www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:43

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 15 ožu 2008 20:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
[
Citat:
Izl 22:18 Ne dopuštaj da vračarica živi!

Što se tiče bakice....nije da ne vjeruje u Isusa, vjeruje itekako...samo je ostala zgrožena takvim činom....

Što se tiče da ne znam potpuno njezinu knjigu života ...to si u pravu...niti je to moj zadatak, a ni interes da prekopavam po tuđim knjigama životnim. Postoji Onaj kojemu su poznate knjige života sviju nas pa tako i njezina knjiga neće izmaći Njegovu pogledu.

Toliko...za sada o ovoj temi...
ipak, hvala naggar-e na komentaru...na ovome svijetu ima zbilja svega i svačega..

BVB
[/quote]

.nije da ne postoje vračke..postoje i ljudi se služe s tim..
..čarabaranjima , hodžinim zapisima, podmetanjem jaja, proklinjanjima,
..stvaljanje raznoraznih stvarčica...kose, kosti,,, uzica..
..u čarobiri svijetu ...sve može biti...čarobira...
..jer onaj tko dolazi kod maga tražiti..pomoć..

..više ne vjeruje u Boga...iako je možda ..recimo tako se deklarirao..
..pa recimo ...ljudi pljuju...3 put..kucaju u drvo...
..djeci stavljaju uzicu oko ruke..
..čitaju horoskope..iako su vjernici...
..gataju..

..Svaki onaj ..tko upita npr..neku gataru..-npr..
"..kakva mi je budućnost za posao"

.. s tim upitom...on više NE VJERUJE U BOGA...i otvara se prema novoj duhovnosti sila zla...
..a one ne da će mu onda..čitati budućnosti..
..već će mu je ODREDITI..
..jer je samim upitom...SVOJU SLOBODU I SLOBODNU VOLJU.
..DAO SVOJEVOLJNO NA RASPOLAGANJA...
..A to je ČIN PROPASTI...


.. tu leži SNAGA svih Bajanja i čaranja ..u
..LJUDSKOJ NEVJERI..
..i odbacivanju BOGA..i odbacivanju vjere u BOŽJU MOĆ...

.pa silne čete..zloduha..krstare zemljom...čekajući ..slabosti..duša..
..ne bi li je nekako..smotali prevarili...i uputili prema...ognju vječnom..

..no nad dušom..nad kojom prebiva..D.Sveti..i Božji Anđeli...
..vlada mir....NEMA PRISTUPA...na način da može ..nešto
..doista učiniti...no ima PRISTUPA u cilju PONUDE i pokušaja ..
..zlostavljanja...

..pa svak onaj tko se moli..
..svaka ona obitelj...

kojoj je ISUS JEDINI GOSPODAR..
.je sigurna i NE BOJI SE..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 ožu 2008 23:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 lis 2006 20:27
Postovi: 128
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Naggar...suvišno je bilo što dodati. Sve si rekao i sve je istina.

Ipak, treba biti svjestan postojanja opsanosti...jer uistinu Zli obilazi neprestance uokolo kao ričući lav tražeći žrtvu da je pojede.
U kontekstu navedene situcije u kojoj se zatekla ta baka treba reći da ne smijemo olako shavćati i banalizirati postojanje zla...već POMOĆI...spasiti brata/sestru u nevolji da ne odluta nic liticu...u provaliju(pakao) bez povratka.

Zato naggar (možda je za tebe i suvišno jer si razboritošći obdaren ), a i svi ostali pročitajte ovu zgodnu pričice koja može biti poučna u situaciji kad se nađemo u blizina nekoga tko je u nevolji bilo kakve vrste.

Priča ide ovako:

Jednoga dana, miš je gledao kroz pukotinu na zidu, farmera i njegovu ženu kao otvaraju neki paket. Kakvu kranu bi to moglo sadržavati? Pitao se. Ali kad je otkrio da je u pitanju mišolovka, bio je užasnut.
Trčeći kroz dvosrište farme upozoravao je ostale vičući:''U kuću je mipolovka!''


Kokoš, kvocajući i čeprkajući, odigne glavu i kaže:''Gospon Miš, to j e ozbiiljan problem za tebe, ali nema nikakve posljedice po mene. Ja se z bog toga ne moram uzrujavati.''

Miš se okrene prascu i vikne:''Mišolovka u kući! Mišolovka u kući!'' Prase je susojećalo, ali reče: ''Vrlo mi je žao gospodine Miš, ali ja tu ne mogu ništa osim moliti.Budi siguran da si u mojim molitvama.''

Miš tada krene prema kravi: '' Mišolovka je u kući! Mišolovka je u kući!''
Krava reče: ''Oh, gospodine Miš, žao mi je zbog tebe, ali s mog nosa neće faliti koža.''

Tako se miš vratio odbijen pognute glave u kuću kako bi se sam suočio s farmerovom mišolovkom.

Te noći začuo se čudan zvuk u kući - kao zvuk kad mišolovka uhvati svoj plijen.
Farmerova žena požurila je vidjeti što se uhvatilo. U mraku nije vidjela da je mišolovka uhvatila rep otrovne zmije. Zmija ju je ugrizla. Farmer ju je brzo odvezao u bolnicu i kući se vratila s vrućicom.

Znamo da se vrućica liječila svježom kokošjom juhom, pa je farmer zaklao kokoš.

Ali bolest njegove žene se nastavila pa su je došli posjetiti prijatelji i susjedi.
Da bi ih nahranio, farmer je izmesario prase.

Farmerova žena, nažalost, nije se oporavila, umrla je.
Došlo je toliko ljudi na njen sprovod, da je farmer morao zaklati i kravu kako bi osigurao dovoljno mesa za sve njih.
Miš je to sve gledao s velikom tugom kroz svoju pukotinu na zidu.

Zato, kad idući put čuješ da se netko suočio s problemom i misliš da te se to ne tiče, sjeti se - kad je jedan od nas ugrožen, svi smo u opasnosti.
Svi smo umješani u to putovanje zvano "život". Moramo paziti jedni na druge i ponekad napraviti dodatan trud da ohrabrimo nekog od nas.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 ožu 2008 23:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vrag ne spava...eh


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 tra 2008 12:26 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 02 tra 2008 11:17
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Svi ste u pravu.

Mi vjerujemo da je Isus pobjedio onoga crnoga (najbolje je nezazivati to ime) te se stoga netrebamo bojati zla.

A toga ima.

Da li ste čitali o kazni grijeha predaka pa sve do Adama i Eve? Da li znate da ako se bilo koji od vaših predaka nije pokajao za neki grijeh da se taj grijeh prenosi sa koljena na koljeno? Te se tako u osobama stvaraju zlodusi. Pogotovo ako je neko u obitelji ubijen ili iznenada umro pa se nije stigao pokajati i ispovijediti, sve zlo prelazi dalje.
Zašto je to tako ne znam. Ali nema do Isusa bez križa i Majke Marije.

Mnogo nas nosi zloduhe kojih nismo ni svjesni dok se nekrene na duhovne vježbe. Nitko ne zna šta mu rade roditelji, kod koga idu i s čim se bave ili su se bavili u mladosti. Vjerujte i najmanje praznovjerje, crne mačke, gledanje horoskopa, u kavu mogu donjeti velike posljedice.

Potrebno se često ispovijedati, pričešćivati i odricati grijeha predaka.
Ukoliko mislite da u kući nešto neštima ili da ste dobili neku stvar koja nije od Boga, spalite i operite ruke u svetoj vodi. Potrebno je i češće škropljenje kuće svetom vodom i soli.

Mnogi niječu utjecaj i zamke zloga, a upravo to onaj i želi. Jer te tako može nasamariti, a da nisi ni svjestan. A kad si svjestan onda si budan i paziš. Treba se moliti i anđelima i arkanđelima.

Dragi Gospodin Isus neka nam svima umnoži vjeru, te Duh Sveti neka siđe na nas da razlikujemo dobro od zloga i uvijek se opredjelimo za dobro, za Kristov put.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 tra 2008 12:32 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 02 tra 2008 11:17
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Još da dodam ukoliko neko ima potrebu ići na misu za sve pokojne i ozdravljenje koju drži fra. Smiljan Kožul, održava se svakog zadnjeg utorka u mjesecu u crkvi Sv. Križa u Sigetu u 19h u Zagrebu.
Prvi dio mise je oslobađanje od zloga i odricanje, slavljenje Isusa sa pjesmama, predivno bend svira, te drugi dio je sveta misa.
Svaki put ima padanja pod utjecajem Duha Svetoga, ima i vrištanja, ali se neplašite jer to je znak da je Isus s nama i da molitve djeluju.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 tra 2008 13:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Lorena Lucija napisao:
Još da dodam ukoliko neko ima potrebu ići na misu za sve pokojne i ozdravljenje koju drži fra. Smiljan Kožul, održava se svakog zadnjeg utorka u mjesecu u crkvi Sv. Križa u Sigetu u 19h u Zagrebu.
Prvi dio mise je oslobađanje od zloga i odricanje, slavljenje Isusa sa pjesmama, predivno bend svira, te drugi dio je sveta misa.
Svaki put ima padanja pod utjecajem Duha Svetoga, ima i vrištanja, ali se neplašite jer to je znak da je Isus s nama i da molitve djeluju.


majka mi vec godinu dana ide na to i kaze da je cula da ima dosta glumljenja sto se tice tih krkova i padanja... jer kaze da jedna zena i prije nego se pocne moliti pada i tako svaki put... pa kako je onda to moguce... i ja idem pola godine vec ima isto na to i ima svega i svacega... hehe zena se dere Isuse ja sam tvoja!!! Ono lol pa Isus se nalazi u tvome srcu ako si mu/joj otvorio/la vrata svoga srca i svaki put "ozdravim" kada se moli za ozdravljenje ali nazalost kako doslo tako i oslo a nada i strpljivost ostaje :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 tra 2008 13:58 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 02 tra 2008 11:17
Postovi: 4
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mama je pala par puta i jednom brat. Da li neko glumi ne znam,Ali na takve netreba obraćati pažnju.
Otkako idem na te mise rješila sam se dosta strahova i horor snova (ali stvarno horor, samo sam mrtvace sanjala i poznate i druge), u kući nisam sama smjela biti. Taj strah imam odmalena.

Evo sad sanjam ili nesanjam, ali normalne snove. Nije me strah ni podanu ni u noći. Sve ovisi koliko se predaš na toj misi i koliko ćeš nakon nje biti s Kristom. Treba se češće ispovijedati.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: emanuel
PostPostano: 21 srp 2009 23:25 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 sij 2009 11:40
Postovi: 21
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ovako da se i ja pridružim.
uroci postoje osjetila sam to na svojoj koži.mislim da je to bog dopustio jer nisam vjerovala u čarabarke to mi je bilo glupo.nisam nikog znala ko bi to mogao raditi.
al odlaskom na susrete kod fra.ive pavića pokazalo se da imam.
uroke nam mogu pravit i kad živimo sakramentalno.nažalost!
zato je potrebno da se ide na polagnje ruku=tj.molitvu otklinjanja
to koliko su meni rekli nije istina da nas bog nebrani al bez njegovog dopusta nema ni utjecaja zlog.dovoljno je nekim osobam da te mrze i da se ta mržnja lijepi kao urok,da neko kune.......sve se lijepi plus ono što nasljeđujemo iz stabla obiteljskog.treba se boriti protiv grijeha i što možeš više ne griješiti.
slažem se da ne treba pridavati veliku važnost tome.nije lako to proživljavati a kamo li pričati o tome.znam po sebi kako nisam bila dobar sugovornik kad su mi se ljudi jadali i bili nesretni zbog spoznaje o urocima


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: UROCI
PostPostano: 13 vel 2014 10:30 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 sij 2014 15:47
Postovi: 14
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvaljen Isus i Marija ! Mislila sam otvoriti novu temu,ali kako sam naisla na ovu koja je donekle slicna,molila bih vas za pomoc..

Ne znam odakle da pocnem..Unazad 5 godina,svako malo moju obitelj nesto "udari od dno". Prije 5 godina,sestra je imala sudar,auto se prevrtalo,no na srecu-prosla je bez ozljeda. Citava obitelj je tada pretrpila sok. Nakon malo vise od godinu dana,mlađa sestra se razbolila,i jedva uspjela prezivjeti,Bogu hvala,danas je ziva i bez ikakvih posljedica. Nakon jos jednu godinu,ja sam zavrsila na Hitnoj,preporucene su daljnje pretrage uz sumnju na tesku mozdanu bolest..srecom,sve je bilo u redu,i nalazi su pokazali samo nedostatak zeljeza i secera. I to su bila 3 mj.teske muke i iscekivanja. I evo,najnovije-brat ima velikih problema sa leđima,iako je jako mlad(20 godina)dijagnoza je propuknut disk..problem je sto sumnjaju na reumu ,i da je disk puknuo uslijed oslabljenih kostiju :( Pitam se ima li kraja..svako malo nekome nesto od clanova najuze obitelji..
E sto ce tice naslova ove teme gdje sam postala svoju situaciju,naime.. nasi prvi susjedi imaju jako tesku fin.situaciju,i to ne bi bilo toliko bitno u ovoj prici,da prije par godina,moj susjed nije rekao jednom covjeku kad su pricali o novcu : "hajde ti sa mnom tamo gdje sam ja ,pa ces svaki mj.dobivati nesto novca". A postoje sekte,poput Jehovinih svjedoka,koji financiraju svoje clanove ne bi li ih privukli. Da ne nabrajam,taj susjed je ateist (ali bi se prikljucio u bilo sta od cega ce imati koristi),a njegova zena ide svakodnevno u crkvu,no kontradiktorna je u svojim izjavama,i postavlja se pitanje kakav je vjernik uopce. Nemirna je uvijek,kad je mama sa njom isla na obnovu kod fra Ive Pavica,ljudi su se okretali i govorili "vidite ove zene" ,sto nam govori da i drugi primjecuju njenu uznemirenost,pa je govorila kako je to divno iskustvo,da ce cim prije to ponoviti,da bi poslije vozacu rekla (moja sestra je cula)-kako uopce u to ne vjeruje,ona ode tek tako da se malo provoza. Ima tu jos toliko stvari,od toga da kad je mama sa njom isla na odmor u nasu vikendicu na par dana,odjednom su u vikendici se pokvarile stvari koje se nikad prije nisu kvarile. Sve to i ne bi bilo toliko bitno da prije 15 godina,kad je ta zena imala psihickih problema ,nije dosla mami da u rjecniku latinskih rijeci vidi sto znaci dijagnoza koju joj je dala psihijatrica,tj.jedna rijec joj je bila nejasna.. ne mogu se tocno sjetiti kako je glasila latinska rijec,ali je znacila "osoba koja bolesno prati od prestiza",a taj poremecaj raste godinama. Svih ovih godina,to se vidjelo na svim poljima. kad je sestra rekla da se udaje(ta obitelj je bila malo imucnija),ona je taj dan dosla sva nemirna i donijela nam neku robu da isprobamo sto njena kcer ne nosi,i mi smo izabrali jedna lijep dzemper ,i sestra,kad ga je navecer obukla-imala je prometnu nerecu,o kojoj sam pisala na pocetku! Kaze da joj je na pameti bio taj dzemper dok se auto prevrtalo :shock: Nakon toga smo sve njihove stvari izbacili iz kuce,ma i najmanju sitnicu sto je donijela,ali eto..kako vrijeme prolazi,covjek uvijek misli da je umislio.. Dalje- nasi drugi susjedi su se zbog nekih stvari posvađali sa njom,i rekli joj da ne kroci vise u njihovu kucu. Ubrzo nakon toga-sin je dozivio prometnu nesrecu,drugi sin se razveo,treceg sina su prebili ispred jednog nocnog kluba,a kcerku im je suprug prevario u braku. Mama je uvjerena da ona sjedi na dvije stolice,a to prikriva svakodnevnim odlaskom u crkvu,i isticanjem na misi(najglasnija je kad se pjeva,cak ide paliti svijece na oltaru sto je iskljuciva zadaca ministranata,citavu misu drzi sklopljene ruke da svi vide). Moj brat koji od prije godinu dana ima problem sa leđima,je vrsnjak sa njenom kcerkom,i ozbiljno je znala govoriti da ce se oni vjencati,kad joj je mama rekla da treba moliti za Bozju volju,a ne tako govoriti,ona joj je odgovorila: "naravno da je to Bozja volja". Otkad je shvatila da se mama distancira od takve price,a i moj brat,on je poceo hodati po doktorima 8) Previse slucajnosti da ne bih sumnjala u uroke,ili barem necije lose namjene meni i mojoj obitelji,pogotovo tim vise jer nam uvijek donosi neke stvari u kucu,i inzistira da ih prihvatimo.. Mnogi nam govore da se distanciramo od njih,jer se te zene neki ljudi plase kakve izraze lica zna praviti,i drugi susjedi su nas upozoravali da tu nisu cista posla..Ne znam kome bih se obratila za pomoc,i u sto bih vise vjerovala..bilo kakav savjet,pogotovo od starijih sa iskustvom,je dobrodosao.. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re: UROCI
PostPostano: 13 vel 2014 19:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 vel 2014 12:22
Postovi: 199
Lokacija: Sjever
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 18 zahvala
Vidim da ti nitko ne odgovara, a kako imam nešto iskustva s magijom, mislim da si u pravu i da su ti sumnje opravdane. Savjetovao bi ti da odeš kod svećenika i ispričaš mu sve, te da pobacaš sve stvari koje si dobila na poklon od te žene i na kraju poškropiš kuću posvećenom vodom.

+


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 23 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr