www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 04 lip 2024 09:47

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 523 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 07 lis 2009 07:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Oprostite sto stavljam ovo pod ovu temu,al bit ce svima korisno procitat i malo razmislit o duhovnoj obnovi-sto je zapravo to DUHOVNA OBNOVA.

Duhovna obnova je u biti evangelizacija odraslih. Drugim riječima to znači: odraslog vjernika dovesti do obraćenja, do svjesnog i odgovornog prihvaćanja svoga krštenja, tj. pomoći mu da u životu napravi temeljiti zaokret i da se neopozivo opredijeli za Isusa Krista koji će za njega postati Put, Istina i Život. Sveti Otac smatra da je ovakva duhovna obnova potrebna svim odraslim vjernicima u Crkvi, jer mnogi nisu imali prilike u životu se osobno, kao zreli ljudi, susresti s isusom Kristom i donijeti takvu neopozivu odluku, naime nisu doživjeli susret sa živim Bogom.

S druge strane, ima sve više vjernika koje razdiru vjerske sumnje, koji više ne vide smisao svoga života, koji lutaju po bespućima tražeći pravi put, kojima je život postao jednoličan i dosadan, koji su na ovaj ili onaj način ogorčeni i ojađeni u životu ili su odbačeni, bezvoljni i frustrirani, koji osjećaju razne traume i nutarnje blokade, koji su upali u teške ovisnosti, koji su zarobljeni grijehom i žele se osloboditi i konačno, koji su pritisnuti teškim životnim problemima. Svima takvima, a svi se na ovaj ili onaj način možemo u ovome pronaći i prepoznati, rekao bih: duhovna obnovaje potrebna svakom odraslom čovjeku.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 lis 2009 16:04 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 25 lis 2009 15:26
Postovi: 19
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pozdrav svima!

Ja već neko vrijeme želim dar govora u jezicima, jer sam otkrila i spoznala da je to dar za osobnu izgradnju, dar svakodnevne molitve, slavljenja...
I iako ponekad počnem moliti malo, nije to u potpunosti prava stvar, nisam skroz opuštena, malo se još kao i bojim toga, dosta sam zatvorena. Jako sam zatvorena i bojim se da li ću znati raspoznati dobro od zla jer sam i prije željela činiti dobro a uvijek bi avršila u nekoj suludoj new age duhovnosti i uvijek me strah da ne skrenem krivo.
Uglavnom ponekad me ponese molitva pa i ja malo odmolim, ali ubrzo zatvorim usta i ne želim niti da drugi mole, neugodno mi je nakon nekog vremena.
Sad ponekad kad slušam duhovne pjesma i jako mi se srce zapali od slavljenja kažem neki nerazumljiv slog, ali nikako baš da se otvorim.

sad sam bila čitala molitve u jezicima na ovoj temi i bio je jedan dio koji kao da sam u srcu osjetila da je to slavljenje Boga kao cvijeta, ruže, biljke...u srcu. I vidim, marija-nada tumačila je to baš tako kao što sam i ja vidjela. To me toliko vesli jer možda imam dar i Bog želi ga koristim i rastem i otvorim se vjeri dublje ali nisam spremna.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 lis 2009 17:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
:b206: :b206: Draga Sara, potrazi molitvenu skupinu, i pocni preko njih, bolje je u zajednici, i uz duhovnog vodju razumjeti pojedine darove, i rasti uz njih,.. oni jesu na izgradnju, ali ne samo nasu vlastitu,.. BTB :b206: :b206:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 pro 2009 19:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Kod nas u župu prije nekog vremena došao novi svećenik i idem ja njega malo pitat o nekim stvarima da vidim kako diše. Došli smo na temu dara jezika i kaže on da on ne zna nikog ko ima taj dar a ima dar tumačenja i da ne vjeruje da bi Bog davao dar da neko moli a da ne razumije šta moli. Drugo, na propovijedi nikad nisam čuo da se spominje dar jezika ili karizme. Mene zanim šta svećenici uče na bogosloviji. Nije valjda da uče ono šta je fra Raniero Cantalmessa u jednoj Rhemi napisao da se smatra da su karizme nakon prvih stoljeća Crkve bile povučene. Dakle o ovom daru se baš i ne propovijeda barem ne u mojoj župi. Zanimaju me druga iskustva pa slobodno nek drugi podijele svoja. Ili sjećam se bila je propovijed na Pedesetnicu i onaj dio iz Djela Apostolskih gdje se Duh Sveti spustio na apostole i gdje su izašli i molili i svako ih je razumio na svom jeziku. I sad tumači svećenik kako je to jezik ljubavi dakle metaforički. Pitam ja njega poslije mise da zar ne možemo shvatiti taj dio doslovno da su oni molili u jezicima i da ih je svaki razumio na svom materinjem jeziku što sam čitao da se i danas zna događati. Kaže da baš ne zna, al da je Crkva imala jedan jezik latinski koji je kao sve povezivao. Sad se opet pitam šta se uči na bogosloviji i u sjemeništima o tome. Bit ću iskren i reć da sam bolje tumačenje dara jezika i njegove svrhe čuo na tv-u od pentekostalnog pastora Šićka. I da sam u toj emisiji i prvi put čuo o daru jezika i tumačenju tog dara.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 sij 2010 20:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 sij 2009 20:17
Postovi: 109
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
johnny eto da odgovorim na tvoj post....kažeš da se na propovjedi ne govori o jezicima????
ovih je nedjelja baš čitanje o tim darovima....tako zadnje 2 nedelje u našoj crkvi bilo je "ispada" u jezicima tjekom propovjedi....to sve kao znak nevjernicima....kasnije pred kraj propovjedi svećenik nas je potaknuo da govorimo u jezicima....i mogu posvjedočiti da nas je dosta govorilo....Bog to koristi za nevjernike kako bi se obratili!!!!
Blagoslovljen nek si u Gospodinu!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2010 22:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Selle napisao:
johnny eto da odgovorim na tvoj post....kažeš da se na propovjedi ne govori o jezicima????
ovih je nedjelja baš čitanje o tim darovima....tako zadnje 2 nedelje u našoj crkvi bilo je "ispada" u jezicima tjekom propovjedi....to sve kao znak nevjernicima....kasnije pred kraj propovjedi svećenik nas je potaknuo da govorimo u jezicima....i mogu posvjedočiti da nas je dosta govorilo....Bog to koristi za nevjernike kako bi se obratili!!!!
Blagoslovljen nek si u Gospodinu!!!


Jel ovo bilo na župnoj misi ili si ti u nekoj molitvenoj zajednici pa je to to tamo bilo?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2010 22:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 sij 2009 20:17
Postovi: 109
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
na misi!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2010 22:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
[quote="Selle"]na misi!!![/quote

A eto onda je vaš župnik upućen u karizme, iskreno ja bi više volio čuti i u drugim župama barem da se rastumači. A ne ko šta kaže fra Cantalmessa da neki svećenici misle da su to izmislili pentekostalci ili šta ja znam tko.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 sij 2010 23:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 sij 2009 20:17
Postovi: 109
Lokacija: Rijeka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
tako je
BTB :grlim te: :grlim te: :) :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 ožu 2010 20:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 lip 2009 12:54
Postovi: 404
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
marija-nada napisao:
"EGZE SPIRITUS TARAM, HIPŠUM.
MIE TAR MIRAN DA NUO TAMŠAR, DI NOE RAM"


"Otklanjam duh straha, krivnje.
Šaljem ti novu dušu, novo srce za tebe"

Nije hvaljenje, Hvala Isusu mom zauvijek.


Želim posvjedočiti sljedeće:
Ne bi baš točno mogla definirati zašto sam večeras počela čitati postove u ovoj temi, tražila sam svoj post da podsjetim samu sebe o detaljima moga davnog i najsnažnijeg doživljaja Božje blizine, a onda sam nastavila prelistavati unazad tražeći i iščitavajući postove u kojima ima zapisanih govora u jezicima, iz znatiželje hoću li nešto osjetiti, valjda zapravo. Ali nisam očekivala ovakav doživljaj. Pročitala sam ovu prvu rečenicu koju je napisala Marija Nada, i ta je rečenica, a naročito zadnja riječ - hipšum! - snažno prostrujala mojom nutrinom. Rasplakala sam se ko kišna godina. E kad sam pročitala tumačenje, bilo mi je jasno i zašto, he he.
Možda je glupo pisati ovakve intimne stvari na net, ali cilj mi je posvjedočiti da je ovo ovdje zapisano meni eto koristilo, vjerujem dosta, a to ću tek vidjeti. Eto, Marija Nado, Bog te dragi blagoslovio, i hvala ti što si pisala u jezicima tu na forumu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 523 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 46, 47, 48, 49, 50, 51, 52, 53  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr