www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 05 lip 2024 11:59

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 78 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2006 15:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Aby napisao:
Da, shvaćam... Zato i vjerujem da jedinstvo braće proizlazi iz stava srca: volim li te takvog kakav jesi i prihvaćam li te takvog kakav jesi (ne samo kakvog bi jednog dana htio da budeš) ili čekam prvu priliku da uprem prst u tvoje mane i dokažem ti da sam bolji od tebe.


da, tako je, tako bi trebalo biti, ali mi ljudi-a i kršćani imamo problem s tim stavom srca pa nam je uglavnom teško prihvatiti drugog onakvog kakav jest, pogotovo ako nam se ne sviđa ono što vidimo, ali i ne samo drugog u smislu druge denominacije, teško nam je prihvatiti i našeg vlastitog , najrođenijeg iz kuće ako nije onakav kako bi mi htjeli da jest, htjeli bi ga mjenjati, oblikovati.... pa kako uglavnom ne ide ... onda ga osuđujemo... a ne vidimo da sebe trebamo mjenjati.. i prihvatiti ga onakvog kakav jest, ljubiti ga i moliti za njega..
ako je teško u vlastitoj obitelji koliko je onda teško u zajednici kršćana- koji smo udovi jedne Glave!
stoga aby, iako bih ja tebe voljela vidjeti u katoličkoj crkvi, ti si mene sa svojim stavom srca poučila da je dobro za tebe biti protestant i dobar kršćanin i kao takvu ja te poštujem i ljubim u Kristu.
Nikada ne bih mogla reći ili tvrditi da sam bolji ... kršćanin od tebe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2006 15:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 svi 2006 10:37
Postovi: 115
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vidiš mi smo za aby idolopoklonici, tako da ona nikada neće ući u našu crkvu, ali nas zato poziva da mi dođemo kod nje????
Zašto aby, koja svrha?
Pa živi Krist dolazi svaku sv misu kod nas, nemam što tražiti kod tebe, kad mi živi Bog dolazi svaki dan u 19.15h - 19.30h, nakada i više puta dnevno, samo 20 metara od moje kuće.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2006 15:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2006 21:29
Postovi: 129
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Aby je napisala:

Vidim da izgleda katolici misle da će onda svi biti katolici. Pa ne znam baš. I katolička crkva se kroz povijest mijenjala-i teološki mislim, tko zna kakva će biti za 3000 godina. Da li će to biti tako kako je sad? Mislim da ne. Tako ako i svi budemo ''katolici'' lako moguće da ćemo biti drugačiji od ovih sad.

Ako dođe ikada do sjedinjenja svih kršćanskih Crkava u jednu ( a doći će) onda će ta Crkva biti Jedinstvena i imati će Puninu svoju. A znamo da Katolička Crkva ima puninu: svete sakramente koje su neobilazan put katolika-vjernika, i još dosta toga. Prema tome, Crkvu u budućnosti na ovoj Zemlji ne vidim bez ovih sakramenta koji su sveti ne samo katoličkoj , nego i pravoslavnoj Crkvi.

Što se tiče ekumenizma, danas je o njemu jako teško govoriti da se ne stvore emocije.
Mislim da će teško protestanti ikada priznati Petrovog nasljednika ( koji to uistinu jest ) , a isto tako teško će ikada prihvatiti Svete Sakramente ( dao dragi Bog da uvide koja snaga je u njima ).

Mislim da će pravoslavci teško priznati Papu ; posebice zbog toga jer su nacionalne Crkve , pa sve miješaju sa politikom, a njihove su zemlje uglavnom u konfliktu sa katoličkom. ( npr. Srbija i Hrvatska ). A još teže , jer i među njima samima nema ekumenizma ( Srpska Pravoslavna Crkva teško može priznati Crnogorsku pravoslavnu Crkvu , a mislim i Makedonsku) .
I eto, anglikanci su bili najviše za ekumenizam, pa su se 90-tih godina htjeli pridružiti Katoličkoj Crkvi , dok neke glave nisu donijele odluku da se i žene mogu rediti za svećenice. Da nije toga bilo , došlo bi do lijepog ujedinjenja katoličke i anglikanske Crkve i tako bi Engleska i cijeli otok bio katolički , pod vodstvom Petrovog nasljednika. ( a najvažnije je to da bi se braća i sestre skupili i bili pod Kristovim imenom zajedno).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2006 15:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mihael napisao:
Vidiš mi smo za aby idolopoklonici, tako da ona nikada neće ući u našu crkvu, ali nas zato poziva da mi dođemo kod nje????
Zašto aby, koja svrha?
Pa živi Krist dolazi svaku sv misu kod nas, nemam što tražiti kod tebe, kad mi živi Bog dolazi svaki dan u 19.15h - 19.30h, nakada i više puta dnevno, samo 20 metara od moje kuće.


Zaboga Mihael, daj nanovo pročitaj moj post!!! Ovako što nema smisla da izjavljuješ!!! Pogotovo ne od strane jednog moderatora! Ti trebaš paziti da ne dođe do sukoba, a ne optužiti nekoga na temelju površno pročitanog posta! JA TO NISAM NAPISALA, VEĆ DA NEKI, A NE JA IMAJU TAKO MIŠLJENJE! SRAMOTA!
Kad sam ja ikoga pozivala u svoju crkvi i kad sam rekla da ne bih ušla u katoličku?! Očito ne čitaš postove kako treba iako ti je to dužnost!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2006 15:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Otvorila sam tu temu,jer sam vidjela da ljudi ne shvacaju i imaju problema,kada se kaze Ekumenizam....i jedinstvo.....
Rodjena sam u R.K.C. i ona je za mene jedina prava vjera,znaci ona je moja vjera,ja zivim po toj vjeri....ali isto tako postujem i akceptiram druge vjere,pogotove Krscanse...gdje svi vjerujemo u jedno...

Malo mi cudno kada usporedimo,koliko ljudi teze i lako prihvacaju,E.U.
svi jedva cekaju da se ujedine,a ipak svi znaju da svatko svoje zadrzava..

Zasto ne bi tako moglo i da Ekumenizam ojaca da se ujedinimo,da podrzavamo jedni druge,da se pomazemo,jer i onako svatko ce svoje zadrzati,nece doci do promjene vjera,nego cilj ce nam biti jedan...

Danas je postala moda u svijetu,da ljudi mjenjaju i odabiru itraze za sebe pravu vjeru,pa pitajmo se zasto...zasto netko zeli ili je promjenijo vjeru
Ako netko odnekud bjezi,mozda ima razlog zasto bjezi....
I ako pronadje ono sto je trazio,neka mu bude sretno...nemojmo osudjivati....Pitajmo se vise,sta je sa onima koji su napustili K.C.,ispisali se i religije,sto je moda na zapadu,a isto sta je sa ateistima,tko se brine za njih,kako mozemo da njih akceptiramo...
Dali nebi bilo bolje da i oni imaju neku vjeru...Vjera ne moze nikome naskoditi,moze mu samo dobro donjeti,u covjeka usmjeriti da ima cilj ,koji treba sljediti..Zasto do sada ni jedan nas Papa,nije odbio posjetu
neva veze koje Religije bio,nego je Blagoslivljao...
Prije negoli koga osudimo,poslusajmo sta nam ima reci...
Sirimo ljubav Kristovu....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2006 15:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2006 21:29
Postovi: 129
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja ne želim steći takav dojam da nas Aby želi ugurati u protestante. I toga se ne bojim, jer ako živiš svoju vjeru sa sakramentima , onda te ništa ne može odvojiti od živoga Isusa kojeg primam skoro svakog dana.
nema šanse da bih ostavio to blago svoje vjere.

Bilo je nešto govora i o muslimanima ili židovima. Ja ih smatram svojom braćom jer i njih je Bog dragi stvorio.
Radi se o tome da su to naša zalutala braća kojima treba donijeti Radosnu vijest. Halo, ljudi? Ako to nisu naša braća, znaći li to da njima ne moramo nositi Radosnu vijest? Da moraju biti i dalje izgubljeni?
Ne to jesu moja braća nama dana. Zato i postoje misionari, ne ?
A i sam je papa Židove nazvao našom starijom braćom, i to uistinu jesu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2006 15:38 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Mihael napisao:
Vidiš mi smo za aby idolopoklonici, tako da ona nikada neće ući u našu crkvu, ali nas zato poziva da mi dođemo kod nje????
Zašto aby, koja svrha?
Pa živi Krist dolazi svaku sv misu kod nas, nemam što tražiti kod tebe, kad mi živi Bog dolazi svaki dan u 19.15h - 19.30h, nakada i više puta dnevno, samo 20 metara od moje kuće.

Neznam odakle ovo, ali znam da abi svrati i u katoličku crkvu i vidio sam ju par puta u katoličkoj crkvi kako slavi Boga. To je rijedak slučaj kod protestanata. Eto, ja mogu zaključiti da je dosta ekumenski nastrojena i mogla bi biti primjer mnogima u ekumenizmu.
A o idolopokloncima je napisala: Da neki protestanti za razliku od nje katolike smatraju idolopokloncima.

Mislim da u ovom o idolopoklonstvu nisi shvatio kontekst. Ona je napisala baš suprotno, mislim da je mislila npr: Neki kao dominik (koji smatraju katolike idolopokloncima). A prvi dio posta je neistina.

Ah taj ekumenizam :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2006 15:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 svi 2006 10:37
Postovi: 115
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Aby napisao:
To je meni da ti i ja i neki pravoslavac možemo zajednički stati pred Boga, zajedno se moliti, zajedno raditi na spasenju nespašenih, a ne ti u tvojoj crkvi, a ja u svojoj, svi mi mislimo da smo jedini pravi, [b]ja tebe smatram idolopoklonikom, ti mene ne znam za što smatraš i gledamo se maltene preko nišana kao da ne služimo istom Bogu.


Ja očito ne znam čitati.
Aby oprosti što sam te uvrijedio, ali iz ovakvog posta drugačije ne mogu zaključiti.


A što se tiče molitve, ajmo molit zajedno, a kad ja izvadim krunicu, što ćeš aby ti pomislit, što će pravoslavac i ko zna koliko i kakvih ih još ima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2006 15:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 25 svi 2006 10:37
Postovi: 115
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Javno se ispričavam aby,
nisam shvatio poruku posta, ispalo je jako ružno, što ubiti i jest.
Ide mi jako na živce ta rascjepkanost Crkve, a još više to prepucavanje tko je u pravu a tko nije tako da se i sam ponesem glupošću.
Izvlačim se što nije u redu, opet, a što nakraju je?
no da ne duljim...

"Aby" oprosti...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 ruj 2006 15:54 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 srp 2006 21:29
Postovi: 129
Lokacija: Požega
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
čujte...nisam znao da nas dominik tak smatra. Pa šta je on? Kršćanin koje vrste?

Ima jedno: nas su katolike uvijek najviše mrzili , i tak će biti! zašto? jer nam zavide. Ali nisu takvi ni svi. vjerujem da ima protestanata ( među njima Aby) , pravoslavaca , anglikanaca, baptista, evangelika, kalvinista i ostalih koji ne misle toliko loše o nama kada molimo krunicu , idemo na ispovijed , pričest i sl.

No , da nas ne podnose; ima. Npr. u SAD-u , raste velik broj katolika , uglavnom zbog doseljenih Meksikanaca. No, znate što je negativno sa strane "pravih Amerikanaca protestanata"? To što neki od njih neće zaposliti Meksikanca dok ne pređe na protestantsko vjerovanje. I zbog posla, jadni ljudi moraju ostavljati katoličku vjeru ( ali vjerujem da se većina vrati). Nema sile, ljudi moji!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 78 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr