www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 13:09

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 244 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 19 ožu 2008 14:45 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 27 pro 2007 15:14
Postovi: 75
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
dragi moji ja sam prvu prisutnost Duha Svetoga osjetila kad sam spoznala svoje grijehe i istinski se pokajala za njih. Duh Sveti me je tako obuzeo da sam prvo osjetila jake trnce od glave pa prema dole, onda je prešlo u neku ukočenost čitavog tjela, stajala sam napomično dignuti ruka u zrak ,plakala sam ko kišna godina a znala sam da je to to . Utom trenutku sam počela zahvaljivati Bogu. I sad kad se sjetim tjelo mi se trese.
Poslije toga nedugo sam počivala u Duhu Svetom nekoliko minuta bilo je preljepo. A skoro svaki dan kad se molim,slavim Boga ili kad čitam vaše postove obuzme me radost i neizmjerna ljubav i toplina.

A najljepše mi je kad osjetim Duha Svetoga na Sv. Misi to se ne može ni sa čim usporediti tu posebno osjetim Radost i onaj osjećaj da je Isus živ i da je tu , tu radi mene i ja to osjetim. :grlim te: :grlim te:

Hvala Ti i Slava Isuse.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 ožu 2008 22:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Elenora napisao:
BitLorde...
kad ideš u Međugorje i sa kime, sa zajednicom nekom


idem 28, 29 i 30 ozujka

organizirao je jedan kolega iz razreda jedan bus za nas "mlade" he he a pratit ce nas valjda neki svecenici iz njegove zupe.. neznam tko jer ne pripadam njegovoj zupi...

prvo sam mislio da idem sa Dobrim Pastirom pa sam ga pitao i rekao je da on organizira...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ožu 2008 01:24 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 30 pro 2007 22:01
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Samo ukratko – moj pogled na ovu temu ''padanje / počivanje u Duhu Svetime''.

Upravo sam spomenutu pojavu / stanje vidjela na svoje oči. Palo je oko mene 5-ero ljudi, sve u razmaku 3-4 minute. Mislila sam da je sad red na meni, no ništa. Iskreno, nemam niti neku posebnu želju pasti na leđa kako ljudi padaju, doduše pridrže ih drugi, no to mi je nekako jako neobično. Ne znam zašto. Zašto ljudi padaju na takav način? Recimo svećenik uopće nije na njih polagao ruke, pjevala se pjesma, ili za vrijeme propovijedi. Radi li se o nekom psihološkom autosugetivnom efetu ili?

Zašto sva ova pitanja? Možda su neutemljena, no čovjek traži odgovore – dokučive razumu ( uglavnom je tako, nažalost, jer živimo u racionalno-materijalističkom svijetu), no mene više zabrinjava činjenica što se u Bibliji nigdje ne spominje ''padanju u Duhu Svetome''. Nigdje ne piše da je Isus polagao ruke i da su padali, već je polagao ruke i ljudi su se dizali, ozdavljivali, progledavali, vratio im se sluh, digli se iz mrtvih i sl...no, polagenjem ruku nitko nije pao u Duhu Svetome....možda nekom drugom, ali ovome ne..

Isto tako molitva u jezicima....gdje se to spominje u Bibliji..?

PA eto, ako je netko upoznat sa ovim bilo bi mi drago da iznese gdje se to nalazi i koji je službeni stav crkve o tome.

Unaprijed zahvaljujem,

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ožu 2008 08:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Molitva u jezicima:

4Različiti su dari, a isti Duh; 5i različite službe, a isti Gospodin; 6i različita djelovanja, a isti Bog koji čini sve u svima. 7A svakomu se daje očitovanje Duha na korist. 8Doista, jednomu se po Duhu daje riječ mudrosti, drugomu riječ spoznanja po tom istom Duhu; 9drugomu vjera u tom istom Duhu, drugomu dari liječenja u tom jednom Duhu; 10drugomu čudotvorstva, drugomu prorokovanje, drugomu razlučivanje duhova, drugomu različiti jezici, drugomu tumačenje jezika. (Kor 12, 4-10)

1Težite za ljubavlju, čeznite za darima Duha, a najvećma da prorokujete. 2Jer tko govori drugim jezikom, ne govori ljudima nego Bogu: nitko ga ne razumije jer Duhom govori stvari tajanstvene. 3Tko pak prorokuje, ljudima govori: izgrađuje, hrabri, tješi. 4Tko govori drugim jezikom, sam sebe izgrađuje, a tko prorokuje, Crkvu izgrađuje. 5A htio bih da vi svi govorite drugim jezicima, ali većma da prorokujete. Jer veći je tko prorokuje, negoli tko govori drugim jezicima, osim ako protumači Crkvi radi izgrađivanja. 6A sada, braćo, kad bih došao k vama govoreći drugim jezicima, što bi vam koristilo kad vam ne bih priopćio bilo otkrivenje, bilo spoznanje, bilo proroštvo, bilo nauk? 7Ako neživa glazbala, svirala ili citra, ne daju razgovijetna glasa, kako će se razabrati što se to izvodi na svirali ili citri? 8Ili ako trublja daje nejasan glas, tko će se spremiti na boj? 9Tako i vi, ako jezikom ne budete jasno zborili, kako će se razabrati što se govori? Govorit ćete u vjetar. 10Toliko, recimo, ima na svijetu vrsta glasova i - nijedan bez značenja. 11Ako dakle ne znam značenja glasa, bit ću sugovorniku tuđinac, a sugovornik tuđinac meni. 12Tako i vi, budući da čeznete za darima Duha, nastojte njima obilovati radi izgrađivanja Crkve. 13Stoga tko govori drugim jezikom, neka se moli da može protumačiti. 14Jer ako se drugim jezikom molim, moj se duh moli, ali um je moj neplodan. 15Što dakle? Molit ću se duhom, molit ću se i umom; pjevat ću hvalospjeve duhom, ali pjevat ću ih i umom. 16Jer ako Boga blagoslivljaš duhom, kako će neupućen reći "Amen" na tvoju zahvalnicu? Ne zna što govoriš. 17Ti doduše lijepo zahvaljuješ, ali se drugi ne izgrađuje. 18Hvala Bogu, ja govorim drugim jezicima većma nego svi vi. 19Ali draže mi je u Crkvi reći pet riječi po svojoj pameti, da i druge poučim, negoli deset tisuća riječi drugim jezikom. 20Braćo, ne budite djeca pameću, nego nejačad pakošću, a zreli pameću! 21U Zakonu je pisano: Drugim jezicima i drugim usnama govorit ću ovomu narodu pa me ni tako neće poslušati, govori Gospodin. 22Tako drugi jezici nisu znak vjernicima, nego nevjernicima; a prorokovanje vjernicima, ne nevjernicima. 23Ako se dakle skupi sva Crkva zajedno i svi govore drugim jezicima, a uđu neupućeni ili nevjernici, neće li reći da mahnitate? 24Ako pak svi prorokuju, a uđe koji nevjernik ili neupućen, sve ga prekorava, sve ga osuđuje. 25Tajne se njegova srca očituju te će pasti ničice i pokloniti se Bogu priznajući: Zaista, Bog je u vama. 26Što dakle braćo? Kad se skupite te poneki ima hvalospjev, poneki ima nauk, ima otkrivenje, ima jezik, ima tumačenje - sve neka bude radi izgrađivanja. 27Ako tko govori drugim jezikom - dvojica, najviše trojica, i to jedan za drugim - jedan neka tumači; 28ako pak ne bi bilo tumača, neka šuti u Crkvi, neka govori sam sebi i Bogu. 29Od proroka pak neka govore dvojica ili trojica, drugi neka rasuđuju. 30Ali ako drugomu uza nj bude što objavljeno, prvi neka šuti. 31A možete jedan po jedan svi prorokovati da svi budu poučeni i svi ohrabreni. 32Proročki su duhovi prorocima podložni 33jer Bog nije Bog nesklada, nego Bog mira. Kao u svim Crkvama svetih, žene na Sastancima neka šute. 34Nije im dopušteno govoriti, nego neka budu podložne, kako i Zakon govori. 35Žele li što saznati, neka kod kuće pitaju svoje muževe jer ružno je da žena govori na Sastanku. 36Ili zar je riječ Božja od vas proizašla, zar je samo k vama došla? 37Smatra li tko da je prorok ili duhom obdaren, neka zna: što vam pišem, Gospodnja je zapovijed. 38Tko to ne prizna, ne priznaje se. 39Zato, braćo moja, težite prorokovati i ne priječite da se govori drugim jezicima! 40A sve neka bude dostojno i uredno. (Kor 14)

A sad Počivanje u Duhu:

U 10. poglavlju Djela apostolskih sveti Luka govori o svetom Petru da je pao «u zanos»; u opisu događaja Getsemanskog vrta čitamo kako vojnici «uzmakoše natrag i padoše na zemlju» kad im je Isus rekao «Ja sam» (Iv 18,6); i sveti Pavao je pao na zemlju prilikom svojega iskustva obraćenja. Čini se da su sva ova iskustva slična iskustvima počivanja u Duhu Svetom.

Nadam se da je dovoljno sestrice. Kad sljedeći put budeš na nekoj obnovi u Duhu prepusti se Gospodinu i slavi Ga, a ako te Duh sveti želi "srušiti" da t pokaže koliko te Bog ljubi prepusti se i kliči Bogu na njegovoj ljubavi i dobroti.
Počivanje u Duhu događa se potpuno ne zasluženo, i oni koji počivaju nisu ništa svetiji od onih koji nisu "pali" u Duhu.

Ljubim te u Kristu Gospodinu i želim da te Duh "obori" što prije da vidiš koliko nas samo jedan Isusov zagrljaj može promijeniti. Srca od kamena se rastapaju i ljubav Njegova nas obavija kao plašt, tada znamo da nikada nećemo biti ostavljeni i neljubljeni jer imamo Njega koji nas ljubi, koji je naša imena urezao na svoje dlanove.

Uh što sam se raspisala.... :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 ožu 2008 09:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
Slušala sam svjedočenje jednog vjernika..srednjih godina..
bio je na Duhovnoj obnovi i rekao je sebi..evo sad ćeš ti biti čvrst i priseban i nećeš pasti..i on je mislio kako je to umišljanje samo...ili nekakvo psihičko stanje..
kada je svećenik došao do njega i položio ruke na njegovu glavu..pao je tako da nije ni znao što mu se dogodilo.. :lol: Duh Sveti je djelovao "duplo" na njega..kao da je svećenik tražio "duplu dozu" :b101:
željela bih da svi dožive počivanje u Duhu...jer je to nešto najljepše što se može doživjeti...nema tijela..nigdje...toplina i svjetlost...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2008 00:02 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 10 ožu 2008 11:02
Postovi: 3
Lokacija: ISPOVOLTA
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Kad su apostoli i Marija Isusova majka molili u gornjoj sobi na njih se spustiše razdjeljeni plamenovi vatre i tada su govorili drugim jezicima.Počivanje u duhu je jako zanimljiv fenomen i evo tumačenja jednog oholice:kad osoba dođe na molitvu i nosi teret grijeha ili predaka tada stenje pod teretom i tada isus skida taj teret i diže ga a osoba oslobođena tereta nije zgurena već pada.Don Milivoje kad polaže ruke i don Šime onda osobe tako padaju ko pokošene.Dođite vidit.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2008 03:23 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 tra 2007 23:28
Postovi: 337
Lokacija: na putu Kući..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
pocivati u duhu ne morate samo uz svecenicku "pomoc"..jako je lijepo kada i sami naucite pozvati Duha Svetoga..ja npr.nekada legnem i molim se i odna pocnem sa zazivima Duha Svetoga..i tako jako da dozivam jedno vrijeme i odna cekam..o odjednom osjetim Njegovu prisutnost..vrijeme stane..obuzme me toplina..kao da se izdignem iz svog tijela..i lebdim i sve je tako meko i divan neki osjecaj..uvijek drukciji al opet prekrasan..i zamolim Isusa da me zagrli da me uzme za ruku i zaista osjecam..Njegova ruke na mojima..Njegovo srce kako kuca skupa s mojim..
..to je nesto prekrasno..sveto,bozanstveno..
..ima jedna knjiga koja vam u tome moze pomoci neznam sad kako se zove..nesto -jedinstveni sat molitve-tako enkako zozy zna..pa ako ne ide pokusajte s tom knjigom..pomaze..BVB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2008 08:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 25 tra 2007 18:26
Postovi: 2995
Podijelio: 150 zahvala
Zahvaljeno je: 118 zahvala
ivana7 napisao:
pocivati u duhu ne morate samo uz svecenicku "pomoc"..jako je lijepo kada i sami naucite pozvati Duha Svetoga..ja npr.nekada legnem i molim se i odna pocnem sa zazivima Duha Svetoga..i tako jako da dozivam jedno vrijeme i odna cekam..o odjednom osjetim Njegovu prisutnost..vrijeme stane..obuzme me toplina..kao da se izdignem iz svog tijela..i lebdim i sve je tako meko i divan neki osjecaj..uvijek drukciji al opet prekrasan..i zamolim Isusa da me zagrli da me uzme za ruku i zaista osjecam..Njegova ruke na mojima..Njegovo srce kako kuca skupa s mojim..
..to je nesto prekrasno..sveto,bozanstveno..
..ima jedna knjiga koja vam u tome moze pomoci neznam sad kako se zove..nesto -jedinstveni sat molitve-tako enkako zozy zna..pa ako ne ide pokusajte s tom knjigom..pomaze..BVB :grlim te:


--to radim svaki dan...
Ivana BTB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2008 09:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 kol 2007 14:29
Postovi: 1099
Lokacija: sunčana strana
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Evo npr. jednostavan način osobne molitve od Jamesa Manjackala....

OSOBNA MOLITVA
Odaberite najbolje vrijeme za vašu osobnu molitvu i uključite je u svoj dnevni raspored. Neka to bude najbolje vrijeme kada niste pospani i umorni i kada vas ne ometaju pozivi izvana. Za mnoge ljude rano u jutro je najbolje vrijeme za molitvu. Pokušajte moliti svaki dan u točno određeno vrijeme kako bi vam to postala navika. Kako je prekrasno kada možete sresti Gospodina svaki dan u točno određeno vrijeme!!!

Osobna molitva nije ponavljanje molitvenih obrazaca iz molitvenika ni krunica niti čitanje Svetog pisma; to nije vrijeme molitve za druge niti molitva ispred svete sličice ili kipa... To je odnos tebe i tvojega Boga kada zatvaramo oči, umirujemo se i ulazimo u nutrinu svoga srca gdje susrećemo Oca i Sina po Duhu Svetomu.

Dobro je slaviti i zahvaljivati Gospodinu neko vrijeme kako bismo ušli u molitvu. Gdje je slavljenje tamo je Bog! Uđite u Njegovu prisutnost sa slavljenjem i hvalama. Za vrijeme molitve neka bude što više slavljenja i hvala. Slavljenje će vas osloboditi od rastresenosti i okova koji dolaze od zloga.

Kada se Gospodin uprisutni u vama predajte mu se s pjesmama poput 'Oče mi Ti se klanjamo, svoj Ti život dajemo, mi Te ljubimo... (Sine, Duše...'). Svako će se osjetiti malenim i nedovoljno svetim u Gospodnjoj prisutnosti, prisutnosti presvetoga i Svemogućega Boga. Stoga ovdje provedimo neko vrijeme tražeći Boga milost i oprost za počinjene grijehe. Morate osjetiti milosrdno Presveto Srce Isusovo iz kojeg rijeke žive vode teku u naša srca i peru ih i čiste te tako zadobivamo nova srca (usp. Ez 36,26). Nakon što smo dobili Njegov oprost i nakon što smo se pomirili s Bogom opraštajući svima ponovno morate hvaliti i slaviti Boga za Njegovu dobrotu. Oprostite svima i pomirite se sa svima u srcu (usp. Mk 11,25).

U osobnoj molitvi također postoji vrijeme za nutarnje ozdravljenje. Provedite neko vrijeme moleći Gospodina da vas ozdravi od rana srca iz prošlosti i sadašnjosti. Sva ranjena sjećanja donesite Gospodinu i ozdravite po ranama Kristovim. Po Njegovim ranama vi ste ozdravljeni!!! (usp. 1 Pt 2,24). Donesite svoje povrijeđene osjećaje, osjećaje odbačenosti, neljubljenosti, straha, tjeskobe, osjećaja manje vrijednosti... u Gospodinove rane i tražite i prisvojite svoje ozdravljenje srca. Donesite Njemu ožiljke ostale po grijehu: krivnju, tugu... i tražite i prisvojite duboki nutarnji mir i radost. U ovom predragocjenom trenutku milosti morate se osloboditi svih loših navika i tjelesnih želja tako da toga dana vama ne ovlada grijeh. Čut ćete Isusa kako vam govori u srcu: 'Dosta ti je moja milost...' (v. 2 Kor 12,9). Za to vrijeme također možete tražiti i fizičko ozdravljenje ako vam je potrebno.

Nakon što ste postigli novi život u Kristu kroz pokajanje i nutarnje ozdravljenje predajte se u potpunosti Gospodinu, svoje srce, misli i svaki dio vašeg tijela, svoje planove, želje, posao, novac, programe, putovanja, odnose... sve dajte ...(v. Rim 6, 12-19). U srcu možete pjevati dobru pjesmu predanja poput 'Poklanjam ti sebe, poklanjam ti sve pa i svoje grijehe...' Dok se potpuno predajete Isusu, morate tražiti Duha Svetoga da vas ispuni sa snagom i milošću. Možete pjevati pjesmu Duhu Svetomu. Otvorite svoje srce Duhu Svetom i primite Duha sa svim plodovima, darovima i karizmama (v. Gal 5,22-23; Iz 11,2; 1 Kor 12,4-10). Ovo bi trebalo biti najljepše vrijeme vaše osobne molitve. Ovdje ćete imati različita Božja iskustva: rijeke žive vode teći će po vama u ljubavi, miru i radosti. Moći ćete osjetiti Božje prisustvo u vama što se može očitovati na različite načine: možda ćete ovdje imati viđenja; možda ćete čuti kako vam Gospodin govori dajući vam jasne upute i smjer. Ako ste Njemu predočili problem, sigurno ćete dobiti odgovor. U tom prodiranju, otkrivanju riječi Duha u vama, čut ćete kako vam Duh Sveti progovara i kaže da učinite ovo ili ne činite ono, da idete ili ne idete ovim ili onim putem, itd. ... Za vrijeme ovog najvažnijeg dijela vaše osobne molitve vi ulazite u osoban odnos s Njim. Ovdje mu možete govoriti što god hoćete kao brat ili prijatelj (v. Iv 15,15). Postanite intimni s Gospodinom u svom srcu. Za to vrijeme možete donijeti odluku da sve što radite toga dana bude prema Njegovoj volji i planu. Ako vam Gospodin kaže da ne činite određene stvari ili da promijenite vaš plan budite mu poslušni. Ispunite sebe milošću što je više moguće tako da možete hoditi samo u Njegovoj milosti i ljubavi. Hvalite ga i slavite u Njegovoj slatkoj i ljubljenoj prisutnosti. Ako se dobro budete molili, nećete biti ni svjesni kako vam vrijeme s Gospodinom brzo prolazi.

Kada završite molitvu, prekrižite se i povjerite sebe predragocjenoj Krvi Isusovoj na zaštitu. Zatim u milosti i s Božjom ljubavlju učinite sve potrebno toga dana s mnogo mira i radosti. Ako budete ovako molili, vidjet ćete svakovrsne blagoslove Gospodnje u vašem svakodnevnom životu i vidjet ćete da vas Duh Sveti vodi po tome putu.

... probajte ovako moliti, meni je u početku to bila smjernica, a sad se samo prepustim pa kako Duh zapuše.

Prisustvo Duha Svetog možete osjetiti na najneobičnijim mjestima, tako npr. ponekad samo pomislim na Isusa i on je već tu, nekakva jaka toplina ispuni srce, osjećam njegovu blizinu, njegov zagrljaj, njegove oči kako me gladaju.
Ponekad me i poljubi, u obraz ili u čelo il mi pak da blagoslov čineći znak križa na mom čelu.

Isus je živ i On je tu uvijek uz nas, samo često tog nismo svjesni.

Kada nas ispuni Duh Sveti uvijek osjetimo Isusovu blizinu. Često sam se pitala zašto jer su Duh Sveti i Isus dvije Osobe jedinstvenoga Boga, a onda sma pročitala, da prisustvo Duha u nama proslavlja Isusa, jer Duh Sveti nikada ne usmjerava naš pogled na sebe nego nas usmjerava na Isusa i proslavlja Isusa u nama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 ožu 2008 17:34 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 stu 2007 12:21
Postovi: 20
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ivana7 napisao:
pocivati u duhu ne morate samo uz svecenicku "pomoc"..jako je lijepo kada i sami naucite pozvati Duha Svetoga..ja npr.nekada legnem i molim se i odna pocnem sa zazivima Duha Svetoga..i tako jako da dozivam jedno vrijeme i odna cekam..o odjednom osjetim Njegovu prisutnost..vrijeme stane..obuzme me toplina..kao da se izdignem iz svog tijela..i lebdim i sve je tako meko i divan neki osjecaj..uvijek drukciji al opet prekrasan..i zamolim Isusa da me zagrli da me uzme za ruku i zaista osjecam..Njegova ruke na mojima..Njegovo srce kako kuca skupa s mojim..
..to je nesto prekrasno..sveto,bozanstveno..
..ima jedna knjiga koja vam u tome moze pomoci neznam sad kako se zove..nesto -jedinstveni sat molitve-tako enkako zozy zna..pa ako ne ide pokusajte s tom knjigom..pomaze..BVB :grlim te:


Ja sam isto znao počivati bez svečeničkog polaganja ruku. Važno je potpuno se prepustiti Duhu Svetom, biti spreman na suradnju s njim. Ne se odupirati. "Duh Sveti je đentlemen"- on neće ništa napraviti mimo naše volje, poštuje nas i našu slobodu. Potpuno Mu se prepustim i molim Ga da preplavi moje biće. Jednom sam isto pao u Duhu bez polaganja (svečenikovih) ruku.
Duh djeluje kako On želi. Ono što nam je najpotrebnije u tom trenutku Gospodin iscjeljuje. Neki ljudi padaju, neki ostanu stajati, neki plaču, smiju se, trzaju, uživaju u miru i spokoju, pričaju s Gospodinom... Reakcije ovise o Duhu a ne nama. Moramo se potpuno prepustiti vodstvu Duha jer našim odupiranjam umanjaujemo ili isključujemo NJegovo djelovanje u nama.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 244 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 19, 20, 21, 22, 23, 24, 25  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 35 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr