www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 03 lip 2024 22:10

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 11 ruj 2013 12:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
brzi_Heinz napisao:
Kartuzijanac napisao:
A to s Dekadencijom ti nije tribalo, niti malo lijepo od tebe zbog toga mislim da si pomalo maliciozan.

Da vidimo tko je zloban, zao, tj. maliciozan - osoba koja na katoličkom forumu govori da ne treba biti konzervativan kao kritiku jer, eto, ima neku spoznaju da konzervativnost nije draga Bogu ili ona koja ga je upozorila na činjenicu foruma na kojem piše. Bez uvrede, ali ponašaš se kao slon u staklani... Malo se sredi, pitanje je dokle ćeš imati kredita. Možda još danas možeš spomenuti paljenje vještica, ali već sutra...nadam se da kontaš o čemu pričam


Ja nisam spomenuo konzervativnost u negativnom kontekstu. Pa i sam sam takav po nekim stvarima, ali smatram da ne valja pretjerivati. Zar ces nositi odjecu iz 16 stoljeca danas u 21 stoljecu?!
Shvacas me?
Navest cu par primjera da me bolje shvatis.
Npr. ja ne smatram da je odnos iskljucivo u braku konzervativizam. Ali smatram ga po pitanju razici u godinama musko- zenski, zar malo nije pretjerano imati stav da je razlika musko-zensko 6-7 godina apsolutno nedopustiva?
Npr. neki roditelji uzimaju sebi za pravo da biraju s kime ce im kcer ili sin biti u vezi, smatram da to nije u redu i da je to stvar proslih vremena.
Neki smatraju da je konzervatizam kad ne smijes u Crkvu kratkih rukava tj. majci bez rukava, za mene osobno je to u redu ipak dolazis pred Boga... ali vidis bio sam svjedok gdje se svecenik izderao na zenu ( koja nijehtjela uci u Crkvu ) kao zasto se tako oblacis, zar trebas tako setati po gradu. Zena je imala dugu haljinu i malo otvorena leda.
Po meni to nije normalno ponasanje takvih ljudi zive u srednjem vijeku!


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 11 ruj 2013 13:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Melek napisao:
Kartuzijanac, buraz, kakav god da ti jesi i koliko god ti trenutno neuredno živio, bliže si Bogu od mnogih ovdje "sređenih i uglađenih" katolika iz prvih crkvenih redova. Upamti to! Samo nastavi u svojoj borbi i slobodno izbaci iz sebe sve što te mući ovdje, a one kojima nije dovoljan red koji sami sebi nameću, pa ga i ovdje na forumu pokušavaju nametati drugima, oni neka prvi bace kamen!

Bog sve vidi i sve zna.


Svaka cast :b112:
Istina je uletio sam ovdje na forum otvorio dvije teme iste prakticki. Ovu drugu sam otvorio s ciljem druge teme ali onda je otisla tema mojom krivicom u krivi smjer, sad se opet vraca na pravi put. Mozda sam i opsovao koji puta, sto mi se toleriralo, cijenim to.
Opet smatram da ne krsim tako drasticno pravila ovog foruma kao sto neki zele istaknuti.
Mislim da nije bitno tko je blizi Bogu, vec da smo svi normalni ljudi, da se ponasamo po glasu savjesti nista vise, kad bi svi tako radili puno manje bi zla bilo.

Mah pustimo rasprave.
Nego kako ste mi danas? Ja se osjecam dosta tuzno danas, ali eto neke sitnice me naprave sretnim pa ublaze tugu.
Malo se pomolis pa tuga iscezne, citas neku knjigu, internet je divna stvar puno sadrzaja ima :)


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 11 ruj 2013 13:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
poriluk napisao:


Bas sam tebe trazio.
Reci mi kako napredujes sa pojedinim sadrzajem na internetu? :a1407:
Meni jucer prosao dan bez takvih stvari, danas isto zasada, drzim se... rekord :a1490: :a1490:


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 11 ruj 2013 14:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
poriluk napisao:
Kartuzijanac napisao:
poriluk napisao:


Bas sam tebe trazio.
Reci mi kako napredujes sa pojedinim sadrzajem na internetu? :a1407:
Meni jucer prosao dan bez takvih stvari, danas isto zasada, drzim se... rekord :a1490: :a1490:



meni je rekord tri tjedna, skoro svaki dan molio gospinu krunicu u ta tri tjedna...svega par dana nisam...i onda rano ujutro nenormalno huškanje i poticanje na to i sputalo me i pao sam...

otada užas...nekad izdržim a nekad više puta dnevno...

ali mislim da je najbolje to riješit da sebi nađeš posao, hobi, neke gluposti samo da ti vrijeme ode da na to ne misliš...jer kad si nezaposlen kao ti i ja, imamo dosta vremena a onda kao što je netko već naveo Sotona dolazi da ti da koje ideju i zamisli....cigan rogati...


Meni stalno odzvanaj u glavi jucrasnje rijeci onog tipa iz Crkve. " Nad tobom stoji prokletstvo..."
Sinoc sam sanjao tri razlicita seksualna sna, pazi jedan dan bez toga, jedan jedini dan!!


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 11 ruj 2013 14:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
Zeznuto skroz... jos svagdi di pogledas sponzoriraju se takve stvari...


Vrh
 Profil  
 
PostOvaj post je obrisan od lyra1 na 11 ruj 2013 15:15.
PostPostano: 11 ruj 2013 14:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
poriluk napisao:
Besramnici su jos gora viruj mi, bude ti na domatv oko 10ipo, 11 navecer svega ima, poremeceno

Kako ti stojis s curama? :b112:
Koje si godiste uopće?


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 11 ruj 2013 15:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 srp 2013 20:03
Postovi: 518
Lokacija: Panzergruppe 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Kartuzijanac napisao:
Samuel napisao:
Ti ovdje radiše jednu veliku grešku, a to je da kriviš njenog oca za bilo što, pa čak i ti neku koja mu je napričala sve i svašta o tebi.
Slušaj, ja imam četiri kćeri, i kad bi mi jedna ušla u vezu s nekim tko je imao takvu povijest ili sadašnjost (tuče, zatvori, trava, kocka) ne znam kako bi reagirao, ali ne bi bilo dobro. I sam si priznao to sve, šta se onda čudiš što je netko reko te stvari njenom ocu. I to što se radili, što si bio na njenoj (njegovoj) grbači, kockao, kladionica, predbačni odnosi odnosno divlji brak.
I još kažeš da je u krivu što joj nabija na nos da se razbolio zbog nje, a ona je uzdržavala nekog da ju redovito pumpa prije braka i da radi sva ta sranja sa školom. Da sam ja njen otac, onda bi vas zatvorio oboju u sobu, i uzeo bič i dobro vas isprašinjao ko mazge.
Nemoj se uopće nikom čudit a kamoli bilo kome od njezinih zamjerat!!


Ti sad prvo moraš raščistiti stvari sam sa sobom, jer izgubio si povjerenje, radio si s njom gluposti i sranja, i dobio što si i zaslužio, dobro si i prošao.
Kao što rekoh, prvo rašćisti sve sa sobom, obrati se nađi posao, dovedi svoj život u red, najprije zbog sebe samog, a na tebi će se vidjeti ti plodovi zdravog vjerskog života ako to budeš htio. Saznat će se to i kod njh, i ako tako bude, najvjerovatnije će promjeniti mišljene o tebi. Ukratko, ti trebaš ponovno steči povjerenje, ali prvo moraš kao što rekoh sam sebe promjeniti, jer u tom blatu uvaljuješ i nju, pa i njenima praviš probleme.
Ako ti je doista do nje stalo, nebi to trebalo biti teško, ali moraš zavoliti prvo i sebe, svoju dušu koja je u opasnosti.
I zato glavu gore i napravi plan, na vrhu tog plana treba biti molitva za Božju milost da ti se smiluje i da snage za promjenu, druga stvar na popisu je da nakon ponovnog pada nečeš padati u očaj nego da češ ponovno diči glavu i ići naprijed, jer dok ti Bog poklanja nova jutra to je znak da ima strpljenja sa tobom.
Jer pazi sad ovo:
Đavao najviše koristi taktiku da ljudima ubija osjećaj za grijeh i da im ubija savijest, ako mu to ne upali, onda ljudima koji shvaćaju težinu grijeha ubacuje misli da se ne mogu s time nositi i da en mogu biti bolji, i onda ljudi padaju u depresije i očaj, i tu Sotona pobjeđuje, jer dok god si u očaju, tada si u mraku i na sotoninom teritoriju, i očaj mu je glavni adut u rukavu. I zato budi spreman da češ padati, ali još spremniji da ustaneš!! Bog ti je dao vodu da se tuširaš skoro svaki dan od prljavštine, ali ti daje još više milosti i ruku da se podigneš!!


Stani malo :a1430:
Ja sam rekao da sam to radio sa 20 godina a sada imam 26 to ipak nije isto.
I reci mi zar mislis da je u redu da te netko osudi na temelju rekla-kazala, a da se uopce nije potrudio doci do mene i pitati, slusaj pa jeli to istina tako i tako?
I ne nije se razbolio zbog nje, razbolio se prije nase veze. Zasto govoris napamet? Oprosti mi ali odajes sliku konzervativnog covjeka. Ne valja gledati sve na takav nacin.
Hvala Bogu da imam kcer i ja bi poludio ali bi zelio s tim momkom popricati dao bi mu sansu da govori!
Svaka ti cast odlicno zapazas i vrlo si pametan ali nisi u svemu u pravu.
Ja sebe ne branim ni u kojem slucaju, ali znam i svjestan sam gdje nisam kriv.

Ovaj drugi dio teksta cu sebi zapisati na papir i zaljepiti na zid, apsolutno si u pravu!

Evo, da bude kompletno i da ne bude kasnije da se vadi iz konteksta. Već si zaboravio što si govorio, pa eto crno na bijelo. Samuel ti je lijepo rekao da ne bi volio osobu poput tebe da bude s njegovom kćerkom i naveo je lijepo i zašto. Bez uvrede, ali ne trebaš se oblačiti srednjevjekovno da bi shvatio neke stvari: sexom se rade djeca; a ti se vadiš na godine ("...radio s 20 a sada imam 26...") a moja opaska je glasila, vezano i uz dekadenciju da djeca rade djecu. Kada sam to rekao, nisam izmišljao ništa, nego sam samo prokomentirao tvoj upis. I da...isto je radio ti s 20 ili 26. Jednako se djeca rade, a nisi ih bio spreman podizati. Dobro...možda si kao napredno radničko dijete zdravog socijalizma računao na novi doseg ljudske civilizacije - abortus!
(e pa se j*bi narode do mile volje)


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 11 ruj 2013 15:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
poriluk napisao:
Rane dvadesete, sa curama slabo stojim al to sam sam kriv, ne zelim nikakve veze dok si ne sredim zivot, ne sredim sebe i ojacam vjeru. dotad ne zelim veze nikakve. Nisam bas otvorena osoba. Iritira me danas gledanje drustva na zatvorene ljude ka na neke cudake koji zive u podrumima i ne izlaze nigdi, jedu smrznuta hranu i boje se kontakta s ljudima, to mi malo smeta, ko sto su se neki cudili kad sam isa na drugu maturalnu vecer jos kad su vidjeli da pijem alkohol neki su skoro pali u nesvijest kad su me vidile. E predrasude, predrasude.


U slicnom sam stanju sto se tice cura.
Zelim si srediti zivot i vratiti se u potpunosti Bogu...
Onda pokusati s jednom djevojkom a dalje kako On odredi.
Vidis ja sam jako otvorena osoba, volim se druziti... Nekada znam i pretjerati jer nekako sam prirodno silovit, kako bi ti to opisao pun sam energije, sila necista :b101:
Samo meni je đavao dugogodisnjom depresijom i nekim stvarima usadio da sudim ljude, da mislim da nisu dostojni mojeg drustva ako npr. piju puse... sada vidim da je to sasvim ok, da i nije to su njihovi zivoti ne moj.
Moras malo izaci vani, nadi jednog dobrog frenda, bavi se nekim sportom mozes i sam...

Vidis sto se tice nasljedovanja Krista, ja bi to htio na taj svoj nekakvi siloviti nacin...
Ne znam to opisati vecina krscana je mirnog i blagog duha, sve kako bi rekao nekako mirno...
Po meni npr Misa bi trebala biti kao sto su one crnacke Mise, pjevanje, smijanje, druzenje... a ne svi smrknuti kao da netko umire... naravno treba postivati i u najvecoj Bogobojaznosti kad se prenosi Tijelo I Krv Kristova...
Ali meni je sve to nekako mlitavo i kad pitas svecenike i krscane opcenito za savjet problem... sve oni daju dobre savjete ali uvijek to moli, moli ovo, moli ono...
Ma brate dragi idemo skupa moliti, idemo skupa prostetai, razgovarati, ne znam bacit malo na koš, pogledati film, pa cemo opet skupa moliti... treba to drugacije malo konkretno pomoci covjeku a ne samo reci mu moli i to je to.
Molitva pomaze strasno to je istina ali mislim da nismo pozvani reci ljudima u potrebi " dragi brate moli Bog te voli..." Treba mu pokazati da ga Bog voli!


Vrh
 Profil  
 
PostPostano: 11 ruj 2013 16:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 svi 2013 22:53
Postovi: 451
Lokacija: Zadar
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 14 zahvala
l[/quote]
Evo, da bude kompletno i da ne bude kasnije da se vadi iz konteksta. Već si zaboravio što si govorio, pa eto crno na bijelo. Samuel ti je lijepo rekao da ne bi volio osobu poput tebe da bude s njegovom kćerkom i naveo je lijepo i zašto. Bez uvrede, ali ne trebaš se oblačiti srednjevjekovno da bi shvatio neke stvari: sexom se rade djeca; a ti se vadiš na godine ("...radio s 20 a sada imam 26...") a moja opaska je glasila, vezano i uz dekadenciju da djeca rade djecu. Kada sam to rekao, nisam izmišljao ništa, nego sam samo prokomentirao tvoj upis. I da...isto je radio ti s 20 ili 26. Jednako se djeca rade, a nisi ih bio spreman podizati. Dobro...možda si kao napredno radničko dijete zdravog socijalizma računao na novi doseg ljudske civilizacije - abortus!
(e pa se j*bi narode do mile volje)[/quote]

Vidis ti imas potrebu dokazivati, pokazivati. Pa samo izvoli ja stojim cvrsto iza tih svojih izjava.
Da seksom se rade djeca a dali sam ja igdje napisao da sam ja napravio dijte? Da sam nagovorio curu na abortus?
Zasto bubetas gluposti?
Kazes nisam bio spreman podizati?
Vidis kako lupas?
Da mi se dogodilo dijete, a da je moja cura htjela abortirati, samo preko mene mrtvog bi to napravila. U tom slucaju bi to dijete odgojio i podigao na najbolji nacin sto znam, sve bi dao za njega i za tu curu!!
Ne znas me a ljepis mi etikete.
I jos nesto Isus je zvao gresnike da budu apostoli, svatko zasluzuje drugu priliku ili priliku da se obrani od ljudi koji ga pljuju.
Znas di je razlika izmedu mene i samuela, pa mozda i tebe?
U tome sto bi vi svojoj kceri zaprijecili sve puteve tom momku, a ne bi pruzili tom momku priliku da razgovara s vama, zato jer eto reklo vam je troje ljudi ili petero on je takav i takav!!
Oprostit ces mi po meni takvo ponasanje nije dostojno jednog covjeka! Reci mi sto bi napravio Isus u tom slucaju?
I jos nesto ja sebe ne opravdavam, ja znam tocno gdje sam pogrijesio, a pogrijesio sam u mnogo toga.
A opet ako sam preuzeo krivicu na sebe i svjestan sam toga i priznajem to, to ne znaci da sam budala.
Kaze Isus:
" Izvadi brvno iz oka svoga da bi mogao vidi brvno u oku brata svog "
E pa ja tocno to radim!
I molim te ako tako silno zelis raspravljati s menom i okrivljavati me onda barem cini to argumentirano.


Vrh
 Profil  
 
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Tema je zaključana [ne možeš uređivati postove ni odgovarati na postojeće].  [ 228 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 17, 18, 19, 20, 21, 22, 23  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 3 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr