www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 04:47

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 523 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 49, 50, 51, 52, 53  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 08 ožu 2013 17:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
leelaa napisao:
a onako silovito, da se ne možeš zaustavit, i da ne pomaže kada moliš u mislima?


U molitvenoj skupini u kojoj jesam duhovnik nam je rekao da je to nešto što se uvjek može "kontrolirati". Dakle ne djeluje Duh Sveti protiv naše volje nikada (može te potaći na molitvu ali ti imaš izbor).


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 ožu 2013 22:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
berno napisao:
Dakle ne djeluje Duh Sveti protiv naše volje nikada (može te potaći na molitvu ali ti imaš izbor

ponekad imam ovakav izbor - moliti ili pustiti da mi vilica tako cvokoće.
i to cvokotanje zbilja ne mogu zaustaviti dok ne počnem moliti.
pitala sam svog duhovnika, rekao mi je neka se u tim trenutcima samo prepustim i molim, ali nije mi dao nikakvo objašnjenje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 tra 2013 14:09 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 11 lis 2012 08:51
Postovi: 56
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Neka netko piše molitve u jezicima, prekrasne su i lijepo ih je čitati i iako ih ne razumijem osjeti se da je od Boga! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 tra 2013 14:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
vezano uz dar molitve u jezicima, na jednom seminaru Zlatko Sudac je rekao kako nam Bog daje darove da bi mi kontrolirali te darove a ne darovi nas


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 08 tra 2013 18:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
leelaa napisao:
berno napisao:
Dakle ne djeluje Duh Sveti protiv naše volje nikada (može te potaći na molitvu ali ti imaš izbor

ponekad imam ovakav izbor - moliti ili pustiti da mi vilica tako cvokoće.
i to cvokotanje zbilja ne mogu zaustaviti dok ne počnem moliti.
pitala sam svog duhovnika, rekao mi je neka se u tim trenutcima samo prepustim i molim, ali nije mi dao nikakvo objašnjenje


Mene je dugo vremena bilo sram, onako "blebetati", nekoliko riječi, kad dođe, samo po sebi,
sve dok mi jedan svećenik, karizmatik, nije počeo "prevoditi".....
Neke su "kočnice " nestale, i dođe poticaj, iznutra...
ne volim ga izbjegavati, ipak je to nezasluženi dar, a, ko sam ja, grešna duša,
pa da kažem Bogu, e meni ovo ne treba, a i lijepo mi je....u zadnje vrijeme i poteku suze,
al, nije to tuga, a ne mogu objasnit, kad ni meni nije jasno.....
za dalje i druge ne znam niti bi mogao bilo kome reć, savjet....
isključivo osobno iskustvo. Bogu hvala.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 stu 2013 16:19 
Zanimaju me vaša iskustva sa ovim predivnim darom. Kako prakticirate molitvu u jezicima i koliko često? Dali vas je više dok molite u jezicima?

Hvala Bogu primio sam taj dar na duhovnoj obnovi i gđa u Kristu mi je tumačila...i moram reći da su to neopisivo lijepe riječi hvale i slave Gospodinu Isusu.


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 05 stu 2013 17:40 
Pozdrav poriluk!
Evo ovako, u Bibliji u prvoj Pavlovoj poslanici korinćanima piše:

"Težite za ljubavlju, čeznite za darima Duha, a najvećma da prorokujete. 2Jer tko govori drugim jezikom, ne govori ljudima nego Bogu: nitko ga ne razumije jer Duhom govori stvari tajanstvene. 3Tko pak prorokuje, ljudima govori: izgrađuje, hrabri, tješi. 4Tko govori drugim jezikom, sam sebe izgrađuje, a tko prorokuje, Crkvu izgrađuje. 5A htio bih da vi svi govorite drugim jezicima, ali većma da prorokujete. Jer veći je tko prorokuje, negoli tko govori drugim jezicima, osim ako protumači Crkvi radi izgrađivanja. 6A sada, braćo, kad bih došao k vama govoreći drugim jezicima, što bi vam koristilo kad vam ne bih priopćio bilo otkrivenje, bilo spoznanje, bilo proroštvo, bilo nauk? 7Ako neživa glazbala, svirala ili citra, ne daju razgovijetna glasa, kako će se razabrati što se to izvodi na svirali ili citri? 8Ili ako trublja daje nejasan glas, tko će se spremiti na boj? 9Tako i vi, ako jezikom ne budete jasno zborili, kako će se razabrati što se govori? Govorit ćete u vjetar. 10Toliko, recimo, ima na svijetu vrsta glasova i - nijedan bez značenja. 11Ako dakle ne znam značenja glasa, bit ću sugovorniku tuđinac, a sugovornik tuđinac meni. 12Tako i vi, budući da čeznete za darima Duha, nastojte njima obilovati radi izgrađivanja Crkve. 13Stoga tko govori drugim jezikom, neka se moli da može protumačiti. 14Jer ako se drugim jezikom molim, moj se duh moli, ali um je moj neplodan. 15Što dakle? Molit ću se duhom, molit ću se i umom; pjevat ću hvalospjeve duhom, ali pjevat ću ih i umom. 16Jer ako Boga blagoslivljaš duhom, kako će neupućen reći "Amen" na tvoju zahvalnicu? Ne zna što govoriš. 17Ti doduše lijepo zahvaljuješ, ali se drugi ne izgrađuje. 18Hvala Bogu, ja govorim drugim jezicima većma nego svi vi. 19Ali draže mi je u Crkvi reći pet riječi po svojoj pameti, da i druge poučim, negoli deset tisuća riječi drugim jezikom. 20Braćo, ne budite djeca pameću, nego nejačad pakošću, a zreli pameću! 21U Zakonu je pisano: Drugim jezicima i drugim usnama govorit ću ovomu narodu pa me ni tako neće poslušati, govori Gospodin. 22Tako drugi jezici nisu znak vjernicima, nego nevjernicima; a prorokovanje vjernicima, ne nevjernicima. 23Ako se dakle skupi sva Crkva zajedno i svi govore drugim jezicima, a uđu neupućeni ili nevjernici, neće li reći da mahnitate? 24Ako pak svi prorokuju, a uđe koji nevjernik ili neupućen, sve ga prekorava, sve ga osuđuje. 25Tajne se njegova srca očituju te će pasti ničice i pokloniti se Bogu priznajući: Zaista, Bog je u vama. 26Što dakle braćo? Kad se skupite te poneki ima hvalospjev, poneki ima nauk, ima otkrivenje, ima jezik, ima tumačenje - sve neka bude radi izgrađivanja. 27Ako tko govori drugim jezikom - dvojica, najviše trojica, i to jedan za drugim - jedan neka tumači; 28ako pak ne bi bilo tumača, neka šuti u Crkvi, neka govori sam sebi i Bogu. 29Od proroka pak neka govore dvojica ili trojica, drugi neka rasuđuju. 30Ali ako drugomu uza nj bude što objavljeno, prvi neka šuti. 31A možete jedan po jedan svi prorokovati da svi budu poučeni i svi ohrabreni. 32Proročki su duhovi prorocima podložni 33jer Bog nije Bog nesklada, nego Bog mira. Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute. 34Nije im dopušteno govoriti, nego neka budu podložne, kako i Zakon govori. 35Žele li što saznati, neka kod kuće pitaju svoje muževe jer ružno je da žena govori na Sastanku. 36Ili zar je riječ Božja od vas proizašla, zar je samo k vama došla? 37Smatra li tko da je prorok ili duhom obdaren, neka zna: što vam pišem, Gospodnja je zapovijed. 38Tko to ne prizna, ne priznaje se. 39Zato, braćo moja, težite prorokovati i ne priječite da se govori drugim jezicima! 40A sve neka bude dostojno i uredno.

Brate poriluk, u bibliji da vruće čeznemo za duhovnim darovima, tako sam i ja to dobio od Gospodina, jedino što nemam u blizini osobu koja ima dar tumačenja. Jednom mi je jedna žena tumačila i meni su suze na oči išle od tolike zahvale Bogu. Kaže apostol Pavao da onaj tko govori drugim jezikom izgrađuje sam sebe.

Evo našao sam na netu nešto o daru jezika
http://www.alar-m.hr/dom/index.php/dom1 ... litveu-jez


Vrh
  
Citiraj  
PostPostano: 05 stu 2013 19:27 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 12:59
Postovi: 525
Podijelio: 2 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Spojeno s već postojećom temom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 stu 2013 19:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Taman sam pronašao

Pomoć: molitva u jezicima
viewtopic.php?f=91&t=598
kad vidim da su teme spojene, :b112:
za modove,
joakim je teološki a naggar duhovno, i još par njih
posvjedočili,


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 07 stu 2013 01:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2013 23:37
Postovi: 308
Podijelio: 25 zahvala
Zahvaljeno je: 50 zahvala
zadnji put kod fra Ive Pavica kroz njegovu molitvu izbavljenja...kako da to opisem, koda je kroz ljude prolazio neki glas... skoro pa identican.. nesto kao usklici

"Isus je moj Bog" "Isuse ozdravi me" "ja sam Bog ljubavi" "Isuse ti si s nama , hvala ti" "ja sam tvoj Bog ja se brinem za tebe, ne boj se, ja te ljubim, volim i blagoslivljam, predaj se Bogu milosrda"

to su samo neko od rijeci koje su doslovno letile kroz ljude u tih 1-2min..hmm
dali neko mozda zna kako bi se to moglo nazvati tj. sta se u tom trenu dogadalo?!?!..ja sam u tom trenu osjetio ogromnu srecu i radost
:lol: :lol:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 523 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 49, 50, 51, 52, 53  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 39 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr