www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:12

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov: Jedno pitanje
PostPostano: 04 lis 2007 20:10 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Imam jedno pitanje vezano uz nešto što se desilo mojoj mami.U posjetu nam je bila moja baka tj.njena svekrva i kad je ona otišla nakon par dana moja je mama ispod kreveta našla dva jaja.Jaja su bila postavljena pravilno na tepisonu(isključena mogučnost rotiranja).Inaće moja baka ne voli moju mamu i sklona je klevetama i sličnim stvarima,ali vezano uz ova jaja nemamo pojma što bi to moglo biti.U svakom slučaju nama je sve to skupa čudno i neznamo poantu toga.Dali netko zna šta je ta žena htjela s tim jajima napravit?Hvala!BVB.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lis 2007 21:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 tra 2007 16:22
Postovi: 321
Lokacija: PROZRAČNI OBLAČIĆ
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
To ti je vradžbina blagoslovi jaja i baci ih negdje u tekuću vodu a kuću svaki dan škropite ujutro i uveče i baka će izgubit bitku.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lis 2007 22:06 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..i molite se za baku..puno..
..dogovorite obavezno misu..za nju..
..i njeno duhovno ozdravljenje...

..jer baka je u opasnoj zoni..
..zoni sumraka...

..jer nije važno je ..
..tko će pobijediti
..važno je da ..
..i bakina..duša ..ne završi u ognju..
..a po tvojim riječima...
..ona je na tom putu..

..čim se igra s okultnim..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lis 2007 09:44 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Dragi Zuki,

upravo tako kako su rekli Učenik i Naggar...
Treba "u akciju"!
I baki što manje dopustiti kretanje po vašoj kući!!

Velika je snaga u škropljenju prostora blagoslovljenom vodom. A prijeko je potrebna i pomoć u obliku misa i molitve za baku koja je pošla krivim putovima.
Ja bih izmolila i onu molitvu zaštite...što češće...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lis 2007 10:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Moli, blagoslivljaj i budi vjeran Bogu i Njegovoj pomoći, osluškuj i On će ti pokazati odgovore što ti je dalje činiti.

Neka vas štiti Djevica Marija pod svojim okriljem!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lis 2007 11:06 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 21 ožu 2007 14:07
Postovi: 714
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
bas je sinoc bilo na Novoj TV u emisji provjereno, jedan slucaj sa tim "jajima" i carkama jedne zene,

opet kazem, blago nama jer nam je dano znati sto je to...

i predati sve Isusu pod zastitu njegove presvete Krvi...

dobro je Zuki da ste to nasli a Ucenik je dobro rekao, treba blagoslovit i baciti (potok,rijeka..bilogdje je voda)...

I neka tebe, tvoju mamu i baku blagoslovi nas Gospodin i Blazena Bezgresna Marija neka Vas stavi pod svoj plast ljubavi!

Moli, moli za svoju baku...

BVB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 lis 2007 20:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Vjerujes li Zuki vise u Isusa Krista i Njegovu moc, ili u bakina jaja i u onog duha koji je vodi?
Protiv toga se molitvama i ljubavlju borite, milosrdjem i prastanjem i pobjedili ste.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: UROCI
PostPostano: 07 stu 2007 20:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 lis 2006 20:27
Postovi: 128
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala


Evo kako je Rebeka predložila otvaram ovu temu.

Nastavak na izjave Ele Bredi, Vikice...Moye


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 stu 2007 20:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 14 lis 2006 20:27
Postovi: 128
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
moya je napisao/la:
ela bredi je napisao/la:
Dragi Aureliuse,

naravno da uroci nisu nikakve dječje igre, to su đavolje "igre", to je stvarnost. Neobično mi je kad vjernici dopuštaju mogućnost da je to nekakva izmišljotina.

Osobno (hvala Bogu!!!) nemam nikakvih iskustava s urocima, ali puno sam o tome čula od nekih egzorcista i znam dosta slučajeva u kojima se radilo o urocima. Ako si pročitao onu knjigu, valjda ti je sve jasno. Ako sumnjaš da se negdje u tvojoj blizini radi o nečemu takvome, javi se odgovarajućim svećenicima, nemoj tvrdoglavo sumnjati ili se sam upuštati u nekakva istraživanja ili sl.
Što točno te zanima o urocima, koji detalji? Na što sumnjaš, što si možda primijetio?

Da, mnogima se ne sviđaju ove teme jer uvode nas u osjećaj nelagode, pomalo i straha, a i samim govorom o tome kao da više približavamo onoj tamnoj strani, kao da skrećemo pogled od Boga... No, ja ne mislim tako. Ako nekoga zanima neki odgovor o tom pitanju, smatram da je potrebno da mu odgovaramo tako dugo dok ta osoba ne postane svjesna istine. Dužnost nam je pomoći, a ne govoriti samo o lijepim temama.
Našeg Aureliusa to jako zanima i pomozimo mu koliko god možemo. I ja sam za to da se sve piše javno, pomoći će i drugima.
Naravno da se ne bismo smjeli uplašiti - pa Isus je naš gospodar i nema straha za nas! Ne ulazimo mi na "tlo Sotone" ako govorimo o tome kako prepoznati urok ili kako se riješiti tih grozota...

Dragi Aureliuse, pitaj što te točno zanima, a mi ćemo se potruditi doći do pravog odgovora! Razz

Draga ela bredi..ni ja ni ti ni itko osim svećenika ne može dati odgovor na ta pitanja...
s tim se nije igrati..
mi ovdje možemo samo razglabati o svemu tom..a konkretan odgovor nitko se ne može usuditi sa vjerodostojnošću reći..
To je osjetljiva tema..i netko slab i još u traženju može samo skrenuti sa pravoga puta...
ja sam imala iskustva sa urocima...i osjetila i vidila...i opet na kraju kažem..ne igrajmo se sa vatrom...
prepustimo to onima kojima je to dano da to čine..
i apeliram,tko god misli i osjeća tako nešto..nek ne traži ovdje odgovora...neka ide direktno kod svećenika...
..kao što ste rekli..nisu to diječije igre..
BVB


čemu toliki strah moya, ela je lijepo napisala u prethodnom postu:
!Naravno da se ne bismo smjeli uplašiti - pa Isus je naš gospodar i nema straha za nas! Ne ulazimo mi na "tlo Sotone" ako govorimo o tome kako prepoznati urok ili kako se riješiti tih grozota..."
Mislim da je najbolje o tim stvarima govorio fra Zvjezdan Linić otprilike ovako je rekao: ako daš previše značenja tim stvarima u svom životu( mislio je na magiju, uroke) one će te pratiti i imat ćeš problema. No budeš li to sve predao( poteškoće s tim) Isusovim ranama i Krvi Njegovoj, živio sakramentalnim životom-ispovjed, pričest, euharistija - Isus će ti dati mir.
Nimalo ne umanjujuću tugu i žalost toyunu i zlatkovu zbog bolnih gubitaka najmilijih i uz moju sućut; razumijem njihovu potrebu da se zapitaju zbog čega se sve to dogodilo i kako je moguće da tako sveti ljudi okončaju na ovakav način zemaljski život. Ali, neke stvari će nam uvijek ostati tajnom, naše je da molimo za svoje pokojne i da ih nosimo u srcu i vapijemo za njihovo spasenje. Pokoj vječni daruj im Gospodine! Počivali u miru Božjem! Amen!
Bvb
_________________

Hvala Ela Bredi, hvala Vikice!

Ela bredi je po mome mišljenje u pravu, ne treba se bojati pričati o postojanju grijeha, on se mora otkriti da bi ga se moglo otkloniti, kao što i doktor čovjeka šalje na razno razne pretrage da bih utvrdio postojanje određene bolesti, tako se i grijeh mora prepopoznati, inače čovjek tapka na mjestu i pita se što ne valja.

Oni koji se boje otkriti grijeh i zagovaraju da se o tome ne priča, nego samo o dobroti i pozitivi naleze se u velikoj zabludi. Ako se čovjek hvali da je veliki vjernik, a ne može se suočiti s činjenicom da kod drugoga postoji grijeh te ga to plaši i osjeća neugodu, kako bih to tek podnio da se njemu događa. Slaba je takva vjera, zato ti hvala Ela bredi i Vikice.
Moje osobno stajalište je da se treba boriti u životu protiv svega negativnoga. Što se tiče ovih uroka i vradžbina, nikad tome nisam pridavao pažnju, nikad nisam u to vjerovao, nego bih se samo nasmijao i rekao ''pa to je zezancija i za ljude koji ne žive stvarnim životom'' ''bijeg od samoga sebe i fantazija'', međutim sve više i više uviđam da nisam bio u pravu. I dandanas imam sumnje glede toga. Ne mogu vjerovati da to ima snagu i djelovanje. Jednostavno ne mogu prihvatiti da se time može nanijeti zlo drugom nevinom čovjeku. Znam da zli ljudi to rade, ali to mi jednostavno nije fer od Boga da On to dopusti. Nije fer.

Nisam nikada rekao javno na forumu, ali sada ću reći. Mojoj baki je 3 dječice umrlo od uroka, za koje sam dobio potvrdu ljudi koji su joj bili susjedi, a 2 žene su još uvijek žive koje to tvrde. Baka mi je pričala da su joj djeca umrla kad su bila jako malo, ali nije valjda od srama htjela reći da bi se mi uplašili, a bilo joj je i teško pričati o tome jer joj je to nanijela bratova žena koja je bila nerotkinja, pa je iz zavisti to načnila. Tu ženu sam ja jednom vidio dok sam bio dijete od 5-6 godina. Sve je istina, i teško mi je to prihvatiti. Bavila se vračkama do zadnjega dana svoga života. Nitko nama nije htio direktno reći dok je bila živa jer nam je rodbina pa su se ljudi suzdržavali od toga, no istina je.
Bakina kćer Marija bila je ureknuta još dok je bila u jastuku beba, jedna žena joj je skinula urok sa nekim ugljenom, prije par mjeseci mi je to ispričala slučajno jedna susjeda koja je znala sve što se zbivalo. Urok je skinula mama od te vračare i djevojčica je od pola noći počela normalno disati. Ova susjeda koja o tome priča je također imala kće Mariju koja je također iznenada umrla i bila ureknuta, pa su joj skinuli urok, ali su joj opet stavljeni. Kaže da je bila posebno dijete, natprirodno pametno i previše razumno za svoje godine. Ni dan danas ne može prežaliti iako je već ima blizu 90 godina. Još puno toga sam saznao, no neću sada. Problem je u tome što se ja još uvijek pitam da li je to istina ili je to samo praznovjerje. Ja ne vjerujem dok to ne osjetim na svojoj koži ili ne vidim svojim očima. Ne znam, nitko o tome nije pričao u mojoj familiji niti je tome pridavao značenje. Upravo kao Moya i Rebeka, ljudi su to zaobilazili i izbejgavali pričati o tome. Ja ne znam kako netko može funkconirati na takav način ako zna da to postoji i može negativno djelovati i da se ne uhvati u borbu protiv toga. Koje je to vjerničko (ili možda nevjerničko ) licemjerje. Pa valjda se protiv zla bori, a ne skriva. Ne mogu to podnijet. Ne da se ništa sakriti vjerujte mi. Evo prošlo je 50 i više godina od tada i istina izađe na vidjelo, jako gorka istina, i kud baš meni da ja to moram saznati. Ja se želim protiv toga boriti, a ne biti licemjerni vjernik koji samo u dobroti i pozitivi može biti vjernik, a tamo brata svoga u ne volji ne vidi, ili vidi s koje mu strane zlo stiže, a neće mu reći. SVE TO BOG VIDI. U tom sam siguran.
Jednom sam se obratio tobožnjem svećeniku koji mi je rekao da su to priče i praznovjerja. Vidim da taj čovjek nema ni vjere niti volje niti snage išta dati ili savjetovati, tako da ga zaobilazim u širokom luku. Boji se živjeti stvarnim životom pa je pobjegao u crkvu, a ni tamo nema što dati. Pomozi mu Bože. hvala Bogu što mi je dao providnost i još dobrih i pravih svećenika, iako su mi ti teško dostupni, no dogurat ću ja i do njih. Neke sam već zvao, ali mi se ne javljaju. Ne znam, valjda moram još nešto saznati.

Osim toga, događaju mi se jako čudne stvari u zadnjih godinu dana. Ili mi se oči otvaraju. Potakla me knjiga don Bolobanića na promišljanje i uviđanje stvarnosti. Sve se poklapa, pa mi to izaziva strah. Čak su mi neki rekli da se manem Bolobanića jer je on bolesnik i da bi i ja mogao postati budem li se držao njegovih stajališta. Ne znam jednostavno što raditi. Iskreno osjećam da je to super čovjek koji je imao snage suočiti se sa istinom, snage nesebično pomoći drugima i snage izdati takvu knjigu jer sam čuo u 9 mj. na Kaptolu da je bilo crkvenih velikodostojinka koji su htjeli da se zabrani izdavanje njegove knjige. Uglavnom, ja osjećam da je taj svećenik nešto posebno i da ovim pomaže svim ljudima koji se nađu u sličnim situacijama.

Ako tko ima iskustva ili se našao u situaciji da su mu stavljali uroke i sl, molim ga neka mi se javi, jer ja još uvijek potpuno ne vjerujem u to. Može i na privatno jer vidim da se ljudi stide i boje.
BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 stu 2007 21:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
UROCI je nesto sto je k nama doslo iz Islamske vjere,s turskim osvajanjem nasih krajeva,i poslje zajednickim zivotom,tolike godine..
ostavili su dosta toga,sto je zalosno ,da smo prihvatili..
50 godina,zivjeli smo bez toga,zapad zivi bez toga i danas
Tko je probudio,zlog duha...????NE ONAJ KOJI VJERUJE..
Kupimo sve,sa svih strana,i u sve vjerujemo,a u ono sto bi trebali,tu sumnjamo...Ljudi se po nekim krajevima ,zasticuju "crvenom trakom,protiv uroka"a ,nazalost to rade i katolici...??
Svecenik ,niti moze,niti je duzan da zna sta mi cinimo,a na nama je da to odbacimo..Kako programiramo svoju glavu,tako razmisljamo,i tako i vjerujemo..??Pa nije ni cudo,kada se to i ostvaruje..??


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 87 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 25 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr