www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:31

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 501 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 13 kol 2007 21:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lip 2007 12:30
Postovi: 149
Lokacija: Na uskoj i trnovitoj stazi
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zanimljivo je ovdje sto se mi moramo pokajati za svoj pokoljenja unazad tko zna koliko..netko čak kaze 15 koljena unazad.Tko zna sto su nasi tada sagriješili.Sigurno da je netko nesto zgrijesio.Kada budem imao vise vremena napisat cu neke stvari koje su se meni desile i kako sam prepoznao problem.Već sam duuugo u nedoumici da otvorim temu na forumu vezanu za vrste duhova i hijerarhiju demona i da pojasnim kako koji djeluju na nas i kako se protiv njih boriti.No buduću da ovo nije vezano za ovu temu,ako netko smatra za shodno a volio bi i da admin da svoju suglasnost da se tako sto napise.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 kol 2007 22:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
Ako mi se nametnuo neki grijeh od mog predaka koji nije živ..za koji skoro svi misle da nije grijeh..tj.da ne postoji taj grijeh..nekoliko ih govori da postoji..a meni se nametne..a tiče se mene..i ja skoro povjerujem..a poslije zaniječem..jer bi to bila uvreda sa moje strane za osobu koja je "počinila" možda to..a to je ostalo nedorečeno..jer je taj predak tvrdio suprotno..Dal ja ako sam imala malo sumnje a zanijekala ,il može se reći da sam zatvorila oči,zaboravila,namjerno,jednostavno blokirala to u sebi..jel i ja griješim..što to ne razotkrijem...što ne tražim istinu ako imalo sumnje se nabacilo..il me prisila misli tjera da to mislim kako bi sama sebi naškodila psihički..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 kol 2007 23:10 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 vel 2007 19:10
Postovi: 87
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Uh sad ste me ipak prilično preplašili, moram priznati.
Pregled moje obitelji: komunisti, ponajviše ima ateista, pa psovači (moj tata, ujak, stric itd.), 2 samoubojice, preljubnici…. a čak je i jedna pobožna duša uspjela da iz toga svega proizađe (happy me). 8)

Ovo da se sve zlo nastavlja, meni je čisto zdravorazumska stvar. Ako dijete od malena gleda oca kako psuje pa normalno je da će to činiti i mali, ako ga netko ne privede k redu. Kako «učimo» psovati tako i lagati, kako lagati, tako i tući, kako tući tako i ubijati i normalno da se zlo onda prenosi s pokoljenja na pokoljenje, kak vi tu pišete.
Ali to mi više ima veze sa psihologijom, ali prihvaćam i to da se vrag u takve obitelji lakše uvlači i zna gdje su takvim obiteljima slabosti.

Žao mi je kaj sam tu nevjerni Toma. Stvarno mi je žao, i ne želim biti ironična ali ovo da mogu spasiti svoje pretke mi sliči na sve one silne horor-filmove koje sam gledala gdje se žena bori sa zlim duhovima da bi duše prestale lutati po svijetu i došle u raj.
Mogu se moliti za njih i to i radim, ali ljudi moji nisam ja BOG da duše spašavam i ispovijedam njihove grijehe.
Imali smo i mi u obitelji dana kad sam mislila da neću izdržati i kad je SVE pošlo nizbrdo ali to doživljavam kao križ koji je tu da ga nosim, a ne kao posljedicu gluposti koje su radili moji stari.

Ne znam. Po ovom pitanju svećenici imaju različita mišljenja, kao i o karizmatskim obnovama.
Eto ne znam kaj da vam velim više. Ako želite, napišite mi još nekaj pametnog.
Nikad nisam o ovom razmišljala ni čula sve do sad.

Bog vas sve blagoslovio


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 kol 2007 23:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 lis 2006 20:27
Postovi: 128
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
moya napisao:
Ako mi se nametnuo neki grijeh od mog predaka koji nije živ..za koji skoro svi misle da nije grijeh..tj.da ne postoji taj grijeh..nekoliko ih govori da postoji..a meni se nametne..a tiče se mene..i ja skoro povjerujem..a poslije zaniječem..jer bi to bila uvreda sa moje strane za osobu koja je "počinila" možda to..a to je ostalo nedorečeno..jer je taj predak tvrdio suprotno..Dal ja ako sam imala malo sumnje a zanijekala ,il može se reći da sam zatvorila oči,zaboravila,namjerno,jednostavno blokirala to u sebi..jel i ja griješim..što to ne razotkrijem...što ne tražim istinu ako imalo sumnje se nabacilo..il me prisila misli tjera da to mislim kako bi sama sebi naškodila psihički..


Moya!
Tko šta samatra grijehom ili uopće ne znaš da je grijeh počinjen, ili kakav je grijeh? To su pitanja koja se često postavljaju. Međutim neki od nas slučajno doznaju nakon mnogo i mnogo godina da mu je neki od predaka napravio neku pogrešku, no ni tada nećeš doznati možda pravu istinu, ma niti ne trebaš. Samo se obrati Bogu i zamoli ga za oprost duši koja je počinila grijeh. Otac Svevišnji sve zna i sve vidi. Ne treba tu puno filozofirati oko toga i zastrašivati šta ako ovo, šta ako ono. Imaj ljubavi za drzge zatražiti oprost i blagoslov pa će ti tvoj Otac imati ljubavi i za tebe. Neće ti ‘’plaća’’ izostati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2007 07:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lip 2007 12:30
Postovi: 149
Lokacija: Na uskoj i trnovitoj stazi
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Patientia.

Vidiš i sama da si ti jedina dobra duša koju je Bog odabrao da slijedi njegov put i da pokusa ispraviti sve ono sto nije bilo dobro.
Ja nemam pojma zasto sam bas ja morao spoznati za te stvari u mojoj obitelji.Valjda je Bog u svojoj providnosti prepoznao osobu u meni koja je kadra prepoznati i ispraviti greške.Jedino ja sam u to vrijeme išao gotovo redovito u crkvu i ispovjedao se.
To se meni sve desilo kada sam doživio potpuno obraćenje.
Počeo sam se jako i intenzivno moliti onda mi je sve počelo dolazit.
Valjda me Bog pripremao na sve to.Jer nije sve to došlo odjednom.Kad sam ojačao u molitvi i kada su mi se otvorile oči za duhovne stvari dolazilo je malo po malo.
Prva stvar koju ti moram reči je ta da me prije bilo strah takvih stvari,ali kada sam doživio obraćenje moj strah je nestao i bio sam (valjda) spreman nositi se s tim.Jer Bog ti nikada neće dati onoliko koliko ti ne mozes podnjeti.
Nije nevažno pa ću reči još i ovo da čovjek koji se uhvati u koštac sa ovakvim stvarima često ima sumnje jeli spreman na to.To je ipak maslo onoga kojemu to ne ide nikako u prilog da se slome ta prokletstva.A to je onaj rogati
Kada uhvatim više vremena napisat ću sve kako mi se i sto događalo.I Hrvoje Hrki čeka da mu posaljem svoje iskustvo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2007 07:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
molim te zlatko napisi..jer i ja sumnjam u neke stvari u mojoj obitelji..u kuci su nam uvijek raspela i kipovi same od sebe opadali sa zidova, i desna ruka kipova je bila vise puta odtrgnuta; duga prica, od malena sam osjecala zlo, i to se promjenilo kad sam isla na molitvu ozdravljenja obiteljskog stabla...i sada ne osjecam nikakav crni teret za mnom, Hvala Isusu; i mislim ako su predaci jako lose stvari radili da je dobro onda i profesionalno to rijesiti, sa Crkvom, kopja za to ima instrumente, jer nam Isusu nije bez veze ostavio Crkvu nasu majku;

molim te Zlatko pisi jer to moze puno ljudi pomoc...ni ja nisam znala sto je to samnom dok nisam dosla u Siget onda sam puno toga vidla;


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2007 07:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Zlatko napisao:
Patientia.

Vidiš i sama da si ti jedina dobra duša koju je Bog odabrao da slijedi njegov put i da pokusa ispraviti sve ono sto nije bilo dobro.
Ja nemam pojma zasto sam bas ja morao spoznati za te stvari u mojoj obitelji.Valjda je Bog u svojoj providnosti prepoznao osobu u meni koja je kadra prepoznati i ispraviti greške.Jedino ja sam u to vrijeme išao gotovo redovito u crkvu i ispovjedao se.
To se meni sve desilo kada sam doživio potpuno obraćenje.
Počeo sam se jako i intenzivno moliti onda mi je sve počelo dolazit.
Valjda me Bog pripremao na sve to.Jer nije sve to došlo odjednom.Kad sam ojačao u molitvi i kada su mi se otvorile oči za duhovne stvari dolazilo je malo po malo.
Prva stvar koju ti moram reči je ta da me prije bilo strah takvih stvari,ali kada sam doživio obraćenje moj strah je nestao i bio sam (valjda) spreman nositi se s tim.Jer Bog ti nikada neće dati onoliko koliko ti ne mozes podnjeti.
Nije nevažno pa ću reči još i ovo da čovjek koji se uhvati u koštac sa ovakvim stvarima često ima sumnje jeli spreman na to.To je ipak maslo onoga kojemu to ne ide nikako u prilog da se slome ta prokletstva.A to je onaj rogati
Kada uhvatim više vremena napisat ću sve kako mi se i sto događalo.I Hrvoje Hrki čeka da mu posaljem svoje iskustvo.


slično iskustvo imao je i kazališni glumac rajko bundalo
on je prije obraćenja bio komunist, nevjernik , po obiteljskom stablu pravoslavac
btw , glumio je u seriji Jelenko oca Ivinog , čini mi se
on se preobratio 1983 , jako puno je čitao bibliju, vjerske knjige, išao na Misu, ispovijedao se i pričešćivao što češće
postao je jedan od rijetkih vjernika među glumcima , mogu reći istinski katolik
vodio je lijepe katoličke emisije na RVG Pogledi u krajeve srca i Dolazim na oblacima nebeskim
Napisao je i nekoliko vjerskih knjiga
baš sam nedavno čitao jednu, čini mi se naslova Ljubav nikad ne prestaje

i rajko je , rastući u vjeri , čineći postove , puno moleći , išao je na euharistiju i sv.pričest SVAKI DAN!, dolazio u duhu do nekih spoznaja danih Božjom milosšću
tako je došao i do spoznaja o sponama sa grijesima predaka, i na nekoliko mjesta govori o obiteljskom stablu
znam osobno da je često spominjao u svojim radio emisijama neke svećenike poput fra linića , tomislava ivančića i druge poznate i priznate svećenike KC

oni su sigurno svećenici koji naglašavaju neke stvari koje su mi veliki indikator da nisu loši svećenici ili neki protestanti unutar KC, kao što je jako isticanje sakramenata ( posebno ispovijedi i pričesti), BDMarije i njene velike suuloge u spasenju i eshatologiji isl. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2007 07:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ono sa osjecala sam zlo: to mislim da sam u mojoj kuci osjecala zlokao mala i bojala sam se jako..onda sam molila..i hvala mom dragom Isusu da me oslobodio toga..stvarno crni teret..nagomilan generacijama..naprimjer..skoro sve i jedna moja sestricna i rodaci(imam ih 24)..mada idemo svi u Crkvu zatrudnjele su prije braka kao i moje tete i prije njih i tako dalje..to nije vise slucajnost..kao da se zalijepi na tebe zlo..ili moja baka je znala moju mamu proklinjati i mene..i onda bi sve islo nizbrdo...ali je Isus i to izlijecio i zaustavio..ili napadaji bjesa...sve zene u mojoj obitelji to imaju..i meni je Isus dao da to vidim i sda moram zbog toga moliti za njih..sta cu drugo i hvala mu za to..i imam osjecaj da je smedi skapular od karmelicana jako djelotvoran protiv takvih zla, otkad ga nosim kao da lebdim sa Marijom..BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2007 07:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ajme zaltko ja bas citam knjigu od rajka bundala...veni creator spitito sancto...veni... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2007 07:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
mislim Hrvoje Hrki: I ja citam knjigu "Pogledi u krajeve srca"..jako jako nadahnuta Duhom Svetim...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 501 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 51  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 18 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr