www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 06:20

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 84 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 15 tra 2008 11:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
damir707 napisao:
Vikice,
neka Bog blagoslovi tebe i tvoju djecu i neka Dobri Pastir čuva i usmjerava svoje malo stado :grlim te:


Dragi Damire, puno puno ti hvala, neka Dobri Pastir čuva i vazda blagoslivlja tvoju dragu obitelj :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 tra 2008 15:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..u svezi duhovnih poziva,

..svi mi nekako..
.ipak volimo da se naša djeca ..udaju ožene ..
..imaju djecu..a mi budemo ..djedovi bake...

.a ako baš Mora...neka bude i svećenik ili časna sestra..

..tak sam i ja mislio..recimo..

..do prije par godina..
..kad su mi u saobraćajki nastradale..dvije kćeri ( ima tri kćeri)
..Hvala Bogu, sama ih je Gospa spasila na dan krunice..
..tak da je od njih 7 u autu..svi se ...preživjeli..
..malo je bilo...lomova...sve je prošlo..
..jedna je djevojka bila u komi ..par dan ..
..i rekli su da neće ..preživjeti..
..i ako preživi..da će biti teški invalid..
..za nju sam se posebno molio.. i govorio svima..
..da će ona biti .,..dobro..i Gospa mi je uslišala i te molitve..
..tak da su svi iz te saobarćajke..čitavi..hodaju i pričaju..
----------------------

.ONDA SAM SKUŽIO..da NIŠTA NIJE MOJE..
..niti moj život...
..ni životi mojih kćeri..
..već da je SVE u Gospodinovim rukama..


..OD TOG DANA...bio bi ISKRENO RADOSTAN..
..i da SVE TRI POSTANU ČASNE SESTRE..
..
ILI BILO ŠTO , SLIČNO..


..a moje .."očinstvo" i "djedinjstvo"
,,prepustiti Gospodinu ISUSU i Majci Mariji...
..s RADOŠĆU...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 svi 2008 16:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
UZAŠAŠĆE GOSPODINOVO


Slika


1.čitanje

Dj 1
1Prvu sam knjigu, Teofile, sastavio o svemu što je Isus činio i učio 2do dana kad je uznesen pošto je dao upute apostolima koje je izabrao po Duhu Svetome. 3Njima je poslije svoje muke mnogim dokazima pokazao da je živ, četrdeset im se dana ukazivao i govorio o kraljevstvu Božjem. 4I dok je jednom s njima blagovao, zapovjedi im da ne napuštaju Jeruzalema, nego neka čekaju Obećanje Očevo "koje čuste od mene: 5Ivan je krstio vodom, a vi ćete naskoro nakon ovih dana biti kršteni Duhom Svetim." 6Nato ga sabrani upitaše: "Gospodine, hoćeš li u ovo vrijeme Izraelu opet uspostaviti kraljevstvo?" 7On im odgovori: "Nije vaše znati vremena i zgode koje je Otac podredio svojoj vlasti.

8Nego primit ćete snagu Duha Svetoga koji će sići na vas i bit ćete mi svjedoci u Jeruzalemu, po svoj Judeji i Samariji i sve do kraja zemlje." 9Kada to reče, bi uzdignut njima naočigled i oblak ga ote njihovim očima. 10I dok su netremice gledali kako on odlazi na nebo, gle, dva čovjeka stadoše kraj njih u bijeloj odjeći 11i rekoše im: "Galilejci, što stojite i gledate u nebo? Ovaj Isus koji je od vas uznesen na nebo isto će tako doći kao što ste vidjeli da odlazi na nebo."


Današnje prvo čitanje,sastoji se iz proslova i izvješća o uzašašću.a to je u biti uvod u knjigu Apostolskih djela,koja je i sama nastavak Lukina evanđelja…..sam Luka nas izvješćuje o samim početcima Crkve….svi zanmo kako je Isus 40 dana učenike učvršćivao u vjeri u njegovo uskrsnuće,učio ih je kako da budu samostalni i uvodio u apostloski rad..izričito im je zapovijedio da ostanu u Jeruzalemu do dolaska Duha Svetoga,zatim se svima njima naočigled vinu u nebo i oblak ga ote njihovim očima…možete li zamilsiti dragi moji taj prizor?Vjerujem da im nije bilo svejedno,gledajući čudo van svih zakonitosti,i osjećati u isto vrijeme i dobitak i gubitak…bilo je milsim tu svakojakih izuzetno jakih emocija i dubine..

Vjerojatno Isusova najava, da će opet doći,unatoč tome što sad gledaju njegov odlazak i da ih ne ostavlja,već da je uvijek s njima,je možda malo smanjila taj osjećaj gubitka i izdaje najboljeg prijatelja,kojeg su dojučer gledali beživotnog na križu,a sada živ i sveprisutan svugdje i za svagda,još više im se daje i pokazuje,da sve ono što je govorio i činio,sada se obistinjuje i ostvaruje…


2.čitanje

Ef 1
17Bog Gospodina našega Isusa Krista, Otac Slave, dao vam Duha mudrosti i objave kojom ćete ga spoznati; 18prosvijetlio vam oči srca da upoznate koje li nade u pozivu njegovu, koje li bogate slave u baštini njegovoj među svetima 19i koje li prekomjerne veličine u moći njegovoj prema nama koji vjerujemo: ona je primjerena djelotvornosti sile i snage njegove 20koju na djelu pokaza u Kristu, kad ga uskrisi od mrtvih i posjede sebi zdesna na nebesima 21iznad svakog Vrhovništva i Vlasti i Moći i Gospodstva i svakog imena imenovana ne samo na ovom svijetu nego i u budućemu. 22Sve mu podloži pod noge, a njega postavi - nad svime - Glavom Crkvi, koja je Tijelo njegovo punina Onoga koji sve u svima ispunja.


U ovom drugom čitanju,vjerujem da ste svi primjetili ako ste pozorno slušali Riječ Božju,Pavlovu veliku radost….naime on nagomilava imenice i pridjeve(nadam se elice da sam dobro odredio:)pokazujući i dajući oduška sebi i nama koji čitamo,radost zbog slave Isusove,njegove moći i vlasti koju je primio od Oca,i koji se sada nakon obavljenog posla na zemlji,vratio k Njemu…

Svi znamo i toliko je to puta Isus naglasio,on ne želi salvu,moć i vlast imati samo za sebe,on dragi moji prijatelji,sve to želi dijeliti s nama,svojom braćom i sestrama…zato je s nama u Crkvi,u svom tajanstvenom tijelu(s kojim je sve u svima nama),i zato s pravom i zahvalnošću milosti Božjoj,možemo kazati,da svi mi kojipripadamo Crkvi,dionici smo Kristove punine u svemu!

Evanđelje:

Mt 28
16Jedanaestorica pođoše u Galileju na goru kamo im je naredio Isus. 17Kad ga ugledaše, padoše ničice preda nj. A neki posumnjaše. 18Isus im pristupi i prozbori: "Dana mi je sva vlast na nebu i na zemlji! 19Pođite dakle i učinite mojim učenicima sve narode krsteći ih u ime Oca i Sina i Duha Svetoga i učeći ih čuvati sve što sam vam zapovijedio. I evo,ja sam s vama u sve dane-do svršetka svijeta."



Sjećate se dragi moji s početka korizme,kad je jednom sotona poveo Isusa na visoku goru i ponudio mu sva kraljevstva svijeta,i kako je Isus ponudu glatko i bzuvjetno odbio,a napasnika otjerao od sebe?Naravno da se sjećate,al evo danas Isus sa svojim učenicima se nalazi na drugojoj gori i vrlo svečano izjavljuje,da mu je od Oca dana sva vlast na nebu i na zemlji…upravo tom vlašću,on šalje svoje apostole,da učine njegovim učenicima sve narode…uz to im naravno oberćaje da će biti s njima u sve dana navještanja i svjedočenja,te da će im biti itekako utjeha kada ih budu progonili…upravo sa svima nama će biti u sve dane do svršetka svijeta!Hoćemo li mi biti s Njime?Žarko se i istinski nadam i za to želim živjeti i učiti se,kako bih i ja mogao "učeći"(navješčivati) druge ispuniti Isusov nalog,jer u nebu je moj(naš) Dom!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 sij 2009 13:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
CRKVENA GODINA "B"

1.siječnja:MARIJA BOGORODICA


Lk 2
19Marija u sebi pohranjivaše sve te događaje i prebiraše ih u svome srcu
.

Slika

ova rečenica,svaki puta kada je čujem ili pročitam,pobudi u meni poticaj na razmišljanje,što je to Marija mogla razmišljati i kako je sve to prebirala u svom srcu?danas pod sv.misom pade mi na um razmišljanje,o trostrukom rođenju Isusa....pa dok mi je još svježe prije ručka,želim to staviti ovdje,pa možda nekoga potakne i na ovu vrst razmišljanja....

prvi puta se rodio od Oca na početku vremeena...jer Isus je rođen,on nije stvoren,kao što molimo u našem vjerovanju....Bog od Boga,svjetlo od svjetla,jedno s Ocem,pravi Bog od pravoga Boga...po ovom rođenju,Isus je iskljjučivo dionik savršene Božje naravi...

drugi put se rodio
,onda kada ga slaimo na Božić,daklem rodio se od Djevice Marije u određenom vremenu i na određenom mjestu...ovaj događaj me potaknuo na razmišljanje kao je Marija ovdje imala ulogu,ajmo reći skoro sličnu kao i uloga Oca kod vječnog rođenja..po našoj Mariji,Isus je preuzeo potpunu puninu ljudske prirode...to nam itekako potvrđuje,da Isus nije Bog i čovjek tek na neki prividan način,već dapače,On je uistinu pravi Bog i pravi čovjek...zato s punim pravom nazivamo i štujemo našu Mariju,kao Majku Božju,kao Bogorodicu!

e sada ono treće rođenje bi se trebalo ili dogoditi ili nekako zadobiti u dovršenju tog drugog rođenja,Božića u meni samom,znači u ljudskim srcima...po našoj vjeri i nauci,Isus se rađa u ljudskim srcima,mogli bi kazati prirodnim putem u svima,jer smo svi kao što znademo,stvoreni na njegovu sliku,a po krštenju u onima koji su određeni za sinovstvo....

ako bi pak bili samo stvar Božja,Boga bi isključivo samo nazivali kao svog Stvoritelja,ako bi bili samo sluge,onda bi ga vjerojatno zvali Gospodarem,ali s obzirom da smo krštenjem,znači trenutak kada se u nam rodio Isus,postali Božjom djecom,onda mi svog Boga nazivamo uza sve nazive i onim,najvažnijim,a to je Ocem!i sada,pošto se Isus rodio posredstvom Marije,naravno da smijemo,i hoćemo i to činimo,našu Mariju,zvati našom Majkom,Bogorodicom!

vjerujem da je Marija itekako imaal puno o mnogočemu razmišljati i prebirati,te pohranjivati u svom srcu sve te događaje,jer na koncu kada mu nadjenuše ime Isus,u našem hrvatskom prijevodu znači,Bog spašava...sigurno je i o tome razmišljajući,došla do ovako velebnih i svesilnih zaključaka o svom Sinu,njenom i našim Trojedinim Bogom!

eto,nadam se da vas nisam previše "zadavio" ovim promislima,al drugačije ne mogu nego kad mi nadođe da to podijelim sa vama.. :D

pokušajmo i mi u ovom Novom Ljetu,više razmišljati,pohranjivati naše događaje i prebirati ih u svojim srcima,kako bi uvijek u nama se rodio Isus,pravi Bog i pravi čovjek!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 84 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr