www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 00:28

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 78 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 09 kol 2008 02:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 tra 2008 20:42
Postovi: 27
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
speranza napisao:
frater napisao:
Evo idem i ja.
I imam samo jednu želju.
a ta je da legnem pred kristom u crkvi pred ljudima.
da se pokažem njegovim pred ljudima.
Da se nad menom mole litanije,u meni bi sve bilo neki trnci potresnosti
čina,proplakao bih,i samo bih rekao
Oče u ruke tvoje predajem ćivot svoj.

Za sada ostani ponizan i puno moli. Predaj se u potpunosti u Ruke Božje i ako te prime u sjemenište svi ćemo se moliti za tebe, no put je dug i sa puno iskušenja pa ćeš na tom putu razabrati dali je to ono što Bog želi od tebe ili će to biti neki drugi put ali važno je da vodi k Bogu Ocu. :grlim te:


e ovo što si pocrtala PRED LJUDIMA.
nije to zbog mene,već da ljudi vide i da svjedoče da sam svoj život dao Bogu,ako si mislila zbog neke oholosti ili tako nešto,
nije tako,
to je više da Bog očituje mene narodu a ne ja Boga u tom trenutku
Poniznosst je vrlina koju ssvim srcem želim u potpunosti s mudrosst
ali ..................................


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 kol 2008 02:54 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 16 tra 2008 20:42
Postovi: 27
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
frater napisao:
speranza napisao:
frater napisao:
Evo idem i ja.
I imam samo jednu želju.
a ta je da legnem pred kristom u crkvi pred ljudima.
da se pokažem njegovim pred ljudima.
Da se nad menom mole litanije,u meni bi sve bilo neki trnci potresnosti
čina,proplakao bih,i samo bih rekao
Oče u ruke tvoje predajem ćivot svoj.

Za sada ostani ponizan i puno moli. Predaj se u potpunosti u Ruke Božje i ako te prime u sjemenište svi ćemo se moliti za tebe, no put je dug i sa puno iskušenja pa ćeš na tom putu razabrati dali je to ono što Bog želi od tebe ili će to biti neki drugi put ali važno je da vodi k Bogu Ocu. :grlim te:


e ovo što si pocrtala PRED LJUDIMA.
nije to zbog mene,već da ljudi vide i da svjedoče da sam svoj život dao Bogu,ako si mislila zbog neke oholosti ili tako nešto,
nije tako,
to je više da Bog očituje mene narodu a ne ja Boga u tom trenutku
Poniznosst je vrlina koju ssvim srcem želim u potpunosti s mudrosst
koju sam On može dati
ali ..................................isskušenja snađu i druge ljude
ali ako se nema vjere popustimo iskušenjima zato
samo vjera je uvijet čuda koje Bog svaki dan radi po našoj vjeri i snama


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 kol 2008 07:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Drago mi je da je tako, neka te Bog vodi putem koji je za tebe pripremio.
Btb :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 kol 2008 10:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
http://www.ofm.hr/juniorat/index.php?op ... &Itemid=63
pročitajte ako imate par minuta ovo lijepo svjedočanstvo!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 kol 2008 20:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 vel 2008 18:24
Postovi: 690
Lokacija: POŽEŠKO SLAVONSKA
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:grlim te: Osjećam da i moj sin ima takav problem još je mali 8 r. ovisan o nogometu, a meni kao da Bog nešto poručuje, sad ide sa mnom u Međugorje u 10 mj i vjerujem da će mu Majčica dati ono za što se moli, a Duh Sveti prosvjetliti um.

Hvala Speranza


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lis 2008 11:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
damir707 napisao:
Danas nam je moja 17. godišnja nećakinja objavila da želi ići za časnu sestru-karmelićanku. Moram priznati da su malo drugačiji osjećaji i emocije kad se to dogodi u tvojoj obitelji. Ne mogu reći da nisam ponosan, sretan, presretan ali svejedno me ne napušta nekakav osjećaj tuge, gubitka. Katarina je i do sada bila mala živa svetica, uzor mnogima nama, odlikašica, buduća medicinska sredstva, doktorica, pri ruci svakome u potrebi, najstarija od 6-ero djece, braća i sestre su je zvali "mama mama" a pored svih obaveza je stigla dva puta dnevno otići u crkvu.
A sad odlazi u red-potpune osame, isključenosti od svijeta, sama sa svojim Bogom. No, moramo biti sretni, Jahve za sebe uzima samo prvinu, samo ono najbolje jer uistinu Njegov je jaram sladak a breme njegovo lako. Sretno ti bilo mala moja svetice.
Citat:
I došao je taj dan.
Katarina je otišla. Prošla je sva "testiranja" u godini i nešto dana i sad je u Karmelu u Brezovici. Otišla je sva radosna, ushićena. Meni je ostavila osjećaje i radosti i tuge. Tuge, ne zato što je otišla u časne sestre već zato što je neću više vidjeti i što je njeni roditelji mogu gledati samo kroz rešetke. Tako bi mi bilo drago da se odlučila biti časna sestra bolničarka i sl. kad je već bila najbolji učenik čitave generacije. Ali, šta je tu je, privknut ćemo se.
Najviše me od svega smetaju komentari koji su upućeni prema njenim roditeljima. Ne samo ulični. Ide se do toga da se pita kakvi su to roditelji kad su joj to mogli dozvoliti, zašto je nisu odgovarali, drugačije odgajali, kakva je to majka i otac? Duša da mi pukne od boli kad znam da su svi veliki vjernici, uzoriti za mene u gotovo svemu. Bože, daj im snage kao i ostaloj braći i sestrama da im srce ne bude probodeno već veselo i radosno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lis 2008 12:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Prelijepo , zahvalimo Bogu na pozivu te drage mlade sestre koja se je bez oklijevanja bacila u Božji zagrljaj rekavši "Evo me" :r086: smajlic3 smajlic21 smajlic5


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lis 2008 14:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
damir707 napisao:
damir707 napisao:
Danas nam je moja 17. godišnja nećakinja objavila da želi ići za časnu sestru-karmelićanku. Moram priznati da su malo drugačiji osjećaji i emocije kad se to dogodi u tvojoj obitelji. Ne mogu reći da nisam ponosan, sretan, presretan ali svejedno me ne napušta nekakav osjećaj tuge, gubitka. Katarina je i do sada bila mala živa svetica, uzor mnogima nama, odlikašica, buduća medicinska sredstva, doktorica, pri ruci svakome u potrebi, najstarija od 6-ero djece, braća i sestre su je zvali "mama mama" a pored svih obaveza je stigla dva puta dnevno otići u crkvu.
A sad odlazi u red-potpune osame, isključenosti od svijeta, sama sa svojim Bogom. No, moramo biti sretni, Jahve za sebe uzima samo prvinu, samo ono najbolje jer uistinu Njegov je jaram sladak a breme njegovo lako. Sretno ti bilo mala moja svetice.
Citat:
I došao je taj dan.
Katarina je otišla. Prošla je sva "testiranja" u godini i nešto dana i sad je u Karmelu u Brezovici. Otišla je sva radosna, ushićena. Meni je ostavila osjećaje i radosti i tuge. Tuge, ne zato što je otišla u časne sestre već zato što je neću više vidjeti i što je njeni roditelji mogu gledati samo kroz rešetke. Tako bi mi bilo drago da se odlučila biti časna sestra bolničarka i sl. kad je već bila najbolji učenik čitave generacije. Ali, šta je tu je, privknut ćemo se.
Najviše me od svega smetaju komentari koji su upućeni prema njenim roditeljima. Ne samo ulični. Ide se do toga da se pita kakvi su to roditelji kad su joj to mogli dozvoliti, zašto je nisu odgovarali, drugačije odgajali, kakva je to majka i otac? Duša da mi pukne od boli kad znam da su svi veliki vjernici, uzoriti za mene u gotovo svemu. Bože, daj im snage kao i ostaloj braći i sestrama da im srce ne bude probodeno već veselo i radosno.


Bas predivno da je prihvatila taj Bozji poziv kojim se osjecala pozvana-cestitam joj od srca...Neka ju Bog vodi svojom rukom i dalje tim putem kojim je krenula,a njenim roditeljima hvala na podrsci koju su dali svojoj kceri...Neka ljudi komentiraju Damire dragi 707...oni ce malo pricat i prestati ,a ti nebudi zalostan zbog toga vec prihvati sve tako kako je i blagoslivljaj ih sve redom...BvB. sve redom i :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lis 2008 16:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 sij 2008 09:17
Postovi: 257
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Frate dušo....... :grlim te: :grlim te: :grlim te: Bog kada zove.....ahhhh tada ne naređuje zove i daje ti alobodu....kada zove zove vrlo jednostavno u dubini duše.....osjeća se duboka radost......kad ne zeliš biti od ovoga svijeta već samo na ovome svijetu da se Gospodin proslavi kroz tebe...kada te ništa na ovom svijetu ne može razveseliti više od GOspodina....moli, prebiri u srcu, da ti BOg poklaže pravi put....odvagni što gubiš, a što dobivaš....ali nemoj da to pređe u cjenkanje....i ne očekuj savršenstvo ondje.....možda te dočeka i mnogo razočarenja ali s pogledom uprtim ka Gospodinu u svakom ćeš trenu znati koga i zašto slijediš.... Prepuisti se molitvi Sv. misi i s potpunim povjerenjem i predanjem u Boga koračaj naprijed.....jer duboki mir i radost koju ti je Bog usadio u duši i u trenucima kada ti se čini da dalje ne možeš daje ti snagu da poneseš svoj Križ jer jednino s njime na leđima dolazimo k Njemu...Naš Križ svaki minus pretvara u plus.... :-) a jojjj malo se raspisala.... Ljubim te brate u Kristu... :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Božji Poziv
PostPostano: 05 stu 2008 10:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Božji Poziv nije Božja odluka..nego
čovjekova..a samo je pitanje kako će čovjek prepoznati svoje poslanje..
jedino što je Bog taj koji te poznaje bolje od tebe..pa ti onda pokušava pomoći i usmjerit te..ali ti ostavlja slobodan izbor..i ako iskreno i sa dobrom namjerom odlušiš bilo koji oblik poslanja-nećeš pogriješiti sigurno


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 78 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 17 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr