www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 tra 2024 14:23

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 244 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2006 11:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Kao što sam rekao, svjestan sam situacije oko sebe i kako sam želio ustati i nekome drugome napraviti mjesta, iako sam se osječao kao perce, "netko" me tako čvrsto držao na
podu, moji udovi su bili nemoćni i zapravo se uopće ne želiš odvojiti od te "situacije". Kako mislim da smo se većina netom ispovjedili i očistili od grijeha, prilazimo otvorena srca Isusu. Smatrao sam da bi mi Isus toga trenutka učinio sve što poželim (mnogi su željeli ozdravljene, i dobili ga), ali ja sam samo želio da ostane onako u "punini" u mojoj blizini. Puno sam zazivao Duha Svetoga i on me je tog trenutka nosio na svojim krilima. Prelijepo. Ovo je zaista teško opisati. Nisam čuo nikakve glasove, dobivao poruke već me preplavio osječaj zahvalnosti ljubavi prema Bogu i Boga prema čovjeku. Meni se u život vratio tako potreban mir kada sam sreo živog Boga a vjera mi se umnožila.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2006 11:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
damir707 napisao:
Kao što sam rekao, svjestan sam situacije oko sebe i kako sam želio ustati i nekome drugome napraviti mjesta, iako sam se osječao kao perce, "netko" me tako čvrsto držao na
podu, moji udovi su bili nemoćni i zapravo se uopće ne želiš odvojiti od te "situacije". Kako mislim da smo se većina netom ispovjedili i očistili od grijeha, prilazimo otvorena srca Isusu. Smatrao sam da bi mi Isus toga trenutka učinio sve što poželim (mnogi su željeli ozdravljene, i dobili ga), ali ja sam samo želio da ostane onako u "punini" u mojoj blizini. Puno sam zazivao Duha Svetoga i on me je tog trenutka nosio na svojim krilima. Prelijepo. Ovo je zaista teško opisati. Nisam čuo nikakve glasove, dobivao poruke već me preplavio osječaj zahvalnosti ljubavi prema Bogu i Boga prema čovjeku. Meni se u život vratio tako potreban mir kada sam sreo živog Boga a vjera mi se umnožila.


hvala damiru,
:grlim te:

jako lijepo iskustvo i sjedinjenje sa Duhom Svetim
lijepo je saznanje da ste neposredno prije obavili ispovijed, te da ste čista srca mogli pristupiti Gospodinu
lijepo je i svjedočanstvo da su mnogi koji su tražili, dobili ozdravljenje
velik je i milosrdan naš Gospodin :D
ako još netko ima ovako lijepa i precizna svjedočenja , molim
neka podijeli sa svima nama

slava Isusu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2006 13:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
vjeko je nešto o počivanju u Duhu spominjao
i u svom svjedočanstvu koje se nalazi na početnoj stranici TT :grlim te:
Inače to je jako lijepo svjedočanstvo kako Gospodin može
pozitivno i snažno djelovati na čovjeka i promijeniti ga
hvala Vjeki na tom opširnom svjedočenju :D
hvala i slava Isusu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2006 15:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 27 vel 2006 14:33
Postovi: 255
Lokacija: Njemacka
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Aby napisao:
andjelina1 napisao:
da li je to vezano uz osobu koja polaže ruke ili je moguće pasti i inače u duhu???

Koliko ja znam moguće je i inače, mnogi padaju i kad nitko na njih ne polaže ruke. Također mislim da se može i kad si sam u sobi, ako nisi ni na kakvom seminaru - mislim da se i takve stvari dešavaju. Bog je suveren, On radi na različite načine - On koristi čovjeka, ali ne ovisi o njemu.


:shock: Također mislim da se može i kad si sam u sobi, ako nisi ni na kakvom seminaru - mislim da se i takve stvari dešavaju.
Draga Aby, u zurbi sam ali o ovome cu nesto napisati. Vratila si me bar 30godina unazad.

Bog te blagoslovio.
Tebe i svima ovdje na forumu
Bozji blagoslov
u zurbi od :arrow: Marte


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2006 15:14 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja sam čitala o tome i čula svjedočanstva. Doduše, to je jako rijetko, ali je moguće.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 17 lis 2006 16:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 tra 2006 23:20
Postovi: 141
Lokacija: Paradiso (CH)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
čuli ste za pojavu kad se poslije molitve svećenika nad glavom vjernika, vjernici padaju lagano na pod, i ostaju kraće ili duže vrijeme na podu
ta se pojava zove "počivanje u duhu".
javlja se rjeđe navodno i kod klanjanja pred Presvetim

da li je netko imao osobno iskustvo počivanja u Duhu ili je osobno gledao tu pojavu. Ako da ,može li netko iznjeti šta je osjećao ili doživio pri tom iskustvu?
šta mislite o tome, da li je to uzrokovano "ulaskom Duha svetoga" preko svećenika na tu osobu. šta se tada događa sa osobom na podu? da li ona doživljava nešto jako ugodno, osjeća li toplinu, trnce , kakve su posljedice takvog doživljaja- da li su trajne ili prolazne?

da li se ona liječi, prima neko ozdravljenje ili karizmu
postoji li neka knjiga ili link na webu koja pobliže objašnjava tu pojavu?
da li je ta pojava svojstvena samo za karizmatsku pokret i da li je priznata ili osporavana od teologa ili hijerarhije KC


Poštovani,

ja nisam imao takvo iskustvo da me Duh Sv. obori pa da doživim taj "počinak u Duhu"; rado bih to iskusio, ali Duh zna kada će se to i dogoditi ili uopće neće. Ustvari, ja kad pokatkad iziđem na poziv govornika na molitvu, ne idem da padnem, vec da doživim novo i svježe djelovanje Duha Sv. (pokajanje, ozdravljenje, ohrabrenje i sl.). O iskustvu ostalih ne mogu govoriti, samo mogu reći to da sam većinu osoba s takvim doživljajem poslije podizanja s poda vidio u lošijem izdanju: npr. izraz njihova lica mi je govorio suprotno od onog "počinka u Duhu". Stoga sam jako sumnjičav prema tim pojavama, dok ne saznam od osoba nešto pobliže o tom iskustvu. Više ih se tješi dok ih se podiže, već što oni podžu nas koji nismo pali.Sve provjeravam i ne dam se zavesti, niti nasjesti na glume i sl. Naime, slušao sam jednog pastira, propovjednika koji je replicirao drugom pastiru iste denominacije zašto mu "ovce" padaju prije negoli on polozi ruke i pomoli se za njih. Vrlo uvjerljivo je to bilo za mene. Dakle, ima neke i mode u tomu. Svi naprijed i svi na pod, rekla bi moja dobra, stara mater: "Kud svi Turci tu i mali Mujo".

Glede literature, ima dosta. Uputio bih te na jednu od boljih knjiga: Francis A. Sullivan, S.J. - Karizme i karizmatska obnova, Duh i voda, Jelsa na o. Hvaru, 1984; obrati se za pomoć don Božidaru Medvidu.

Važno: ti r.kat. karizmatici su tog pentekostnog Duha i sve što je usko povezano s tim pokretom, dakle, neo-pentekostalci-katolici primili i doživjeli preko moje braće pentekostalaca-protestanata iz SAD-a. Neka se znade!

Bratski pozdrav iz Paradisa.
Ćubela :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 lis 2006 16:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 20 vel 2006 12:49
Postovi: 141
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Citat:
Važno: ti r.kat. karizmatici su tog pentekostnog Duha i sve što je usko povezano s tim pokretom, dakle, neo-pentekostalci-katolici primili i doživjeli preko moje braće pentekostalaca-protestanata iz SAD-a. Neka se znade

a ja sam bila uvjerena da je to bio dar od Boga, uh šta sam i ja glupa....
izgleda da su protestanti darežljiviji prema nama nego sam Bog.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 lis 2006 11:23 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
hvala Ćubeli na preporuci za vrijednu knjigu
pokušati ću je nabaviti u knjižnicama GZ


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 18 lis 2006 12:35 
Odsutan
Počivao u miru Božjem
Počivao u miru Božjem

Pridružen: 31 sij 2006 18:58
Postovi: 685
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ćubela napisao:
Važno: ti r.kat. karizmatici su tog pentekostnog Duha i sve što je usko povezano s tim pokretom, dakle, neo-pentekostalci-katolici primili i doživjeli preko moje braće pentekostalaca-protestanata iz SAD-a. Neka se znade!




samo nas pouči...da znamo od kud dolazi Duh sveti... :D :P


Citat:
a ja sam bila uvjerena da je to bio dar od Boga, uh šta sam i ja glupa....
izgleda da su protestanti darežljiviji prema nama nego sam Bog.


:D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 lis 2006 14:38 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 10 lis 2006 14:01
Postovi: 24
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Vidim da ima jos dosta nejasnoca u vezi ove teme,pa da vam i ja posvjedocim neke stvari koje sam osobno dozivjela na karizmatskim susretima.
Djelovanje i prisutnost Duha Svetoga moze se osjetiti na razne nacine.
Osobe ze vrijeme molitve dobivaju darove molitve u jezicima ili tumacenja jezika,prorostva,vizija,dar pjevanja u jezicima,dar spoznanja,dar ozdravljanja polagnjem ruku i jos mnoge druge darove,da sad ne idemo u sirinu.
Duh Sveti nikada ne djeluje tako da se netko prisiljava na nesto,vec se dobrovoljno daje onima koji ga traze i koji mu se otvaraju.

Pocivanje u Duhu ne mora biti iskljucivo vezano za polaganje ruku,vec se osoba dotaknuta Duhom Svetim moze prepustiti Njegovom djelovanju i tokom molitve ili slavljenja,pa se pod intenzitetom vlastitih predanja moze srusiti na pod,bez obzira sto u tome trenutku NEME NIKOGA iz nje da je pridrzava dok pada,kao sto je obicaj kod polaganja ruku.

Napominjem da osobe mogu pasti tako da glavom udare u mramor ili rub klupe,ali se nikada ne ozlijeduju,jer dok su pod utjecajem Duha zasticeni su od toga.

Dakle,pocivanje u Duhu nije iskljucivo vezano za polaganje ruku.
Vazno je naglasiti da to nije natjecanje ko prvi padne ili svi padaju,pa moram i ja!
Duh Sv. na svakoga djeluje drugacije-ovisno o nasam predanju.
Netko ce svaki puta pasti,netko nece nikada.
Ako osoba zivi pod utjecajem grijeha,potrebno je prvo ocistiti srce da bi se napravilo mjesto za dolazak DUha Svetoga.
Jer samo cisto srce moze iskusiti Bozju blizinu i Bozji dodir u svojoj dusi.
Dok je prisutan grijeh ne moze se osjetiti puninu djelovanja BOZJE MILOSTI koja se izljeva na osobu koja pociva u Duhu.
U tome trenutku sam ISUS dolazi osobi koja pociva u Duhu i OZDRAVLJA JE.
Osoba moze imati razne reakcije(ako je prisutan neki zli duh moze se javiti nekontrolirano trzanje i neartikulirani glasovi za vrijeme ozdravljanja koji prestaju nakon nekog vremena kad osoba biva oslobodena,iako je to mozda vise prisutno za vrijeme molitve otklinjanja nego pocivanja u Duhu)ali zelim vam posjedociti ono sto sam ja vidjela.

Najcesce se za vrijeme pocivanja u dusi javlja neopisiv mir i blazenstvo,beskrajna zudnja za Bogom i Njegovom blizinom.
Osoba moze vidjeti i dozivjeti Bozju prisutnost kroz slike.vizije ili glasove,ovisno o darovima koje posjeduje.
Svjesna je svega sto se dogada oko nje,ali je ipak za to vrijeme dusom u nekoj drugoj dimenziji i stanju koje se ne moze opisati onome koji to nije dozivio.
Ako osoba ima duboke rane u sebi moze poceti nezaustavljivo plakati dok je ISUS ozdravlja.
TO su posebni trenuci gdje On izljeva svoju milost da zacjeli rane i udahne novu snagu za zivot.

TO je trenutak SUSRETA DUSE SA SVOJIM STVORITELJEM I NJIHOVOG MEDUSOBNOG INTIMNOG SUSRETA,gdje dusa biva ozdravljena i utjesena od svih rana grijeha i boli koje nosi na sebi.

ISUS JE HRABRI I POKAZUJE JOJ KOLIKO JE VOLI,valovi ljubavi ispiru svu prljavstinu koja se poput paucine zalijepila za nutrinu duse i ona osjeca kao da se ponovno rada za novi zivot.

Tijelo za to vrijeme moze biti potpuno paralizirano i obamrlo.
Osoba se ponekad ne moze voljno podici skroz dok je ISUS prisutan uz nju i dok ju ozdravlja.
Ostaje u polozaju u kojem je pala(netko je u trenutku pada pridrzava) odredeno vrijeme,bez da joj smeta neudoban polozaj,hladan pod i sl.

Osoba zapravo zeli sto duze ostati u tom neopisovom blazenstvu dok je Duh Sveti prozima do zadnjeg atoma svoga bica.
NE zeli se vise nikada odvojiti od tog osjecaja BOZJE MILOSTI I NJEGOVE BLIZINE.

Neki za to vrijeme dobivaju dar smijeha i ne mogu se nekoliko minuta prestati smijati,jer ih ispuni silna radost i sreca.
Moram priznati da je i meni bilo malo neobicno vidjeti tako nesto da se odrasli nekoliko minuta tako nekontrolirano smiju kao mala djeca.
Neki im se cak i pocnu smijati kad to vide,ali ako si posvjestimo da je to sve pod utjecajem Duha Svetoga,onda bas i nije u redu da se izrugujemo i ismijavamo necemu sto dolazi od Njega.
Ovdje mogu spomenuti i razne darove jezika koji ponekad budu prilicno smjesni,ali nije prikladno i dolicno tome se ismijavati,jer to nije pod nasim utjecajem,nego pod Bozjim.

Eto nadam se da sam vam bar malo pojasnila neke stvari,ako vas jos nesto zanima pitajte,pa ako znam rado cu podijeliti sa vama svoje spoznaje i svoja iskustva o pocivanju u Duhu.

I na kraju samo da vam kazem da su mi trenuci pocivanja u Duhu bili najljepsi trenuci susreta sa Bogom koje je moja dusa ikada dozivjela.

I ne bojte se,samo se prepustite Duhu.
On ce naci nacina da vas obuzme i ispuni.
Svakoga drugacije,ali ipak svakoga jedinstveno..

Ako i ne dozivite ovakva iskustvo ne znaci da vam se Bog nece objaviti na neki drugi nacin.
SAMO MU SE PREPUSTUTE...
HRABRO U KRISTU!

BB svima!
:grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 244 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 25  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 15 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr