www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 08 svi 2024 09:09

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 664 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 04 ruj 2014 08:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
johnny 5 napisao:
Još mislim da su "vidioci" rekli da je "Gospa" izabrala fra Petra Ljubičića da svijetu objavi nekih deset ili sedam poruka ili znakova svijetu kad za to dođe vrijeme, a to su kao nekakvi apokaliptični znakovi, tako da ak se to desi onda neće treba priznanje, ako ne, ha šta se može.
Do tad ne vjerujem "vidiocima" ništa i Međugorje je za mene građeno na lažima, i pričicama.

Teske rijeci. Dakle ti smatras sve one koji su isli u Medjugorje - idiotima koji naivno vjeruju u prevare neke tamo seljanke koja se cuvajuci ovce dosjetila da prevari pola svijeta?? Ja bih radje ostao neutralan dok se stvari sluzbeno ne razjasne. Nesluzbeno je sve kristalno jano. Da je to uistinu laz, ne bi ta laz toliko dugo potrajala i ne bi se toliko ljudi upravo tamo obratilo. Znam covjeka ateistu koji je tamo otiso na nagovor nekih i vratio se drugi covjek. Mislis da je to autosugestija??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ruj 2014 09:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
johnny 5 napisao:
marxonz napisao:


Ako ćemo tako onda ja stavljam biskupa Gemmu koji je isto bio egzorcist a još je i biskup:

http://www.slobodnadalmacija.hr/Mozaik/tabid/80/articleType/ArticleView/articleId/9778/Default.aspx.

Šta ćemo sad, koji je pametniji egzorcist, i koji je u pravu??? Pitanja, pitanja.




..iz tog teksta citat
" Sve je to đavolje djelo. Sve se odvija samo radi zarade.To je pravi skandal - kazao je,Gemma"

..MENE, MENE, TEKEL UPHARSIN..

..zar je mjerilo autentičnosti ukazanja u Međugorju.. broj apartmana i zarada lokalnog stanovništva::
..da ljudi spavaju na livadi i u šatorima...reklii bi primitivni balkanci..

..zašto je Vatikan sav u sjaju..ima svoju banku..koja posluje u mutnim poslovima
milioni turista ga posjećuju..pa bi po tom "međugorskom kriteriju " i sam Vatikan bio pod djelovanjem sotone..

..pa cijeli svijet je pod djelovanjem sotone i svi su izloženi napadima...
..gdje se pojavi dobro...i zlo je odmah tu da ga destabilizira...
..svi se bore...protiv zla..svak čovjek..

..ne može se onda ni neki negativni događaji iz Međugorja...stavljati kao Generalni čimenik::
..vjerodostojnosti,


..zato pustite Međugorje na miru...

..niste svjesni što je u stvari Međugorje..
.ni koliko se preko njega izliva velika rijeka Božanskog Milosrđa..
..koje je izliveno nad cijeli svijet..kao zadnja slamka spasa..

..nigdje na svijetu..Nebo nije tako blizu zemlju..kao u Međugorju..

..Međugorsko nebo je već sada sveto...a kako li će tek biti..
..kad se nebesa otvore..nad Međugorskim nebom..
..kad se postroje bezbrojne čete anđela i svih svetih..
..i i kad se ISUS pojavi u Slavi svojoj presvetoj..

.plakat ćete od jada zbog vaše NEVJERE.. 8)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ruj 2014 09:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
...te bi trebao dobro znati da gdje ima obilje ispovijedi , obraćenja, fizičkih ozdravljenja i oslobođenja opsjednutih, ne može biti djelo Sotone , već samo djelo Božje...

speranza napisao:
Padre Amorth se distancira od onih koji definiraju ukazanja u Međugorje djelom sotone:
"U tom mjestu je stvarno na djelu Gospa, Wojtyla nije otišao tamo
samo da ne ponizi Mostarskog biskupa "

Gianluca Barile
CITTA’ DEL VATICANO –

Nikad niti jedno marijansko ukazanje, istinito ili navodno, nije izazvalo tako vruću raspravu, unutar i izvan Crkve, kao Medjugorje.
Međutim, istina je ,podaci na ruke, u nijednom drugom mjestu nema registriran toliki broj ispovijedi i obračenja na katoličanstvo kojim se diči malo mjesto u Bosni i Hercegovini. Mostarski Biskup pod čiju nadležnost pripada Međugorje, apsolutno ne vjeruje da se ukazuje Gospa, sada već preko dva desetljeća, u mjestu koje je svakako najpoznatije u Biskupiji; isto tako i biskup Andrea Gemma, koji je čak govoriti o satonskom fenomenu. Naravno oprezan je položaj Svete Stolice, koja promatra uz veliku pozornost razvoj događaja
i spremna je za usvajanje, što je prije moguće, jednog direktorija koji će služiti raznim lokalnim Crkvama da bi znale bolje prosuditi kada se nađu pred navodnim nadnaravanim događajima.
Uzimajući u obzir izvještaj mons Gemme, našeg suradnika i iskusnog egzorciste, "Petrus" je odlučio da intervjuira i drugog egzorcistu, među najpoznatijim i najcjenjenijim u svijetu ,
O. Gabriela Amorth-a.

Dakle, Oče Amorth: Medjugorje je autentični marijanski fenomen ili sotonska prevara?


"Ja ću biti kratak: u Međugorju se doista ukazuje Djevica i đavao se boji tog blagoslovljenog mjesta. "
Kako to da ste tako sigurni ?
"Ja sam bio u Međugorju najmanje trideset puta i tamo se može rukom dodirnuti velika duhovnost koja se udiše i može ju se dotaknuti preko obilnih darova Neba“
Kakvih darova?
"Tisuće i tisuće ljudi dolazi u Međugorje iz cijelog svijeta i tu se ispovijedaju, pomire se sa Gospodinom i vrate se životu molitve, obraćaju se katoličanstvu, i oslobođeni su od dijaboličnih napada. Dakle, ako je istina, kao što piše u evanđelju
da se stablo prepoznaje po plodu , kako se može reči da je Medjugorje djelo đavla?“

Skeptici govore da se radi o ekonomskim interesima.
“To je glupost. Niti jedan vidioc se nije obogatio preko ukazanja.
Tko može to dokazati sa dokumentacijom neka to učini a ako nemože neka šuti. "

Među vjernicima u Međugorje se priča o svojevrsnom prešutnom odobrenju ukazanja
od strane sluge Božjeg Ivana Pavla II ...

"Kakvo prešutno odobrenje! Mogu potvrditi bez straha da će me netko poreći , da Papa Wojtyla ne samo da je vjerovao u ukazanja Gospe u Medjugorju nego je čak želio hodočastiti u Medjugorje tijekom svojeg apostolskog posjeta bivšoj Jugoslaviji. "

Znadete li , zbog čega je Papa odustao?
"Ivan Pavao II je bio velik čovjek i imao poštovanje za sve.Tako su mi ispričali visoki dostojanstvenici i Kardinali koji su mu bili vrlo bliski tih dana ,da je odustao od hodočašća u Medjugorje gdje bi bio vrlo rado hodočastio i molio se Gospi , da ne bi uvrijedio na tako platealan način Mostarskog Biskupa , oduvijek protivnika ukazanja .

Tijekom vaših egzorcizama, zazivate li ikada Gospu iz Medjugorja?

"Ne, nikada, ali to ništa ne znači . Uvijek sam zazivao Bezgrješnu, ali samo jedan detalj: Djevica je ista, mijenja se samo ime koje joj dajemo ".

Tko ju ne zaziva sigurno je Biskup Gemma koji na međugorska ukazanja ne gleda blagonaklono...
"Sljedeći put kada sretnem mog prijatelja Gemmu objasniti ću mu sve pojedinosti
jer treba vjerovati. On je egzorcist poput mene, čak i više od mene
jer je biskup, te bi trebao dobro znati da gdje ima obilje ispovijedi , obraćenja, fizičkih ozdravljenja i oslobođenja opsjednutih, ne može biti djelo Sotone , već samo djelo Božje.
Ne samo to nego ću mu reći da ide posjetiti Medjugorje provjeriti sam ono što su vidjele moje oči svih ovih godina. Siguran sam da će onda i monsignor Gemma povjerovati.“


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ruj 2014 09:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 vel 2012 11:31
Postovi: 763
Podijelio: 22 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Ja ne znam, ne mogu znati, niti umisljat da mogu znati. Ali nemam ni potrebu tu nest smisljati i umisljati, imam Crkvu, koja je rekla: non constat de supernaturalitate.

Takodjer, i Papa je zabranio djelovanje "vidioca" po SAD (vise o tomu ovdje: https://www.ewtn.com/expert/answers/medjugorje.htm) pa zasto bih ja tu nesto stajala u obranu Medjugorja i slicno? Nemam nikakvog razloga! Bolje mi je slusati Crkvu - tko moze reci da sam u krivu?

Takodjer:
In the letter, the Nuncio, writing on behalf of Gerhard Cardinal Müller, Prefect of the Congregation for the Doctrine of the Faith, states,

“no cleric or faithful may participate in any meetings, conferences, or public celebrations in which the authenticity of the apparitions are taken for granted.”

https://www.ewtn.com/expert/answers/Medjugorje2013.png

Ak treba prijevod ovog gore citata, samo recite! :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ruj 2014 11:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 28 kol 2009 11:42
Postovi: 1552
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 12 zahvala
Zahvaljeno je: 62 zahvala
naggar napisao:

..iz tog teksta citat
" Sve je to đavolje djelo. Sve se odvija samo radi zarade.To je pravi skandal - kazao je,Gemma"

..MENE, MENE, TEKEL UPHARSIN..

..zar je mjerilo autentičnosti ukazanja u Međugorju.. broj apartmana i zarada lokalnog stanovništva::
..da ljudi spavaju na livadi i u šatorima...reklii bi primitivni balkanci..

..zašto je Vatikan sav u sjaju..ima svoju banku..koja posluje u mutnim poslovima
milioni turista ga posjećuju..pa bi po tom "međugorskom kriteriju " i sam Vatikan bio pod djelovanjem sotone..

..pa cijeli svijet je pod djelovanjem sotone i svi su izloženi napadima...
..gdje se pojavi dobro...i zlo je odmah tu da ga destabilizira...
..svi se bore...protiv zla..svak čovjek..

..ne može se onda ni neki negativni događaji iz Međugorja...stavljati kao Generalni čimenik::
..vjerodostojnosti,


..zato pustite Međugorje na miru...

..niste svjesni što je u stvari Međugorje..
.ni koliko se preko njega izliva velika rijeka Božanskog Milosrđa..
..koje je izliveno nad cijeli svijet..kao zadnja slamka spasa..

..nigdje na svijetu..Nebo nije tako blizu zemlju..kao u Međugorju..

..Međugorsko nebo je već sada sveto...a kako li će tek biti..
..kad se nebesa otvore..nad Međugorskim nebom..
..kad se postroje bezbrojne čete anđela i svih svetih..
..i i kad se ISUS pojavi u Slavi svojoj presvetoj..

.plakat ćete od jada zbog vaše NEVJERE.. 8)


Zašto bi plakao od jada, kad je nauk Crkve kristalno jasan, a ponovljen je na ovom forumu već x puta. Očekivao bi od tebe da si do sad to već upamtio. Al pošto ti ne prezaš od heretičarenja i stavljanja svojeg mišljenja iznad Crkve zašto da se čudim.
Jel tebi jasan nauk Crkve da nijedan katolik nije obvezan vjerovati u privatna ukazanja čak i ona priznata, a kamoli nepriznata. Tu je stvar jasna, ali tebi čiča Tomo očito nije.

Jel plačeš ti što si pisao hereze o Presvetom Trojstvu, jesi proplakao i koliko suza si prolio???

Inače kad već pišeš da nigdje NEBO nije tako prisutno kao u Međugorju ja sam imao utisak da je nauk Crkve da je Isus zaista stvarno prisutan u Svetom Sakramentu, Euharistiji. Jel ti vjeruješ uopće u to, ili i tu imaš neko svoje mišljenje???

Ga-bri-el napisao:
Teske rijeci. Dakle ti smatras sve one koji su isli u Medjugorje - idiotima koji naivno vjeruju u prevare neke tamo seljanke koja se cuvajuci ovce dosjetila da prevari pola svijeta?? Ja bih radje ostao neutralan dok se stvari sluzbeno ne razjasne. Nesluzbeno je sve kristalno jano. Da je to uistinu laz, ne bi ta laz toliko dugo potrajala i ne bi se toliko ljudi upravo tamo obratilo. Znam covjeka ateistu koji je tamo otiso na nagovor nekih i vratio se drugi covjek. Mislis da je to autosugestija??


Nisu teške riječi, stojim pri onom šta sam napisao. "Vidiocima" ne vjerujem ništa, po onome šta sam čitao bilo je previše muljanja, farbanja istine i pripisavanja "Gospi" svakakvih besmislica i gluposti da bi ja tome vjerovao. Tu su i pokojni biskup Žanić i sadašnji Perić koji imaju jasno mišljenje.
Pretpostavljama da ti također nisi ni pogledao knjigu Ogledalo Pravde, jel tako??? Ako je neko tamo krenuo putem vjere, super, no to nam ne govori ništa o autentičnosti ukazanja.
To će Crkva riješit, do tad ponavljam "vidiocima" ne vjerujem aposlutno ništa!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ruj 2014 12:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
johnny 5 napisao:
naggar napisao:
Inače kad već pišeš da nigdje NEBO nije tako prisutno kao u Međugorju ja sam imao utisak da je nauk Crkve da je Isus zaista stvarno prisutan u Svetom Sakramentu, Euharistiji. Jel ti vjeruješ uopće u to, ili i tu imaš neko svoje mišljenje???
To će Crkva riješit, do tad ponavljam "vidiocima" ne vjerujem aposlutno ništa!!!



.evo tu ti je odgovor...gdje je ISUS i gdje će biti .
..tamno poboldano..
..nevjerniče 8) :a1407:

viewtopic.php?f=1&t=7417

GODINA 2014.Početak žetve, Gospodnje,
dolazi vrijeme, kad ćete morati reći TKO STE, .da ste kršćani i da ste KRISTOLIKI
.a i tako morate živjeti, po Božjim zapovijedima,
.i zapovijedima Ljubavi.

Knez ovog svijeta i njegovi demoni i lažni proroci..
.na veliko su zagospodarili ovim svijetom
..zavodeći ljude da ih slijede, da ih slave i poštuju
..zato su nagrađeni , zemaljskim uspjesima, slavom, moći i bogatstvom..
..zato se odriču imena Gospodnjeg..
..zato su se okovali ledom , svoju nutrinu...da je ne čuju...da ne čuju ISTINU..
..da ne čuju..zov OCA SVOG I BOGA SVOG..

..godina 2014..je godina IZBORA
...NEĆETE MOČI OSTATI..neutralni..
..NEĆETE MOĆI OSTATI...BLJUTAVI..
..MORAT ĆETE --REĆI GLASNO I JASNO...

.."DA JA SAM KRŠČANIN , I GOSPOD MOJ JE MOJ JEDINI GOSPODAR I SPASITELJ".
.jer došlo je vrijeme .Mača..
...došlo je vrijeme..odvajanja kukolja od žita..

..pa nemojte , biti zavedeni..
..new age...pravilima "Ljubavi" i "Sloboda"
..koji ovaj svijet nudi , u modernizaciji civilizacije..
..jer modernizacija..je..u "zatiranju imena Božjeg i svih njegovih djela..
...sva djela Gospodnja su napadnuta..i izokrenute vrijednosti..
..morala , ljubavi i pravde..

..donositi će se novi zakoni o homoseksualnim slobodama..
..zakoni u smrti i eutanaziji..zakoni o nakaradnim obiteljima..

..jer mnogi demoni i zvijeri..nastaniše ljudske duše..
..i njima upravljaju ovim svijetom..
.da bi ga unakazile...da bi ..zarobile što više ..nevinih duša..u propast..
..ljudske duše..su trofej sotonski..i osveta Bogu..zbog progonstva palog anđela i njegovih sljedbenika..

..no iako sve izgleda kaotično..NIKADA DJELOVANJE SILE GOSPODNJE NIJE BILO JAČE..nad ovim svijetom..

..imamo primjer ..naše zemlje..kako govore oni...čiji su duhovi..zaposjednuti, demonskim silama..
--njihova lica..nisu njihova..izobličuje se ..poput nakaza koje njima upravljaju..
..pa se više ne mogu niti kontrolirati ...pa reže kao bjesni psi..

..na sve što je KRISTOVO..
..na sve što je ISTINA I PRAVDA LUBAV..

..pa im je trn u oku..svaka Crkva..svaka obitelj..sve Gospodnje..

..pa se napada sve...od male djece,,preko interneta..i školskih programa..perverzijama seksualnim
..preko tv..i medija..koji nameći mladima..NAKARADNI MORAL..gdje su ..cura komad mesa..dečko komad mesa
..i gdje su oni u vezama..samo potrošna roba..ne treba im ..brak ..jer je to obaveza..
..abortusi su sloboda i kontracepcija..
..život na visokoj nozi..bez rada...grabež i pohlepa ..su prihvatljivi modeli uspjeha--
..čak se političari više ni ne srame kad ih se uhvati u lopovluku..advokati sve preuzmu..
..i brane svog gospodina lopova...kao nevinog..makar i malo pile zna da je lopovčina..

..vladajuća kasta..opljačkala je ovaj narod..i dodatno...destabilizirala mlade...bez posla...
..da lutaju ..gradom..po parkovima s vrećicama..i bjesomučnim pijankama..
..roditelji..ne mogu više kontrolirati svoju djecu..jer ih društvo vuče..
..ne moli se u obitelji...ne ide se na Nedjeljnu svetu misu...vjera postaje...folklor....
.obitelji se razaraju u preljubima...strast i slast kratko traje...traže se novi svježi komadi mesa..
..a djeca su samo nusproizvod u tim vezama..

no eto...kako jest...VREMENA SU TEŠKA..
--jer se približilo Kraljevstvo Gospodnje--
..Nebeska vrata..nad Međugorskim nebom..već su --odškrinuta--
..nad ispovjedaonicom Svijeta..teku potoci Božanskog Milosrđa..
..i spašavaju duše...cijelog svijeta....

Nebeska Majka Marija prima svoju dječicu pod svoj plašt ljubavi i zaštitu od demona ovog svijeta
..i priprema ih za Slavu sa Gospodinom ISUSOM...
..pa kao što demoni bježe pred IMENOM ISUSA IZ NAZARETA..
..tako bježe i pred Marijom..

..pa koliko god izgledalo ..da je Bog slab ..u ovim vremenima..
..to je samo..privid..jer Bog čini sve NOVO..
..Isus..kod OCA..priprema stanove za svoje ljubljene..
..a demoni ..nisu ljubljeni...od Krista
.pa je kod njih nastala panika..

..jer kad se PODVUČE CRTA...
..i kad SVI ONI KOJI ŽELE BITI KRISTOVI..IZABERU TO SVOJOM VOLJOM..
..ONI KOJI NE ŽELE SLUŽITI DEMONIMA..BIT ĆE POZVANI I NEBESKO KRALJEVSTVO..

..a jao onima...čiji je izbor..NE...onima koji odbace Boga..bilo u posljednjim vremenima
..ili za vrijeme svog zemaljskog života..
..demoni nemaju svog kraljevstva...njihovo kraljevstvo je u zavedenim dušama i tjelesima koje zarobe

..KAD SVE DUŠE..IZREKNU SVOJE IZBORE..
...SVA SILA I GORČINA GOSPODNJA...SRUČIT ĆE SE POPUT UŽARENOG VULKANA..
..NA SVIJET PALIH ANĐELA I PROPALIH DUŠA..
..jer je dosada Bog..bio nemoćan..zbog nas....jer dok sve duše ne prođe zemaljske kvalifikacije za vječni život....
..ne može se odvojiti..zlo od čovjeka..
.jer bi uništenje..zla...bilo i vječno uništenje čovjeka..

..pa kad se sile nebeske , zaljujaju..i svjetovi vidljivi i nevidljivi..
..ostat će znanstvenici...zapanjeni...OTVORENIM NEBOM..koje nije ni približno onakvo kakvim ga opisuju--
...ZNAT ČE SVI NA KUGLI ZEMALJSKOJ..KOLIKO JE VELIK GOSPOD BOG.

..ono što moramo NAPRAVITI...a to jest NE DOPUSTITI DA NAS TA VREMENA , zateknu NESPREMNE.
..bez vjere, bez ispovijedi, sa teškim grijesima..
..jer toga..dana...SVE ZEMALJSKE CRKVE ĆE BITI ZATVORENE...
...a zašto...Zato što će se tog dana OTVORITI VRATA NEBESKE CRKVE NAD CIJELIM SVIJETOM
..i PRVI VELIKI SVEĆENIK ,ISUS i JANJE GOSPODNJE..Pokazat će se svijetu ..
..i neće ga biti u zemaljski crkvama..već UŽIVO..pred cijelim svijetom

..i bit će plača i škrgutanja zubima..čupanja kose..svih jadnih i prevarenih duša.
.jer u tom času…Ništa neće moći učIniti za svoj Spas..

..jer će tog trena i isteći ROK..BESKRAJNOG BOŽANSKOG MILOSRĐA KOJE JE SAD IZLIVENO NAD CIJELI GRJEŠNI SVIJET..

..i dok ono traje…svak grješnik i nevjernik se može spasiti ..u trenu svoje smrti..
..u trenu kad mu prilazi ISUS..i pita ga zadnji put..DA LI ME PRIHVAĆAŠ KAO JEDINOG GOSPODARA I SPASITELJA..i ako duša izrekne DA.bit će spašena…ali ne i oslobođena čistilišta…jer u NEBESKO KRALJEVSTVO se ulazi samo ČIST…jer tamo ne može ući NITI JEDAN KOJI ČINI GADOSTI I LAŽ..
.
..duše koje kaže NE svom GOSPODINU…toliko se mrze i gade same sebi…da ne mogu izreći…DA.. a ISUS želi to dušino DA..bez obzira na težinu grijeha…
.jer što nam vrijedi cijeli svijet…ako je samo jedna duša izgubljena..a bit će ih..
..a to je ISUSOVA NAJVEĆA BOL..GUBITAK LJUBLJENOG STVORENJA..

..no..kad duša tako izabere..nju napušta Duh Božji .koji je izvor života .
duši ostaje samo ljuštura..njezin Duh duše..njezina psiha..i vječno tijelo.
..(sve ono što je njezin identitet za zemaljskog života.)..
..koji će izgarati u vječnoj vatri..a vječna vatra nastaje kad dušu napusti Duh Božji..
.kojom je BOG darovao život vječni..

..često se pitamo ..kako ..u Nebeskom kraljevstvu…stvorenja mogu podnijeti gubitak
..nekog tko nije zaslužio Raj..a bio im je bližnji..
odgovor imamo u ovom evanđelju po Mateju..
,,,kad ISUS KAŽE…
Tko ljubi sina ili kćer više nego mene,
nije mene dostojan....
..što to znači..to znači da ništa nije naše na zemlji..stvoreno za vječnost..
..već samo ono što bude ZAJEDNO S KRISTOM I U KRISTU
..Jer tamo u zemaljskom prahu…OSTAJE SVA NAŠA ZEMALJSKA LJUBAV
..sve naše veze…SVE..
..i OD LJUBAVI PREMA KRISTU..i u SJEDINJENJU. SA KRISTOM.NEMA VEĆE LJUBAVI..I ONAJ TKO TO NIJE DOSTOJAN…NE MOŽE TE GA NITI LJUBITI.
..čak i ono što nam je najgore.. :D ..morat ćemo biti sa svojim "neprijateljima"
..ako su oni...došli svojim zaslugama u Nebesko kraljevstvo...tj..preobratili se..

…pa da ovo kratko novogodišnje izlaganje privedem kraju..ako tko uopće bude čitao do ovog dijela..završavam poslovicom..

”Ne pada snijeg da prekrije brijeg, već da svaka zvijer ostavi trag”,

pa tako shvatimo i ova vremena…da iza naših života ne ostavimo trag zvijeri..
..već čovjeka..pa recimo da je ..taj bijeli snijeg…poput mane s neba pao..
…da se po tragovima vidi tko je tko…TKO JE ZVIJER A TKO ČOVJEK.…
..bez obzira kojim ..krznom i likom bili …sakriveni dok hodimo zemaljskim stazama..

..hodajmo..ali bez očaja..jer "NE BOJ SE JER JA SAM S TOBOM" reče ISUS..

..evo Matej to lijepo..navodi…(da ..i unuk mi se zove MATEJ…) :D




''Ne mislite da sam došao donijeti mir na zemlju.
Ne, nisam došao donijeti mir, nego mač.

Ta došao sam rastaviti čovjeka od oca njegova
i kćer od majke njezine i snahu od svekrve njezine;

i neprijatelji će čovjeku biti ukućani njegovi.

Tko ljubi oca ili majku više nego mene,
nije mene dostojan.

Tko ljubi sina ili kćer više nego mene,
nije mene dostojan.

Tko ne uzme svoga križa i ne pođe za mnom,
nije mene dostojan.

Tko nađe život svoj, izgubit će ga,
tko izgubi svoj život poradi mene, naći će ga.

Tko vas prima, mene prima;
a tko prima mene,
prima Onoga koji me je poslao.

Tko prima proroka jer je prorok,
primit će plaću proročku;

Tko prima pravednika jer je pravednik,
primit će plaću pravedničku.

Tko napoji jednoga od ovih najmanjih,
samo čašom hladne vode, zato što je moj učenik,
zaista, kažem vam, neće mu propasti plaća.
------------------




17 Čuvajte se od ljudi! Oni će vas predavati sudovima i bičevat će vas u sinagogama.

18 Jest, zbog mene vodit će vas pred namjesnike i kraljeve, da svjedočanstvo dadnete pred njima i pred neznabošcima.

19 A kad vas predadu, ne brinite se, kako ili što ćete govoriti! U onaj čas dat će vam se, što ćete govoriti.

20 Jer nijeste vi, koji govorite, nego Duh Oca vašega govori preko vas.

21 Brat brata, otac sina svojega predavat će na smrt. Djeca će ustajati na roditelje svoje i dovoditi ih u smrt.

22 Zbog imena mojega bit ćete omraženi svima. Ali tko ustraje do kraja, spasit će se.

23 Kad vas progone u jednom gradu, bježite u koji drugi! Zaista, kažem vam: "Nećete još biti pri kraju s gradovima Izraelovim, dok ne dođe Sin čovječji

28 Ne bojte se onih, koji doduše mogu ubiti tijelo, ali duše ne mogu ubiti! Nego se bojte onoga, koji može dušu i tijelo pogubiti u paklu!

32 Tkogod prizna mene pred ljudima, toga ću i ja priznati pred Ocem svojim na nebesima

33 A tko zataji mene pred ljudima, toga ću i ja zatajiti pred Ocem svojim na nebesima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ruj 2014 13:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Ma čekajte malo...ne znam zašto se opet povlače ovi članci s mišljenjima egzorcista. Autoritet u proglašavanju vjerodostojnosti ukazanja ima mjesni biskup, u ovom slučaju sad komisija, a ne egzorcist, vidioc, vjernici ili netko treći.
Redovi za ispovijed u Međugorju nisu loš znak to je neosporno ali to nije kriterij za potvrditi autentičnost ukazanja. Sotona itekako može pretrpiti malo dobra ako zna da će na kraju posijati zlo. Neposluh vidioca autoritetu a sad i nekih vjernika kojima nimalo nije stalo do poslušnosti Crkvi je iznimno loš znak. Nema svetosti bez poslušnosti pa ispovijedali se mi i postili milijun puta. ako je istina da je "Gospa" rekla da je pred Bogom svaka religija jednaka onda se tu nema o čemu pričati. To je uz primjer neposluha koji su pokazali vidioci uništavanje Crkve. ništa drugo.
Ga-bri-el napisao:
Dakle ti smatras sve one koji su isli u Medjugorje - idiotima koji naivno vjeruju u prevare neke tamo seljanke koja se cuvajuci ovce dosjetila da prevari pola svijeta??

koliko znam djeca su išla pušiti a ne čuvati ovce.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ruj 2014 13:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
johnny 5 napisao:
Nisu teške riječi, stojim pri onom šta sam napisao. "Vidiocima" ne vjerujem ništa, po onome šta sam čitao bilo je previše muljanja, farbanja istine i pripisavanja "Gospi" svakakvih besmislica i gluposti da bi ja tome vjerovao. Tu su i pokojni biskup Žanić i sadašnji Perić koji imaju jasno mišljenje.
Pretpostavljama da ti također nisi ni pogledao knjigu Ogledalo Pravde, jel tako??? Ako je neko tamo krenuo putem vjere, super, no to nam ne govori ništa o autentičnosti ukazanja.


Ma, mene ti to niti ne zanima nesto pretjerano nit razbijam glavu s tim dal je to autenticno ili nije. Ne interesuju me ni razne literature o tome. Samo ne vjerujem da tako velika laz moze tako dugo ostat neraskrinkana. Ne treba covjeku za sve zivo literatura. Neke stvari se mogu i od oka procjenit. Tako da ostajem neutralan po tom pitanju jer ne vjerujem da su ti vidioci kao djeca to mogli izmislit.

Inace, prosao sam jednom kroz Medjugorje, obisao brdo ukazanja, malcice probauljao mjestom da vidim kako izgleda i nastavio put Bosne. Nisam isao organizirano tamo, nego mi je bilo usput s mora. Uglavnom, meni je bilo ok jer nije bilo guzve pa sam mogao u miru sve to razgledat. A nista spektakularno nisam dozivio.

johnny 5 napisao:
To će Crkva riješit, do tad ponavljam "vidiocima" ne vjerujem aposlutno ništa!!!

A ako Crkva to prizna, onda ces, pretpostavljam, zapalit sve te knjige u koje si vjerovao do tad, ispricat se svima ovdje i svima uopce koje smatras kretenima jer vjeruju u ukazanje...postit 40 dana da ti gospa oprosti...itd...itsl...prije nego odes u Medjugorje i isplaces dusu na hercegovackom kamenju :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ruj 2014 13:34 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
lyra1 napisao:
koliko znam djeca su išla pušiti a ne čuvati ovce.

Cuj, to!
Jok, isli su na joint i na sut heroinom, pa im se od jake vutre i dobrog dopa ukazala Gospa :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 ruj 2014 13:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Ga-bri-el napisao:
lyra1 napisao:
koliko znam djeca su išla pušiti a ne čuvati ovce.

Cuj, to!
Jok, isli su na joint i na sut heroinom, pa im se od jake vutre i dobrog dopa ukazala Gospa :D


Ni ti nisi čitao ništa o Međugorju jeli tako. Djeca su išla pušiti a kasnije su rekla da su išla čuvati ovce,to je cijela poanta-laganje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 664 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 60, 61, 62, 63, 64, 65, 66, 67  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 10 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr