www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 svi 2024 13:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 208 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 28 stu 2008 19:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Unatoč intimnom zajedništvu s Bogom, Marija bijaše iznenađena i uplašena kad je anđeo Gabrijel posjeti: Ne boj se, Marijo! Ta našla si milost u Boga. "Evo, začet ćeš i roditi sina i nadjenut ćeš mu ime Isus." On će biti velik i zvat će se Sin Svevišnjega. Njemu će Gospodin Bog dati "prijestolje Davida", oca njegova, i "kraljevat" će nad domom Jakovljevim "uvijeke" i njegovu kraljevstvu neće biti kraja (Luka 1,30-33). Zbunjena upita anđela: Kako će to biti kad ja muža ne poznajem? (Luka 1,34). A anđeo joj objasni: Duh Sveti sići će na te i sila će te Svevišnjega osjeniti. Zato će to čedo i biti sveto, Sin Božji (Luka 1,35). Bilo je to nevjerojatno, pravo čudo. Na Mariji je bilo da odluči: odbiti ili prihvatiti biti Božja službenica u ostvarenju Njegova plana. Njezina se odluka temeljila na povjerenju. Marija je vjerovala Bogu!

Otajstvo Božića nije pitanje tek dobre volje: učiniti ovo ili ono u korist obespravljenih, siromašnih, napuštenih i nemoćnih. Ono je poziv, zadatak i obveza kršćanina da odgovori na nutarnji poziv koji je jači od vlastite mu lijenosti i otpora. Poziv je to koji dolazi odozgor, od Onoga koji je prije bilo kojeg čovjeka i kršćanina prošao put na koji nas poziva..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 stu 2008 19:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

Ovom, prvom nedjeljom Adventa, Katolička Crkva počinje novu liturgijsku godinu. Godinu, u kojoj ćemo još jednom imati milost da na otajstven način proživimo cijeli misterij zemaljskog života našega Spasitelja i Otkupitelja Isusa Krista. Za vjernika jest upravo sjećanje i proživljavanje Isusova života izvor nebeske milosti, koja mu je potrebna da ustraje na putu prema Nebeskoj domovini. Što dublje živimo liturgijsko vrijeme, koje nam donosi samo Spasiteljevo djelo otkupljenja, to se tiješnije povezujemo sa Isusom Kristom. Došašće zauzima veliku ulogu unutar liturgijske godine. Narodna poslovica kaže da „što se dobro započne, dobro se i svrši“. Ovu poslovicu možemo primijeniti i na naš vjernički život i duhovni rast. Došašće jest velika prilika koju nam Bog daje ne samo da se pripremimo za Božić, nego da na neki način krenemo iz početka u našem odnosu sa Bogom. U Adventu će stav bdijenja i molitve biti svakodnevna briga vjernika, koji zna da se dolazak dragog gosta uočava na vrijeme, samo ako se on budno i trijezno iščekuje. Tim više što živimo u društvu koje je apsolutno izgubilo tu svijest te živi upravo suprotno tomu. Nije lak zadatak bdjeti kroz četiri tjedna dok se okolo događa konfuzija i metež. Neka nam primjer Blažene Djevice Marije, koja je cijelim svojim bićem Spasitelja iščekivala, pomogne da kroz ovo milosno vrijeme Adventa svoje srce pripremimo za „Maloga Kralja“. Borna Puškarić, kapelan
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 pro 2008 19:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
joakim napisao:
Ajmooooooooooooooooooooooooooo.... :D :grlim te:



Slika




EVO DA KRENEMO I OVE GODINE S POVORKOM U BETLEHEM..


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 pro 2008 20:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

Prema Bibliji, Isusa, Bozjeg Sina, rodila je Djevica Marija, uz pomoc svoga zarucnika Josipa u gradu Betlehemu. Car August zapovjedio je popisivanje stanovnistva te su Josip i Marija krenuli na put. Zbog guzvi nisu mogli naci mjesto u svratistima te su na posljetku zavrsili u staji, okruzeni domacim zivotinjama, gdje se Isus rodio.
Andjeli su pastirima dojavili vijest o Isusovu rodjenju te su prvi vidjeli dijete. Poslije je zvijezda repatica dovela sveta tri kralja do Isusa.

"Postoji zvijezda koja vodi zivot svakoga covjeka, i tebe i mene… kao sto je vodila tri mudraca u Betlehem, do nepoznate spilje,jer u grdu nije bilo mjesto. Kako bi dosli do nje, hrabro su se uputili nepoznatim putovima, na dugome i ne laganome putovanju."Bili su stranci,kao mnogi od nas danas…koji smo se uputili u tudji svjet, iz bilo kojeg drugog razloga,ali svi dobro znamo,kako je tesko biti stranac….
TA ZVIJEZDA .Ona je isto nasa zvijezda vodilja..koja nas prati u tamnim nocima naseg zivota,i u svim nasim padovima, nasem dizanju,nasem pravom putu,i putu s kojeg smo skrenuli.. Tema susreta je "Dodjosmo mu se pokloniti" (Mt 2, 2 Zvijezda obasjava put koji vodi do Boga,nas svakidasnji put, a na njemu se ponekad nalaze umjetna svjetla zamisli koje je stvorio covjek, a koja mogu zavesti s pravoga puta. No, podsjeca nas , iskustvo mudraca i poucava nas kako istraziti znakove kojima nas Bog zove i vodi, te kako ih ustrajno slijediti.
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 pro 2008 17:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
BOŽIĆNO PUTOVANJE

Slika

Božić nas poziva na putovanje. Josip, Marija, anđeli, pastiri, mudraci - sve to nekamo putuje, sve se pokrenulo.
Želimo li biti u toku stvari, ne smijemo ostati stajati. Moglo bi nam, naime, izmaći nešto bitno. Na put, na put! U Betlehem! Pođimo u Betlehem!
Pozivam vas svekolike, male srednje i velike
da idemo do Betlema gledat čuda pregolema.
Jer će Djeva tamo poći i u Betlem hoće doći.
Dijelit će se od svog doma tamo hiteći veoma.
Mariji i Josipu bilo je to prilično neugodno! Ostavi sve, hajde, uzmi samo ono najnužnije sa sobom... A vani je bilo studeno. Trebalo je ostaviti toplo ognjište, skromnu intimu doma, poći na neravne, tvrde, kamenite putove. Među ljude radoznale, brbljave, nepouzdane, neprijazne. Hodati, putovati, Prebijati se po kiši i nepogodi. Po danu i noći. Ići, ići, ići... Jer Betlehem je daleko!

Slika

Oj Betleme, put je dalek do tebe
svatko od nas mora izać iz sebe:
ostaviti treba "starog čovjeka",
postat ono što Bog htjede odvijeka.
U svetoj noći i anđeli su morali na put. S neba na zemlju! Morali su ostaviti Boga radi Boga... Sišli su na betlehemske poljane, probudili pastire i navijestili Blagovijest.
I tebe šalje sestro, brate Bog
iz mira doma njegovog
da svakom javiš blagi glas:
"I za tebe je došao Spas!
Jer Bog te ljubi, o ne boj se,
u dom svoj vječni zove te...!"


Pastiri su međutim tako zadovoljno čuvali svoja stada. A sada ih anđeli šalju u potragu za Djetetom koje se noćas rodilo... Čudesno Dijete koje donosi spas... I oni moraju na put. Tražiti Dijete. A noć je hladna. - Zar ne bi mogli čekati do jutra! Ne, ne. Na put treba poći odmah! Još noćas!
Brate i sestro, nikada nemoj stati na putu tom.

Ustaj i traži Isusa marno, traži dušom svom:
Štogod dobra bližnjem činiš, Kristu činiš to.
Klanjaj mu se, sebe daj mu baš u bratu svom.
Ne samo Marija i Josip, ne samo anđeli i pastiri, nego je još netko krenuo na put tom zgodom. - Tko bi to bio? Tko? Mudraci! Mudraci iz daleke zemlje! Nevjerojatno! Nije li to bilo lakoumno? Nisu ne znam što znali. Ali su imali zvijezdu! Zvijezdu koju im je poslao Bog i koja ih je dovela k Isusu. Zvijezdu koja je sjala na nebu I zvijezdu koja im je sjala u srcu I pokazivala put.
Sestre i braćo, pođimo i mi na daleki put!

Volja Božja nek i nama svijetli, ljubav grije grud.
Darivajmo Bogu svom sve što nama dade On.
Zvijezde ove sjaj vodi nas u raj.
Kada dođe punina vremena odasla Bog Sina svoga... - I Sin Božji krenuo na svoj put. Na najdalji put. Put iz vječnosti u vrijeme. Iz društva Trojstva Presvetog u društvo bijednih grješnika. Put od neba na zemlju. Iz krila Očeva u krilo Djevice. Betlehem znači "kuća kruha". A Isus dođe da bude nama gladnima kruh. Kruh na Putu!
Sveta misa Betlem je naš tu na zemlji toj,
na njoj sobom krijepi nas Krist za žića boj.
Stoga željno svaki dan primi Krista u svoj stan.

Isus je došao k nama... Prevalio dalek put... Postao naš suputnik... naš veliki brat, Naš Emanuel - Bog s nama!
Došao je da nas povede na daleki put.


Na put k Ocu. Postao je on sam naš Put! Put u život!

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 pro 2008 22:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
prekrasna tema i slike
već me uvodi u pravi topli obiteljski ugođaj


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 pro 2008 21:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Evo prodje jedna godina,koja je za neke bila dobra,a za neke manje dobra..nekima je bila i presudna,slomljena..napeta,a nekima radosna,uspjesna itd...
Padovi i usponi,kod nase vjere ,i naseg zivota.,zavisi najcesce u vecini od nas sami...sta doprinosimo,i dajemo to najcesce i dobivamo..nazad..U mojem zivotu ,bila sam x puta,totalno slomljena,i pad do dna..i bas na tome se ucvrstila,i ojacala moja vjera...Cesto znam da kazem..
."VJERA JE ZA JAKE VJERA JE ZA JUNAKE"..tu ne mislim na moju jakost,
jer ja sam slabic,cmizdrim za svaku sitnicu..nego mislim na snagu i milost Bozju,koju mi ON DARUJE...
ON JE JAK, ON JE JUNAK...pomocu Njega,tako postajem i ja junak....
U svemu sto god se dogadja,ima nesto dobro...
jer iz tog covjek uci,samo treba prepustiti sve u Bozje ruke,i OCEVU VOLJU..

Tuzna sam dragi moj Tebe -Trazim sto se nitko ne zeli pridruziti ,da zajedno krenemo u POVORKI,kao i prosle godine..


Brate i sestro, nikada nemoj stati na putu tom.

Zvijezda obasjava put koji vodi do Boga,nas svakidasnji put, a na njemu se ponekad nalaze umjetna svjetla zamisli koje je stvorio covjek, a koja mogu zavesti s pravoga puta..


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 pro 2008 21:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo , čuh jednu lijepu pjesmu na radiju. I suze su mi skoro počele teći. Na što se sveo Božić u ovom vremenu.


SRETAN BOŽIĆ

Sretan Božić gladna djeco
i svi stari nemoćni
političari neće doći
darove Vam donijeti.

Sretan Božić, bez kaputa braćo
i sve bivše ljubavi
nepravde će ionako snijeg i tamjan prekriti.

Moje suze nikom ništa ne znače.
Zašto da im moje suze
kvare ove svete blagdane?

Sretan Božić gladna djeco i svi stari nemoćni
političari neće doći,strašno su zauzeti,
ali Bog je tako htio,
pa je svoga sina ovu noć
poslao da Vama bude na pomoć.

Moje suze nikom ništa ne znače.
Zašto da im moje suze
kvare ove svete blagdane?
Naše suze nikom ništa ne znače.
Zašto da im naše suze kvare ove svete blagdane?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 pro 2008 21:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Thompsonovac napisao:
prekrasna tema i slike
već me uvodi u pravi topli obiteljski ugođaj

Slika

Bog ti plati dragi brate...odmah sam radosna...da ne idem sama..
Ponesi svijetlo...na tako daleki put..koje nam toliko treba...BTB
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 pro 2008 09:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
I ja se želim pridružiti Betlehemskoj povorci. Želio bi u svojoj kočiji povesti i svoju obitelj i još neke od TT-ovaca koji nemaju s kime i kako ići. Nećemo u prtljažniku nositi nikakve osobne stvari već poklone za Djetešce. Pridružite se jer Vrijeme se približava.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 208 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 4 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr