www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 15 lip 2024 22:53

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2009 19:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 sij 2009 00:01
Postovi: 42
Lokacija: Zadar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
speranza napisao:
Neznam da li želiš da ti odgovorim u par riječi tko je Bog kao što su nas učili na vjeronauku ali znam da te to ne zanima. Na obrazloženja tko je Bog ljudi si postavljaju pitanja od vajkada i sigurno ti ja neću odgovoriti u ovo malo prostora. poslužiti ću se drugim načinom .

"Dragi sine, Ja sam Vječni Otac i znam da ne možeš shvatiti do kraja stvarnost i dubinu onoga što ću ti reći , ali ću ti objasniti ukratko tko sam Ja : Ja sam duhovno biće, nemam nikakvu materijalnu obveznost, Ja sam vječan. Oduvijek postojim i postojati ću vječno . Ja sam bezdimenzijonalan, jer ne postoji fizička dimenzija koja me može sadržati , bezvremenski sam i vrijeme ne može imati na mene nikakav utjecaj.
Ja sam vlasnik vremena, onaj koji je svemoguć.
Moja želja ne podliježe bilo kojem ograničenju , Ja sam sveprisutan i sveznajući, jer je moje znanje savršeno , niti jedno stvorenje nije poput mene. Ja sam inicijator svih stvari, Ja sam alfa i omega.
Čovjek me ne može vidjeti očima jer ja sam duhovno biće , ne možete me dotaknuti, iako čovječanstvo živi duboko uronjeno u mome duhu ; Ja mogu čitati vaše misli i ništa mi ne može ostati skriveno.
Ja sam Bog slobode, ne prisiljavam nikoga na ništa , diskretan sam i blag.
Odlučio sam da ću jedan dan suditi čovječanstvu , ali do toga dana, zemlju koju sam stvorio i dao čovjeku ostaviti će u njegovim rukama.
Tako je i sa životom čovjeka , pripasti će onome kome će ga htjeti dati.
Ja volim svoja stvorenja i baš zbog te ljubavi obećao sam svijetu Mesiju. Učinio sam sve što sam mogao kako bih pripremio Njegov dolazak, objavljujući Sebe u slici koja Ga predstavlja, čak tisućama godina prije Njegova dolaska! Ljubav prema vama je moj dolazak u mojem Sinu. Došao je da obznaniti Boga Oca i učini ga voljenim.
Ja sam Bog pravedan , precizan, točan, vjeran, dobar, nesposoban činiti zlo , sve ono što Ja kažem je dobro i daje dobar plod. Ja sam ljubav a vaša je slobodna volja da odaberete ljubav ili zlo. “


Mene interesira ko je ISUSOV OTAC?
Je li Jahve(starozavjetni) ili neko drugi?
Kratko i jasno?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2009 19:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Jahve je Isusov otac. U Starom Zavjetu se naziva Jahve, Bog.
Poslao je anđela Gabriela Mariji.

Anđeo Gabriel je rekao Mariji, ja sam on koji stoji uz Boga, zaćet ćeš sina kojem ćeš nadijenuti ime Isus.

Nemoj se ljutiti na neke forumaše brate.

Bog te blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2009 19:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
kretanje i mir napisao:
speranza napisao:
Neznam da li želiš da ti odgovorim u par riječi tko je Bog kao što su nas učili na vjeronauku ali znam da te to ne zanima. Na obrazloženja tko je Bog ljudi si postavljaju pitanja od vajkada i sigurno ti ja neću odgovoriti u ovo malo prostora. poslužiti ću se drugim načinom .

"Dragi sine, Ja sam Vječni Otac i znam da ne možeš shvatiti do kraja stvarnost i dubinu onoga što ću ti reći , ali ću ti objasniti ukratko tko sam Ja : Ja sam duhovno biće, nemam nikakvu materijalnu obveznost, Ja sam vječan. Oduvijek postojim i postojati ću vječno . Ja sam bezdimenzijonalan, jer ne postoji fizička dimenzija koja me može sadržati , bezvremenski sam i vrijeme ne može imati na mene nikakav utjecaj.
Ja sam vlasnik vremena, onaj koji je svemoguć.
Moja želja ne podliježe bilo kojem ograničenju , Ja sam sveprisutan i sveznajući, jer je moje znanje savršeno , niti jedno stvorenje nije poput mene. Ja sam inicijator svih stvari, Ja sam alfa i omega.
Čovjek me ne može vidjeti očima jer ja sam duhovno biće , ne možete me dotaknuti, iako čovječanstvo živi duboko uronjeno u mome duhu ; Ja mogu čitati vaše misli i ništa mi ne može ostati skriveno.
Ja sam Bog slobode, ne prisiljavam nikoga na ništa , diskretan sam i blag.
Odlučio sam da ću jedan dan suditi čovječanstvu , ali do toga dana, zemlju koju sam stvorio i dao čovjeku ostaviti će u njegovim rukama.
Tako je i sa životom čovjeka , pripasti će onome kome će ga htjeti dati.
Ja volim svoja stvorenja i baš zbog te ljubavi obećao sam svijetu Mesiju. Učinio sam sve što sam mogao kako bih pripremio Njegov dolazak, objavljujući Sebe u slici koja Ga predstavlja, čak tisućama godina prije Njegova dolaska! Ljubav prema vama je moj dolazak u mojem Sinu. Došao je da obznaniti Boga Oca i učini ga voljenim.
Ja sam Bog pravedan , precizan, točan, vjeran, dobar, nesposoban činiti zlo , sve ono što Ja kažem je dobro i daje dobar plod. Ja sam ljubav a vaša je slobodna volja da odaberete ljubav ili zlo. “


Mene interesira ko je ISUSOV OTAC?
Je li Jahve(starozavjetni) ili neko drugi?
Kratko i jasno?

Mir i kretanje jel ti znaš čitati , jel imaš Bibliju . Ponavljaš jedno te isto. Upotrijebi malo sivu materiju.-


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2009 19:28 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 sij 2009 00:01
Postovi: 42
Lokacija: Zadar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mario23 napisao:
Jahve je Isusov otac. U Starom Zavjetu se naziva Jahve, Bog.
Poslao je anđela Gabriela Mariji.

Anđeo Gabriel je rekao Mariji, ja sam on koji stoji uz Boga, zaćet ćeš sina kojem ćeš nadijenuti ime Isus.

Nemoj se ljutiti na neke forumaše brate.

Bog te blagoslovio!


Hvala na iskrenosti tvojoj.
Ne ljutim se brate,samo pokušavam da vas razumjem jer ja sam drugačiji
od vas.Želim da upoznam način na koji ste izgradili vašu vjeru.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2009 20:22 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 sij 2009 00:01
Postovi: 42
Lokacija: Zadar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
speranza napisao:
kretanje i mir napisao:
speranza napisao:
Neznam da li želiš da ti odgovorim u par riječi tko je Bog kao što su nas učili na vjeronauku ali znam da te to ne zanima. Na obrazloženja tko je Bog ljudi si postavljaju pitanja od vajkada i sigurno ti ja neću odgovoriti u ovo malo prostora. poslužiti ću se drugim načinom .

"Dragi sine, Ja sam Vječni Otac i znam da ne možeš shvatiti do kraja stvarnost i dubinu onoga što ću ti reći , ali ću ti objasniti ukratko tko sam Ja : Ja sam duhovno biće, nemam nikakvu materijalnu obveznost, Ja sam vječan. Oduvijek postojim i postojati ću vječno . Ja sam bezdimenzijonalan, jer ne postoji fizička dimenzija koja me može sadržati , bezvremenski sam i vrijeme ne može imati na mene nikakav utjecaj.
Ja sam vlasnik vremena, onaj koji je svemoguć.
Moja želja ne podliježe bilo kojem ograničenju , Ja sam sveprisutan i sveznajući, jer je moje znanje savršeno , niti jedno stvorenje nije poput mene. Ja sam inicijator svih stvari, Ja sam alfa i omega.
Čovjek me ne može vidjeti očima jer ja sam duhovno biće , ne možete me dotaknuti, iako čovječanstvo živi duboko uronjeno u mome duhu ; Ja mogu čitati vaše misli i ništa mi ne može ostati skriveno.
Ja sam Bog slobode, ne prisiljavam nikoga na ništa , diskretan sam i blag.
Odlučio sam da ću jedan dan suditi čovječanstvu , ali do toga dana, zemlju koju sam stvorio i dao čovjeku ostaviti će u njegovim rukama.
Tako je i sa životom čovjeka , pripasti će onome kome će ga htjeti dati.
Ja volim svoja stvorenja i baš zbog te ljubavi obećao sam svijetu Mesiju. Učinio sam sve što sam mogao kako bih pripremio Njegov dolazak, objavljujući Sebe u slici koja Ga predstavlja, čak tisućama godina prije Njegova dolaska! Ljubav prema vama je moj dolazak u mojem Sinu. Došao je da obznaniti Boga Oca i učini ga voljenim.
Ja sam Bog pravedan , precizan, točan, vjeran, dobar, nesposoban činiti zlo , sve ono što Ja kažem je dobro i daje dobar plod. Ja sam ljubav a vaša je slobodna volja da odaberete ljubav ili zlo. “


Mene interesira ko je ISUSOV OTAC?
Je li Jahve(starozavjetni) ili neko drugi?
Kratko i jasno?

Mir i kretanje jel ti znaš čitati , jel imaš Bibliju . Ponavljaš jedno te isto.
Upotrijebi malo sivu materiju.-


Upotrebljavam ja nego ti izgleda slabo.
Ne znaš objasniti kada je Filip pitao ISUSA pa ko je onda Otac?
Kako Filip apostol ne zna ko je OTAC?
A očigledno je po vama da je to Jahve.
Kako on to ne zna.
Isus je lijepo rekao da neznaju OCA niti su ga ikada upoznali,jer da jesu
ISUSA bi svi prihvatili i ne bi ga ubili.

Očigledno otac nije onaj za kojeg su onda svi mislili kad je ISUS bio
na zemlji.
Malo čitaj podrobnije o tome ,sve ti piše ,samo crkva tako ne govori,a to
bi mogao biti put u pakao tako oni kažu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2009 21:19 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Prijatelju dragi, brate.

Zašto onda dolaziš nama da nas provociraš.
Ti očito nisi siguran u svoja vjerovanja kad ti mi trebamo.

:lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2009 22:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
...A što ljubim kada tebe ljubim? Ne ljubim ljepote tjelesne, ni krasote vremenite, ni sjaja svjetla što evo ovim očima prija, ni slatkih napjeva milozvučnih pjesama, ni mirisa cvijeća, pomasti ili mirisnih trava, ni mane ni meda, ni udova stvorenih za tjelesni zagrljaj: svega toga ja ne ljubim kad ljubim Boga svog.
Pa ipak ljubim neko svjetlo, neki glas, neki miris, neko jelo, i neki zagrljaj, kad ljubim Boga svog: svjetlo, glas, miris, jelo, zagrljaj svoga unutarnjeg čovjeka, gdje svijetli mojoj duši nešto čega ne obuhvaća prostor, gdje zvuči nešto čega ne odnosi vrijeme, gdje miriše nešto čega ne razasipa vjetar, gdje je tek kojega ne smanjuje uživanje, gdje je čvrsti zagrljaj kojega ne rakida zasićenost.
To je ono što ljubim kad ljubim Boga svog.

sv. Augustin


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 sij 2009 00:15 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 sij 2009 00:01
Postovi: 42
Lokacija: Zadar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mario23 napisao:
Prijatelju dragi, brate.

Zašto onda dolaziš nama da nas provociraš.
Ti očito nisi siguran u svoja vjerovanja kad ti mi trebamo.

:lol:


Nemoj me zvati brate,kad me ne poznaš očigledno.
I nemoj me zvati brate ako misliš da provociram.
Budi iskren sa sobom.

Moja misija je da vas 10 ljudi zavedem kao sotona,jer vas deset cmizdreka ćete promjeniti svjet s vašim plačom.
Čuda će te učiniti sa svjetom,daj molim te.
Ima li ijedan da ima ovde svoje mišljenje a da nije to identično s crkvom.
Nema sigurno.

Ljudi sotona ne radi već negdje oko 2000 godina ,od kada je religija
i iskrivljena vjerovanja uspostavljena.
On odmara i smije vam se kako ste blesavi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 sij 2009 06:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Moja misija je da vas 10 ljudi zavedem kao sotona,jer vas deset cmizdreka ćete promjeniti svjet s vašim plačom.
Čuda će te učiniti sa svjetom,daj molim te.
Ima li ijedan da ima ovde svoje mišljenje a da nije to identično s crkvom.
Nema sigurno.

Ljudi sotona ne radi već negdje oko 2000 godina ,od kada je religija
i iskrivljena vjerovanja uspostavljena.
On odmara i smije vam se kako ste blesavi.

..ili je zadovoljan kak si ti pametan...

..ipak smo te trebali pustiti da odeš..
..provokatori me mogu dugo skrivati svoju ćud..

..a čini mi se da je tvojoj misiji na ovom forumu..
..došao kraj..i da ne budeš uspil zavest .10 cizmdreka

...da bi ovdje bio mir..
..vrijeme je za tvoje kretanje..prema van..
..adio brate.. :lol:

ba-na-na rama..ba-na-na-rama.. :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 sij 2009 10:00 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 22 sij 2009 12:46
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ej kretanje i mir... evo mene opet :D daj mi reci što misliš pod time da je vjera iskrivljena prije 2000 godina? nisam skužio...

hvala i BLAGOSLOVIO TE SVEMOGUĆI BOG


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 34 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 43 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr