www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 02:18

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 71  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 18 srp 2014 13:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 21 ožu 2012 23:56
Postovi: 96
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pa i prica o Isusu je anticka prica nepoznatih autora :)

Ako je za dokazati da je netko bog i da je uskrsnuo dovoljno da postoji knjiga u kojoj se to tvrdi i navode se cuda koja su navodno izvedena, bogova ima na pretek :)

Za ove likove, slobodno zgrabi bilokoju knjigu o grckoj i rimskoj mitologiji i pogledaj :) Ili iz hinduisticke ili egipatske mitologoije - "bogova" i uskrsnuca i cuda koliko hoces, cesto kod likova koji su vjerojatno bili povijesne osobe (npr. egipatski faraoni, japanski i rimski carevi itd.)

Ako hoces nesto modernije, guglaj npr. Sathya Sai Baba ili Inri Christo (moderni brazilski Isus, jedan od :P ), ili neku od bezbroj modernih osoba koji tvrde da su bogovi i koji su navodno radili cuda. Ima cak i videa :P

A evo ti uskrlsih figura, cesto povijesnih osoba, sa izvorima: http://vridar.org/2009/11/22/resurrecti ... ent-myths/

Na zalosti, tesko mi je na netu pronaci hrvatski izvor, ali ovaj link citira djela koja sigurno postoje na hrvatskom u knjiznicama (Plutarh, Filostrat, Suetonije koji je vec spominjan u ovom topicu, itd.).

Ne vidim nista po cemu je prica o Isusu bitno uvjerljivija od bezbroj drugih slicnih prica cak i ako ga prihvatimo kao povijesnu osobu, to mi je bila poanta :)

Mozemo preci na nesto drugo ako zelite :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 18 srp 2014 14:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 vel 2011 19:03
Postovi: 484
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 5 zahvala
uvjerivija je po broju ljudi koji su ikad vjerovali.
A ova tvoja ekipa se prave bogovi dok je Isus pravi Bog.
Mozes Musavi ti tvoja ekipa pisati sto hocete,al Istina je Istina.

Ateist,mos mislit :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 18 srp 2014 15:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 kol 2012 11:11
Postovi: 164
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Musavi,
još čekam tvoj komentar na post iz listopada 2013 :)

http://www.tebe-trazim.com/forum/viewtopic.php?f=96&t=7350&start=10


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 18 srp 2014 15:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
Martina napisao:
Musavi,
još čekam tvoj komentar na post iz listopada 2013 :)

http://www.tebe-trazim.com/forum/viewtopic.php?f=96&t=7350&start=10


Svaka čast, to se zove strpljivost. :b112: :D

musavi napisao:
Pa i prica o Isusu je anticka prica nepoznatih autora :)

Ako je za dokazati da je netko bog i da je uskrsnuo dovoljno da postoji knjiga u kojoj se to tvrdi i navode se cuda koja su navodno izvedena, bogova ima na pretek :)

Za ove likove, slobodno zgrabi bilokoju knjigu o grckoj i rimskoj mitologiji i pogledaj :) Ili iz hinduisticke ili egipatske mitologoije - "bogova" i uskrsnuca i cuda koliko hoces, cesto kod likova koji su vjerojatno bili povijesne osobe (npr. egipatski faraoni, japanski i rimski carevi itd.)

Ako hoces nesto modernije, guglaj npr. Sathya Sai Baba ili Inri Christo (moderni brazilski Isus, jedan od :P ), ili neku od bezbroj modernih osoba koji tvrde da su bogovi i koji su navodno radili cuda. Ima cak i videa :P

A evo ti uskrlsih figura, cesto povijesnih osoba, sa izvorima: http://vridar.org/2009/11/22/resurrecti ... ent-myths/

Na zalosti, tesko mi je na netu pronaci hrvatski izvor, ali ovaj link citira djela koja sigurno postoje na hrvatskom u knjiznicama (Plutarh, Filostrat, Suetonije koji je vec spominjan u ovom topicu, itd.).

Ne vidim nista po cemu je prica o Isusu bitno uvjerljivija od bezbroj drugih slicnih prica cak i ako ga prihvatimo kao povijesnu osobu, to mi je bila poanta :)

Mozemo preci na nesto drugo ako zelite :)


Ok, ako hoćeš ić argumentacijom da je Novi Zavjet samo mitološki spis, što nije neuobičajena teza, kako onda tumačiti brojna dokumentirana čuda u povijesti Crkve. Recimo kako bi ti sebi protumačio ukazanje Gospe u Fatimi koje je Crkva priznala koje je predvođeno ukazanjem anđela Portugala. Djeca tvrde da su triputa vidjela anđela ko što ti vidiš bilo koju osobu s kojom pričaš. E sad jesu ta djeca halucinirala, jesu fantazirala ili šta??? A onda je tu dokumentiran slučaj sa suncem i čudom koje je Gospa obećala. Fatimu spominjem jer je priznato od strane Crkve, nepriznata čudesa neću spominjat.

Šta je onda sa svim drugim čudesima u povijesti kršćanstva i Crkve, ukazanjima Gospe, anđela, izlječenjima, proroštvima, ukazanjima Isusa, mističnim pojavama, Euharistijiskim čudesima. Jesu to sve izmišljotine, psihički umišljaji, ljudske fantazije ili kako ti to sebi tumačiš, ili misliš da Crkva to izmišlja da zavede budale i uzme naivcima pare???

Kako tumačit da čovjek kaže da je bio zakleti mason, tvrdokorni mason, dakle masončina od glave do pete, ode na Ispovijed kod sv. Padre Pija i obrati se za 180 stupnjeva. Kako tumačit ukazanja duša iz Čistilišta misticima???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 18 srp 2014 20:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
musavi napisao:
Frane26, i dalje sam otvoren za razgovor s tobom ako si voljan suvislo raspravljat (ne mora biti pristojno), a ne nadurit se i pobjec kad te pristojno zamolim da pojasnis nesto sta si rekao.

A o čemu bi ti zlateko raspravljao? Možda nisan bio dovoljno jasan, a u više navrata spominjem to isto, pa ipak, bez rezultata. :l30:

Ja sam osoba koja čita ljude kao što su; Peter van Inwagen i Eugen Biser. Kužiš? O tome ti pričam. Ja sam intelektualac, ne čitam wikipedija.hr., i listverse.com. Ne kužim kako ne vidiš razliku između tebe i mene na toj razini. Ja nisam link-katolik, nisam fejsbuk-katolik ili link-ateist kao što si ti, ja sam drugačiji. Ja sam zlateko drugačiji. I sada mi se nudi čitava “lepeza zastrašujućih umova” kojima te mogu poniziti, jer iza tebe stoji wikipedija.hr i listverse.com., a iza mene stoje ljudi kao što su; John Henry Newman, Béla Weissmahr, Immanuel Kant, Erich Przywara, G. K. Chesterton i Emmanuel Mounier. Tu je razlika, i to bitna razlika. Mogu te poniziti u raspravi, i ne bi bilo prvi puta da te ponizim u raspravi, ako me razumiš šta mislim. Lol. Slika Nedostatak svih vas link-katolika i link-ateista je upravo to što i sam naslov govori, vi ste link-katolici i link-ateisti. Najveće dostignuće jest upisati određeni pojam u google tražilicu pa šta izbaci na tu temu izbaci. Tko je autor toga, manje bitno, jel? E, tu se ljuto varaš. Baš je to bitno. Tvoje mišljenje i mišljenje nekog anonimnog tipa koji piše na listverse.com., i nije baš nešto. To moraš priznati. Slika Ali mišljenje jednog npr. Alvin Plantinge ili možda Dietrich von Hildebranda je već sasvim druga priča. Zato kažem, o čemu da mi raspravljamo? Kakvu “težinu” ima tvoje mišljenje? Baš me zanima odgovor na to pitanje, živo me zanima.


Iskreno da ti kažem Zamusani, ja sam osoba koja se vozi u Golfu (četvorka). Znaš kak to izgleda, crna ko noć. Znaš kak ženske na to gledaju? Veruj mi, gledaju. Ja sam taj, ja sam Ronaldo. Ne moj deda, ne ti, ne sused Janko ili Sanader, nego ja. Ja sam osoba koji ima žensku koja izgleda kao Charlize Theron. Ja sam osoba koja ima plaću 6100 kuna. Ja sam osoba koja jede teleći but bez kosti. Ja sam osoba koja koristi Bvlgari Man, ne koristim Axe "Apollo" za 22.99 kn. U tome je razlika između tebe i mene Musavi, a ako ti tu ne vidiš razliku, onda si doista kratkovidan.


musavi napisao:
Ako ima jos kakvih pitanja za mene ateistu, samo dajte! :)

Jedva čekam da ti postavim pitanja, baš me zanima tvoje mišljenje o ateizmu i zašto si ti ateist. Lol. Slika O čemu ti? Pa ja čitam ljude kao što su Peter van Inwagen, znaš ti tko je Peter van Inwagen? Veruj mi zlateko, nećeš to znati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 18 srp 2014 21:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
johnny 5 napisao:
Martina napisao:
Musavi,
još čekam tvoj komentar na post iz listopada 2013 :)

http://www.tebe-trazim.com/forum/viewtopic.php?f=96&t=7350&start=10


Svaka čast, to se zove strpljivost. :b112: :D

musavi napisao:
Pa i prica o Isusu je anticka prica nepoznatih autora :)

Ako je za dokazati da je netko bog i da je uskrsnuo dovoljno da postoji knjiga u kojoj se to tvrdi i navode se cuda koja su navodno izvedena, bogova ima na pretek :)

Za ove likove, slobodno zgrabi bilokoju knjigu o grckoj i rimskoj mitologiji i pogledaj :) Ili iz hinduisticke ili egipatske mitologoije - "bogova" i uskrsnuca i cuda koliko hoces, cesto kod likova koji su vjerojatno bili povijesne osobe (npr. egipatski faraoni, japanski i rimski carevi itd.)

Ako hoces nesto modernije, guglaj npr. Sathya Sai Baba ili Inri Christo (moderni brazilski Isus, jedan od :P ), ili neku od bezbroj modernih osoba koji tvrde da su bogovi i koji su navodno radili cuda. Ima cak i videa :P

A evo ti uskrlsih figura, cesto povijesnih osoba, sa izvorima: http://vridar.org/2009/11/22/resurrecti ... ent-myths/

Na zalosti, tesko mi je na netu pronaci hrvatski izvor, ali ovaj link citira djela koja sigurno postoje na hrvatskom u knjiznicama (Plutarh, Filostrat, Suetonije koji je vec spominjan u ovom topicu, itd.).

Ne vidim nista po cemu je prica o Isusu bitno uvjerljivija od bezbroj drugih slicnih prica cak i ako ga prihvatimo kao povijesnu osobu, to mi je bila poanta :)

Mozemo preci na nesto drugo ako zelite :)


Ok, ako hoćeš ić argumentacijom da je Novi Zavjet samo mitološki spis, što nije neuobičajena teza, kako onda tumačiti brojna dokumentirana čuda u povijesti Crkve. Recimo kako bi ti sebi protumačio ukazanje Gospe u Fatimi koje je Crkva priznala koje je predvođeno ukazanjem anđela Portugala. Djeca tvrde da su triputa vidjela anđela ko što ti vidiš bilo koju osobu s kojom pričaš. E sad jesu ta djeca halucinirala, jesu fantazirala ili šta??? A onda je tu dokumentiran slučaj sa suncem i čudom koje je Gospa obećala. Fatimu spominjem jer je priznato od strane Crkve, nepriznata čudesa neću spominjat.

Šta je onda sa svim drugim čudesima u povijesti kršćanstva i Crkve, ukazanjima Gospe, anđela, izlječenjima, proroštvima, ukazanjima Isusa, mističnim pojavama, Euharistijiskim čudesima. Jesu to sve izmišljotine, psihički umišljaji, ljudske fantazije ili kako ti to sebi tumačiš, ili misliš da Crkva to izmišlja da zavede budale i uzme naivcima pare???

Kako tumačit da čovjek kaže da je bio zakleti mason, tvrdokorni mason, dakle masončina od glave do pete, ode na Ispovijed kod sv. Padre Pija i obrati se za 180 stupnjeva. Kako tumačit ukazanja duša iz Čistilišta misticima???



:b101: :b101: :b101:

:a1490: :a1490: :a1490:
Plačem!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 19 srp 2014 09:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 31 pro 2013 11:02
Postovi: 31
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Htio bih samo istaknuti da mi je Franovo razmišljanje uvelike pomoglo u mojim preispitivanjima postoji li Bog i je li cijelo kršćanstvo nekakva izmišljena priča. Doista, tko sam ja pored svih tih ljudi, umova koji su čitav život posvetili tim pitanjima i kontemplaciji o postojanju Boga da nešto izmišljam i pravim se pametan? Dakle, ima itekako učenih ljudi, vrhunskih intelektualaca koji su praktični vjernici, čak i konvertiti. Ima ih i koji su ateisti. Dakle, do nas je što ćemo odabrati vjerovati. Lijepo je Isus rekao, da neki neće povjerovati pa da ni mrtvi ustanu. Takvima ne treba pričati o Lourdesu, Fatimi, ukazanjima, osobnim iskustvima i sl.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 19 srp 2014 11:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 sij 2013 07:51
Postovi: 44
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
danas sam čuo zanimljivu teoriju - ''čak i najgori katolik bolji je od najboljeg ateista''

istina/laž?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 19 srp 2014 11:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 15 vel 2012 14:15
Postovi: 429
Lokacija: kc
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 8 zahvala
Fran26 napisao:
musavi napisao:
Frane26, i dalje sam otvoren za razgovor s tobom ako si voljan suvislo raspravljat (ne mora biti pristojno), a ne nadurit se i pobjec kad te pristojno zamolim da pojasnis nesto sta si rekao.




Iskreno da ti kažem Zamusani, ja sam osoba koja se vozi u Golfu (četvorka). Znaš kak to izgleda, crna ko noć. Znaš kak ženske na to gledaju? Veruj mi, gledaju. Ja sam taj, ja sam Ronaldo. Ne moj deda, ne ti, ne sused Janko ili Sanader, nego ja. Ja sam osoba koji ima žensku koja izgleda kao Charlize Theron. Ja sam osoba koja ima plaću 6100 kuna. Ja sam osoba koja jede teleći but bez kosti. Ja sam osoba koja koristi Bvlgari Man, ne koristim Axe "Apollo" za 22.99 kn. U tome je razlika između tebe i mene Musavi, a ako ti tu ne vidiš razliku, onda si doista kratkovidan.

ej musavi, prije svake rasprave s Franom, moraš znati s kim se kačiš :) :) :) Međimurci

bez zamere Međimurci, samo šala :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: Ateizam
PostPostano: 19 srp 2014 14:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 lip 2014 15:14
Postovi: 132
Lokacija: Hrvatska
Podijelio: 80 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
ante buljubasic napisao:
danas sam čuo zanimljivu teoriju - ''čak i najgori katolik bolji je od najboljeg ateista''

istina/laž?


Daješ nam samo jednu rečenicu, izjavu...
Koja je teorija?
Po čemu je zanimljiva?
Kakav je vrijednosni sustav ocjenjivanja tih osoba?
Tko ih je ocijenio?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 705 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 57, 58, 59, 60, 61, 62, 63 ... 71  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 32 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr