www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 12:08

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 501 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2007 16:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 lis 2006 20:27
Postovi: 128
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dragi prijatelju!

Ne brini i neka te ne zbunjuje. I mene je ovo zbunjivalo, ogorčavalo i svašta. Meni se ovo isto ne sviđa, ali nije to naša riječ, nego Jahvina. Prije par godina, za mene ovo nije bila istina i naravno da ja to nisam mogao prihvatiti, misleći, ako sam ja pravedan i znam da jesam i da se prema svima odnosim dobronamjerno i ne činim grijeh da mi se ništa ne može dogoditi, da su to sve bajke i priče. Čak i kad bih svećenik to govorio meni to nije bilo uopće stvarno , niti sam ga ozbiljno shvaćao, ili sam to uzimao kao neku pričicu koja je eto tako u Bibliji da se ispriča da ljudima ne bude dosadno slušati non stop jedno te isto. A onda si poslije postavih pitanje,a šta ako to stvarno jest tako, hm....opet...ma n e može biti...to sigurno nije moj Bog..pravi Bog nije takav..on to ne bi mogao nikada učiniti. Ma reko neću niti ići u crkvu kad pričaju takve budalaštine. Iako su mi te riječi uvijek odzvanjale u ušima i u savkoj prilici, gdje mi se uklapalao, sam koristo te riječi. Međutim, nakon par godina, tj unazad godinu, dvije dana ono što sam toliko poricao upravo sad branim i svjedočim da je istina. Zato se i kaže u Biblije ''Oče neka bude Tvoja volja, a ne moja''..jer po mojoj volji to nikada ne bih bilo.
Vrlo me je zaboljela ta spoznaja, ali moram vam reći da mi je otvorila oči i kroz nju čovjek jednostavno prepozna šta ga koči u životu. Blagosloveljen je čovjek koji to prepozna. Odabran je upravo on od Oca svoga da darovanom razboritošću uvidi što je nepravilno i upravo je on odabran da to popravi i pozove i ostale na pravi put kako više ne bih griješili.
Dakle, neka te ne zbunjuje to, to je istina, nju možeš ili prihvatiti ili ne, nitko te ne prisiljava ni na što. Neka te raduje činjenica da prepoznaješ ono što drugi ne prepoznaju kako više ne bih ''lutao u tami'', ti ili ljudi oko tebe. Kad otkrijemo uzrok, otvaramo put za blagoslov!
Ovaj citat što si ti našao u Bibliji jest istinit, ali potrebna nam je i razboritost da se to pravilno shvati i kasnije primijeni na svačiju dobrobit i blagostanje, jer ne želi Bog tebi ovim riječima zlo, već dobro. Ovo je upozorenje da se ne čini zlo, znači Otac te savjetuje da se ''ne opečeš'' zbog počinjenja grijeha te ti pokazuje kako prolaze oni koji se ne drže njegovih uputa. Gore se navodi kako će i ''bezbožnik koji se odvrati od bezbožnosti što ih je činio, prestane činiti i počne vršiti Njegov zakon, vječno živjeti i neće umrijeti ''. Vidiš li koliko je velika ljubav Božja. Sve nas voli, samo se moramo obratit njemu i vršiti Njegove zakone. On to sve radi zbog toga što nas voli i želi nas na pravilnom putu, da živimo puninu života, mi i naša djeca i mnoga naša pokoljenja. To je smisao.
A koji bi drugi način bio nego Božja opomena da se vratimo na pravi put. Ako ne bih bilo opomene (kazne) tko bi se uopćeobazirao na Boga. Inako se svi s sa ovim kaznama ne obaziru i dalje griješe. No, još uvijek ima ljudi koji otvorenog srca i očiju imaju dar spoznaje i mogu propoznati Božji zov na obraćenje od grijeha.
Naravno da nam nije drago i osjećamo gorčinu kad Bog uzme neku mladu osobu i onda se pitamo zašto, postavljamo milijarde pitanja i ne nalazimo racionalan i pravedan odgovor. Naravno, ovdje nije niti mjesto našem ratio-u. Naime, Bog uzima najpravednijeg i najnevinijeg jer njega najviše i voli. Smrt nije za njega smrt, nego početak novog života, spasenje. Otac ga spašava, a ovi koji ostaju ti su zapravo kažnjeni. Oni su osuđenici, iako se to nama čini da su to oni koji umru ili dobiju kakvu tešku bolest. Nope, preko njih Bog poziva ''djeco moja obratite se, ja nemam drugog načina da vas upozorim jer vaše su opačine (grijesi) prevelike, vaše su opačine svorile prevelik jaz između mene i vas, a ja vas i dalje volim, zato vas i pozivam na ovakav način da se vratite na ispravan put vječnoga života''...

Kaže fra Radigović: '' Upravo je stoga toliko važno vjernike naučiti da hodaju u poslušnosti Bogu i njegovoj riječi, ne zato što bi morali, da bi se zvali kršćanima, ne zbog straha od kazne, nego jer je to za njihovo osobno dobro. ‘’

Moj ti je prijateljski savjet, ne boj se rečenoga (Biblija) jer dok hodaš u poslušnosti Bogu imaš njegovu zašititu, a ako nešto zapne, traži odgovor sigurno ćeš ga naći.
A ovo ćeš shvatiti kad budeš trebao shvatiti kao što sam i ja. U Božje vrijeme i na Božji način. Nenadano i neplanski.
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2007 18:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Nema prokletih ljudi,niti prokletih obitelji..Bog Isus nikada nije osudjivao
i proklinjao..covjeka..."nego njegov grijeh.."Isto bi to trebalo isticati i danas..
"Ljecenje obiteljskog stabla,nije duhovni pokret,nego jedan oblik
alternativne terapije,koja upotrebljava religiozne pojmove,pomjesane s
eziterikom." ezoterika nikada nije bila,niti moze biti,pokladom i bastinom
Katolicke vjere. Ispravan odnos prema pokojnima je onaj koji je izrecen u Katekizmu Katolicke Crkve,a sastoji se u nasoj molitvi za pokojne.!
"Crkva je od prvih vremena castila spomen mrtvih,i za njih prinosila molitve,poglavito misnu zrtvu,da bi ocisceni mogli pristupiti ,k blazenom gledanju Bog." Crkva takodjer preporucuje...i "milostinju,oproste i djela pokore u korist pokojnika."
Utjecaj pokojnika na zive,kako tumace oni koji ljece obiteljsko stablo,
spada u svijet ezotericnih vjerovanja.Neki smatraju da je svaka bolest
posljedica "istocnoga grijeha"
"No ,ni teoloski ni crkveno nije se opravdano pozivati na istocni grijeh"
Ljecenje obiteljskog stabla ,nema nikakvih biblijski temelja.
"SAKRAMENTI U CRKVI SU NAJSVETIJI;A U SAKRAMENTU KRSTENJA,
MOLI SE MOLITVA ODKLANJANJA"
Osim toga generacijsko ljecenje ukljuceno nijece "slobodu volje."
jer bi preci bili krivi za sadasnje stanje svojih potomaka.
A to znaci da nema mjesta ni za "osobnu ispovjed"
Zasto bi se onda ,kao vjernici uopce ispovjedali..ako bi iz grijeha bila "iskljucena nasa slobodna volja i nasa odgovornost za pocinjeno."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2007 18:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lip 2007 12:30
Postovi: 149
Lokacija: Na uskoj i trnovitoj stazi
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam za svoje pretke platio misu sa posebnom nakanom da se slome svi lanci prokletstva nad našom lozom.
Vjerujte,dok to nije učinjeno ja i moji nismo imali mira.Sve nam je išlo loše i naopako i nikako nismo prosperirali.
Saznao sam i to sasvim slučajno da je jedna osoba iz moje loze radila neke prakse.Za nju se također molim.
Vjerovali vi ili ne obiteljsko prokletstvo postoji, pa tko voli nek izvoli.
Lijepo u Bibliji stoji "oci naši jedoše kiselo grožđe a djeci trnu zubi".
Ne znači da nas Bog ne voli ako smo u prokletstvu ,već tamna sjena nad našom lozom ne dopušta da Njegova milost dođe do nas.
Grijehe naših predaka treba ispovjediti i pokajati se za njih i tada će i duše tih naših pokojnih doživjeti mir i spokoj.Ovako te duše trpe strašne muke i vape da ih mi oslobodimo.Za njih se treba posebno moliti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2007 19:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 lis 2006 20:27
Postovi: 128
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zlatko napisao:
Ja sam za svoje pretke platio misu sa posebnom nakanom da se slome svi lanci prokletstva nad našom lozom.
Vjerujte,dok to nije učinjeno ja i moji nismo imali mira.Sve nam je išlo loše i naopako i nikako nismo prosperirali.
Saznao sam i to sasvim slučajno da je jedna osoba iz moje loze radila neke prakse.Za nju se također molim.
Vjerovali vi ili ne obiteljsko prokletstvo postoji, pa tko voli nek izvoli.
Lijepo u Bibliji stoji "oci naši jedoše kiselo grožđe a djeci trnu zubi".
Ne znači da nas Bog ne voli ako smo u prokletstvu ,već tamna sjena nad našom lozom ne dopušta da Njegova milost dođe do nas.
Grijehe naših predaka treba ispovjediti i pokajati se za njih i tada će i duše tih naših pokojnih doživjeti mir i spokoj.Ovako te duše trpe strašne muke i vape da ih mi oslobodimo.Za njih se treba posebno moliti.


Tako imenjače, to je ono što govorim. Vrlo jenostavni odgovori i shvaćanje...očito imaš spoznaju o onome što govoriš. Anyways, neću ja nikome na silu nešto ulijevati u glavu, kao npr. onima koji ne vjeruju, sve će to stići za svakoga pojedinačno, u Božje vrijeme i na Božji način.
BTB.

a ovo što prijeteljica Rebeka kaže, istina je. I bilo bi lijepo da citira kad navodi nečije mišljenje, npr. prof. Ivančića, čini mi se.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2007 19:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Ne to nisu rijeci ..prof.dr.Tomislava Ivancica...a ne znam da citiran,jer se
ucim na kompjutoru,to mi je hobi..! Tako da je i bilo za citiranje...
ne bi mnogo doprinjelo..

Ali evo sada citat..iz knjige od prof.Tomislava Ivancica..

"Sve su patnje i sve je zlo od grijeha.Normalno je da ce nasa psiha i nase tijelo biti zdravi kad se oslobodimo zla..
U podrucju duha nalaze se uzroci svih bolesti. Od casa kad smo se usprotivili Bogu,kad su Adam i Eva digi protiv Boga,odjelili smose od njega.Zivot je rijeka dana i vremena..Ta se rijeka odvaja od svog izvora,ona vise ne tece,presusila je.I nas je zivot takav..
Covjek koji je u neprijateljstvu s Bogom vise ne zivi,samo zivotari,
funkcionira samo njegovo tijelo..
Duh je mrtav,a duhovna je smrt opsanija od tjelesne..
Nju je Isus dosao pobjediti i vratiti nam zivot.."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2007 20:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lip 2007 12:30
Postovi: 149
Lokacija: Na uskoj i trnovitoj stazi
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mogao bi Vam napisati cijeli roman sto mi se dešavalo kada su počela pucati prokletstva nad mojom obitelji.Mislim da bi me neki krivo shvatili.Onaj tko ima upita neka posalje PP.

Ovako bi moglo ispasti da umosim nemir među Vas.
Valjda sam ja tojeg je Gospodin odabrao da prepoznam i molim da se slome ta prokletstva.
Hvala mu na tome.
Jer da mi se nisu dešavale stvari koje ni po čemu nisu bile normalne uvidio sam odavno,samo nisam znao što je uzrok tome.
Ja se ispričavam ako sam nekoga uvrijedio s ovim sto sam iznio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2007 20:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 vel 2007 09:31
Postovi: 310
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zlatko napisao:
Grijehe naših predaka treba ispovjediti i pokajati se za njih i tada će i duše tih naših pokojnih doživjeti mir i spokoj.Ovako te duše trpe strašne muke i vape da ih mi oslobodimo.Za njih se treba posebno moliti.


Kako mislis ispovjediti? Da ja dodjem na ispovjed i reknem sta je netko zgrijesio?

Dragi Aurelius znam ja dobro da Bog "kaznom" spasava nas. To sam dobro osjetio u svom zivotu :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2007 20:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Odakle vam ti podaci,da grijehe tudje treba ispovjedati ??
Kako da Svecenici ne govore u Crkvi o tome javno??
Karozmatski pokreti,jos uvjek odlucuju sami...!
Gdje se to moze cuti u K.K.C. ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2007 21:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 lip 2007 20:54
Postovi: 108
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
[quote="Zlatko"].
.
Grijehe naših predaka treba ispovjediti i pokajati se za njih i tada će i duše tih naših pokojnih doživjeti mir


Znaci li to da bih ja morala znati grijehe svojih predaka da bi ih mogla ispovjediti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 kol 2007 21:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 lip 2007 20:54
Postovi: 108
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zao mi je ni ja ne znam kako citirati, pa molim da me ispricate sto je ispalo ovako :oops:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 501 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 51  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 2 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr