www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 21:24

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 84 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 16 vel 2008 18:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Lijepo zboriš magdaleno1...lijepo...čitajući ovo Tvoje sada,potaknu s e moje moždane(nadam s e d a ih imam :lol: ) vijugice....na jednu rečenicu..."Ustanite ne bojte se"!...i upravo ov e Tvoje riječi......"nemoguće je živjeti ...u neprestanom zanosu...i oduševljenju..." znakovito to govore...to Preobraženje Isusovo samo na čas pokazuje slavu u koju će Isus ući,ali tek nakon svoje muke i smrti...upravo ovu rečenicu koju sam citirao nam to posvješćuje...i mi smo pozvani,Isus nas zove,doživjeli smo bljesak,"preobraženje",osjećamo u sebi predokus uskrsnuća,naša nada se obnavlaj i jača iz dana u dan...ali,da bi do njega s e i došlo,treba se vratiti,sići niz goru kao što su i oni,nastaviti živjeti i prihvaćati sve oluje i nevere životnih poteškoća,briga i malodušja,tjeskobe...

Vjerujem d a samo onaj tko istinski doživi taj preobražaj nutrine u sebi,a s ciljem da bude sav Kristov,kao što kažeš...jer...i u najtamnijim trenucima...mi živimo od onog odsjaja...koji nas jednom zabljesnu....živimo...dišemo...i po njemu se dižemo...po njemu...nalazimo izlaz iz tame...jer ...kad jednom zabljesne...on ostaje živjeti u nama...
samo taj može-ustati i hodati dalje bez straha-....hvala Ti na lijepom nadahnuću za sutrašnju sv.nedjelju... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 vel 2008 20:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 18 tra 2007 12:33
Postovi: 390
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
pa joakime tebe je jos veci gust citati kad si gladan :wink: :lol:
lijepo sam te slijedila i mogla bih potpisati, a pogotovo mi je sjelo "cetvrto" i "peto"! :D

Citat:
...nemoguće je živjeti ...u neprestanom zanosu...i oduševljenju...
- imas pravo magdalena...znam da je nemoguce, ali kad je tako lijepo dok traje... kad jednom okusis stalno si gladan! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 vel 2008 22:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 sij 2008 15:01
Postovi: 103
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
imas pravo magdalena...znam da je nemoguce, ali kad je tako lijepo dok traje... kad jednom okusis stalno si gladan!


ziva istina :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 vel 2008 22:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 sij 2008 15:01
Postovi: 103
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Najprije da kazem, slazem se s magdalenom :b112: i jako lijepo receno.

Mene je zaintrigiralo ovo peto razmisljanje naseg joakima.
Sjecam se Male Terezije i njezinog ozdravljenja kad je bila mala. Vidjela je Gospu kako joj se smije. Koliko se sjecam, rekla je to svojoj sestri i onda ju je setra nagovorila da to isprica i poglavarici samostana u kojem je setra bila. Terezija se bojala da ce joj onaj sladak okus izgubiti slatkocu ako ga iskaze rijecima. I stvarno se to dogodilo. Cesto mi to zna doci u pamet.

fiducija


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 vel 2008 22:43 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ajme dragi moji,da znadete samo kako mi srce igra od radosti,kada vidim kako se uključujete u razmišljanja o našem Gospodinu...puno Vam hvala na tome...ne znam d a li ste čuli,ali mnogi sveci su govorili i poučavali,kako već ranim jutrom u subotu se treba pripremati duhovno za svetu nedjelju...

O ovom sutrašnjem odlomku ima još nešto što mi zapalo za"oko",ovaj puta sitome :lol: ...nadam se da i sit budem zadovoljio :roll: :wink: ...naime da li ste kojim slučajem primjetili da ova trojica,daklem Petar,Ivan i Jakov su na neki način uvijek,odnosno Isus ih uvijek vodi sa sobom kao svoje vjerne svjedoke...evo i Marko i Luka pišu isto...primjer,kod uskrišenja Jairove kćeri...

Lk 8
51Uđe u kuću, ali nikomu ne dopusti da s njim uđe osim Petra, Ivana, Jakova i djetetova oca i majke.


Mk 5
37I ne dopusti da ga itko drugi prati osim Petra i Jakova i Ivana, brata Jakovljeva.


Meni je ovo osobito drago,bez puno razmišljanja,videći kako je naš Isus bio i nadasve dobar pedagog....naime jedini razlog,kako ga mnogi tumače je taj,što su baš ta trojica itekako bili oni,koji će svoju braću i sve druge utvrđivati u vjeri...Vjerujem da je i vama kao i meni puno jasnije,zašto je ponekad Isus birao kuda i s kim će ići...isto tako,kao što je bilo i trenutaka kada se potpuno sam povlačio u osamu na molitvu...

Meni je, ovaj odlomak o preobraženju vrlo drag, jer mi pkazuje,kako je u biti naš Isus bio izuzetno osjetljiv,pažljiv i dobar prema svojim apostolima...želio im je bar malo pokazati,da osjete barem dijelićem svoje nebeske slave...znao je da ne će moći razumjeti,njegovu muku i smrt,koja tome mora prethoditi...želio ih je učvrstiti u vjeri...

Još mi je jedna stvar vrlo interesantna kada više puta čitate,naprosto vam s e otvaraju na srcu "oči i uši"...mnogi su se znali "zakačiti"pa postaviti pitanje,kako to da su uz Isusa bili,odnosno razgovarali s njim Mojsije i Ilija?Odmah ću reći,i Mojsije i Ilija su u ime Starog zavjeta svjedoci,Mojsije u ime Zakona,a Ilija pak u ime svih proroka koji su navješćivali Mesiju,i oni kao takovi svjedoče da je Isus Mesija,i k tome Sin Božji!

Dakako,da ovaj predivan događaj upotpunjuje sam glas Boga Oca,istom izjavom,da je Isus njegov Sin,na isti način kao i kod njegovog samog krštenja na Jordanu...eto,nadam se da će nam svima biti na korist malo ovih informacija i osobnih promišljanja i molim Vas nastavite uvijek pisati,što god osjetite,jer uvijek će nešto nekoga dotaknuti,poučiti,te nam tako svima bude na duhovnu korist... :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 vel 2008 06:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Moram ovo podijeliti s Vama....današnje 1.čitanje na sv.misi...

Post 37
3Izrael je volio Josipa više nego ijednog svoga sina jer je bio dijete njegove staračke dobi; i on mu napravi kićenu haljinu. 4Kako njegova braća opaze da ga njihov otac voli više od svih drugih svojih sinova, zamrze ga toliko da mu nisu mogli ni prijaznu riječ progovoriti.

12Jednom njegova braća odu čuvati očeva stada blizu Šekema. 13Izrael reče Josipu: "Tvoja braća čuvaju stada kod Šekema, pa hajde da te pošaljem k njima." On mu odgovori: "Dobro, idem."

17A čovjek reče: "Odavde su otišli. Čuo sam ih gdje govore: 'Hajdemo u Dotan.'" Tako Josip ode za svojom braćom i nađe ih u Dotanu. 18Oni ga opaze izdaleka; prije nego im se približio, počnu se dogovarati da ga ubiju. 19I jedan drugom reče: "Eno stiže onaj sanjar! 20Hajde da ga sad ubijemo i bacimo u kakvu čatrnju! Možemo kazati da ga je proždrla divlja zvijer. Vidjet ćemo što će biti od njegovih snova!" 21Ali kad je to čuo Ruben, pokuša da ga izbavi iz njihovih šaka. I reče: "Nemojmo oduzimati njegova života! 22Ne prolijevajte krvi" - dalje je govorio Ruben. "Bacite ga u čatrnju u pustari; ali ne dižite na nj ruke!"

Htio ga je tako izbaviti iz njihovih šaka i odvesti ocu. 23Ali kad je Josip stigao braći, oni s Josipa svuku njegovu haljinu, haljinu kićenu što je bila na njemu; 24pograbe ga i bace u čatrnju. Čatrnja je bila prazna; nije bilo u njoj vode. 25Potom sjednu da ručaju. Kako podignu svoje oči, opaze povorku Jišmaelaca gdje dolazi iz Gileada. Deve su im nosile mirodije, balzam i mirisavu smolu da ih preprodaju u Egipat.

26Tada reče Juda svojoj braći: "Što ćemo postići ako ubijemo svog brata a krv njegovu sakrijemo? 27Hajde da ga prodamo Jišmaelcima; ali ne dižimo na nj ruke. Tӡ on je naš brat, naše meso." Braća ga poslušaju. 28Uto naiđu ljudi, midjanski trgovci. Braća izvuku Josipa iz čatrnje i prodaju ga za dvadeset srebrnika Jišmaelcima, a oni Josipa dovedu u Egipat.


Slika

Valjda će ipak jednom zasvgda mnogi shvatiti,da Sveto pismo nije samo knjiga koja opisuje poticajne stvari i prikazuje isključivo dobre ljude...to je knjiga koja opisuje stvarni život.A svi dobro znademo,kako se u našim životima isprepleću,dobro i zlo,istian i laž,milost i grijeh...

Nije ni čudo da nas onda mnogi pitaju,pa po čemu i zašto s eonda ta knjiga naziva svetom?Upravo zato,jer se u svim tim stvarnim događajima,koje za nas ljude je sasvim ljudski,u biti otkrivaju-Božje djelovanje...zato i svi mi ponekad vidimo i čini nam se da u nekim biblijskim događajima kao da Boga nema,kao da zlo prevladava i slavi svoju pobjedu...no ipak dragi moji priajtelji,kada je gledamo kao cjelinu i kad je sagledavamo kroz cjelinu sveukupnih zbivanja,svi ćemo u njoj otkriti onu zlatnu niticu Božje providnosti...

Zato sam i želio podijeliti razmišljanje s Vama o događaju s Jakovljevim sinom,Josipom u kojem s e itekako očituje Božja providnost i smisao svega..Tata od Josipa,pred nikim nije krio da mu je najmlađi sin i najmiliji sin...naravno da s eto ostaloj braći nije nikako svidjelo,bili su prema njemu grubi,nisu mogli s njime ljubazno se ophoditi i vrebali su priliku kako ga se riješiti....dalje znadete priču...

I gdje sada mene u toj priči dotiče Bog?Upravo u činjenici,kako Bog je itekako imao smilovanja prema tom dragom i sirotom dječaku,nije ga ostavio i napustio...bio je uvijek uz njega učinio ga upravitelejm faraonova dvora..i sad...nastupa velika glad...vidite,što me drugo dira...u Josipu nije bilo mržnje i želje za osvetom,dapače,pozvao je svoga oca i braću,te im tako spasio život...

I vjerujem da ste čitali cijeli taj dio,jako me se dojme Josipove riječi pred svoju smrt koju im je izrekao..."Post 50
20Osim toga, iako ste vi namjeravali da meni naudite, Bog je bio ono okrenuo na dobro: da učini što se danas zbiva - da spasi život velikom narodu. "


I to mi je poticaj kroz hod mog života,da što god d a me u životu snađe,moj Bog,koji me iz ljubavi stvorio i želi me baš takovog,sve će na koncu okrenuti na dobro...samo mu trebam vjerovati i biti uz Njega,jer On je uz mene uvijek!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 vel 2008 16:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
:grlim te: Joakime predivno je ovo danasnje misno citanje,vec mi je to dugo poznato,ali jako dobar primjer kako treba zagrliti i onoga koji je na losem putu,kako nije dobro zavidjeti nikome i nikoga osuduvati.Dobro je prihvatiti svaku patnju jer Bog zaista sve svodi na dobro.Trebali bi ovo mnogi procitati i zadrzati to u svome srcu i biti primjer svima koji se nadu u nevolji.Josipa su braca odbacila ,a on njih nije,na kraju su samo imali koristi od njega jer Josipovo srce je bilo dobro,zato ga je i Bog nagradio. Citajte,ali i upamtite.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 vel 2008 21:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
3.Korizmene nedjelja "A"

Evanđelje po Ivanu

4 5Dođe dakle u samarijski grad koji se zove Sihar, blizu imanja što ga Jakov dade svojemu sinu Josipu. 6Ondje bijaše zdenac Jakovljev. Isus je umoran od puta sjedio na zdencu. Bila je otprilike šesta ura. 7Dođe neka žena Samarijanka zahvatiti vode. Kaže joj Isus: "Daj mi piti!" 8Njegovi učenici bijahu otišli u grad kupiti hrane. 9Kaže mu na to Samarijanka: "Kako ti, Židov, išteš piti od mene, Samarijanke?"

Jer Židovi se ne druže sa Samarijancima. 10Isus joj odgovori: "Kad bi znala dar Božji i tko je onaj koji ti veli: `Daj mi piti`, ti bi u njega zaiskala i on bi ti dao vode žive." 11Odvrati mu žena: "Gospodine, ta nemaš ni čime bi zahvatio, a zdenac je dubok. Otkuda ti dakle voda živa? 12Zar si ti možda veći od oca našeg Jakova koji nam dade ovaj zdenac i sam je iz njega pio, a i sinovi njegovi i stada njegova?" 13Odgovori joj Isus: "Tko god pije ove vode, opet će ožednjeti. 14A tko bude pio vode koju ću mu ja dati, ne, neće ožednjeti nikada: voda koju ću mu ja dati postat će u njemu izvorom vode koja struji u život vječni."

15Kaže mu žena: "Gospodine, daj mi te vode da ne žeđam i da ne moram dolaziti ovamo zahvaćati." 16Nato joj on reče: "Idi i zovi svoga muža pa se vrati ovamo." 17Odgovori mu žena: "Nemam muža." Kaže joj Isus: "Dobro si rekla: `Nemam muža!` 18Pet si doista muževa imala, a ni ovaj koga sada imaš nije ti muž. To si po istini rekla." 19Kaže mu žena: "Gospodine, vidim da si prorok. 20Naši su se očevi klanjali na ovome brdu, a vi kažete da je u Jeruzalemu mjesto gdje se treba klanjati."

21A Isus joj reče: "Vjeruj mi, ženo, dolazi čas kad se nećete klanjati Ocu ni na ovoj gori ni u Jeruzalemu. 22Vi se klanjate onome što ne poznate, a mi se klanjamo onome što poznamo jer spasenje dolazi od Židova. 23Ali dolazi čas - sada je! - kad će se istinski klanjatelji klanjati Ocu u duhu i istini jer takve upravo klanjatelje traži Otac.

24Bog je duh i koji se njemu klanjaju, u duhu i istini treba da se klanjaju." 25Kaže mu žena: "Znam da ima doći Mesija zvani Krist - Pomazanik. Kad on dođe, objavit će nam sve." 26Kaže joj Isus: "Ja sam, ja koji s tobom govorim!" 27Uto dođu njegovi učenici pa se začude što razgovara sa ženom. Nitko ga ipak ne zapita: "Što tražiš?" ili: "Što razgovaraš s njom?"

28Žena ostavi svoj krčag pa ode u grad i reče ljudima: 29"Dođite da vidite čovjeka koji mi je kazao sve što sam počinila. Da to nije Krist?" 30Oni iziđu iz grada te se upute k njemu. 31Učenici ga dotle nudili: "Učitelju, jedi!" 32A on im reče: "Hraniti mi se valja jelom koje vi ne poznajete." 33Učenici se nato zapitkivahu: "Da mu nije tko donio jesti?" 34Kaže im Isus: "Jelo je moje vršiti volju onoga koji me posla i dovršiti djelo njegovo. 35Ne govorite li vi: `Još četiri mjeseca i evo žetve?

Gle, kažem vam, podignite oči svoje i pogledajte polja: već se bjelasaju za žetvu. 36Žetelac već prima plaću, sabire plod za vječni život da se sijač i žetelac zajedno raduju. 37Tu se obistinjuje izreka: `Jedan sije, drugi žanje.` 38Ja vas poslah žeti ono oko čega se niste trudili; drugi su se trudili, a vi ste ušli u trud njihov."

39Mnogi Samarijanci iz onoga grada povjerovaše u njega zbog riječi žene koja je svjedočila: "Kazao mi je sve što sam počinila." 40Kad su dakle Samarijanci došli k njemu, moljahu ga da ostane u njih. I ostade ondje dva dana. 41Tada ih je još mnogo više povjerovalo zbog njegove riječi 42pa govorahu ženi: "Sada više ne vjerujemo zbog tvoga kazivanja; ta sami smo čuli i znamo: ovo je uistinu Spasitelj svijeta."


Slika


Uh kako mi baš dobro leže ovaj sutrašnji odlomak,baš neki od odgovora na temama u podforumima koje sam danas čitao,su ovdje...

Žena Samarijanka...mogli bi reći za nju da je njezina pojava na neki način sporedna...naime ona nastupa u evanđelju svega jedanput i to samo u ovom Ivanovom odlomku...no ipak, ona nam puno toga upotpunjuje u dijalogu s Isusom...

Ponajprije saznajemo da nije vodila uredan obiteljski život...sigurno će s e mnogi diljem sutrašnji misnih čitanja,onako u sebi upitati...pa niej li čudno da se Isus obratio baš toj ženi za koju je znao da često mijenja muškarce,da mu ona dadne vode?

Ipak kako dalje teče razgovor saznajemo da one u biti i nije bila baš tjelesno nastrana....U samom Isusu odamh je dala naslutiti da je on vrlo neobičan čovjek,te je razgovor okrenula na duhovnu stranu...viidmo da je itekako dobro poznavala vjerske prilike u zemlji,tražila je mnoge odgovore na otvorena pitanja,i bila je vrlo spremna za jedan iskren duhovni razgovor...

U samom Isusu ponajprije je prepeoznala kad je od nje zaiskao vode,proroka,a malo kasnije i samog Pomazanika,Krista...vidimo kako je nakon te spoznaje vrlo hitro i istog časa otrčala u grad i postala gorljivom,mogli bi reći,vjeroučiteljicom...

Da me se krivo ne shvati,ali ako želimo biti i jesmo dobronamjerni, mogli bi razmišljajući zaključiti,da ta njezina neutaživost njezina tijela,je ipak bila samo vanjski izraz,njezine neutaživosti njezina duha za spoznajom i otkrivanjem pravog duhovnog smisla,cilja...

Ta žena je itekako zavrijedila svu našu pažnju,jer je Isusu pružila mogućnost da progovori o živoj vodi,koja teče u život vječni,da može progovoriti o hrani koji naši aposotli još ne poznaju,da progovori o poljima koji čekaju na žeteoce(sjetih se sada ovdje naših pjevača davnih godina VIS Žeteoci :lol: ),da progovori o Bogu koji je Duh,i kojem će s e klanjati istinski klanatelji u duhu i istini..

Ovdje je vrlo važno uvijek i zasvagda,shvatiti, spoznati i znati,da taj naš Bog,nije vezan za brdo Gerazim u Samariji, niti je vezan za jeruzalemski hram u Judeji,nije vezan ni za bilo koje brdo ni za koji kraj...Taj Bog,ne ovisi,o aramjeskom,grčkom,latinsko, njemačkom,hrvatskom ili bilo kojem drugom jeziku.......On nije vezan za oltar okrenut prema narodu ili od naroda,nije vezan za biskupsku ili za fratrovu misnicu,nije vezan za oženjenog(grko-katolici) ili neoženjenog svećenika...

Bog nije vezan,niti za beskvasni ili kvasni kruh,nije vezan za pričeščivanje na ruku ili usta,nije u biti vezan za nikakv predmet ili obred koji bi do te mjere bio obvezujući da se bez njega ne bi moglo slaviti Boga...

Važno je dobro zapamtiti i imati na umu,raznorazni oblici,načini i predmeti potrebni za bogoslužje,uvijek zavrijeđuju našu pažnju iuvažavanje,ali treba znati da ih se ne smije poistovjećivati s Duhom...i za kraj samo da još kažem...Duh i istina mogu bez svakoga predmeta,načina ili obreda,ali isti tako važno je znati da je svaki taj predmet,način ili obred itekako isprazan bez Duha i Istine!

S poštovanjem,
Ljubi i čini što hoćeš!










`


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 vel 2008 22:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ima li u nasem zivotu necistih ljudi s kojima se ne susrecemo? Da ,da imali smo prilike cuti na TT, culi smo u evandjelju o susretu Isusa sa Samarijankom, kao i s ostalim Samarijancima koji su zeljni susreta i razgovora.

Zidovi i Samarijanci nisu se druzili buduci da su Zidovi njih smatrali necistima.Pa kad se malo bolje zamislimo ,sta je bila njihova necistoca,na necistocu danasnjeg vremena, zar nije danas sve vise necito,
nego je bilo prije, i jos se usudjujemo vikati,na sav glas..
Dugo nam treba da shvatim,kako je to u nasim zivotima toliko prisutno..
a mi ne zelimo shvatiti, ne zelimo svojim ocima vidjeti.

Najgore je sto je to bio i razlog za mrznju. a ta mrznja je ostala do dana danasnjega medju nama prisutna.. Koliko puta se dogodi i u nasem zivotu da drugoga ili druge smatramo manje vrijednima od sebe. cak i vazemo.. Najgore je ako to cinimo za vjeru, odnosno, ako nam je vjera cilj da nekoga iskljucimo iz svog zivota. Isus zapocinje dijalog trazeci od zene da mu dade piti. I opet je on onaj koji rusi ljudske ogranicenosti. Razgovara s onom koja nije niti svjesna da ce je taj razgovor dovesti do istine, a i kasnije, kako cujemo, Tada ih je jos mnogo vise povjerovalo zbog njegove rijeci pa rekose zeni: "Sada vise ne vjerujemo zbog tvoga kazivanja; ta sami smo culi i znamo: ovo je uistinu Spasitelj svijeta. Mozemo zamisliti kako jedna obicna molba za vodom donosi jako puno za ljude..
Pa ponajdajmo se da ce uskoro doci vrijeme,da i danasnja molba nasih poglava, i nase Crkve , i svih vjernih uroditi plodom,da na vrijeme
uzvjerujemo..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 24 vel 2008 00:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 tra 2007 11:45
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
...Ne tako davno...odlazila sam svakodnevno na bunare...na kojima bih zahvaćala vodu...koja bi putem već ishlapila....
...žedna sam bila...ali...što više bih grabila...sve jetkiji okus ...ostavljala je voda koju bih nalazila...
...a onda...si jednog dana...sjeo do mene...na onom zdencu...i Ti tražio vode od mene...
Želio si me dotaći....

Nisam te još poznavala...ali Tvoj govor o nekoj živoj vodi...od koje više neću žeđati...bio je tako snažan ...a moja žeđ tako jaka...da si potresao moje dubine...
A tek Tvoje oči pune topline...čak i nakon saznanja da sve o meni znaš..
Ni zamisliti nisam mogla da postoji netko...tko se neće sablazniti...tko neće osudititi ...netko tko će me i takvu voljeti...

Tvoje prihvaćanje mene...onako grešne...učinilo je da moje srce oživi...jer, ...prvi puta osjećala sam bezuvjetnu ljubav....ljubav koja ne pita zašto....ljubav koja se ne zgražava nad onim što je iza mene....ljubav koja me prihvaća...
...shvatila sam da sve što sam dosad zahvaćala...i grabila...sve što sam nosila i čuvala...sve što sam pokušavala...
sve što sam činila...odjednom je izgubilo smisao...

Samo si ti Smisao...i Dubina...i Voda živa od koje ne žeđam.....
Ti si mi jedini dosita kazao sve što sam počinila ...a nakon toga me napojio...okrijepio i oživio...
...i zato svakoga dana prilazim Tvom zdencu..i k njemu se vraćam stalno iznova ...
...sve više željna i žedna Tebe ...da me Dubinama svoje vode Života napojiš zauvijek...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 84 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 60 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr