www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 11:21

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 17 pro 2008 23:35 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
toya napisao:
Božić dolazi a ja....ovaj naslov mi je zanimljiv,ne zato što mislim izravno na svoje potrebe,želje ,osjećaje...već zbog tuge kad vidiš da taj Božić netko čeka u muci,u bolovima u strahu....
Božić dolazi a ja....ja se trenutno osjećam nemoćno,da toj osobi pomognem....bez obzira koliko moja vjera bila u molitvu ipak ono ljudsko obuzima moje srce to je onaj strah ,to je ona tuga...
Šta reći u pravo vrijeme,u pravom trenutku osobi koja zna da umire,kojoj su bolovi neizbježni prijatelji?
Što reći ,a ne posramiti se same sebe ,svojih dijela ,grešaka,slabosti,što reći kad tek tad spoznaš da život nije bajka?
Da se sve može srušiti u jednom trenu,kao da nikad nije ni postojalo.......

Što reći...
Pričaj joj o ljubavi Božjoj..o Isusu...o Božiću..da se rodi u njenom srcu....o serafinima i kerubinima i svim ostlim anđelima..o Majci Mariji..i svemu što je čeka..
Odagnaj joj onaj strah ljudski..od smrti..i pričaj joj o Kraljevstvu Nebeskom...
Pomoli se..za mir duše..i spokojnu smrt..BOŽANSKOM MILOSRĐU..
Za izmirenje...i slobodu...da joj Gospodin bude milostiv...u svom Milosrđu..
Da anđeli je čekaju kraj njenog bolesnog tijela..i odnesu njenu dušu u radost susreta sa Ocem..
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 pro 2008 09:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Nije mi jasno zasto zaliti nad osobom koju nebeski Otac zove u svoj zagrljaj ? Zar nas Sveto Pismo ne uci "Molite za Kraljestvo nebesko,jer tamo nas ceka vjecna radost i vjecni zivot": Znam da se je tesko odjeliti od ovo zemaljskog zivota,ali cvrsto vjerujem da je u Kraljestvu nebeskom puno ljepse,jer tamo nas cekaju Isus i Marija i svi sveci i svetice i nas Otac nebeski...Sam Bozic nam prikazuje rodenje maloga Isusa koji je morao za nas umrijeti,ali je svojim uskrsnucem spasio nas od vjecne smrti...Tesko se je rastati sa najmilijima,ali dajmo im utjehu ma koliko bolno bilo i molimo krunicu uz njihovu bolesnicku postelju ...Jedina pravda koja sve nas ceka ,a to je sestrica smrt...Bdijmo i molimo i radujmo se Bozicu,radujmo se malom Kralju svih Kraljeva...Toyice...glavu gore jer zivot ide dalje,jedni umiru ,a drugi se radaju...Predaj Isusu sve i On neka te vodi... :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 pro 2008 17:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Božić dolazi....a ja.....želim zagrliti svakoga....cijeli svijet....
Volim vas :grlim te:

Hvala Ti Isuse Moj :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 pro 2008 17:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 srp 2008 21:43
Postovi: 176
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
moya napisao:
Na mjestu u kojem ja radim nema nikakvog znaka Božića...pa šta ću ja onda...
Ja o tom ne razmišljam tako...Bitno je da je u mom srcu Božić i Isus...i Njegovo rođenje...da u mojoj kući se slavi...
Da svakome čestitam Sretan i Blagoslovljen Božić...da dijelim ljubav...
...sve ostalo je nebitno...
BVB


Baš tako! :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 pro 2008 18:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
toya napisao:
Božić dolazi a ja....ovaj naslov mi je zanimljiv,ne zato što mislim izravno na svoje potrebe,želje ,osjećaje...već zbog tuge kad vidiš da taj Božić netko čeka u muci,u bolovima u strahu...........[/quote]

Draga Toya,svakako da je tesko gledati tudje boli,tugu istrah..To cesto tako kod nas..jer mi smo svi samo ljudi,od krvi i mesa...Uvjek je tako bilo,i biti ce i u buduce...Ali na nama je da to prihvatimo,da ako je ikako moguce da pomognemo na razlicite nacine...Da mu pruzimo trenutak "radosti" a ne tuge,jer tugi ima i sam dosta...To ne hrabri cevjeka,istinska i topla rijec,neki puta dobra gesta,dodir ruke...tople oci,dobra volja, malo vremena...
Prakticno,trebamo darivati sebe...Ohrabriti osobu,i biti uz nju...
U NJEZINIM POTREBAMA ,U NJEZINOM GLEDANJU A NE NASEM...

Citat:
Božić dolazi a ja....ja se trenutno osjećam nemoćno,da toj osobi pomognem....bez obzira koliko moja vjera bila u molitvu ipak ono ljudsko obuzima moje srce to je onaj strah ,to je ona tuga...


Ne znam dali s pricala s tom osobom,ima li kakvih zelja i potreba,ima li nesto sto joj ti mozes pomoci..mozda zadnju zelju..Tko zna ,mozda ta osoba ima skroz dugacije misljenje nego ti. ili mi..?.Ako je u pitanju bolest,tu smo cesto ljudski gledano nemocni...Ali to je u ocima Isusovim ,skroz drugacije...
Bog cesto poziva u Njegovu Kucu....da se preselimo...bas onda,KADA ON TO ZELI..trebali bi biti radosni zbog toga...ali buduci da smo samo ljudi ,da smo cesto slabi,osjecamo se nesposobni da pomognemo...zelimo nesto dati,ni sami ne znamo sta,a osoba ne zeli to...nego ono jednostavno sto mi imamo..

A iskreno receno..."Kako bi mi pomogli ?"..Da pod svaku cijenu zadrzimo bolesnu osobu na zemlji..da trpi boli ,ili s posljedicama jedno vrijeme...
a onda bi na kraju ipak doslo vrijeme ..da mora poci...

Citat:
Šta reći u pravo vrijeme,u pravom trenutku osobi koja zna da umire,kojoj su bolovi neizbježni prijatelji?

Mozda joj nije potrebno pravo vrijeme,dovoljno je "sada",i nije odlucujuci "trenutek"..nego ono sto dajemo..Pogotovo,ako znam da se priprema za "zivot vjecni"...Dovoljno je ako ju podrzimo u njezinim razmisljanjima,njezim zeljama i potrebama...
Nista nase,i nista...kako bi moglo biti, nego otvorenih ociju ,vidjeti onako kako jeste...

Citat:
Što reći ,a ne posramiti se same sebe ,svojih dijela ,grešaka,slabosti,što reći kad tek tad spoznaš da život nije bajka?
Da se sve može srušiti u jednom trenu,kao da nikad nije ni postojalo


Draga Toya, mi nismo nasom voljom dosli na ovaj svijet,pa ne odlazimo isto tako ,nasom voljom u "zivot vjecni"
I to sto se srusi...srusi se u nasim ocima...a ne u njihovim...
To sve moze zavrsiti bolje nego mi mislimo...
BOG LJUBI SVAKOG COVJEKA OD NAS...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 pro 2008 19:46 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
visnja napisao:
Nije mi jasno zasto zaliti nad osobom koju nebeski Otac zove u svoj zagrljaj ? Zar nas Sveto Pismo ne uci "Molite za Kraljestvo nebesko,jer tamo nas ceka vjecna radost i vjecni zivot": Znam da se je tesko odjeliti od ovo zemaljskog zivota,ali cvrsto vjerujem da je u Kraljestvu nebeskom puno ljepse,jer tamo nas cekaju Isus i Marija i svi sveci i svetice i nas Otac nebeski...Sam Bozic nam prikazuje rodenje maloga Isusa koji je morao za nas umrijeti,ali je svojim uskrsnucem spasio nas od vjecne smrti...Tesko se je rastati sa najmilijima,ali dajmo im utjehu ma koliko bolno bilo i molimo krunicu uz njihovu bolesnicku postelju ...Jedina pravda koja sve nas ceka ,a to je sestrica smrt...Bdijmo i molimo i radujmo se Bozicu,radujmo se malom Kralju svih Kraljeva...Toyice...glavu gore jer zivot ide dalje,jedni umiru ,a drugi se radaju...Predaj Isusu sve i On neka te vodi... :grlim te: :grlim te: :grlim te:



Draga moja sestrice hvala ti na ovim riječima kojih sam itekako svijesna ,ne nežalim ja isključivo to što ona umire već žalim onu tugu što ona osjeća.Ta tuga je njen sin koji je nezbrinut,koji je cijeli život patio,koji nikad nije imao prijatelja a kamoli cure a već mu je 34 godine.Kojeg je njegov otac psihički zlostavljao i zatucao .NJegova majka mu je bila podrška a sad zna da umire i ostavlja ga na milost i nemilost poremećenom ocu.Majka koja je izgubila i jedinu ćer prije 10 godina malu curicu od 9 godina ,ostao joj je samo on koji nezna bez nje ništa i to je boli .Tužno je to kad vidiš a kamoli da osjetiš.Ja znam da će ona u sred raja jer toliko divno i ponizno stvorenje neviđoh.Cijeli život je imala težak križ ali ga je ponosno nosila.Rekla sam joj da se raduje da je Isus čeka i njena curica mali anđeo ali tuga je slama zbog sina koji ostaje.
Molim se za nju da joj Bog da snage,i one tvoje riječi :NEKI UMIRU A NEKI SE RAĐAJU su me posjetile na to kad je moj otac bio u bolnici i umirao ,ja i moja sestra smo sjele u jedan kafić ispred bolnice .
Ja onako sva u suzama nabrajam,jecam a prolaze svatovi i ona meni kaže gle Irena to je život neki umiru neki se vesele.
I točno tako ,ali opet kažem svi smo mi od krvi i mesa i nemožemo a da ne osjetimo onu tugu a da je nebi osjetili tad bi se zamislili imamo li uopće srce.
BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 pro 2008 19:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka hvala ti na ovim riječima sve je to tako kako kažeš,uzdajmo se u Boga jer On je dobar i milostiv BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 18 pro 2008 20:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Pobrinuti ce se nas Gospodin i za njenog sina draga sestrice,mi cemo moliti i za nju i za njenog sina,a i tebi zelim sve najbolje jer znam osjecaje koje nosis,ali naucila si se nositi sa poteskocama i svjesna si toga da je Isus uvijek uz tebe tako i uz sve nas ,a premda uz one koji ga zovu i pustaju u svoje srce..Sve ce biti po Bozjoj volji...Isus je rekao 365 puta u Svetom Pismu...Ne bojte se...Zato hrabro dalje i uz Bozju pomoc...U mojim ste molitvama od sada na dalje...BvB. Toyice :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 pro 2008 17:32 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Gospodin i od nas očekuje, ne da Ga razumijemo, ne da čekamo neko vrijeme kada ćemo biti spremni da Ga primimo u svoje živote, nego sada, upravo danas, ovoga Božića, da otvorimo svoja srca Duhu po kojemu će se On nastaniti u svetom hramu našega tijela. Želi da se otvorimo Duhu po kojemu ćemo poput Marije u ljubavi začeti Isusa u našim srcima.



Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 pro 2008 09:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
BETLEHEMSKI PASTIRI

Uz kolijevku malenu
Moli zbor pastira.
Slatka rajska muzika
nad kolijevkom svira.
Pastiri su donijeli
svoje male dare:
svoja mala srdašca
I povoje stare.

To je milo Isusu,
on ljubi sirote,
Jer su srca njihova
tkana od dobrote.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 92 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 62 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr