www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 20 tra 2024 03:23

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 208 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 28 stu 2009 20:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika
Zdravo Josipe,zdravo Marijo, zelimo da se i mi pridruzimo vama...
u vrijeme Dosasca ,i pripreme za blagdan Bozica...

Pozdravljam Te Marijo Majko nasa
Pozdravljam Te Josipe, koji si pun Božje milosti! Spasitelj se odmarao na tvojim rukama i rastao pod tvojim pogledom. Blagoslovljen ti među svim ljudima i Isus, božansko Dijete tvoje djevičanske Supruge, neka bude uvijek blagoslovljen!

Sveti Josipe, tebi je bilo dano da budeš otac Sinu Božjemu, moli za nas u našim obiteljskim brigama, za naše zdravlje i za naš posao sve do naših posljednjih dana i udostoj se prići nam u pomoć u času smrti naše! Amen!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 stu 2009 15:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nebesa odozgo rosite
I oblaci daždite nam pravednika
Nek se rastvori zemlja
Nek nam porodi Spasitelja

KRIST DOLAZI! Veselimo se! Neka nam svijetlo, koje rasvijetluje svakog čovjeka, svijetli u našim srcima, a Duh sveti nas potiče da činimo djela milosrđa, odbacimo svaku tamu!

Pridružite nam se braćo i sestrice i ove godine u povorci svijetla, nade i istine! Idemo, zapalimo prvo svijeću u našim srcima. Neka nam u srcu bude adventski vijenac, napravljen od dobrih djela, odricanja i molitava!

MARANATA!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 stu 2009 15:30 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Danas želim prikazati malom Isusu u Marijinoj utrobi sve svoje patnje ovoga dana za koju dušu koja bi inače bila izgubljena, za one koji su izgubili vjeru. O milosti Božja, prosvijetli me da mogu ovo radosno prinjeti! A Mariji neka ovo bude utjeha i cvijetić ubran u vrtu mojega srca!

Bože moj dopusti mi, ALELUJAAAAA, mira tvog da budem glas aleluja...

Isuse, dođi, dođi...dođi u naša srca...dođi igrajmo se zajedno!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 stu 2009 15:32 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sveti Jospie i tebe se sjetih...o dobri oče, ti kojeg je Vladar svih Vladara zvao ocem, izmoli nam pouzdanje u Boga, poniznost kakva je tvoja bila, i ljubav prema Isusu, kakvu si ti imao, molim za tvoju čisotći tijela i duše! Sveti Josipe, ne birni se, evo nas dolazimo ti pomoći da neđaš smještaj i da put Mariji i svetom djetetu bude ugodan!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 stu 2009 16:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 23 stu 2008 23:28
Postovi: 1052
Lokacija: MOLVE
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Josipe i Marijo i ja vam se utječem i molim
zaštite moju obitelj i moju dječicu svojom
očinskom i majčinskom ljubavlju.
Molim Vas čuvajte nas da uvijek
ostanemo u zajedništu Vaše ljubavi.
Čuvajte molim Vas i djetešce
koje nosim pod svojim srcem
da zdravo i sretno pristigne
na ovaj svijet kako bi moglo
u radosti služiti i biti Isusov službenik amen


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 stu 2009 21:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ant. Poklonite se Gospodinu u svetištu njegovu.

Čitanje Iz 2,3
Hajde, uziđimo na Goru Gospodnju, pođimo u Dom Boga Jakovljeva! On će nas naučiti svojim putovima, hodit ćemo stazama njegovim. Jer će iz Siona Zakon doći, iz Jeruzalema riječ Gospodnja.
Otpjev
R. Nad tobom, Jeruzaleme, * zablistat će Gospodin.
Nad tobom, Jeruzaleme, zablistat će Gospodin.
O. I obasjat će te slava njegova. * Zablistat će Gospodin.
Slava Ocu i Sinu i Duhu Svetomu. Nad tobom…


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 pro 2009 09:38 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ah Marijo, teško je bilo na putu, zaostala sam, ovaj hladan vjetar propuhao mi je sve kosti, ali evo me opet. I danas ti se nudim za pratnju, samo daj mi snage, izmoli mir u srcu mom! Ljubljena majko, neka mali Isus bude miran ispod tvog srca, ja ću mu pjevati uspavanku srca moga!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 pro 2009 17:38 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika
Lk 10, 21-24


Što ja vidim? Što čujem? Vidim li dalje i dublje od onoga što je vidljivo na površini? Čujem li više od onoga što duh vremena nameće kao važne teme?

Što vidim? Što čujem?



Molitva


Dobrostivi Bože, kako često mislimo da se možemo osloniti na svoju snalažljivost i umnost, kao da sve u potpunosti o nama ovisi. Otvori naše oči i uši kako bismo vidjeli i čuli kakvu si nam radost pripravio po evanđelju svojega Sina da mozemo ,radosno i smireno doci do Betlehema.. To te molimo po Isusu Kristu, koji nas potiče na jednostavnost srca. Amen.



Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 23 pro 2009 18:04 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

O ANTIFONE
N: Gregorijanski koral

O Mudrosti, što Svevišnjem iz usta vječnih izvireš,
i s kraja jednog do drugog po cijelom svijetu dopireš
sve snažno, blago redeći: dođi među nas, uči nas,
da pravi put nam pokažeš!

O Adonaju, Gospode, što Izraelov vodiš dom, što
Mojsiju ukaza se odjeven plamnom kupinom,
i dade zakon Sinajski: pohiti da nas izbaviš
božanskom svojom desnicom!

O Istoče, o sjaju svet u svjetlosti vjekovitoj, ti sunce
pravde istinske: ograni bijedi čovječjoj, što tumara
po tminama! Prosvijetli sve, što gube se u
smrtnoj sjeni nemiloj.

O Kralju sviju naroda, kog srdačni im žudi plam,
od ugla silni kaene, što rajski dom i zemski hram
u jedno spajaš: dođi već i čovjeka, svoj zemljan stvor,
iz crnog jada spasi sam.

O slavni Jesin korijene, što naroda si barjak svih,
pred kojim tih će postati i glas sa usta kraljevskih,
kog molit svi će narodi: ne kasni, dođi izbavi iz
nevolja nas premnogih.

O divni ključu Davidov i vladaoče roda svog,
što otvaraš i zatvaraš i nema stvora nikakvog,
što spriječit bi te mogao: dođi dobrostiv, sužnjeve
iz mraka vodi tamničkog.

O Emanuele, Spase blag, Zakonošo i Kralju naš,
ti nado sviju naroda, što milostiv ih izbavljaš:
o dođi sa neba, Gospodine i Bože naš, da spasenje
nam vječno daš.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 03 sij 2011 19:46 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika


ŠAPNUO MI JE ANĐEO



Dobri Papa, kako ga je narod prozvao, Ivan XXIII bio je poznat po svojoj duhovitosti, spontanosti i mudrosti. Jednog dana u audijenciju mu je došao novoimenovani biskup. U kratkom razgovoru biskup se potužio papi da mu nova služba ne da spavati.

"Otkad ste me imenovali za biskupa ja jednostavno ne mogu ni oka sklopiti", govorio je, "samo mi se, po svu noć, vrzmaju po glavi razne brige."

"O", uzdahne papa Ivan Dobri sažalnim glasom i pogleda biskupa s puno razumijevanja, "prvih tjedana, nakon što sam postao papa, i meni se događalo jednako tako. Ali, onda sam jednom vidio svojeg anđela čuvara koji mi je šapnuo:

'Ivane, ne smatraj se toliko važnim...!' I otada opet spavam."


Iz papinskog arhiva

Biti čovjek. Često se zateknemo u mislima koje započinju: 'Vidjet ćete vi kad ja odem; kad dam otkaz; ostavim vas; umrem...' Ali se, u stvari, kad odeš ne dogodi ništa: ne propadne redovnička ustanova, ne bankrotira firma, ne nestane svijeta, ne prestanu šale i veselje. Redovito se čak nitko osobito ne uznemiri. Zaista, pretjeran osjećaj vlastite važnosti može zagorčiti život: i tvoj i drugih. Reći ćete: 'Pa zar onda trebam misliti da sam bezvrijedan/na i nevažan/na?' Ne, to ti je ista bolest samo druga strana medalje.

Ako ti se čini da te uzdiže ljudska pohvala ili umanjuje ljudska pokuda, brzo ćeš postati kao igračka na daljinsko upravljanje. Dok ti ljudi budu odobravali, pljeskali i zahvaljivali biti ćeš veseo/la i ushićen/a, a kad te budu kudili i kad budu nezahvalni, biti ćeš utučen/a i razočaran/a. Tko onda, na taj način, kontrolira tvoj nutarnji život, a s njime i vanjski: ti, ili ljudi oko tebe? Nasuprot tome, što više spoznaješ da si vrijedan/na u sebi samom, prije svake pohvale ili pokude ljudske, to sve manje patiš od 'više vrijednosti' ili 'manje vrijednosti' pa tvoj život postaje radosniji i ispunjeniji.

Kršćanski život. Svaki čovjek je Božje stvorenje. Kakav god čovjek bio, neizmjerno je važan jer ga Bog bezuvjetno ljubi i održava u postojanju. Tvoja važnost, dakle, dolazi iz same te činjenice što postojiš, što si stvoren/a, a tvoja vrijednost ili nevrijednost ovisi o tome koliko je tvoj život bliz i usklađen s Bogom. Dakle, ama baš ništa ne zavisi o tome kako na tebe ljudi gledaju jer to ne može, ni za dlaku, umanjiti, a niti povećati, tvoju vrijednost.

Postoji čak i mnogo kršćana koji su uvjereni da poniznost ima veze s osjećajem manje vrijednosti. Poniznost je posljedica osjećanja duboke ovisnosti o Bogu, a osjećaj manje vrijednosti je posljedica duboke ovisnosti o ljudskoj pohvali i pokudi te je svojevrsna suprotnost poniznosti.

Kako se vježbati u ovome? Svaku večer promatraj svoj dan i sebe u njemu kao da gledaš film. Gledaj kako se ponašaš i kako se ljudi ponašaju oko tebe. Pokušaj pronaći što te je motiviralo da radiš puno, ili što te je demotiviralo da ti se ništa ne da raditi. Od koga si očekivala/o pohvalu i priznanje? Ponađi u svom danu kada si se osjećala/o ogorčeno zbog nezahvalnosti bližnjih. Nakon toga si posvijesti da je jedino mjerilo tvojih djela Bog. Bog te ispunja svojom ljubavlju za sve dobro što si učinio/la. Ne treba ti ljudsko priznanje.

Ako ovako budeš ustrajno činio/la, Božja ljubav postati će vremenom jedino mjerilo tvoga življenja. Primjetiti ćeš da će tvoj rad, tvoj hod i tvoje reakcije postati umjerenije i postojanije. Nećeš više upadati u stanja mahnitog rada i žurbe pa odmah zatim u potpunu pasivnost i dosadu. Ova dva stanja, ako ti se događaju, ukazuju upravo na tu ovisnost o ljudskim pohvalama i pokudama.

Zar to ne prepoznajemo u ovim prorokovim riječima:
Ovako govori Jahve: "Proklet čovjek koji se uzdaje u čovjeka, i slabo tijelo smatra svojom mišicom, i čije se srce od Jahve odvraća. (Jr)
Forum..A& Q


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 208 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 40 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr