www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 19:27

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 501 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 51  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 16 kol 2007 14:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
Ne..ne nisam mislila da su "Molitve odklanjanja" ezoterika...
Nego kada se radi o "obiteljskom stablu"...onda mi taj "trend" ili ono "in"
lici na taj (familienaufstellung),s tim sam htjela reci,da je
"Molitva za obiteljsko stablo itekako potrebna"
a navela sam da i ovi austrijanci isto tako smatraju da je to njima potrebno..!Meni osobno smeta sto se sve trpa u isti kos,i ono sto treba i ono sto ne treba...
Ja jesam i ponavljam svima...vikacu..."ZA OBNOVU DUHA SVETOGA,
ZA ISCIJELENJE I ZA DAROVE." Ali na jedan drugi nacin...
Evo potpuno podrzavam tako reci mog susjeda...prof.dr.Tomislava Ivancica...On je prihvatit u Europi bez ikakvih problema..u podpunosti..!
Recimo ..O.James Manjackal ..je puno puta bio ovdje,i ove godine je trebao da nastupa 4 puta,i nas Kardinal Christoph Schönborn je trazio ,da dodje kod njega na razgovor,navodno na provjeru...ili da dozvoli da
Biskup prisustvuje Seminaru,sto je on odbio..???
Ja ne strahujem od tih ljudi koji to rade,nego ljudi koji traze pomoc,
pricaju svi samo o prokletstvu,i prokletim familijama...
to mi ispada kao da svatko pere sa sebe i prebacije na drugog,a najlakse
na pokojnog...koji ne moze nazad da odgovara...
Vec mi je dosta toga,od kada sam dosla na ovaj forum,samo negativno,
i najvise negativno privlaci...Teme su jako popularne....i uvjek su drugi krivi..Nije valda da ste svi bili komunisti,..tako je za mene i u vrijeme komunizma bio problem,oni koji su odbacili vjeru....
Jer kod mene u mom kraju nije bilo Komunista,a i u ratu su moji bili
Domobrani....Vjera ima korijene stoljecima..!
A moja pametna majka i otac,su se (prvi rastali u povjesti u tom kraju)
Tko je za to bio kriv..???Moje grije nosim odgovornost sama....
I ponovicu...Zelim da se Vjera obnovi,zelim sretne familije,izljecene...
ali ne krivimo samo druge..?
Molim Duha svetoga da nas sve skupa prosvijetli i nadahne...
da odemo na "Put,Istina i zivot"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 kol 2007 15:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
rebeka napisao:
Ne..ne nisam mislila da su "Molitve odklanjanja" ezoterika...
Nego kada se radi o "obiteljskom stablu"...onda mi taj "trend" ili ono "in"
lici na taj (familienaufstellung),s tim sam htjela reci,da je
"Molitva za obiteljsko stablo itekako potrebna"
a navela sam da i ovi austrijanci isto tako smatraju da je to njima potrebno..!Meni osobno smeta sto se sve trpa u isti kos,i ono sto treba i ono sto ne treba...
Ja jesam i ponavljam svima...vikacu..."ZA OBNOVU DUHA SVETOGA,
ZA ISCIJELENJE I ZA DAROVE." Ali na jedan drugi nacin...
Evo potpuno podrzavam tako reci mog susjeda...prof.dr.Tomislava Ivancica...On je prihvatit u Europi bez ikakvih problema..u podpunosti..!Recimo ..O.James Manjackal ..je puno puta bio ovdje,i ove godine je trebao da nastupa 4 puta,i nas Kardinal Christoph Schönborn je trazio ,da dodje kod njega na razgovor,navodno na provjeru...ili da dozvoli da
Biskup prisustvuje Seminaru,sto je on odbio..???
Ja ne strahujem od tih ljudi koji to rade,nego ljudi koji traze pomoc,
pricaju svi samo o prokletstvu,i prokletim familijama...
to mi ispada kao da svatko pere sa sebe i prebacije na drugog,a najlakse
na pokojnog...koji ne moze nazad da odgovara...
Vec mi je dosta toga,od kada sam dosla na ovaj forum,samo negativno,
i najvise negativno privlaci...Teme su jako popularne....i uvjek su drugi krivi..Nije valda da ste svi bili komunisti,..tako je za mene i u vrijeme komunizma bio problem,oni koji su odbacili vjeru....
Jer kod mene u mom kraju nije bilo Komunista,a i u ratu su moji bili
Domobrani....Vjera ima korijene stoljecima..!
A moja pametna majka i otac,su se (prvi rastali u povjesti u tom kraju)
Tko je za to bio kriv..???Moje grije nosim odgovornost sama....
I ponovicu...Zelim da se Vjera obnovi,zelim sretne familije,izljecene...
ali ne krivimo samo druge..?
Molim Duha svetoga da nas sve skupa prosvijetli i nadahne...
da odemo na "Put,Istina i zivot"


ne znam šta si mislila reći , vezano za gore boldano: valjda da je prof. Ivančić prihvaćen u europi, potpuno ili tako nešto
ne znam , po čemu ti je susjed , koliko vidim ti si iz njemačke ili austrije

ne vidim razlog da ti ne bude prihvatljiv fra linič , fra ivo pavič, fra smiljan kožul, pa u krajnjoj liniji i manjackal
ja osobno nisam nikada čuo da on dolazi na crnjaka, bez dozvole mjesnih crkvenih vlasti
moguće , da je i to što se priča jedna poluinformacija, jer ga u nekoj biskupiji ne žele primiti , pa se onda lako natakne " neki valjan" razlog- poput ovog, da on neće doćo kardinalu na razgovor???
njegovi skupovi u ciboni su uvijek bili besplatni, ne ostavljaju se nikakvi novci isl. i ne vidim da bi on bio prevarant
ali dobro, ostavimo se manjackala, spomenuo sam ga jer si ga ti konkretno prozvala

naime, karizmatsku obnovi i one koji spominju izlječenje obiteljskog stabla, predstavlja masa drugih svećenika , pa nema poptrebe da samo razglabamo o manjackalu

spominješ, da stječeš dojam da su ovdje svi komunoisti , da su nešto kao prokleti , da svi misle da je problem u njihovim precima , a ne u njima
ne znam iz čijih postova si to dala zaključit na ovom topicu /temi/ jer koliko vidim ni zlatko, noi aurelius, ni ja , ni aleluja - nitko ne naglašava to
vidjela si da ja stalno ističem sakremente, ispovijed, pričest-sv.misu, da ističem zagovaranje BDMarije, da ističem mnoge stvari koje su čisto katoličke , kao i svi svećenici koji zastupaju doktrinu obiteljskog stabla

normalno, da se nitko ne odriče , svojih dijela i svojih grijeha, znači to nitko NE UKIDA niti mijenja
to sve ostaje
ostaje da poslije grijeha ideš na ispovijed i da se ne pričešćuješ u grijehu
ostaje , vjera u euharistiju, pričest- trajnu nazočnost Kristovu u hostiji

znači, karizmatici to ništa ne ukidaju
zato ne vidim , u čemu je istinski problem?

možeš li malo biti konkretnija,što te smeta, jer u početku posta govoriš da sve to priznaješ, da bi poslije ipak u to na neki način sumnjala ili dovodila u pitanje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 kol 2007 16:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ja mislim ako nam je Bog dao iz svoje velike ljubavi da mozemo mi za nase predake moliti i trpjeti i stime iz ljubavi prema Bogu njegove rane samo malo ublaziti da bi se zlo moglo zaprijeciti daljne sirenje onda cu mu reci Hvala Isuse i budi uz mene kad cu morati trpjeti i nedaj da te ikada vise vrijedam sa svojim postupcima; Draga sestro, zar nismo svi mi bili prokleti od Adama i Eve zbog njihovog grijeha, sve dok nam Isus nije otvorio svoje Milosrdje... ako se svako dijete mora krstiti ne zbog grijeha svojih nego od ljudi koji su zivjeli prije vise od 6 000 godina..zar ne mislis da bi trebali utjecaje zlih sila na nas smanjiti na najmanje moguci nacin...zar je to samo slucajnost i odgoj ako sam ja slaba na iste grijehe kao moji preci..ja imam odgovornost za te grijehe..da ali pitanje je zasto bas ti grijehi koje su i moji roditelji i njihovi i itd imali?

I gledaj, 4000 godina moralo je proci dok se nije rodilo tako cisto stvorenje kao Marija, posuda Isusu..Jahvi..koja je mogla zbog svoje cistoce primiti Jahvu..4000 godina moralo je proci dok se nije ocostila loza Abrahamova za Isusa... proslost i sadasnjost su povezani.. da obiteljsko stablonije vazno..nebi onda bilo u evandelju prvo o isusovom rodenju i sada pazi!!!! Isusovo rodoslovno stablo!!!!

I moji nisu bili komunisti, oni su katolici, moje pradjedi bili su na krivoj strani..ubili su ih partizani..i to je najtuznije od svega..jer moji to nisu nikada oprostili..i tako se duh srdbe i neprastanja uvukao u moju obitelj..ali ja to znam i sada moram agirati..to jest Isus to agira, ja nista nemoram osim njemu se predat..a ja Te molim moj Isuse, Ti Se moj Premili Boze smiluj nama jadnim stvorenjima... :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 kol 2007 16:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
Dragi Hrki...malo sam nepravedna prema tebi,...oprosti..
nem razloga ljutiti se na nikoga ,a pogotove ne na tebe...
ili druge clanove,kojima je cilj dobrobit ovoga foruma,
i na izgradnju svih nas,i nase vjere..."Izvinjavam se javno i drugima"
Naravno da svatko ima pravo na svoje,i to je uredu..
Shvatila sam da ovdje ne pisu sveci,nego kao i ja grijesnici..!

Evo jedan primjer s naseg foruma...stari clanovi ga znaju..!

Jedna nasa clanica,pisala je da je na vrijeme njenog vjencanja,
ucinjena "crna magija" i zivi u braku oko 30god. ali vrlo nesretno...
Molili smo se za nju jedno vrijeme,trazila je pomoc ..sa svih strana..?
Marijancica,Leo znaju o kome je rijec...Zivi ovdje u Austriji...
Drugi su je preporucili Karizmaticima u Zagrebu gdje je isla,
ali nije postigla nisa..
Ja sam joj dala od "Ive Pavica " i od "P Dr.Bernhard Vosicky O .Cist"
on je Austrijanac,i uspjela je ,preko reda uci na seminar u Grazu..
Sama je pronasla Zlatka Sudac...i sa svima se cula teelefonom...
Svi su oni molili molitvu odklanjanja nad njom...nista nije pomoglo,
djeca su je okrivila da je kriva...ona..?
Mama ju je savjetovala da se rastane,i da si nadje drugog covjeka,
i neka sretno zivi u straost..
Ja osobno sam ju molila da priceka,da izdrzi...i da "OPROSTI"
ocito ona nije mogla..a nije si dala dovoljno vremena,da se prepusti
Gospodinu Isusu Kristu,i da je Duh Sveti prosvijetli....
pa da zapocne jedan drugi nacin zivota..?
Zadnji put smo se cule,kada se izselila od muza,ali tu smo se razisle..?
Ne znam sta je napravila,i dali je sada sretna..?
S tim hocu reci,da pojedinac odlucuje..Vjera i Oprost..je ono..
sto djeluje..plus SAKRAMENTI...!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 kol 2007 20:28 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Evo grijeha o kojem sam pisala..molim mišljenja..
Prepričam što mi je rečeno..

Moja mama me rodila izvanbračno...sa dečkom je hodala godinu i pol...dok su hodali uplela se jedna prijateljica..s kojom se on vraćao doma..
Počele se svađe..jer je ta druga cura zaokupljivala mu pažnju..
Mama mi je ostala trudna..i bili su vanka..na nekom plesnjaku..i ta druga cura je htjela da idu na neko drugo misto..al mama nije htjela..i tu su se posvađali i ona je otišla a on je ostao sa tom drugom..
Nitko nije znao osim njega da je trudna..i kako su prekinuli ona nije nikomu govorila..on je oblijećao oko nje al njen ponos nije dopustio da joj se približi..
Tek kad više nije mogla kriti,kad je stomak već vidljiv bio,saznalo se sve..tada je već 7 mj.bila trudna..
Doma 4 brata,kaos bio..Baka mi poludila,dida isto..
Sramota!!!
Tada su išli kod tog dečka,i on ju je zanijekao,rekao je da je i ne pozna a kamoli da mi je otac..
To su bili teški dani za sve a najprije za nju..
On je već tada duboko zašao u vezu sa tom drugom,gdje su mu obećane mnoge stvari...Oženio se sa njom par dana nakon mog rođenja..
I tako,vrijeme je neko prošlo,i završili su na sudu..
Gonjali se,al on je bio imućniji i presuđeno je u njegovu korist..
Kad mi je bilo 7 god mama mi se udala..kad mi je bilo 13 umrla je u svojoj 32 god..
Nikada mi nije pričala o tom,vjerovatno je čekala dan moje zrelosti,kada ću to moć da shvatim..
To je u meni tinjalo i tinjalo uvik..al sramota me bilo pitati je..
nakon njene smrti sam se vratila kod bake i tu završila školu ..tijekom škole sam upoznala kćerke od tog tkz.oca..Nikome nije bilo pravo što se družimo..al valjda je Bog tako htio..
Nije to dugo trajalo,počele su priče..da mi je mama bila ovaka,bila onaka,da je osudila njega što je imao dosta novaca..
Šta je,tu je..ja to nisan mogla slušat i prekinula sam sve odnose..
Njega sam gonjala,i proganjala,da razgovaram s njim,al me uvik vješto izbjegao,kao da ga je strah bilo,uvik bi se tresao kad bi bio u mojoj blizini..Nikada nije priznao ,uvik je govorio da me napravio ovaj,onaj...
I došao je dan kad sam se suočila sa njim..
To je strašan dan bio..
Nije imao hrabrosti da sam razgovara sa mnom,nego je tražio da muž dođe sa mnom,a bila je prisutna i njegova žena,ta prijateljica..
Njegove prve riječi upućene meni su bile:JESI SE TI PRIPREMILA NA RAZOČARENJE,JA TI NISAN OTAC!!
U meni je potekla lava,al brzo ju je ohladio led ledeni..
taj čovjek,kojeg sam ljubila,za kojim sam patila,kojeg sam sanjala,koji mi je bio nešto milo na srcu,kojeg sam uvik gledala da ukradem jedan njegov pogled..pretvorio se u trenutku nepoznatu osobu..
Tom prilikom mi je rekao da je meni otac jedan čovjek koji je dolazio ljeti u naše misto,i da ne živi tu..da će mi on pomoć da ga nađem..i bla bla bla..
Otišla sam,povrijeđena,al i oslobođena na neki način..
Nisan s nikim htjela razgovarat neko vrime..velik je to udarac bio za mene..al preživih..
Nisan imala mira..počela je potraga za tim čovjekom..
I nađoh ga..Jako je zbunjen bio kad sam prvi put razgovarala sa njim..On je jedna pjesnička duša..koja me zanijela sa svojim riječima..
Zanio me svojom ljubavlju koju mi je izrekao priko telefona,nakon što me ispitao sve moguće,od datuma rođenja do ostalog što mu je tribalo..Nakon toga je sklopio priču koju je meni servirao i napisao mi pismo..Nazvao me anđele moj..Veoma me potreslo to pismo..ljubila sam ga..Al čitajuć ga otvarale su mi se oči..Iskoristi je što sam mu rekla i pričao mi priču..Da su imali odos samo jednom..i to baš kad je mama htjela..u te dane..da ostane trudna..tog datuma..i bla bla..
Možda bi ja i pala na to..da me muž nije rastriznio od te ljubavi..
Moram spomeniti,da je je otac tom čovjeku musliman albanac a majka hrvatica kršćanka,da živi u beogradu,al mi je tajno rekao da ga je teta krstila..
Sve to je za mene bio šok..košmar..i još kad mi je rekao da će me priznat bila ja njegova il ne..
Uspila sam se trzniti iz svega toga..kad mi je počeo pisati pjesmice ..al ne prilične meni... ljubavnu poeziju..
Ja sam pokušavala da ga se oslobodim..mada me srce bolilo..
Al on nije pristajao na to..
Ja sam mu rekla da njegovu obitelj ne želim uznemiravat..da riješimo to između sebe..al on je izgubio kontrolu..njegova sestra koja ima problema sa alkoholom kao i on,nazivala bi me u svako doba dana i noći i svakakve prostote mi govorila i svakakvim imenom me nazivala..
Ja sam tržila dnk analizu al on to nije nikako uspijevao da nađe vrijeme za to...i ja sam stavila točku na I..
Pokušavala sam da od moje obitelji,ujaka,bake,maminih prijatelja da izvučem nekakvu informaciju o njemu..
Spominje se on u priči..al kao neka osoba koja je trčala za mamom mojom..al ne kao dečko..
i svi su me iznapadali..kako mogu da i posumnjam u mamu..kako mi je to palo na pamet..zašto to činim..tu sam osjetila da sam je povrijedila..što sam uopće posumnjala u nju..tražila sam oprost..
Prekinila sam svaki odnos sa njim..jer sam vidila da tu nema kraja..da je to samo iluzija nesretnog čovjeka koji živi u snu a ne u javi..
Više od god.dana mi je danoćno pisao..dok nije postalo sve rijeđe i rijeđe..A onda samo za rođendan zadnji..
Mnoga pitanja su me mučila..Dal je to mama učinila..možda i je u inat onom prvom..možda ju je bilo strah zato što je druge vjere..itd..itd..
Nikad nikom nije ga spominjala..nikom..

I ja se sada pitam ...dal sam pogriješila..što nisan dalje gonila il što sam uopće u sve posumnjala i istraživala..
Dal je to grijeh mog predaka il je to samo slučajnost koja mi se ispriječila na putu traženja onog što mi je falilo....
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 kol 2007 21:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2007 20:16
Postovi: 237
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
evo ovdje ću staviti svoje svjedočanstvo vezano upravo za obiteljsko stablo.I ja i suprug godinama nismo mogli imati djece.Molili smo za moje i njegovo obiteljsko stablo i 9 dana odlazili na misu u tu nakanu.Iza te molitve nije se ništa dogodilo..No, nakon nekog vremena došla nam je suprugova rodica i rekla kako je suprugova baka pobacila i umrla radeći pobačaj.Osoba koja ima dar, kojoj dolaze ta mala abortirana ili rano umrla bića koje ona onda krsti (jedna krasna časna sestra) rekla nam je da posebno moramo moliti za tu ženu i za to dijete jer je baka moga supruga počinila veliki grijeh u obiteljskom stablu.Tako smo i učinili.Časna sestra koja ima dar krštenja male dječice rekla je da je imala viđenje i da joj je došao dječak koji je tražio da mu se nadjene ime Luka..Nakon dvadesetak dana ja sam zanijela djevojčicu.Dakle odmah iza te molitve i zamislite što..moja se djevojčica rodila na blagdan svetog Luke.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 kol 2007 21:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Predivno mary,hvala svetom Luki! :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 kol 2007 22:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
[
Citat:
I ja se sada pitam ...dal sam pogriješila..što nisan dalje gonila il što sam uopće u sve posumnjala i istraživala..
Dal je to grijeh mog predaka il je to samo slučajnost koja mi se ispriječila na putu traženja onog što mi je falilo....
BVB
[/quote]

..Nemoj se s tim opterećivati..

...Roditelji su samo "SUSTVORITELJI"..
..TI pripadaš samo jedinom STVORITELJU I GOSPODINU..

..a ova naše zemaljske ..veze..tak i tak će proći...

..tko te voli..voli ..tko ne...ne..

..znaš da Gospodin Isus, kaže da se svega moramo odreći..
.ako ga želimo ljubiti , čistom ljubavi..
..i muža i roditelje, djece..
..da Jako Teško..

..no to se odnosi na to da se NESMIJEMO VEZATI NI ZA JEDNO BIĆE
..KOJE JE U PROLAZNOSTI..
..a takvi smo ..SVI...

..jer samo smo U GOSPODINU SVI VEZANI ZA VJEČNOST..
.to je ta SNAGA..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 kol 2007 22:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Bogu hvala oslobodih se i jednog i drugog tkz.oca..oba su za mene prošlost..

Ja sad imam jednog i jedinog Oca...tražila sam ga i dobila..Samo Ga nisan prije vidjela..
O Oče moj..hvala ti..i slava!!!


Osjećam nešto..al nemam naziva za to..ne mrzim ih a niti ih patim..kao da su neki obični ljudski stvorovi koji kroče kroz moj život...
Kao da se sakrilo neko sjećanje na njih..mogu reć da ih nekako i žalim..al mir u mom srcu stoji..
Doživih oslobođenje..
Samo me ova tema potakla da se upitam jesam ja pogriješila..dal se traži nešto od mene..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 kol 2007 23:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
Citat:
Kao da se sakrilo neko sjećanje na njih..mogu reć da ih nekako i žalim..al mir u mom srcu stoji..
Doživih oslobođenje..
Samo me ova tema potakla da se upitam jesam ja pogriješila..dal se traži nešto od mene..
[/quote]

..da moraš se moliti za njih s ljubavlju i razumijevanjem..

"Oprosti im jer ne znaju što učiniše"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 501 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 51  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 13 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr