www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 tra 2024 17:54

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 501 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 51  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 04 kol 2015 15:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Kako god, točno ono što si ti stavio jest njegova poanta;


"Treba, dakle, znati da postoji negativno duhovno naslijeñe koje dobivamo od naših predaka i
koje jednostavno ulazi u naš život u trenutku začeća. Zato je osobito bitno srediti svoje račune
s Bogom kako bismo spasili dušu i kako ne bismo bili zapreka miru u životu naših potomaka
Našim pretcima trebamo praštati, za njihove duše često srcem moliti i živjeti sve što nam je
majka Crkva dala kao sredstva spasenja. "


I to jest u nauku s Katoličkom Crkvom, ali molitva za ozdravljenje stabla nije, molitva o kojoj govori Rajko Bundalo i Franciss. Tako, da uspoređuješ miševe i mačke(naglavačke) :-)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 kol 2015 15:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
dujam napisao:
Kako god, točno ono što si ti stavio jest njegova poanta;


"Treba, dakle, znati da postoji negativno duhovno naslijeñe koje dobivamo od naših predaka i
koje jednostavno ulazi u naš život u trenutku začeća. Zato je osobito bitno srediti svoje račune
s Bogom kako bismo spasili dušu i kako ne bismo bili zapreka miru u životu naših potomaka
Našim pretcima trebamo praštati, za njihove duše često srcem moliti i živjeti sve što nam je
majka Crkva dala kao sredstva spasenja. "


I to jest u nauku s Katoličkom Crkvom, ali molitva za ozdravljenje stabla nije, molitva o kojoj govori Rajko Bundalo i Franciss. Tako, da uspoređuješ miševe i mačke(naglavačke) :-)


U prva 4 stoljeća Crkve molilo se za ozdravljenje. Potom 1500 godina je napuštena ta tradicija.
Upravo sa molitvama za duhovno i fizičko ozdravljenje javlja se da izostane fizičko.
Tu se onda može sumnjati na problem predaka i o tome govori knjiga. Sam Mcnutt je bio svjedokom preko 1000 fizičkih ozdravljenja molitvom.
Ozdravljenja su česta nakon sakramenata, ali dešavaju se i kod protestanata.

U knjizi pri kraju je dodatak A sa Florinom prićom. Kći nije mogla da ozdravi dok nije majka doživjela nutarnje iscjeljenje. Dok se mater nije pokajala.

Zašto svećenik ne bi molio za zdravlje? Pa radili su to do 4 stoljeća.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 kol 2015 18:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Billy napisao:
U prva 4 stoljeća Crkve molilo se za ozdravljenje. Potom 1500 godina je napuštena ta tradicija.

Nije se u prva 4 stoljeća molilo, koliko sam ja informiran. Neznam odakle ti ta informacija(drugim riječima pobrini se da to bude dobar argument), a i da je točna inf što misliš zašto bi bilo napušteno, sve do pentakostalca?

Billy napisao:
Upravo sa molitvama za duhovno i fizičko ozdravljenje javlja se da izostane fizičko.
Tu se onda može sumnjati na problem predaka i o tome govori knjiga. Sam Mcnutt je bio svjedokom preko 1000 fizičkih ozdravljenja molitvom.
Ozdravljenja su česta nakon sakramenata, ali dešavaju se i kod protestanata.


Dešavaju se i kod muslimana i kad mole Allaha. Ja i dalje ne vidim da je to Katolički Nauk... :?


Billy napisao:
U knjizi pri kraju je dodatak A sa Florinom prićom. Kći nije mogla da ozdravi dok nije majka doživjela nutarnje iscjeljenje. Dok se mater nije pokajala.

Zašto svećenik ne bi molio za zdravlje? Pa radili su to do 4 stoljeća.



Nečiji grijesi se ne mogu prenosit. To je Crkvena teologija. Ne kužim kako želiš da ti ja dokažem to;

Krštenjem se opraštaju svi grijesi, tj. istočni grijeh i svi osobni
grijesi kao i sve kazne za grijehe.[ Usp. Firentski sabor, DS 1316] U
onih, naime, koji su preporođeni ne ostaje ništa što bi ih priječilo da
uđu u Kraljevstvo Božje, ni Adamov grijeh, ni osobni grijeh, ni
posljedice grijeha, od kojih je najteža upravo odvojenost od Boga. KK 1263



Ne kužim čemu ispovijed, krštenje kad mi ostaju te posljedice da trebm još dodatno molit da se oprosti neki grijeh moje prabake? Gle što to dalje katekizam govori;


1264 Ipak u krštenima ostaju stanovite vremenite posljedice grijeha kao što su trpljenje, bolest, smrt ili slaboće vezane uz život, kao što su karakterne slabosti itd., zatim sklonost na grijeh, koju predaja nazivlje požudom ili slikovito "klicom (izvorom) grijeha"("fomes peccati"): "Budući da je požuda ostavljena u nama radi kušnje, ona ne može škoditi onima koji na nju ne pristaju i koji joj se hrabro odupiru milošću Kristovom. Štoviše 'I natječe li se tko, ne ovjenčava se ako se zakonito ne natječe'" (2 Tim 2,5).


Znači nigdje ne postoji to prenošenje grijeha. Posljedice ostaju; ako ti je majka pila dok te nosila, imat ces posljedice, ili ako se drogirala. No neko energetsko prenošenje grijeha s tvoje šukunbake na tebe? Ne, to je strano Katoličkom Nauku. Glas Koncila;


Znači cura pita sljedeće pitanje;




"Uvaženi gospodin ispovjednik rekao mi je da sam prokleta ja, da je prokleto moje dijete, drugi i još pet mojih pokoljenja. Da nam treba »izliječiti obiteljsko stablo«. Bila sam sablažnjena, prestrašena, izbezumljena. Oporavak je trajao danima, mjesecima... Sada sam se usudila ovo napisati i poslati vama."




Zamisli, ispovijednik joj to rekao, a gle što joj Glas Koncila odgovara;




Nema prokletih ljudi, niti prokletih obitelji. Ono što Vam je rekao ispovjednik je zastrašujuće i nije nikakvo čudo da ste bili prestrašeni i izbezumljeni. Bog, Isus Krist nije nikada osuđivao i proklinjao čovjeka, nego njegov grijeh. Isto bi to trebalo isticati i danas.

Kada je riječ o »izlječenju obiteljskoga stabla«, isusovac dr. Mihály Szentmártony ističe da »liječenje obiteljskog stabla nije duhovni pokret, nego jedan oblik alternativne terapije koja upotrebljava religiozne pojmove, pomiješane s ezoterikom«. Ezoterika nikada nije bila, niti može biti, pokladom i baštinom katoličke vjere.
........Ta je tema bila prevladavajuća '80-ih godina prošloga stoljeća u većini pentekostalnih pokreta. U nekim ekstremnim verzijama ideja je poprimila oblik da ići liječniku zapravo znači da se nema vjere. Jedan autor - Charles Finney - išao je tako daleko da je ustvrdio da se sv. Pavao nije oslobodio svoga trna zato što »nije molio u vjeri«. No, svakome je jasno da ta stajališta nisu prihvatljiva i da ona nisu dio katoličkoga ispravnog nauka.



Strašno


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 kol 2015 20:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Isus je ozdravljao ljude. Duhovno i fizički. Ustani i idi bi rekao ili opraštaju ti se grijesi.
Dakle, grijeh može biti uzrok bolesti.
Apostoi su to nastavili.
Kasnija tradicija crkve je tijelo treba trpiti.
To počinje u 4 stoljeću.
Papa Grgur Veliki (590-604) je smatrao da svaki tjelesni užitak u braku je grijeh.
Tek od 1974 ukinut je sakrament posljednje pomasti i nazvan je bolesničko pomazanje.

Ozdravljenja imamo i kod bioenergičara pa znamo da je to od đavla.
Govorim o stvarnim i potpunim ozdravljenjima po molitvi.

Kad govorimo o grijehu grijeh je nasljedan ali se krštenjem briše svaki grijeh.
Jer ne ispovijedaš ti grijeh pokojne babe kad ni neznaš sve kaj je radila.
Ipak postoji posljedica grijeha tj. kušnja.
Ako je đavao nekog pretka naveo na grijeh logično je pomisliti da će pokušat to sa nama.
Kušnja nije grijeh dok se ne dobi privola.
Zato je potrebno oprostiti i moliti za pretke.

Praksa je pak pokazala da postoji utjecaj predaka na nas.

Šta je sa prokletstvima?
Kad roditelj proklinje dijete na dan vjenčanja i slično. Vrlo opasna praksa.
A tako se može cijela obitelj prokleti.
kako im pomoći?
Samo molitvom.

Ako ne vjeruješ u prokletstvo ne vjeruješ u đavla onda ne vjeruješ ni u Boga.
Jer blagoslov je suprotno prokletstvu.

Stvarno ti preporučam Ozdravljenje da pročitaš.
Pošaljem ti knjigu poštom ako hoćeš pa kad pročitaš vrati mi je.

BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 kol 2015 21:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
ne bih htio nešto što nije izričito katolički nauk. To nigdje nisam našao. Ako imaš neku drugu knjigu možemo se mijenjat, nema problema


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 kol 2015 21:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 01 ruj 2012 14:15
Postovi: 902
Podijelio: 18 zahvala
Zahvaljeno je: 59 zahvala
Ma knjiga je katolička a na preporuku Patra Rufusa pokret krunice za obraćenje i mir 2005.g. je prevedena prva knjiga "Oslobođenje od zlih duhova".
Ovo je druga knjiga prevedena 2007.g.
McNutt je bio u Kongregaciji za nauk vjere 2000.g. sa kardinalom Ratzingerom na izradi naputaka kako se moliti za ozdravljenje.
Papinsko vijeće za laike predstavljao je kardinal Stanislav Rylku, a Mcnutt je bio član.
Iako je zaređen kao katolički svećenik, doktorirao je, napustio je službu ali je 1993.g. dobio dopuštenje crkve da se vjenča.
Djeluje kao laik.
Cijena knjige je 80 kn.

Knjiga je puna fusnota i poziva se na razne dokumente i druge knjige.
Govori o snazi sakramenata i značaju svete mise.
Svakako je preporučam.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 kol 2015 22:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Čekaj malo, ne razumijem!!
Napišeš ovo:

Citat:
Čudno, čudno..Pogotovo što je on i ovo rekao;

"kod tjelesne smrti takvog moga pretka, taj pakleni kreditor pristupa ovrsi; svim potomcima izgoni dušu iz tijela i prisiljava ih da njemu robuju pa, makar to duše ne bi htjele, da još istim grijehom nastavljaju vrijeđati svoga Stvoritelja. To su nevolje ovoga života što ih bez vlastite krivice odreda trpimo i to su takozvane "zle sklonosti" koje nas obaraju u grijeh premda duša bar nakratko tom se opire. To nisu zle sklonosti, nego to Neprijatelj stanuje u našem tijelu. Zaposjeo ga je po pravu naslijeđa. Zato u 51. psalmu David točno veli: "Evo, grešan sam već rođen." pa se ispravlja, prodiruću spoznajom još dublje: "U grijehu me zače majka moja! Kad se Duh Sveti odrekne toga psalma pa ga ne bude više čuvao u crkvenom Psaltiru, poslušat ću što govore protivnici otkupljenja koji tako bjesne protiv takozvanog ili iz ljudske perspektive krivo nazvanoga rodovskog stabla."

Svoje tvrdnje ne potkrijepljuje nikavim Crkvenim dokumentima a posve krivo uzima citat Davidov, koji se odnosi na ljude vezane Starim Savezom!
Zar on ovdje ne naučava zabludu? Možemo li podržati herezu nasuprot jasnom izričaju Katoličke vjere o Krštenoj milosti, vidi KKC 1263?!


Pa onda se pobiješ ovim:

Don Damir lijepo objasni zaista;

Citat:
Na ovo pitanje je vrlo teško, ili možda nemoguće, dati posve pouzdan odgovor. Sigurno je da Bog svaku dušu stvara tako da može postići savršenost. Ulaskom u tijelo ona već "nasljeđuje" određeni teret svojih prvih predaka. Na koji način to isto tijelo može nositi teret svojim bližih predaka nadilazi naše znanje. Ipak, iz svega dosad rečenog možemo barem biti sigurni da s Božjom milošću nismo nikada i nikako osuđeni ni na prokletstvo ni na propast. U govoru o "ozdravljenju obiteljskog stabla" trebali bismo izbjegavati spomenute krive teorije. Jednako tako, trebamo biti otvoreni životnom iskustvu ljudi i prosuđivati ga na osnovu sigurnog Crkvenog nauka. I, za kraj, nešto vrlo važno - ne bojte se! Svaka teorija koja vam u življenju kršćanstva ne donosi radosnu vijest, već samo strah i bojazan od krive je strane. Iskrena molitva za svoju obitelj i obiteljsko stablo nikako nam ne može štetiti, ako je pravilno shvaćamo. Ali, neka svaka vaša molitva bude radost!


Pa onda opet napišeš ovo:
Citat:
I to jest u nauku s Katoličkom Crkvom, ali molitva za ozdravljenje stabla nije, molitva o kojoj govori Rajko Bundalo i Franciss. Tako, da uspoređuješ miševe i mačke(naglavačke) :-)

Pa bih te molio, da mi pokažeš koja to molitva??

I još mi reci gdje je Rajko rekao da se prenose grijesi??
Hvala!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 kol 2015 22:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Citat:
1264 Ipak u krštenima ostaju stanovite vremenite posljedice grijeha kao što su trpljenje, bolest, smrt ili slaboće vezane uz život, kao što su karakterne slabosti itd., zatim sklonost na grijeh, koju predaja nazivlje požudom ili slikovito "klicom (izvorom) grijeha"("fomes peccati"): "Budući da je požuda ostavljena u nama radi kušnje, ona ne može škoditi onima koji na nju ne pristaju i koji joj se hrabro odupiru milošću Kristovom. Štoviše 'I natječe li se tko, ne ovjenčava se ako se zakonito ne natječe'" (2 Tim 2,5).


Ovo je Restrepo lijepo objasnio!
Istina je da nasljeđujemo blagoslov krštenja u Kristu i da nas se time oslobađa svake veze s našim pretcima i s njhovim grijesima.Također je istin da kad dosegnemo razumnu dob i počnemo griješiti,gubimo tu milost i vraćamo se korijenima zla u kojemu smo rođeni,a grijesima koje sami činimo bivamo vezani u dodatne lance.Grijehe se ne može naslijediti,jer nam je dana sloboda izbora između dobra i zla.Ali,Bog kaže da nasljeđujemo posljedice toga grijeha.Tako je i s ljudskim tijelom.Beskrajna rijeka grešnika ljudskoga tijela teče od svoga izvora,Adama i Eve.
MARINO RESTREPO!!!


Neka je znano da mi nemožemo svojim zlodjelima skriviti konačnu propast vlastite djece,nit im svetim dijelima svoje vjere možemo zaslužiti raj.Primjerom i silom duha,koji je ovladao našim srcem,mi ih-ili otiskujemo prema vječnoj propasti ili privlačimo k nebu,ali konačna će odluka biti njihova,dat će im se ono što više budu htjeli.
Svaka duša na ovaj svijet sama od Boga dolazi i svaka se sa svojim dijelima osobno vraća na Božji Sud ,te je sama odgovorna za svoju vječnu sudbinu.Nitko se neće moći na sudu Gospodnjem pohvaliti djelima vjere svojih otaca,kao što se to uzalud mnogi u ovom životu hvale odtkrivajući tako vlastitu mlakost i nevjeru,niti će je tamo iz usta Goaspodinovih dočekati osuda zbog grijeha njezinih otaca.Otkupitelj je ovdije došao da nas Svetim Krštenjem oslobodi od zla otaca..
Grešan rod nemože biti isprika za nevjeru.Svi su ljudi jednako odgovorni Onome koji im je darovao život i slobodnu volju,prosvijetljenu neugasivim svijetlom savijesti.Čast roda nikome ne otvara vrata raja.
Pomaže,doduše u ovom životu,kao orijentir spasa.jer bodri duši i krijepi joj vjeru dobrim primjerom.S onu stranu tjelesne smrti,čak ni bračni parovi,što ih sveti sakrament doživotno veže,ne stižu kao jedno niti ostaju u jedinstvu života kao ovdije pod sakramentom"nego će biti kao nebeski anđeli"(Mt 22,30).RAJKO BUNDALO (Pogled u krajeve srca,str.223)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 kol 2015 23:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Samuel napisao:
Čekaj malo, ne razumijem!!

Napišeš ovo:

Citat:
Čudno, čudno..Pogotovo što je on i ovo rekao;

"kod tjelesne smrti takvog moga pretka, taj pakleni kreditor pristupa ovrsi; svim potomcima izgoni dušu iz tijela i prisiljava ih da njemu robuju pa, makar to duše ne bi htjele, da još istim grijehom nastavljaju vrijeđati svoga Stvoritelja. To su nevolje ovoga života što ih bez vlastite krivice odreda trpimo i to su takozvane "zle sklonosti" koje nas obaraju u grijeh premda duša bar nakratko tom se opire. To nisu zle sklonosti, nego to Neprijatelj stanuje u našem tijelu. Zaposjeo ga je po pravu naslijeđa. Zato u 51. psalmu David točno veli: "Evo, grešan sam već rođen." pa se ispravlja, prodiruću spoznajom još dublje: "U grijehu me zače majka moja! Kad se Duh Sveti odrekne toga psalma pa ga ne bude više čuvao u crkvenom Psaltiru, poslušat ću što govore protivnici otkupljenja koji tako bjesne protiv takozvanog ili iz ljudske perspektive krivo nazvanoga rodovskog stabla."

Svoje tvrdnje ne potkrijepljuje nikavim Crkvenim dokumentima a posve krivo uzima citat Davidov, koji se odnosi na ljude vezane Starim Savezom!
Zar on ovdje ne naučava zabludu? Možemo li podržati herezu nasuprot jasnom izričaju Katoličke vjere o Krštenoj milosti, vidi KKC 1263?!


Pa onda se pobiješ ovim:

Don Damir lijepo objasni zaista;

Citat:
Na ovo pitanje je vrlo teško, ili možda nemoguće, dati posve pouzdan odgovor. Sigurno je da Bog svaku dušu stvara tako da može postići savršenost. Ulaskom u tijelo ona već "nasljeđuje" određeni teret svojih prvih predaka. Na koji način to isto tijelo može nositi teret svojim bližih predaka nadilazi naše znanje. Ipak, iz svega dosad rečenog možemo barem biti sigurni da s Božjom milošću nismo nikada i nikako osuđeni ni na prokletstvo ni na propast. U govoru o "ozdravljenju obiteljskog stabla" trebali bismo izbjegavati spomenute krive teorije. Jednako tako, trebamo biti otvoreni životnom iskustvu ljudi i prosuđivati ga na osnovu sigurnog Crkvenog nauka. I, za kraj, nešto vrlo važno - ne bojte se! Svaka teorija koja vam u življenju kršćanstva ne donosi radosnu vijest, već samo strah i bojazan od krive je strane. Iskrena molitva za svoju obitelj i obiteljsko stablo nikako nam ne može štetiti, ako je pravilno shvaćamo. Ali, neka svaka vaša molitva bude radost!


Pa onda opet napišeš ovo:
Citat:
I to jest u nauku s Katoličkom Crkvom, ali molitva za ozdravljenje stabla nije, molitva o kojoj govori Rajko Bundalo i Franciss. Tako, da uspoređuješ miševe i mačke(naglavačke) :-)

Pa bih te molio, da mi pokažeš koja to molitva??

I još mi reci gdje je Rajko rekao da se prenose grijesi??
Hvala!!


Lol, taj drugi dio rečenice od don Damira si zaborvaio pocrtat, ili? A onaj dio prvog citat nisi pocrtao.
Ovo je tebi ista stvar;

" Ulaskom u tijelo ona već "nasljeđuje" određeni teret svojih prvih predaka"

- ja ne mogu vjerovat da je tebi ovo ista stvra. Tj ovaj gore citat i ovaj dole;

"kod tjelesne smrti takvog moga pretka, taj pakleni kreditor pristupa ovrsi; svim potomcima izgoni dušu iz tijela i prisiljava ih da njemu robuju pa,"


Ovde govori da potomcima izgoni dušu iz tijela, i da su potomci robovi sluge. A don Damir govori da se "nasljeđuju" određeni grijesi i da to nadilazi ljudsko znanje. Drugim riječima mi ne znamo o čemu se tu točno radi, tj Crkva ne zna. A ovi objašnjava kako bez obzira na krštenje i ispovijed, ako ti je majka bila drogaš, da ćeš ti robovat sotoni. Jel ti ovo trollaš, ili? Gdje se te dvi tvrdnje pobijaju, ja ne vidim :?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 04 kol 2015 23:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 lip 2014 22:48
Postovi: 1297
Lokacija: juzno od mjest gdje sjevera nema
Podijelio: 152 zahvala
Zahvaljeno je: 76 zahvala
Billy napisao:
Ma knjiga je katolička a na preporuku Patra Rufusa pokret krunice za obraćenje i mir 2005.g. je prevedena prva knjiga "Oslobođenje od zlih duhova".
Ovo je druga knjiga prevedena 2007.g.
McNutt je bio u Kongregaciji za nauk vjere 2000.g. sa kardinalom Ratzingerom na izradi naputaka kako se moliti za ozdravljenje.
Papinsko vijeće za laike predstavljao je kardinal Stanislav Rylku, a Mcnutt je bio član.
Iako je zaređen kao katolički svećenik, doktorirao je, napustio je službu ali je 1993.g. dobio dopuštenje crkve da se vjenča.
Djeluje kao laik.
Cijena knjige je 80 kn.

Knjiga je puna fusnota i poziva se na razne dokumente i druge knjige.
Govori o snazi sakramenata i značaju svete mise.
Svakako je preporučam.


Papinsko vijeće za laike nisu nikakvi teološki stručnjaci, niti je to službeni nauk Crkve. Imaš biskupa u Crkvi koji smatra papu antipapom, no to nije službeni stav Crkve.
Druga stvar, McNutt je bio u kongregaciji za nauk vjere? Odakle tebi te informacije??
I prešutia si oni najbitniji dio;

He left the Dominicans to marry his wife, Judith Carole Sewell, a psychologist, in February 1980 and they settled in Clearwater, Florida, where they established Christian Healing Ministries[8] that same year.[1] His decision to marry was controversial in the Catholic charismatic movement and due to a requirement of clerical celibacy it resulted in automatic excommunication.[9] Since the beginning of their marriage, the MacNutts have traveled widely, speaking and ministering together. In 1987, at the invitation of the Episcopal Diocese of Florida, they moved to Jacksonville, Florida, and expanded Christian Healing Ministries into a healing center for prayer ministry and teaching.[2]


Tako da ako misliš svoje argumente gradit na "jačini" tog tipa, fulao si debelo. A 93-e je dobio odluku da se vraća u Crkvu i tek je onda vjenčan u braku. Znači tip je napustio dominikance dok je još bio u celibatu, živio 13godina u vanbračnim odnosima(teški smrtni grijeh) i iscjeljivao skupa s tom ženom po Americi? :b101:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 501 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 43, 44, 45, 46, 47, 48, 49 ... 51  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 42 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr