www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 10:07

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 523 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 53  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 14 vel 2006 15:32 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Stavio sam na stranicu ( http://www.tebe-trazim.com/ )- pod linkom DOWNLOAD - mp3 file ''Molitva u jezicima'' tako da možete čuti kako to izgleda, ako do sada niste čuli!

Što vi mislite o tome? Kakva su vaša iskustva?

Božji blagoslov!

:lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 vel 2006 14:23 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
skinula sam ...poslušala
i ne mogu steći neki dojam, osim da me je malo strah....
recimo dok sam gledala pasiju....jezik na kojem su govorili mi je bio predivan....iako inače nisam ljubitelj istočnjačkih jezika...

nekako mi ne djeluje to stvarno...
a reci od kud ti taj izvor???

btw..počela sam napokon čitati ivana od križa ..tamna noć...
i....brrrr....smrzla sam se u koliko sam se situacija prepoznala i vidjela svoju taštinu na djelu opisanu njegovim riječima....

ajme :shock:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 vel 2006 16:43 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Izvor molitve u jezicima je: Karizmatski susret - Tolisa, BiH. Susret predvodi fra Ivo Pavić (koji se najglasnije čuje na snimci). Snimka je skinuta sa DVD-a. Na susretu je bilo 40 000 ljudi (04.08.2005.), vjerujem da je mnogo od njih molilo jezikom kakav si ti zamislila :-). Stavit ću još jezika, možda ti se od nekih svidi koji :P

Ivan od Križa...prekrasno. Našao sam se u mnogim situacijama.
Mislim da je knjiga korisna za svakoga, pogotovo za one koji se nalaze u Tamnoj noći ili pustinji i misle svašta, a u biti je to sve na njihovu izgradnju...definitivno ju treba pročitati!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 vel 2006 19:33 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ma nisam mislia da mi ne djeluje stvarno kao da se ne događa...nego mi djeluje nestvarno kao da ne postoji...joj ne znam objasniti...
ajd stavi ih još....voljela bih...

a reci kako se ti osjećaš kad ih slušaš...???

kad sam bila na seminaru manjckalovm ljudi su "govorili" u jezicima...ja nisam mogla...tj meni je to djelovalo da ja bezveze pokušavam brbljati....
nisam osjetila iznutra potrebu a progovorim....

nisam skeptična uopće prema tome....
jednostavno sam takva osoba da prvo trebam osjetiti da bih povjerovala..u bilo šta...sve mi je vezano uz moj osjećaj iznutra...i kad ga nema...za mene to ni ne postoji....
možda ja samo nisam spremna za to...no pozdravljam....sve što je na slavu Boga našega :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 vel 2006 22:01 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Slušam ih malo malo i uživam, i malo s njima molim.

Mislim osobno da nisu znak svetosti i da ne treba patiti onaj tko nema taj dar. Trebamo ga željeti, a ne očajnički patiti za njim. Najvaća je ljubav. Uvijek se sve vrati na ljubav.

Mislim da nije potreban osjećaj ugode, već da svoje misli usmjeriš Bogu.
Da mu želiš pjevati naljepše psalme i govoriti najljepše priče. Da mu želiš nešto reći jako lijepo, da misliš na to lijepo, na Boga i da mu govoriš onako kako ti dolazi.

Ne mora to biti neki čisti jezik, može biti neki izumrli, može biti kao jezik djeteta kad se rodi, kad viće tata ili da da, možda la la..., onako iskreno, možeš govoriti samo slovo DDDDDDDDDDDD. Bog to sve razumije. Bitno je da misli usmjeriš njemu i da ga želiš slaviti. Zli nemože prepoznati onda tvoju komunikaciju sa Bogom...Kad ti je teško moliti i kad neznaš što moliti - govori u jezicima, ali govori Bogu, usmjeri se na njega. On će prepoznati sve.
Svatko ima dar jezika, samo se treba otvoriti tome daru.

To je samo moje malo razmišljanje... :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 vel 2006 13:10 
da to sam nedavno negdje pročitala...možda baš tu...
da na taj način nemamo zaokružene misli koje može zli prepoznati...
i to mi djeluje logično...

no kad sam rekla da ne osjećam...nisam mislila da ja trebam osjećati ugodu...nego trebnam osjećati da me nešto privlači tome...
dobro..možda u pozadini i može biti ugoda ..jer privlači...to sad baš ne znam...

ok...slažem se ...ima smisla....
nego se nekako ne mogu upustiti u "brbljanje" Bogu...nekako si mislim..da će On pomisliti da sam luda i šta mi je...i šta ja to izvodim....

(nemoj me krivo shvatiti molim te...nikako ni u kojem slučaju ne želim reći da ja to mislim kad čujem drug eljude...nego sama sebi tako zvučim...djelujem si neiskreno...)


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 vel 2006 16:16 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Normalno mi je tvoje razmišljanje :lol:

Ima i drugih darova. Duh Sveti puše kako hoće! Mislim da ne bi trebali patiti zbog toga i da treba težiti da nas Bog ispuni ljubavlju.

:arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2006 20:05 
Ne bih želio previše filozofirati, no dar jezika je dar od Boga kao i svaki drugi dar..ta dar je i to što možemo hodati, govoriti, smijati se, vidjeti..sve su to darovi, netko nema te darove, npr.netko ne može hodati, netko je slijep...taj tko je slijep on može čeznuti, moliti, tražiti da mu Bog da dar vida, no na Bogu ostaje hoće li on to učiniti, hoće li mu darovati taj dar(svatko ima svoj križ), stoga i za darom jezika možemo i trebali bismo čeznuti, no ne moramo ga dobiti, možda nas neće obdariti..ma to vam je kao i svaki drugi dar, kao što sam naveo, no malo je čudan i kad ga netko dobije..usmisli si..tko sam ti kao ja, promijeni se totalke..ma trebaš ostati normalan, kao što si bio i prije toga dara, ane sada da te ljudi ne mogu prepoznati, pa to je jedan dar koji izgrađuje samoga tebe, ne zajednicu, stoga čuvaj taj dar za sebe, moli ga u tišini svoje sobe....ma budi normalan, ovo nam je Fra Ivo ponovio tisuću puta ..budi normalan..onakav kakav si bio dosada..grad, obitelj, dečko...ne moj ništa zapustiti....pozz od fratra!!


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 vel 2006 22:28 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja eto zaista nemam neki određeni sud o tom daru...
i mislim da sam već negdje i rekla...ako ga dobijem..ok a ako ne...opet dobro...
poštivam da ljudi mogu imati taj dar....
no malo mi se nije svidjelo na seminaru manjckala...da su skoro svi govorili u jezicima...
mislim...od kud sad odjednom svima koji su došli, a bilo je oko 10000 ljudi...dar jezika....
no opet s druge strane možda su bili potaknuti Duhom svetim....
ja nisam....

no međutim sad kad sam pročitala knjigu od ivana od križa....
ni ne pada mi na pamet više tražiti išta....
jedva da se nosim sama sa sobom i sa svojim manama koje je potrebno ispravljati....
a za darove ćemo lako....

i što veli fratar...slažem se....
treba biti samo jednostavan...
a u biti je najteže biti jednostavan...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 vel 2006 13:20 
Ovako...zanimljiva mi je ova tema...i drago mi je što sam napokon ovo čuo..pitate se koje, ma pročitajet andjelinin komentar! Ne mora svatko dobiti taj dar (jezika) pa to nije ništa, dar kao i svaki drugi, samo što je čudan i primamljiv, pa dižemo buku oko toga..uglavnom to može svatko dobiti, ja sam bio svijedok gdje je 80 osoba na jednoj duhovnoj obnovi dobilo taj dar u roku od 5 dana, stoga ono s 1000 ljudi..ne znam vjerujem da je moguće, ne znam zašto...no uglavnom slažem se s andjelininim komentarom, ne moramo to dobiti, mnogi ga i ne dobiju, pa ne znam ni što će ti, moli boga ovako uravno kao što nas je on naučio oče naš koji jesi na nebesima...itd..to izgrađuje cijelu zajednicu, a darom jezika izgrađuješ samoga sebe...znam kako je kad netko silno želi dobiti taj dar, no vidjet ćeš dragi moj kad obiješ taj dar onaj tvoj početni zanos će se ohladiti s vremenom, samo ćeš ponekad moliti pomoću toga dara...stoga nije ništa strašno ako ga ne dobijete...to je jednostavno, bar ćeš ostati "normalan"..jer mnogi...već sam navodio u prethodnom komentaru, ma stalno pričam iste priče..aj poozzzzzzzzzdrraaaaaaaaaavvv


Vrh
  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 523 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 53  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 66 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr