www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 18:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 501 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 51  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2007 08:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Aleluja napisao:
mislim Hrvoje Hrki: I ja citam knjigu "Pogledi u krajeve srca"..jako jako nadahnuta Duhom Svetim...


drago mi je :grlim te:
taj vjernik-laik mi je bio na neki način velik uzor u vjeri i velika utjeha u teškim trenucima
snimao sam bio neke njegove emisije , pa sam ih znao opet ponekad poslušat
čovjek je jako ugodna ličnost, ugodna glasa , jako produhovljen
Bogu hvala što nam ga je dao

hvala ti i slava Isuse na bratu rajku


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2007 08:19 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lip 2007 12:30
Postovi: 149
Lokacija: Na uskoj i trnovitoj stazi
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Pisao bih ja dosta o tome samo nastojim biti oprezan da ne uplašim neke od ljudi koji ovo čitaju.

Nakon sto sam napisao prethodni post doslo mi je na srce kako nisam rekao najvazniju i najpoticajniju stvar.Moya ne boj se zanijekati ono sto si uvidjela.

Ako je meni dano da spoznam grijehe svojih predaka i ako ja na to ne reagiram, mozda iz straha ili iz sumnje jesam li ja u krivu.

Stvar se sama nameće.Ovo je moje misljenje.
ČITAJ PAŽLJIVO.Ovo mi je došlo na srce.
........................................................................................

Nitko od mojih nije spoznao ovaj grijeh.
Ja sam ga spoznao i tu sam da ga slomim.
A što ako ga ja ne slomim i ne ispovjedim?
Tko će poslije moje smrti opet spoznati takav grijeh.
Tko će se nači dostojan da moli i da ispovjedi te grijehe?
Hoću li i ja ispaštati kao moji preci jer nisam poduzeo ništa a bilo mi je dano.
Hoće li i moji potomci ispaštati zato što ja nisam slomio ono što sam mogao a znao sam i kako i što treba slomit.?!
Bog mi nije otkrio sve,ali otkrio je dovoljno da se ja pokrenem.
Jer nebi takve misli došle od onoga zloga (to mu ne ide u prilog).
Znači došle su od Boga.
On zeli da ja reagiram.
..........................................................................................................

Moji nitko ne vjeruju da takvo sto postoji osim mame.
Tko će drugi ako ne ja.
Dugo sam odgađao početak moljenja Brigitinih molitava za spas duša.Svaku večer prikazem te molitve za pokojne iz mojih loza.

Gospodine hvala Ti na tome što si baš meni otvorio oči i sto si bar mene odabrao iz moje obitelji da se ja obratim.

Ni sam nisam svjestan kako sam ovo gore sročio.
Valjda me nadahnuo Duh Sveti.Bog je tako divan i velik.
On progovara kroz našu savjest.
Nadam se da znate da sve one misli koje vam dolaze sa posebnim mirom i blagošću dolaze od Boga.sve ono negativno i loše sto vam nekada okupira misli dolazi isa nemirom je od onoga drugoga.Tako ćete prepoznati što je od Boga a što od zloga.

BVB.

:grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2007 08:43 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
amen brate zlatko :r086: predivno..dodi Duse Sveti, dodi..

i rajko bundalo je pisao o brigitim molitvama..i kako crni jako njih mrzi i pokusava na sve nacine sprijeciti da ih osoba moli..sa Brigitinim molitvama mozes spasiti 45!!! i dusa..zivih i mrtvih...ja ih isto molim..i nekada bas kad ih idem moliti e onda kao da se svijet hoce na mene srusit..te umor, te muhe, te komarci, pa zvoni telefon, pa zaboravim sto sam molila, na kojem sam otajstvu..pa prije nego sto pocnem moliti mi se kao neda..kao da je to sad taaako teska stvar..onda pa godina dana je tako dugo...ali znam od koga je to..i cim mi ih je teze moliti to vise uzivam jer znam da onda stvarno smetaju crnom..ipak gubi 45 i dusa..a to mi je jaaaaaaaaaaako drago i smijem se u sebi..i hvala ISUSU..posalji nam Duha Svoga, neka nas vodi kao sto je i Tebe vodio dok si hodao zemljom...

I Rajko Bundalo (Bog ga blagoslovio Rosom Duha Svoga i njegovu obitelj i svaki njegov korak- brate Rajko moli za nas) je imao ista iskustva dok je molio molitve svete Brigite.
Moramo nastaviti boriti se sa svim oruzjem koje nam je Bog dao, a dao namje cijelo skladiste jako ucinkovitih naoruzanja Ljubavi i Vjere i Ufanja..zato posegnimo za orozjem Ljubavi i u boj Ljubavi!!! za Krista i sa Kristom..sta to vrijedi ako samo sam sebe spasis a obitelj i tvoj bliznji tone u blatu...sirimo Ljubav pomocu Duha Svetoga koji nas nadahnjuje molitvama..Hvala Isuse! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2007 08:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Aleluja napisao:
amen brate zlatko :r086: predivno..dodi Duse Sveti, dodi..

i rajko bundalo je pisao o brigitim molitvama..i kako crni jako njih mrzi i pokusava na sve nacine sprijeciti da ih osoba moli..sa Brigitinim molitvama mozes spasiti 45!!! i dusa..zivih i mrtvih...ja ih isto molim..i nekada bas kad ih idem moliti e onda kao da se svijet hoce na mene srusit..te umor, te muhe, te komarci, pa zvoni telefon, pa zaboravim sto sam molila, na kojem sam otajstvu..pa prije nego sto pocnem moliti mi se kao neda..kao da je to sad taaako teska stvar..onda pa godina dana je tako dugo...ali znam od koga je to..i cim mi ih je teze moliti to vise uzivam jer znam da onda stvarno smetaju crnom..ipak gubi 45 i dusa..a to mi je jaaaaaaaaaaako drago i smijem se u sebi..i hvala ISUSU..posalji nam Duha Svoga, neka nas vodi kao sto je i Tebe vodio dok si hodao zemljom...

I Rajko Bundalo (Bog ga blagoslovio Rosom Duha Svoga i njegovu obitelj i svaki njegov korak- brate Rajko moli za nas) je imao ista iskustva dok je molio molitve svete Brigite.
Moramo nastaviti boriti se sa svim oruzjem koje nam je Bog dao, a dao namje cijelo skladiste jako ucinkovitih naoruzanja Ljubavi i Vjere i Ufanja..zato posegnimo za orozjem Ljubavi i u boj Ljubavi!!! za Krista i sa Kristom..sta to vrijedi ako samo sam sebe spasis a obitelj i tvoj bliznji tone u blatu...sirimo Ljubav pomocu Duha Svetoga koji nas nadahnjuje molitvama..Hvala Isuse! :grlim te:


prelijepo sestro
hvala i slava Isusu našem Otkupitelju i Spasitelju
neka se na nas i naše obitelji izlije sva ljepota i snaga Duha svetoga , uz moćni zagovor Bogu namilije zagovornice kršćana- Blažene Djevice Marije :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2007 10:48 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 lis 2006 20:27
Postovi: 128
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zlatko napisao:

Stvar se sama nameće.Ovo je moje misljenje.
ČITAJ PAŽLJIVO.Ovo mi je došlo na srce.
........................................................................................

Nitko od mojih nije spoznao ovaj grijeh.
Ja sam ga spoznao i tu sam da ga slomim.
A što ako ga ja ne slomim i ne ispovjedim?
Tko će poslije moje smrti opet spoznati takav grijeh.
Tko će se nači dostojan da moli i da ispovjedi te grijehe?
Hoću li i ja ispaštati kao moji preci jer nisam poduzeo ništa a bilo mi je dano.
[b]Hoće li i moji potomci ispaštati zato što ja nisam slomio ono što sam mogao a znao sam i kako i što treba slomit.?!

Bog mi nije otkrio sve,ali otkrio je dovoljno da se ja pokrenem.
Jer nebi takve misli došle od onoga zloga (to mu ne ide u prilog).
Znači došle su od Boga.
On zeli da ja reagiram.[/b]
..........................................................................................................

Moji nitko ne vjeruju da takvo sto postoji osim mame.
Tko će drugi ako ne ja.

Dugo sam odgađao početak moljenja Brigitinih molitava za spas duša.Svaku večer prikazem te molitve za pokojne iz mojih loza.

Gospodine hvala Ti na tome što si baš meni otvorio oči i sto si bar mene odabrao iz moje obitelji da se ja obratim.

Ni sam nisam svjestan kako sam ovo gore sročio.
Valjda me nadahnuo Duh Sveti.Bog je tako divan i velik.
On progovara kroz našu savjest.
Nadam se da znate da sve one misli koje vam dolaze sa posebnim mirom i blagošću dolaze od Boga.sve ono negativno i loše sto vam nekada okupira misli dolazi isa nemirom je od onoga drugoga.Tako ćete prepoznati što je od Boga a što od zloga.

BVB.

:grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:



Svaka čast Zlatko! Osjeti se da kroz tebe progovara Bog. ''Tko ima uši nek' čuje.'' Sve što si rekao meni je prolazilo kroz glavu i kroz srce prije par dana, upravo te riječi su mi i bile povod da potaknem ovu temu i stavim je na post. Iako mi nije baš nešto ugodno bilo, ali eto. Sve u svoje vrijeme tj. u Božje vrijeme i Božji način dođe do izražaja i na vidjelo.
Ponekad Bog odabere one koji su mu odaniji da otvore oči drugima koji su duhovno slijepi, a životno nesretni. Zato ja kažem svatko ima svrhu na ovome svijetu.

Zašto se meni baš u najteže vrijeme u životu postavilo ovo pitanje, zašto? Očito s razlogom. Bog ti uvijek daje odgovor na svako pitanje samo trebaš otvoriti oči i srce. Zato, kao što kaže imenjak moj, nemojte se bojati suočiti s time. Nije to sramota, to je blagoslov. Bog ti pruža priliku da uvidiš upravo ti što ne valja, tko zna tko će opet u tvojoj obitleji to uvidjeti, a do tada se može dogoditi puno toga i mogu pasti mnoge žrtve.

No, treba razumijeti i one koji u to ne mogu povjerovati odmah i sad, kao što je naša draga prijeteljica Patientia. Zašto bih na silu nešto morala prihvatiti k srcu ako za to još nije vrijeme. Bog će u svoje vrijeme i način poručiti svakome ono što je za njega potrebno. Isto tako, ako te Bog nije odabrao da ovo uvidiš i vjeruješ u to, to niti ne moraš niti hoćeš. Zato ne treba na silu nešto uviđati ako ne možeš to uvidjeti i ne treba se bojati, sve dok se utječeš Bogu ne može ti ništa biti, a ono što je potrebno da spoznaš to ćeš spoznati kad tad.

Isto tako, nismo se mi ovdje slučajno zatekli da razgovaramo o ovoj temi, baš ovih dana i baš ove osobe. Mi smo odabrani i to je Božji plan. Sigurno postoji razlog zašto baš mi i zašto baš ova tema. Kroz to na Bog želi nešto reći. Citat imenjaka Zlatka da : ''On progovara kroz našu savjest''..je toliko točan i istinski, jer Bog je u nama i djeluje kroz nas, samo ga mi potiskujemo svojim nedjelima i grijesima, a kad smo čisti on se budi.

Moram priznati da ova gore pitanja koja si je postavio Zlatko jesu pitanja koja si postavlja svatko tko se nađe u toj sitauciji da se preispituje o grijesima predaka. Da pitate sve osobe koje su prošle kroz ovo, zasigurno bi odgovorile da su si postavile bar 80% od ovih pitanja.

Postavlja se pitanje kada se čovjek zapita ili mu dođe na pamet da baci pogled unazad na djela svojih predaka. Ili se ponekad zapita, iako ih nije poznavao, ni vizualno ni emocionalnoniti u kojem smislu, kakvi su bili moji preci, kako su živjeli, jesu li bili uspješni, pošteni, kradljivci, preljubnici, zlobnici ili dobročinitelji?
Ovakva pitanja si čovjek uglavnom postavlja kad si dubinski ispituje savjest. Što to znači dubinski? Zna da je pravedan, dobar, discipliniran, dobročinitelj, nikome nije napravio neko zlo, normalno grešnik je, ali reklo bi se sitni, svi mi griješimo -mišlju, riječju, djelom i propustom), no postavlja si pitanje zašto se njemu događaju tako strašne stvari, zašto ga koči u životu, sve ide nizbrdo, a on se toliko trudi i na pošten i Bogu odan način predaje. Uglavnom čujem i oko sebe neke dobre ljude koji kažu: ''Ma pogledaj one kradljivce, prevarante, državu su pokrali, otimaju, upliću se u tuđe brakove, potplaćuju, kupuju ispite, uništavaju tuđe živote, A NJIMA NIŠTA..a ja se bojim mrava zgaziti i nikom ne nanosim zlo...pa pogledaj događaju mi se stvari kao najvćem koljaču''. Upravo je to simptom da nešto nije u redu, ne sa tobom, nego sa nekim drugim s kojim imas ikakve veze. U toj situaciji se čovjek zapita, pa je li to moguće?
Što bih rekao cijenjeni prijatelj Zlatko ''Stvar se nameće sama po sebi''

Ovakvim svjedočenjem i iskustvom jedni drugima pomažemo i otvaramo oči kako bih uvidjeli postojanje ''neokajanog grijeha'', te se tako riješili tereta i krenuli naprijed radosni u život. Stoga, hvala svima koji doprinose širenju istine i upozoravaju na postojanje grijeha. Jaoo onima koji ne znaju da su u grijehu, a pate.

Hvala i Zlatku na njegovom iskustvu koje je nesebično podijelio s nama. This is a blessing. BTB i BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2007 10:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
UPOZNAJMO REDOVNIČKE ZAJEDNICE
DUHOVNA OBNOVA ZA NUTARNJE ISCJELJENJE U SUBOTICI –
ZA NUTARNJE ISCJELJENJE U SUBOTICI
FRANJEVAČKI SVJETOVNI RED U SUBOTICI

U franjevačkoj crkvi, točnije u kapelici Crne Gospe, od 23–26 studenog 2000 godine, duhovnu obnovu za nutarnje iscjeljenje i oslobođenje održao je dr.fra Smiljan Kožul, duhovni ravnatelj Pokreta krunice za obraćenje i mir, iz Zagreba.

Program četvororodnevnog seminara se sastojao od moljenje krunice s razmatranjem, svete mise s nagovorom prema određenim temama i i kljanja nakon svete mise pred izloženim Svetootajstvom. U četvrtak, 23.11. voditelj je govorio na temu ”Krist je naviještao Radosnu vijest, opraštao grijehe, liječio bolesne i oslobađao opsjednute. On to čini i danas”. Za vrijeme kljanjanja, odražna je molitva za nutarnje iscjeljenje i oslobođenje – zajednički. U petak, 24.11 od 8,30 – 12,30 i od 15 –17 sati, voditelj je imao osobne razgovore, životne ispovijedi i molitve otklinjanja za pojedince.

U petak, 24.11 za vrijeme svete mise u 16 sati, voditelj je govorio na temu: ”Kristu treba predati rane duha: neopraštanje, nakajanje i okultnu praksu; te rane duše: odbečenost, osjećaj krivnje, osjećaj manje vrijednosti i strahove; rane tijela: grijehe, bolesti i ovisnosti.” Za vrijeme klanjanja održana je molitva za duhovnu obnovu s polaganjem ruku na pojedince. Pri tom je više desetaka pojedinaca doživjelo iskustvo ”Počivanja u Duhu”.

u SUBOTU, 25.11, voditelj je nastavio razgovore s pojedincima, kao i u petak, od 8,30 – 12,30 i od 14,20 – 17 sati. U poslijepodnevnom programu govorio je na temu: ”Krist iscjeljuje naše obiteljsko stablo i liječi naše rane”.

Misni obrazac je bio na ovu temu. Za vrijme klanjanja, bolesničko pomazanje primilo je preko 100 sudionika seminara.

Završno slavlje je bilo u nedjelju, 26. studenog na svetkovinu Krista Kralja svetom misom pod kojom je bila obmova Krsnog saveza, a za vrijme klanjanja više desetaka sudionika svjedočilo je što im je u tijeku seminara učinio dobri Isus.

Svakog dana na seminaru je sudjelovalo i do 200 sudionika. Poslijepodnevni program je trajao svekog dana i po pet sati, u petak npr. od 17 – 23 sata neprakidno. Svojevrsno je čudo što se broj sudionika nije smanjivao, a nikomu u skučenom prostoru nije bilo zlo, a ni pažnja sudionika , kao ni sudjelovanje u molitvi i pjesmi nije opadalo, nego, štoviše, iz dana u dan se povećavalo.

Događaj seminara za nutarnje iscjeljenje i oslobođenje je probudilo mnoge duše i uzburkao crkvenu javnost, i dosta vjernika je izrazilo žaljenje što nisu bili obaviješteni o njegovu održavanju.

Odgovor je jednostavan: seminar – duhovnu obnovu organizirao je Treći Red za sebe i za zaintresirane, a da postoji potreba za ovakvim duhovnim obnovama i na ovim prostorima bjelodano je, kao i to, da su ovakovi seminari kadri napuniti naše crkve ne samo vjernicima katolicima, mego i mnogim drugima, željnima Gospodina Isusa Krista, koji je došao ozdravljati čovjeka u duhu i tijelu, i danas.

fra Marijan Kovačević, duhovni asistent FSR–


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2007 11:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
"A NJIMA NISTA!"

Cuj njih crni jos ima u vlasti...nekada se treba moliti da Kriz Kristov dotakne te ljude..da se obrate..ljude koje treba spasiti bez Kriza nece biti spaseni...a Kriz je tezak...

Kad te uhvate poteskoce e onda znas da te Isus jako zove i zudi za tobom..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2007 14:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 22 vel 2007 19:10
Postovi: 87
Lokacija: Podravina
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kakvi god bili, ipak su dio moje obitelji. Sad mi se čini da je nekak ispalo da su svi moji katastrofa. Dobri su to ljudi u suštini, i to jako dobri ali eto u Boga ne vjeruju. :oops:

I kaj da sad delam, ako želim da se stvari k redu privedu (glede grijeha mojih predaka)?
Da molim molitve sv.Brigite ili one od Radrigovića? Otkud to da se molitvom sv. Brigite 45 duša spašava? Imam te molitve ali nigdi to nisam pročitala. :t4:

Bila bi vam jako zahvalna za odgovor :b129:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2007 14:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
*Patientia* napisao:
Kakvi god bili, ipak su dio moje obitelji. Sad mi se čini da je nekak ispalo da su svi moji katastrofa. Dobri su to ljudi u suštini, i to jako dobri ali eto u Boga ne vjeruju. :oops:

I kaj da sad delam, ako želim da se stvari k redu privedu (glede grijeha mojih predaka)?
Da molim molitve sv.Brigite ili one od Radrigovića? Otkud to da se molitvom sv. Brigite 45 duša spašava? Imam te molitve ali nigdi to nisam pročitala. :t4:

Bila bi vam jako zahvalna za odgovor :b129:


za duše predaka možeš se moliti uvijek i bilo gdje
posebno možeš na svetoj misi u duhu prinjeti svoje pretke Isusu , posebice kod pretvorbe
ili kad se pričestiš i primiš Isusa prinesi žrtvu Isusovu , njegovo Tijelo i Krv za grijehe predaka
možeš i kod klanjanja pred Predsvetim izloženog u crkvi prinjeti isto

ako moliš molitve sv.Brigite moli ih u sabranosti i u miru
moljenje možeš posvetiti svom obiteljskom stablu
ali moli iskreno i sabrano , ne kao neku trgovinu sa Bogom- "ja tebi ovo , ti meni to"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 kol 2007 15:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
Kako čovjeka dovesti do iskustva osobne žive vjere?

ZADARSKI LIST - srijeda, 21. srpnja 2004.

VIR - Ispred župne crkve Svetoga Jurja u ponedjeljak, pred preko 300 ljudi, je započeo seminar za evangelizaciju Crkve, čiji je voditelj župnik katedrale svete stošije u Zadru mons. Milivoj Bolobanić. Uvidnu riječ je uputio župnik Vira don Stjepan Vinko upućujući na razmišljnje o riječima Svetog Pisma,na ljubav prema Bogu i bližnjemu i na djelotvoro svjedočenja vjere, jer '' vjera bez djela je mrtva''.

- Pozvani smo ono što ćemo primiti na seminaru ponijeti u život obitelji, župe i cijele domovine, kazao je don Stjepan, a potom je mons, milivoj govorio o smislu i potrebi evangelizacije.
- Danas je crkva u okruženju poganskog svijeta, i potrebna je navještanja evanđelja. Ljudima se nude mnoge nove religije i pokreti kao što su istočnjačke religije, Hare Kišna, zen-budizam, tečaj transcendentalne meditacije, New age, razne magijske prakse te se pojavljuju mnogi lažni iscjelitelji, vidovnajci, bioenergetičari. Mnoge su negativne ponude od spiritizma do sootnskih prakse. Kršćanstvo je pozvano suočitise s ovim izazovima. Sve se više formira ateistički svijet, tj. moderančovjek živi kao da Boga nema u svijetu i u Crkvi. Mnogi odrasli vjernici primili su sakramente, ali životom i djelima ne svjedoče Boga i nemaju iskustvo zrele odrasle vjere. To se jedino događa u usretu sa živim Bogom, istaknuo je župnik kako jedino doživljeno iskustvo Božjeg milosrđa i ljubavi može mijenjati čovjeka iznutra, njegov život i druge ljude.

Papa Ivan Pavao II. stalno govori o zadatku Crkve, tj. kako odraslog čovjeka dovesti do zrele osobne vjere, jer onda se događa temeljno opredjeljenje za Isusa Krista. Čovjeku se u Crkvi trebaju ponuditi pozitivna iskustva koja su put iskustva koaj su put iskustva uslišanih molitava, doživljaja prijateljstva s Bogom, praštanja,strpljivog nođenja križa i neprestanog života s Bogom u svakom trenutku.

Pozitivna iskustva su uvjet obraćenja, a osobna živa vjera je susret sa živim Bogom po Duhu Svetom, najprije u molitvi. Iskustvo je potrebno da bismo druge evangelizirali, naveo je mons Milivoj Bolobanić dalje ističući kako sminar za evangelizaciju Crkve ili duhovna obnova ima za cilj čovjeka dovesti do iskustva osobne žive vjere, odnosno iskustva susreta sa živim Bogom. Tada dolazi do dubljeg razmišljanja nad Božjom Riječi, iskustva Božje blizine, veće ljubavi i promjene života.
Nakon meditacije i pjesme, voditelj seminara je fovorio o grijehu koji uvijek odvaja čovjeka od Boga i uzrok je zla, a čovjek je pozvan činiti dobro, ljubiti i praštati, jer to je veličina života. Voditelj seminara za evangelizaciju Crkve mons Bolobanić predstavio nam je cjelokupni program, poticaje, poentu i poruke seminara.

- Sve je više vjernika koje razdiru razne sumnje, koji ne vide smisao svog života,koji traže pravi put, koji su na bilo koji način ogorčeni i ojađeni u životu, ili su odbačeni, tjeskobni, bezvoljni, frustrirani,a mnogi osjećaj razne traume i unutarnje blokade, drugi žive u teškim ovisnostima, zarobljeni grijehom i žele se osloboditi. Možemo reći da je svokom odraslom čovjeku potrebna ovakva jedna duhovna obnova, kaže župnik katedrale Svete Stošije, dalje iznoseći program seminara.

- Najprije sam izabrao neke osnovne tem za koje sam smatrao dda su temeljne i bitne az doživljavanje vjere. Prve tema koju sam obradio bila je grijeh kao tajna zla u svijetu. Mislim da je temeljni problem od čega se mora poći, jer svaki čovjek osjeća i ima u životu duboko iskustvo zla, a jedini u ljudskoj povijesti koji izbavlja čovjeka iz grijeha je Isus Krist. Zato je druga teme ''Isus Krist - jedini Spasitelj i Otkupitelj čovjeka''. Postavlja se pitanje- kako jedan čovjek pritisnut raznim problemima može doći do susreta s Isusom Kristom? Isus nam sam daje odgovor - '' Obratite se i vjerujte evanđelju''.
Teme koje slijede su ''Vjera u isusa Krista'' i ''Obraćenje''. Bitan korak na seminaru bit će odlučno iz svoga života izbacit sve idole ili krive bogove koji su do tada ljudima bili važniji nego pravi Bog. To su često negativne i magijske praksekoje su danas jako prisutne u životu suvremenog čovjeka. Zato će na seminaru biti riječ kako se osloboditi ovih negativnih utjecajatako da će nad vjernicima moliti molitve za oslobođenje i unutarnje izlječenje, jer mnogi imaju probleme koji dolazr po grijesima predaka, iz obiteljskog nasljeđa ili trauma koje su soživjeli od drugih.

Isus želi izlječiti ljude od tih unutarnjih ožiljakai rana koje u sebi nose. U petak će biti pojedinačna sveta ispovijed, s mogučošću temeljite ispovijedisvogaživota, a u subotu će se slaviti sveta misa s molitvom za unutarnje oslobođenje i izlječenje. Na kraju će se dati mogućnost osobnog svjedočenja sudionika seminara o iskustvu Boga u svom životu. Cilj je seminara a evangelizaciju Crkve - aktivnije uključenje vjernika u župnu zajednicu, u neki od crkvenih pokreta, a iznad svega osobno zrelo i odgovorno življenje vjere u obitelji i društvu, poručio je mons. Milivoj Bolobanić.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 501 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8 ... 51  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 26 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr