sad ne pričati zato što stojimo na različitim pozicijama? Jel tako? Mir mir mir, niko nije kriv? :wink:


Ne, ja san se iživcira, zbog 3 stvari. Prva šta san prije nešto krivo napisa svojon greškon, i druga stvar, ti si se uvatila toga. Ugl od početka san bia jasan: nema smisla molit za buduću ženu, jer; jedino je u Bogu sreća, tj od onoga što Bog zahtjeva od nas, od naše konačne svrhe. Ako je u tome jedina sreća, onda treba molit: Želim bit u planu kojeg si ti zamislio za mene. Drugim riječima mi ne znamo što je dobro za nas. SAN misli da je puno para dobro, jeli kužiš o čemu ti pričam? Ona ce sutra vjerovatno molit Boga za puno para. Netko drugi za veću plaću, itd..To je iluzija, u tome nije sreća, samo je u Bogu sreća - to je činjenica. Ako je samo u Bogu sreća, a želimo bit sretni, onda je glupo tražit išta drugo osim Boga. Čista logika. I ja ovo već pišen po 50 put, a ti non-stop spominješ je li Bog ima utjecaj u našim životima. Why?? Naravno da ima, nije to Epikurov "UMIROVLJENI" Bog, već je to Emanuel- Bog s nama. Međutim tu granicu njegovog utjecaja i slobode je teško definirat. Gdje je točno granica? Nemam pojma, čak nisan nikad ni pokuša nać odgovor, ali pretpostavljam da nitko nezna točnu granicu. Je li ovo što ja sad pišem njegov utjecaj? Svodi li se nama svaka odluka na dvi stvari? Dobro, i zlo? Ne, komplicirano je, zato pretpostavljam da je i to komplicirano. Tvrdit da je sve Božiji plan, mislim na male detalje je naivno, i uvjeren sam da nije pisano u tom kontekstu. Već u kontekstu na bitnije stvari. On jest prisutan u svemu. Ako je sve u Božijem planu, onda i zlo kao takvo mora bit u planu, onda i grijeh mora bit, čak i moj odabir između coca-cole i sprite. Sad, ta odluka između cole i spritea, sumnjam da tu Bog utječe. Naravno da ne utječe; jer sloboda mora biti slobodna, nezavisna o ikome. A i da griješim ne utječe mi na duhovni život. Te pojedinosti me niti ne zanimaju, niti ih ja tvrdim da su istine. Pišem ti čisto svoja trenutna razmišljanja. Čim se kaže; Bog u svemu ima utjecaj , ali zatim slijedi riječ : "osim" ili "ali nije u", nije u svemu.to je već mlaćenje prazne slame. Znači naglašavam ti, i pita sam te; ako ti nije jasno zašto je moj stav; "glupo je molit za budućeg muža" objasnit cu ti. A ti opet o Bogu i utjecaju njegovu na nekoga. To me strašno iznerviralo, poludia san. Hahahahah, Pero moj, pa kako bi mi tako u braku? :b101: :b101: Prvo mi se ti nabacuješ, pa sad SAN. Ja stvarno ne znam što ću. :wink: SAN, pero mi je posla sliku u toplesu u inbox, sad i ti. Pa cu odabrat između vas dvi 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2015 21:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
SAN napisao:
Mene interesira a zasto bi Bog ista zelio?On je dao...takvog kakav jesi, dalje sam krojis...sigirna sam da Bog voli da smo sto sretniji.

Da, ali bOG zna bolje od tebe što će te učinit sretnom. Zato moli da bude Volja Njegova. To je moj stav. I možeš mi tupit koliko hoćeš,ali to nije krivi stav; molit Boga da budem dio plana koji ima za mene. No, objektivno ne znači nužno da je tvoj stav kriv ako je moj točan. Meni je taj stav glup, i nije mi nešto. Odiše mi egoizmom, i slabošću čovjeka, ne karakternom, već duhovnom. I to je moje mišljenje. I SAN, molin te, imaš momka, nemoj mi se nabacivat više 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2015 21:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 29 vel 2008 13:20
Postovi: 24
Lokacija: Split
Podijelio: 6 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Ful intrsting topik... Čak i Ligu prvaka picajem zbog vas :lol:
Ma tila sam samo zalipit jedan link na koji sam večeras naletila...
http://www.samopismo.net/2015/05/zasto- ... sna_6.html


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2015 21:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Ustvari. Sad sam razmislio; 5minuta. Ne znam kad sam zadnji put više razmišlja. Ugl ja smatram da imamo apsolutnu slobodu u svakom "moralnom" trenutku. Znači gdje se konkretno bira između dobra i zla. On postoji, ali ne odlučuje, tu imamo svoju slobodnu volju. Npr kad san ti napisa gore da si glupa, ja sam odbia Boga u tom trenutku. Dok u moralno neutralnim kategorijama mi samo vršimo njegovu volju, tu mi ubiti nemamo slobodu. Znači između coca cole i spritea nemam slobodu, Bog točno zna što cu naručit, i vršim volju njegovu. Dok u pitanjima između dobra i zla Bog nam daje slobodu. Sad, vjerovatno je ovo kriva teza,al nije ni da me nešto zanima.


Zadnja izmjena: dujam; 06 svi 2015 21:24; ukupno mijenjano 1 put/a.

Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15, 16 ... 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 9 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr