www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 01 svi 2024 03:27

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 244 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 23 lis 2006 13:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ne poznam, niti sam ikada čula da ijedna mol. zajednica sv. euharistiju ne stavlja u prvi plan. Misa je uvijek prije molitvene zajednice. ako govoriš o nekim kućnim molitvenim sastancima...oni su tamo samo radi molitve i ne mogu imati euharistiju, što ne znači da sv. misu ne stavljaju u središte svog molitvenog života.
uvijek ima "takvih" vođa, ima i "onakvih" kao što ima "takvih" ili "onakvih" svećenika, biskupa, kao što je bilo papa kroz povijest, uvijek ima "takvih" i "onakvih"ljudi..., ali uvijek o nama ovisi kroz koju prizmu će mo gledati: jeli čaša doista polupuna ili poluprazna? A priče ...su priče...što neko reče ovdje"ma pusti priče"! Gledajmo plodove...u cjelini!

Btb


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 lis 2006 14:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
U potpunosti se slažem s tobom, Vikice.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 lis 2006 14:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
čini mi se da si Joakime puno više čuo , nego iskusio
nisi nam ništa rekao glede neponiznih , sebeljubivih karizmatika
tko su ti?
kako oni djeluju, koje su to i gdje su te moolitvene zajednice?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 lis 2006 14:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
vikica napisao:


Dragi moj joakime, hvala Bogu što ovaj tvoj post ili nekakav sličan nisam vidjela prije nego što sam se uključila u molitvenu karizmatsku zajednicu, jer se onda moglo dogoditi( hvala Bogu da nije).. da nikad ne okusim od plodova Karizmatske obnove,


Da li to znači da zbog moga posta onda mnogi neće nikada okusiti plodove Karizmatske obnove?Ili naprotiv?Što sam ja to napisao da bi to moglo nekoga povrijediti bio on član ili ne,a manje više sve ste to većinom čuli i čitali?Zašto uvijek netko promatra isključivo sa svoga kuta nešto što samo njemu u datom trenutku odgovara i za što samo on misli da je u pravu?Pitam,da li sam ja karizmatik?Karizmaticima Pavao naziva ljude što imaju posebne darove koji koriste zajednici.Pojam karizmatik
proteže kroz cijelu povijest Crkve, budući da su zajednici u različito vrijeme i u različitim okolnostima potrebne različite službe.Karizmatik je zapravo svaki kršćanin koji se u
svojoj zajednici na bilo koji način zauzima za dobrobit Crkve, jer samim time on koristi od Duha mu dane darove
.Opet pitam sebe,jesam li ja karizmatik?Vidiš i u ovome se vidi i kada ti paše nešto ili ne paše,da se voli uvijek,pa ti šaljem :arrow:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 lis 2006 14:22 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Hrvoje Hrki napisao:
čini mi se da si Joakime puno više čuo , nego iskusio
nisi nam ništa rekao glede neponiznih , sebeljubivih karizmatika
tko su ti?
kako oni djeluju, koje su to i gdje su te moolitvene zajednice?


Dragi Hrvoje,ajde neka ti se tako čini da sam puno više čuo,a onome što sam ja ili da li jesam nešto iskusio,možda kada dođe vrijeme.Da li ćete biti vi ti "(ne)sretnici"to sam Bog dragi znade! :wink:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 lis 2006 14:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Aby napisao:
U potpunosti se slažem s tobom, Vikice.


Bože dragi,pa ti se uvijek slažeš i uvijek prije tebe netko kaže što si ti naumila reći?Da li ima nešto što sam ja govorio da se slažeš,u cijeloj temi?I ovo što je Vikica rekla uvijek ima "takvih" vođa, ima i "onakvih" kao što ima "takvih" ili "onakvih" svećenika, biskupa, kao što je bilo papa kroz povijest, uvijek ima "takvih" i "onakvih"ljudi..., nije li to rečenica koju sam ja "izrekao"?Eto ti znadeš kakovih sve službenika ima i bilo je u našoj Katoličkoj Crkvi,pa molim te što ti ne bi kazala,da li nešto slično ima i u tvojoj zajednici.Čisto radi kulturnog dijaloga,a na obostranu korist svima nama. :roll:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 lis 2006 14:41 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
joakim napisao:
Hrvoje Hrki napisao:
čini mi se da si Joakime puno više čuo , nego iskusio
nisi nam ništa rekao glede neponiznih , sebeljubivih karizmatika
tko su ti?
kako oni djeluju, koje su to i gdje su te moolitvene zajednice?


Dragi Hrvoje,ajde neka ti se tako čini da sam puno više čuo,a onome što sam ja ili da li jesam nešto iskusio,možda kada dođe vrijeme.Da li ćete biti vi ti "(ne)sretnici"to sam Bog dragi znade! :wink:


Dragi Joakime, lijepo je puno toga znati, a još više doživjeti. Nitko od nas nije savršen i daleko je od toga da savršeno spoznaje Boga. Ono što ja npr cijenim (to je sad isključivo moje mišljenje) je stav srca koji traži Boga i istinu. Ovdje smo mi svi da kažemo što vjerujemo, mislimo, da kažemo svoje probleme, rane, da se pojadamo, ohrabrimo, nekog drugog ohrabrimo, pomognemo mu svojim iskustvom. Zato mislim da bismo trebali govoriti ono što mislimo, vjerujemo. Naravno da će to nekad što mislimo i vjerujemo biti i pogrešno, ali hvala Bogu zato je tu netko drugi da nas ispravi, korigira. Ali najlakše je uzeti knjigu i prepisivati! Zato ti ne treba niti biti vjernik. Sve što trebaš je biti pismen: znati pročitat i prepisati. Ja više cijenim kad netko kaže masu gluposti, ali da kaže jer on to misli/osjeća jer traži, ispituje, a ne zato što je nešto prepisao. Da bi čovjek rekao što vjeruje treba se ipak spustiti na koljena i okusiti Boga. Za prepisivanje nije potrebno iskustvo Boga. Ne mislim da karizmatici (namjerno koristim tu riječ jer nije loša) samo čekaju post koji bi im škakljao uši-daleko od toga, ali npr ako ja kao pentakostalka pročitam kako mi pentakostalci vjerujemo što ne vjerujemo onda to nije stvar škakljanja ili ne škakljanja ušiju, već govor o nečemu što se ne pozna kao da se pozna-pitao si me da kažem s čime se ne slažem u tvojim postovima, a ne samo kako se slažem s Vikicom pa to sad ponavljam iako sam i napisala i citirala tebe i napisala što pentakostalci vjeruju i da nije točno što si napisao. Zato smatram da je najbolje govoriti ono što se zna i ono što se iskusilo, nego teoretizirati o nepoznatom učiteljskim stavom.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 lis 2006 14:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
joakim napisao:
Aby napisao:
U potpunosti se slažem s tobom, Vikice.


1. Bože dragi,pa ti se uvijek slažeš i uvijek prije tebe netko kaže što si ti naumila reći?
2. Da li ima nešto što sam ja govorio da se slažeš,u cijeloj temi?
3. I ovo što je Vikica rekla uvijek ima "takvih" vođa, ima i "onakvih" kao što ima "takvih" ili "onakvih" svećenika, biskupa, kao što je bilo papa kroz povijest, uvijek ima "takvih" i "onakvih"ljudi..., nije li to rečenica koju sam ja "izrekao"?
4. Eto ti znadeš kakovih sve službenika ima i bilo je u našoj Katoličkoj Crkvi,pa molim te što ti ne bi kazala,da li nešto slično ima i u tvojoj zajednici.Čisto radi kulturnog dijaloga,a na obostranu korist svima nama. :roll:


1. Ako se s nečim slažem i vjerujem da je osoba rekla istinu, a da će ta istina biti nekome na izgradnju drago mi je podržati takav post.
2. Najiskrenije, nije mi memorija tako dobra da se sad sjećam svih tvojih postova. Ako ne odgovorim na svaki post to ne znači niti da se slažem niti da se ne slažem, već ne mogu baš na sve odgovarat, već samo ako osjetim potrebu.
3. Ne sjećam se (što ne znači da nisi)
4. Joj, ima loših vođa i među protestantima nažalost, ali shvatila sam ovu temu kao temu o karizmatskom pokretu, a ne o pojedincima.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 lis 2006 15:03 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Draga aby,zašto tebi smeta kada netko i pročita i prepiše,a u tom prepisivanju i tom pročitanom se razvija diskusija na obostranu korist?Draga aby,vjeruj mi da mi nije stalo do digniteta ovih mojih dragih ljudi,ti i ja bi mogli štošta kazati jedan drugome,a sudio bi netko treći.Ovdje nije cilj meni se nadimati ili takmičiti,ti niti ne znaš tko sam ili što sam,možda sam diplomirani teolog RKC,no vidiš nikada to nisam kazao.Možda sam i svećenik,pa ti nisam istinu kazao na chatu?!Ne, mene draga moja aby ne možeš izbaciti iz takta,tvoje mišljenje koje imaš- imaš,ja ga mogu poštivati ali ne i prihvatiti,samo pokušaj i sebe malo preispitati što i na koji način radiš?Pogledaj oko sebe,i ako ti je stalo do stava srca,tada možda i netko drugi trpi,pati i nije mu sve jedno.Oprostiti treba,zaboraviti malo teže,ali rasipanje "velike ljubavi"to nam nikome ne treba.O čemu mi upće to pričamo....I molim te na temelju onog prepisanog,pitam te,što ti misliš ,jesam li i ja karizmatik ili...?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 lis 2006 15:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 ožu 2006 22:56
Postovi: 392
Lokacija: Osijek
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
joakim napisao:
I molim te na temelju onog prepisanog,pitam te,što ti misliš ,jesam li i ja karizmatik ili...?

Ne vjerujem da si dipl. teolog, a ni svećenik jer si rekao da si oženjen.
Da li si karizmatik? :D Ovako, kao prvo morala bih znati da li si obraćen. (neobraćena osoba ne može biti nikakav karizmatik). Evo, recimo predpostavit ću da jesi. Dakle, ako ništa drugo barem imaš spasenje, a spasenje je dar - u grčkom NZ piše karizma jer karizma je ništa drugo nego grčka riječ za dar. Dakle, dar bar jedan imaš-spasenje. No budući da je spasenje jedan čitav paket u kojem su svi drugi blagoslovi i darovi ti to onda SVE imaš što god Bog ima za tebe. Sad je jedino problem u tome da li si ti dobio spoznaju što to Bog ima za tebe pa u vjeri počeo koristiti... Dakle, karizmatik bi trebao biti svaki kršćanin i to nije nadobudno za reći. No, kad se ovako u narodu kaže karizmatik misli se na osobu koja ima određene darove tipa: iscjeljenja, proroštva, jezika i sl. Po stavu kojeg mogu iščitati iz tvojih postova mislim da ne pripadaš u tu kategoriju ljudi-ne mislim da ti Bog to nije dao, već da ti to nisi primio.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 244 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10 ... 25  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 7 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr