www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 06:45

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 244 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 16:55 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Više puta sam počivao u Duhu i bilo je lijepo. Prvi put je bilo najlijepše jer sam dobio velike milosti. Nadnaravne :D Svaki put je bilo popračeno blaženim mirom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 16:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
netko je vise dozivio tko nije pao,nego onaj koji je pao...
Sam Alan A. kaze ,da kod puno ljudi dodje tek kasnije...tek onda kada se izmire s Bogom....

Ne znam tko je taj Alan A. ,ali iz iskustva znam da padaju svakakvi ljudi, a ne samo obraćenici, a i oni koji jesu obraćeni mogu da ne padnu. Evo kao što je i Pavao pao dok je progonio kršćane u susretu s Kristom-nije pao jer je bio izmiren s Bogom. Ne trebaš biti osobito svet da bi pao-mislim da je ključ u tome da se trebaš opustiti, a ne sve mišiće napet kako bi ostao stajat kad imaš osjećaj da ćeš se srušiti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 17:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vjeko napisao:
Više puta sam počivao u Duhu i bilo je lijepo. Prvi put je bilo najlijepše jer sam dobio velike milosti. Nadnaravne :D Svaki put je bilo popračeno blaženim mirom.

Gdje ti se to desilo? Ajd opiši :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 17:07 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
Aby napisao:
vjeko napisao:
Više puta sam počivao u Duhu i bilo je lijepo. Prvi put je bilo najlijepše jer sam dobio velike milosti. Nadnaravne :D Svaki put je bilo popračeno blaženim mirom.

Gdje ti se to desilo? Ajd opiši :D

Prvi put u Taboru (Samobor), a onda u Tolisi više puta pa Grubišno polje... Zanimljivo da u je na mene u Taboru polagao ruke jedan svečenik, a ne Linić :D i tad je bilo fenomenalno.
Kod fra Ive je isto bilo lijepo. Sjećam se kad je jednom držao ruke nad mojom glavom, skrenuo pogled i opet me pogledao, a meni su se noge jednostavno odsjekle i odmah se našao dolje na podu na nekih 10-15 min. I bubrezi mi se nisu prehladili :P
Jedan detalj, kod mene je, da su mi uz sve to oči redovito treperile, neuobičajeno, brzo...
Napominjem da se osoba može ustati svakog trenutka, ali dolje što osjeća je lakoća, blaženi mir, poseban doživljaj Božje prisutnosti u kojoj dobivaš velike milosti, ozdravljenje, oslobođenje...i ono što dolazi tek kasnije kad prihvatiš i otpustiš neke stvari... :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 17:17 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
da li je to vezano uz osobu koja polaže ruke ili je moguće pasti i inače u duhu???


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 17:20 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
andjelina1 napisao:
da li je to vezano uz osobu koja polaže ruke ili je moguće pasti i inače u duhu???

Koliko ja znam moguće je i inače, mnogi padaju i kad nitko na njih ne polaže ruke. Također mislim da se može i kad si sam u sobi, ako nisi ni na kakvom seminaru - mislim da se i takve stvari dešavaju. Bog je suveren, On radi na različite načine - On koristi čovjeka, ali ne ovisi o njemu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 17:21 
Odsutan
Admin

Pridružen: 27 sij 2006 14:21
Postovi: 1048
Lokacija: Hrvatska, Požega
Podijelio: 17 zahvala
Zahvaljeno je: 19 zahvala
andjelina1 napisao:
da li je to vezano uz osobu koja polaže ruke ili je moguće pasti i inače u duhu???

Vjerojatno do osobe, iako imam osjećaj da sam nekad i sam počivao u Duhu tokom molitve...i snažno doživljavao prisutnost Duha Božjega - kroz trnce, suze, oći...
Vjera može dolaziti s dvije strane - od osobe na koju se polažu ruke, ili od osobe koja polaže ruke. Vjerujem da je jedna od ove dvije stavke često dovoljna, iako nema druge.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 lis 2006 17:42 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Alan Ames je Mystiker...rodjen 1953...inace djeluje po cijelom kontinentu...ima moc ozdravljnja, polaganjem ruku...

http://www.alanames.org/videos/kens.htm

http://www,alanames.org/de/


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2006 07:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Imao sam tu "privilegiju" da sam u dva navrata "počivao u duhu". Prvi put je bilo u mjesnoj crkvi u Tolisi (BIH) kod fra Ive Pavića a drugi put u Grubišnom Polju na seminaru u sportskoj dvorani kod istog karizmatika (2005.g). Ne bih ulazio u samu teološku raspravu o toj pojavi (?!), nego samo kratko opisao navedeno.
Za vrijeme euharistijskog slavlja i samih karizmatskih susreta fra Ive osjeća se i zaziva velika prisutnost Duha Svetoga. Taj relativno mali prostor u kome se nalazimo bude "izoliran" od sila zla i đavoljeg utjecaja konstantnim molitvama otklinjanja i zazivanjem Duha Svetoga. Tako snažne molitve iz tolike mase vjernika nečastivi ne može izdržati i napušta ovaj prostor ili odlazi iz određenih osoba u oblicima krikova, bacanja tijela ... Oslobodili smo prostor za našega dragog Isusa da bude među nama, da nas u našoj meditaciji grli, tješi, hrabri, miluje po glavi, oslobađa od bolesti ... Tako nam je blizu, mnoge ozdravljuje, svi smo jedno tijelo, jedan duh. Želio sam da samo malo dočaram atmosferu u kojoj sam se nalazio prije nego sam "počivao u duhu". To se mnogima i dogodilo za vrijeme koje sam opisao a ostali su na samom kraju prilazili fra Ivi koji je na njihove glave polagao ruke i mnogi smo pali na leđa (netko te uvijek prihvati) i "počivali u duhu". Vrijeme dok ležiš na podu "miruje" (5-30 min), svjestan si potpuno situacije oko sebe bez obzira zatvorio ili otvorio oči, ali si duboko odvojen od svega ovozemaljskog. Ispunjen si snagom Duha Svetoga, znaš i osječaš da je baš Isus blizu tebe kao nikad do sada, osječaš njegovu prisutnost, pričaš s nim, smješkaš se, a on ti dariva duboki mir koji te prati dugo vremena kako se "probudiš".


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2006 08:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
hvala Vjeki i damiru 707 na svjedočenjima iz prve ruke :grlim te: :arrow:
lijepa su to svjedočenja koja potvrđuju djelovanje Duha Svetoga-Boga
na ljude koji mu se predaju i otvore srce Spasitelju
molio bih damira da nam kaže da li je i on poput Vjeke imao osjećaj da se može ustati sam kad hoće, ako bi to htio, ili si ipak imao više osjećaj da si na neki način vezan za pod i da mora proći neko vrijeme da poželiš ili mogneš sam ustati
i da li možeš nekako ( mada je to riječima pretpostavljam teško) pojasniti kako se to osjeća Božja prisutnost i komunikacija sa Bogom ( da li na čisto duhovnoj,ne znam telepatskoj razini, ili pak , imaš viziju, sliku osobe s kojom razgovaraš ( Isusa), smiješ mu se, jasno čuješ njegov glas kao da stoji ispred tebe, ili je taj glas malo izmjenjen, kao u daljini, mijenja intezitet , varira isl.
oprosti , ako davim detaljima , ali kako nikog ne znam osobno tko je imao takav doživljaj ( osim za sada ti i Vjeko) zanima me vaše mišljenje i doživlja tog fenomena :roll:

slava Ti Isuse
bvb+


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 244 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 20 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr