www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 23 tra 2024 19:26

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 523 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 18 lip 2012 20:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
Meni je to uvek bilo bez veze, kad mi o. Džems stavi ruke na glavu i nešto mi tu mrmlja, al ajd, pa kad je dođe fra Ivo Pavić , još gore, al ajd, ''igraju se deca, ''
e, kad je došo fra Smiljan i reko kako mu je bilo glupo dok nije na seminaru o. Grandisa dobio dar molitve u jezicima....
kad je počelo pojma nemam, i tako dođe samo po sebi,
ma , di će to meni, moš mislit.....
i posle jedne katarze, duh. čišćenja,polagali ruke dva svećenika, i jedan laik, na moju tikvanju
siroti oni , ovoliki magarac kad je prešo u horizontalu, i kaže mi jedan mladi svećenik karizmatik, , ajd moli u jezicima, idi begaj, derane, al ajd, počo ja, a on ti brate prevodi, Isuse hvala Ti što si umro za moje grehe, ljubim te.....slavim te, ne sećam se svega.....
Ali, nije suština samo molitva , Bog je daje , suština je ljubav, najveća karizma,
to sam shvatio u potpunosti , kad sam privremeno upao(ko fol zaposlio se)
među gomilu likova, punih, straha, mržnje, zavisti, sujete, ..........negacija kolko oćeš
posle prvog šoka , e , kažem sebi pa i njih Isus voli, ko si ti da ih sudiš....
nisu takvi rođeni, samo su ranjeni, jaaaaaaaako, i boje se svega a najviše sebe
e, takve ljude zavolit, ha Bože, kažem sebi to bez tebe ne ide, .....
puuuuuuuno molitve, svete vode, i.........
al, nemojte me slušat, ja sam slučaj na TT-u, za izbegavanje, nešto kao ''sotona'' u ovčijoj koži
pa ima i saveta da me se izbegava, neki, neki .....
iza leđa,
a neki i spreda
Hvala svima.
+BVB

sad vam jasno što je stalno stavljam na čat.......


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 lip 2012 07:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
cirenac napisao:
kad sam privremeno upao(ko fol zaposlio se)
među gomilu likova, punih, straha, mržnje, zavisti, sujete, ..........negacija kolko oćeš
posle prvog šoka , e , kažem sebi pa i njih Isus voli, ko si ti da ih sudiš....
nisu takvi rođeni, samo su ranjeni, jaaaaaaaako, i boje se svega a najviše sebe
e, takve ljude zavolit, ha Bože, kažem sebi to bez tebe ne ide, .....
puuuuuuuno molitve, svete vode, i.........
al, nemojte me slušat, ja sam slučaj na TT-u, za izbegavanje, nešto kao ''sotona'' u ovčijoj koži
pa ima i saveta da me se izbegava, neki, neki .....
iza leđa,
a neki i spreda
Hvala svima.
+BVB

sad vam jasno što je stalno stavljam na čat.......

a cirenac što reći na tvoj post :roll: prvo mir bio s tobom i duhom tvojim..a ja moram uvijek diretno i ti to znaš.. :lol: nisam nikad znala uvijati sa strane ..takva sam jednostavo..
nitko od nas nije oslobođen ljudskosti pa tako ni straha, sujete,zavisti ili neznam što da nabrajam.. svi smo grešni ljudi..jel..
mislim da si ti nešto jako uvrijeđen..barem bi se reklo po tvom postu..
online svijet ..koliko je dobar..toliko ima i loših strana..treba za sve imati mjeru u životu..kako meni kaže moj prijatelj - samo stisneš x i gotovo..ne postoji više.. :)
i najbitnija stvar: Isus je najjači, najveći, najmoćniji.. ništa od Njega većeg i snažnijeg nema.. samo to treba vidjeti i Njemu se obraćati..
(da ne prepričavam sad sve u detalje.. malo predugo..ee..)
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 lip 2012 10:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 15 ožu 2011 16:49
Postovi: 1617
Lokacija: severna Bačka
Podijelio: 48 zahvala
Zahvaljeno je: 31 zahvala
:grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 vel 2013 22:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
za one koji mole u jezicima, ima pitanje.

ponekad osjetim kada trebam moliti u jezicima (dok molim sama doma, na misi, na klanjanju, na molitvenoj, kada se moli za nekoga...), vilica mi se počne tresti, tj. počnem cvokotati kao kad mi je hladno.
najčešće tada počnem moliti i to cvokotanje prestane.
međutim, bila sam nekoliko puta u situaciji da mi je toliko "cvokotalo", da nisam mogla zaustaviti, nikako, a to najčešće među ljudima gdje nije preporučeno moliti u jezicima (na misi, klanjanju). zubi su mi lupali svom snagom i nevjerojatno brzo, jezik se pomicao unutra. postalo bi manje intenzivno kada bih se prepustila i počela po tiho moliti, i čim bi prestala, krenulo bi opet.
zašto se to događa?

i još jedno pitanje, jel molite u jezicima pod misom? obzirom da sam tek nedavno saznala (pročitala) da pod misom trebamo biti usmjereni na zajedničku molitvu, a trenutak za osobnu molitvu je kod pretvorbe, onda molim u jezicima upravo kod pretvorbe. a što kada osjetite da trebati moliti dok traju drugi dijelovi mise?
danas sam tako "cvokotala" cijelo vrijeme, od početka, do kraja, i još tijekom bolesničkog pomazanja (koje je trajala i trajalo, zubi su me već boljeli)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 vel 2013 22:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 srp 2009 11:29
Postovi: 476
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
leelaa napisao:
za one koji mole u jezicima, ima pitanje.

ponekad osjetim kada trebam moliti u jezicima (dok molim sama doma, na misi, na klanjanju, na molitvenoj, kada se moli za nekoga...), vilica mi se počne tresti, tj. počnem cvokotati kao kad mi je hladno.
najčešće tada počnem moliti i to cvokotanje prestane.
međutim, bila sam nekoliko puta u situaciji da mi je toliko "cvokotalo", da nisam mogla zaustaviti, nikako, a to najčešće među ljudima gdje nije preporučeno moliti u jezicima (na misi, klanjanju). zubi su mi lupali svom snagom i nevjerojatno brzo, jezik se pomicao unutra. postalo bi manje intenzivno kada bih se prepustila i počela po tiho moliti, i čim bi prestala, krenulo bi opet.
zašto se to događa?

i još jedno pitanje, jel molite u jezicima pod misom? obzirom da sam tek nedavno saznala (pročitala) da pod misom trebamo biti usmjereni na zajedničku molitvu, a trenutak za osobnu molitvu je kod pretvorbe, onda molim u jezicima upravo kod pretvorbe. a što kada osjetite da trebati moliti dok traju drugi dijelovi mise?
danas sam tako "cvokotala" cijelo vrijeme, od početka, do kraja, i još tijekom bolesničkog pomazanja (koje je trajala i trajalo, zubi su me već boljeli)


Nemam iskustvo "cvokotanja", nego meni samo dođe misao u glavu, moli u jezicima, ili nekad sama od sebe počnem, pri čemu mi se jezik pokreće, ne vilica...tak da ti ne znam reći, valjda je drukčije kod nekih...
Molim samo nekad nakon pričesti, ne uvijek. Tokom mise ne. A tebi ako dođe, moli u sebi. Pri tom svejedno možeš odgovarati na molitvene zazive tokom mise.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 vel 2013 23:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
inače kada mi dođe, molim u sebi, i to cvokotanje prestane. ali nisam sigurna jel ok moliti i pod misom, kada mi tako "dođe".
kada onako jako "cvokoćem" (ajme koji opis :lol: ) ne pomaže da molim u sebi, jedino kad krenem na glas (zapravo po tiho, nisam bila u situaciji da mogu moliti baš na glas radi drugih ljudi).
taj poticaj bude baš snažan, i čak mi predstavlja problem, jer ljudi oko mene kuže da se nešto događa


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 vel 2013 09:36 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
dođe mi u toku Sv. Mise da molim u jezicima i onda mi teško jer ne mogu naglas..ipak - ljudi..šta ja znam hoće li govoriti da sam pukla i to mi ne treba..onda molim u mislima i super je :) (ne traje dugo ni često ..ali dođe :) )


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 vel 2013 09:54 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
marija-nada napisao:
dođe mi u toku Sv. Mise da molim u jezicima i onda mi teško jer ne mogu naglas..ipak - ljudi..šta ja znam hoće li govoriti da sam pukla i to mi ne treba..onda molim u mislima i super je :) (ne traje dugo ni često ..ali dođe :) )



..trebam jednog prevoditelja... :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 vel 2013 09:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 ožu 2012 22:34
Postovi: 313
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
marija-nada napisao:
dođe mi u toku Sv. Mise da molim u jezicima i onda mi teško jer ne mogu naglas..ipak - ljudi..šta ja znam hoće li govoriti da sam pukla i to mi ne treba..onda molim u mislima i super je :) (ne traje dugo ni često ..ali dođe :) )

a onako silovito, da se ne možeš zaustavit, i da ne pomaže kada moliš u mislima?

dogodi mi se da mi oči zatitraju, i onda moram žmiriti jer mi sva slika titra, vilica udara kao prikopčana na struju, u tijelu osjetim silu. sad već polagano mislim da nešto niije u redu s tim, čim ne mogu pronaći osobu koja doživljava nešto slično


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 12 vel 2013 13:50 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
leelaa napisao:
marija-nada napisao:
dođe mi u toku Sv. Mise da molim u jezicima i onda mi teško jer ne mogu naglas..ipak - ljudi..šta ja znam hoće li govoriti da sam pukla i to mi ne treba..onda molim u mislima i super je :) (ne traje dugo ni često ..ali dođe :) )

a onako silovito, da se ne možeš zaustavit, i da ne pomaže kada moliš u mislima?

dogodi mi se da mi oči zatitraju, i onda moram žmiriti jer mi sva slika titra, vilica udara kao prikopčana na struju, u tijelu osjetim silu. sad već polagano mislim da nešto niije u redu s tim, čim ne mogu pronaći osobu koja doživljava nešto slično

neznam što bih ti rekla.. ja evo imam ogromnu potrebu moliti naglas (al kud baš na SV. Misi kad smo jedni do drugih i kad se svaki šapat čuje..a ono se hoće izlijevati iz mene)i žao mi je kažem što se suzdržim..a znam da trebam
(pričala mi jedna forumašica -a ima tome dosta kako ju je jedna kraj nje ..a pritisla i molila joj u uho u jezicima.. poznaju se i dobre su i razumije se-tako da je to ok)
a šta ću ja.. onda saberi se i u sebi - mada je to teško zaustavit.. ide ko lavina :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 523 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 48, 49, 50, 51, 52, 53  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 31 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr