www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 svi 2024 10:51

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 06 svi 2015 21:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Leeloo napisao:
Ful intrsting topik... Čak i Ligu prvaka picajem zbog vas :lol:
Ma tila sam samo zalipit jedan link na koji sam večeras naletila...
http://www.samopismo.net/2015/05/zasto- ... sna_6.html


Odio nogomet. Samo box, viruj mi ženo. Negooo, jesi ti slobodna, ili?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2015 21:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Duje dragi a sto mislis da ti perukvrzicu zaprosis,rekla sam ti prva koja naide zeni.....nemas sto cekat.Mogla bi izmedu tebe I pere bit velika ljubav,sve je do vas dvoje...... Bog dao, sad vas dvohe nadite se, nemojte propustit sansu...pa poslije kukat... :a1163: :a1163:
Znas duje nekad je dobro slusat sto stariji od tebe vele, pa eto dite drago poslusaj me,nemas sto cekat naseg peru zeni,bolje cure neces sristi....
P.S.Prava srica jest bit s Bogom, no s Bogom mozemo bit I u braku I u samoci,I sa novcem I bez novca....nije grijeh imat novca,grijeh je novac zaradit preprodajom droge ...itd.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2015 21:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
SAN napisao:
Duje dragi a sto mislis da ti perukvrzicu zaprosis,rekla sam ti prva koja naide zeni.....nemas sto cekat.Mogla bi izmedu tebe I pere bit velika ljubav,sve je do vas dvoje...... Bog dao, sad vas dvohe nadite se, nemojte propustit sansu...pa poslije kukat... :a1163: :a1163:
Znas duje nekad je dobro slusat sto stariji od tebe vele, pa eto dite drago poslusaj me,nemas sto cekat naseg peru zeni,bolje cure neces sristi....
P.S.Prava srica jest bit s Bogom, no s Bogom mozemo bit I u braku I u samoci,I sa novcem I bez novca....nije grijeh imat novca,grijeh je novac zaradit preprodajom droge ...itd.


Čekaj, koliko ti imaš godina? Šta misliš koliko ja imam?
Ako si ispunjena Bogom, ne postoji novac,brak, niti nešto drugo što te može ispunit. Ti si ispunjena, full sa Bogom, što još može stat u ispunjeno? Što ćeš tražit? Ništa, imaš Boga, imaš sve. Bog ce se pobrinut što ti je potrebno. On bolje zna od nas. Sam Duh Sveti kad ispuni je dostatan svog blaga zemaljskog i svih drugih sreća, tj više je od svega.

Kad će ta slika u toplesu 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2015 21:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Duje dragi, dragi dite zivis u nepostenom svitu...svati dite da drugi ljudi ce te zgazit...jer nenose Boga u srcu...dite drago nema na zemlji puno ljubavi,npr.ti mislis susjedt ce zaradit pa podilit s tobom platu,nece,neljube se ljudi na zemlji...dite drago moras se borit za sebe, kreni dok te drugi nisu zgazili....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2015 21:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
SAN napisao:
ti mislis susjedt ce zaradit pa podilit s tobom platu,nece,neljube se ljudi na zemlji...


Koliko imaš godina

Molim?? Mate neće podlit pare s menon?!?!? Jel ti to on reka. Odakle ti to?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2015 21:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Dite drago nisi svjestan da ima ljudi koji su te spremni ubit....nisi ti dite jos nikad zbog tude zlobe patio.....ljudi su zlocasti dite drago...kad te drugi covjek zgazi, Bog ce samo reci oprosti mu..Ljudi su Isusa razapeli, a da nece jedni druge...Dite....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2015 21:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Dite moras se borit za sebe....a Bog ako vidi da ti hoces Njegovoj pravdenosti za tude grijehe I nepravde nadokandivat, On ce to iskoristit, dat ce ti preko drugi ljudi zlo...I trazit ce da oprostis I da ih ljubis.Dite drago neznas ti sto znaci patit.Zato dite drago bori se za sebe....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2015 21:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 lip 2010 09:31
Postovi: 705
Lokacija: BIH
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 34 zahvala
Bog daje sricu, zato dite drago nemoj sricu odbijat, nego je uzmi....dite nisi ti jos nikad patio toliko da se razocaras I u Boga....eto vidis imas srice vise nego si tezak....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2015 21:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
SAN napisao:
.a Bog ako vidi da ti hoces Njegovoj pravdenosti za tude grijehe I nepravde nadokandivat, On ce to iskoristit, dat ce ti preko drugi ljudi zlo..



Nije sve crno-bilo, ma lipo triba gledat na život :b112: A koliko ti imaš godina? Zašto me zoveš "dite"?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 svi 2015 21:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 ruj 2013 17:29
Postovi: 433
Podijelio: 10 zahvala
Zahvaljeno je: 38 zahvala
Dujko,
nije imalo smisla dublje ulaziti u argumentaciju - jel čovjek ima pravo tražiti što želi ili ne u molitvi dok nismo riješili prvo
pitanje. A to je pitanje u kojim si ti tvrdio da Bog nema ništa sa susretima muškaraca i žena. Citiram:

dujam napisao:
Bog ne šalje muževe i žene


Također si tvrdio da Bog ne dirigira cjelokupnom stvarnošću.

Citiram:

dujam napisao:
Ne dirigira Bog, da dirigira ne bi bili slobodni. Bog jest glavni uzrok našeg susreta, točnije bi bilo reć prauzrok(ako ta riječ postoji) ako ćeš tako gledat,
ali ne u smislu da on dirigira i šalje ljude jedne drugima.


Što smo sad zaključili da to nije i ne može biti točno, jer smo već utvrdili što Crkva službeno naučava:

God is everywhere present in created space. (De fide.)

God through His providence, protects and guides all that He has created. (De fide.)

God co-operates immediately in every act of His creatures. (Sent. communis.)

There is a supernatural intervention of God in the faculties of the soul, which precedes the free act of the will. (De fide.)

There is a supernatural influence of God in the faculties of the soul which coincides in time with man's free act of will. (De fide.)

Svojom providnošću Bog čuva i ravna sve što je stvorio

303 Svjedočanstvo je Svetog pisma jednodušno: skrb božanske providnosti konkretna je i neposredna; brine se za sve, od najmanjih stvari do najvećih svjetskih i povijesnih događaja. Svete knjige potvrđuju posvemašnje Božje vrhovništvo u tijeku događanja: “Naš je Bog na nebesima, sve što mu se svidi, to učini” (Ps 115,3). A za Krista je rečeno: “Kad on otvori, nitko neće zatvoriti, kad zatvori, nitko neće otvoriti” (Otk 3,7). “Mnogo je namisli u srcu čovječjem ali što Bog naumi, to i bude” (Izr 19,21).

308 Istina nerazdvojiva od vjere u Boga Stvoritelja jest da Bog djeluje u svakom djelu svojih stvorenja. On je prvotni uzrok koji djeluje u drugotnim uzrocima i po njima: "Bog u svojoj dobrohotnosti izvodi u nama i htjeti i djelovati" (Fil 2,13). Daleko od toga da umanji dostojanstvo stvorenja, ta ga istina uzvisuje. Buduci da je stvorenje izvedeno Bozjom silom, mudroscu i dobrotom iz nicega, ono ne moze nista ako se otkine od svog izvora: jer "stvorenje bez Stvoritelja iscezava"; jos manje moze postici posljednju svrhu bez pomoci milosti.


Sad vidim da si se i jopet pokolebao u stavu - stoji li Bog iza cjelokupne stvarnosti. Citiram:

dujam napisao:
Tvrdit da je sve Božiji plan, mislim na male detalje je naivno, i uvjeren sam da nije pisano u tom kontekstu. Već u kontekstu na bitnije stvari. On jest prisutan u svemu. Ako je sve u Božijem planu, onda i zlo kao takvo mora bit u planu, onda i grijeh mora bit, čak i moj odabir između coca-cole i sprite. Sad, ta odluka između cole i spritea, sumnjam da tu Bog utječe. Naravno da ne utječe; jer sloboda mora biti slobodna, nezavisna o ikome. A i da griješim ne utječe mi na duhovni život.


Sve je Božji plan. Sve. I najmanji, najsićušniji događaji i najveći, baš tako kako piše. I grijeh. I pad anđela. I pali svijet. Sve, Dujko.

Sad bih ti stavila još par stavki - al neće mi učitati tekst na netu, a neda mi se prepisivati iz knjige.


Ja razumijem što tebe tu buni. Buni te, a di je onda čovjekova slobodna volja? Vjeruj da i mene to buni. Al da ti bude lakše - i samu Crkvu to buni. :wink:

Sad kad smo riješili to da Bog uistinu je iza cjelokupne stvarnosti, ostaje nam ovo drugo. Da utvrdimo - prizna li i opravdava li Crkva vjernicima da mole ono što žele ukoliko je to nešto u skladu s ispravnim, na način kako Crkva tumači ispravnost. Odnosno, trebaju li vjernici moliti prosidbene molitve, a temeljem svoje slobodne volje.
I sad mjesto da ja tebi iskapam Crkvene dokumente koji kažu da je nešto ovako ili onako, predlažem ti da ti iskopaš gdje Crkva potvrđuje da je tvoje razmišljanje ispravno.
Ja tvrdim da nije ispravno. Tvrdim da Crkva potiče ljude i da mole ono što žele. Dakle, ja ne tvrdim da Crkva tvrdi da ljudi prvenstveno trebaju moliti ono što žele, a ne Kraljevstvo Božje. Ja tvrdim da jedno ne isključuje drugo.
A nije dovoljno samo reći da ti nekako misliš. Potrebno je da svoj stav i argumentiraš, to jest - da mi iskopaš di Crkva kaže da si ti u pravu?

Ćelenđ? Je more? :wink:

p. s . službeni Crkveni stav nije odgovor don Damira Stojića na neku tematiku, iako naravno i njegova riječ ima određenu težinu. Službeni Crkveni stav je u onim publikacijama koje imaju imprimatur.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 174 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 11, 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 21 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr