www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 17:13

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 13 ruj 2007 14:17 
...Evo braćo moja i sestre u Kristu..pišući po forumu,
uvidjeh najprije svoju ranjivost...a onda i tuđu..!
Što mislite...dali izranjeno srce može ispravno i zdravo prosuđivati..?
Zanima me vaše mišljenje... :D ..?


Vrh
  
Citiraj  
 Naslov: da li izranjeno
PostPostano: 13 ruj 2007 15:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 stu 2006 14:54
Postovi: 255
Lokacija: Stockholm
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Citat:
Što mislite...dali izranjeno srce može ispravno i zdravo prosuđivati..?
Da, ako su rane predanjem u Bozje ruke osmisljene i ako su posljedica ciscenja. Srce koje nije nikada krvarilo nece uopce niti moci prosudjivati a kamoli ispravno.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ruj 2007 17:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 12:33
Postovi: 390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Citat:
Srce koje nije nikada krvarilo nece uopce niti moci prosudjivati a kamoli ispravno.
kako je ovo lijepo receno...
srce koje je prazno, koje nema iskustava koja bi ga obogatile nema sto za reci, ono se tek sprema za zivot.
vjerujem da samo po srcu ispravno prosudjujemo, po razumu smo ...rekla bih omedjeni, ograniceni. srce spoznaje puno vise.
vjerujem i znam da ono moze prosudjivati jer se sluzi ljubavlju, pa ne sudi nego razumije. ranjeno srce jednako dobro sluzi ili cak i bolje, samo mu treba dati vremena da otpocine, da smiri otkucaje i eto zdrave ljudske prosudbe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 13 ruj 2007 21:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 20 sij 2007 14:02
Postovi: 87
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Miriam napisao:
Što mislite...dali izranjeno srce može ispravno i zdravo prosuđivati..?
Zanima me vaše mišljenje... :D ..?

Zavisi. Često ne. Izranjeno srce si zna stvoriti predrasude, bedem, zid, zatvorenost. Često krivo tumači stvari i iz svojih predrasuda donosi odluke.
Naravno, često i mogu. Ako shvate da su slomljena. Tad često traže i pomoć i ono - Moja ljubav liječi srca slomljena


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 ruj 2007 07:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Hm... mislim da kad je srce baš onako jako izranjeno, kad se pomalo izgubi orijentacija, kad osjećamo samo bol - tad se ne može pravilno rasuđivati.

Ali kad prva bol stane, kad lagano nestaje ona početna žestina, kad rane postaju blaže i kad ih se osjeća kao neku sjetnu bol - tad se već može normalno prosuđivati.

To je moj primjer. Takva sam ja. Kad me nešto jako boli, kad je tek početak - često prosudim puno pesimističnije, nego bih to učinila kad se već oporavim od boli. Meni zaista sve izgleda puno crnije kad sam ranjena i moje se prosuđivanje tad ipak ne može nazvati zdravim ni ispravnim. Dobro je što to traje jako kratko - ja se već nakon dan-dva vraćam na dobar način prosuđivanja - što više u skladu s Isusom.

Teško podnosim ranjeno srce, ja jako molim pomoć Neba kad sam ranjena i imam sreću što pomoć uvijek jako brzo stigne. :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ruj 2007 14:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ela bredi napisao:
Hm... mislim da kad je srce baš onako jako izranjeno, kad se pomalo izgubi orijentacija, kad osjećamo samo bol - tad se ne može pravilno rasuđivati.

Ali kad prva bol stane, kad lagano nestaje ona početna žestina, kad rane postaju blaže i kad ih se osjeća kao neku sjetnu bol - tad se već može normalno prosuđivati.

To je moj primjer. Takva sam ja. Kad me nešto jako boli, kad je tek početak - često prosudim puno pesimističnije, nego bih to učinila kad se već oporavim od boli. Meni zaista sve izgleda puno crnije kad sam ranjena i moje se prosuđivanje tad ipak ne može nazvati zdravim ni ispravnim. Dobro je što to traje jako kratko - ja se već nakon dan-dva vraćam na dobar način prosuđivanja - što više u skladu s Isusom.

Teško podnosim ranjeno srce, ja jako molim pomoć Neba kad sam ranjena i imam sreću što pomoć uvijek jako brzo stigne. :D


:b112: bravo!! tako ti je nekako i vamo kod mene :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ruj 2007 18:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
Ako si mislila na duhovni zivot,neki put se desi da nitko ne zna pravo prosudjivati...A samo pomislimo na 10 Zapovjedi Bozji...
kako prosudjujemo..tako i cinimo...

"Ljudi su ,naime nepostojani i brzo malaksu,a "KRIST OSTAJE ZAUVJEK"
i nepokolebljivo je postojan do kraja."

A ljudski ovozemaljski zivot . Svaki covjek je dobio od Boga kao miraz
za svoju ljudskost ,apsolutnu slobodu. Cojekova sloboda sastoji se od njegovih slobodni misli..Tu slobodu misli nitko nam ne moze oduzeti..
Misli su cigle kojima gradimo budusnost..Misao je uvjek ,ona se vraca covjeku nazad.Tako nasa podsvijest radi kao kompjutor..Ona nema zadacu da pravi razliku izmedju zla i dobra..
Nasa svijest ima zadacu strazara, ispravno i neispravno...
U svakoj situaciji uzdajmo se u svoju podsvijest..
Svoju svijest mozemo izgubiti..podsvijest ne..Ne putuje nase tijelo u sokovima i ranama,nego nas duh..Zato vlastiti put i svoj unutarnji glas...
prosudjuju uvjek dobro i ispravno za njega....
Ako ne za drugoga,to je vec drugo..jer ono sto je ispravno prosudito za mene,ne mora da znaci da je i za drugoga ispravno..
Srce trebamo najprije ispuniti mirom,pacemo je moci dati i drugima..
Istinu uzdisemo,istinu izdisemo,istina jesmo i tako je svjedocimo,
pa je kao kriz nosimo na ramenima,a on je vise puta tezak i nezgodan...Kriz..."ISTINA UZDIZE,ISTINA RUSI.ISTINA NAS SPASAVA"

Lako je brbljati rijeci istine,nemoguce je bez Bozje milosti zivjeti ju...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ruj 2007 21:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
rebeka napisao:
Lako je brbljati rijeci istine,nemoguce je bez Bozje milosti zivjeti ju...


to je to..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 ruj 2007 16:02 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 08 srp 2007 19:48
Postovi: 96
Lokacija: na putu...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
mislim da izranjeno srce može ispravno prosuditi u onoj situaciji kada možda prosuđuje ljude oko sebe u kojima vidi istu onu muku koju je i ono proživjelo i onda zna što se u tom čovjeku događa... ovisi koliko je zapravo izranjavano...ali u biti se slažem s Vjekom da takva srca oko sebe imaju bedeme i da su zatvorena u sebe...nezdravo...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 ruj 2007 16:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
Ne sva srca, nemaju svi bedeme..ima onih koji imaju..
a ima onih i koji ne prave...Ja mislim da tu vise igra ulogu karakter covjeka,neovisno o patnji..a patnja samo potpomase...slabom covjeku,
najcesce zbog razlicitog misljenja...U takvim situacijama je vec i psiha poremecena..a najcesce je na dobiju podrsku od nikoga...ili vrlo malo..!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 45 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 19 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr