www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 tra 2024 16:29

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 208 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 05 pro 2008 09:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
I ja se zelim pridruziti ovoj povorci u srcu sa svojom obitelji,prijateljima,poznanicima,rodbinom i svima onima
koji su skrenuli sa svoga puta i nemaju snage za ponovo
ga pronaci...vjerujem da ce ih mali Isus opet pronaci sve
i vratiti na pravi put zivota,vjere i ljubavi...

Evo prilazem jednu kopiju iz 2000dite godine ,jer mi se jako svida,
a ako moderatori imaju sto protiv neka izbrisu....hvala vam.

Gospodin je blizu!



Davno, u početku biblijske povijesti spasenja Abraham je bio pozvan napustiti svoj zavičaj. Bog ga poziva i šalje, izvlači njegove korijene i postavlja ga na put vjere. Oslonjen na tajanstvenog Gospodina i na Njegovo obećanje. Abraham ostavlja dom i kreće na put. Slično i Josip i Marija zbog carske naredbe moraju poći iz svoga Nazareta.

I mi, kad želimo ući u neku duhovnu vježbu, kad želimo potražiti sveto Lice Božje, skriveno i divno, izlazimo iz svojeg malog svijeta punog poluobveza i poluradosti. I Mojsije, prije nego će ugledati čudesni grm u plamenu, otišao je malo dalje u pustinji, zašao je »s onu stranu«, kaže sveti tekst. Bog nam daje osjetiti svoju prisutnost i blizinu kada i kako On to hoće, a ne po našem diktatu i prohtjevu.

I što se zbiva s Marijom i Josipom? Kamo stižu? Dolaze upravo u svoju domovinu, vraćaju se korijenima od kojih potječu. Josip je »iz doma i loze Davidove«, »iz grada Davidova koji se zove Betlehem«. Čudna li paradoksa! Moram se odvažiti i poći, učiniti korake, ne bez napora, da bih došao k samome sebi, da bih osjetio gdje sam ukorijenjen.

U ovakvom duhovnom druženju nije važno svaku riječ pratiti, prepoznati svaku sliku, nego pažljivo, u miru, stati ondje gdje mi najviše odgovara. Kod onog događaju ili misli koja meni nešto govori i donosi duhovnu struju u moj svijet. Dušu neće nasititi obilje građe, koliko unutarnje kušanje važne pojedinosti. Ovakvo druženje s Duhom ne služi zato da bismo izvršili jednu pobožnu dužnost među ostalim životnim dužnostima i zadacima, nego je to prostor za okrepu. Duša nek bira hranu koju najviše voli.

Evanđelisti, i Matej i Luka, izvješćuju o Kristovu rođenju tek jednom rečenicom. Ulazak u svijet silnoga Kralja koga su naviještali proroci i kome će se pokloniti mudraci s Istoka nalazi tek mali spomen u svetoj knjizi. I to je zacijelo dio Isusove poniznosti.

Marija, Josipova zaručnica, rodi sina. Ipak, iz psihologije znamo, a i u vlastitom iskustvu nosimo činjenicu da smo od početka života skupljači iskustava. Sve utječe na nas, sve je važno i ostavlja traga na nama. Od prvoga časa. Što god se zbiva sa mnom, sve to doživljavam od početka. Svojevrsno i drugačije, ali zabilježeno je u mom biću. Zaustavit ćemo se u mislima kod maloga Isusa pod srcem Majke koji će se ubrzo roditi. Tiho, nenametljivo, gotovo kao da nismo tu, pokušajmo dokučiti što sve bilježi njegova duša.

Evanđelist Luka opisuje i u prvi plan stavlja Mariju, Mateju je važan Josipov svijet. Međutim ni kod Mateja ni kod Luke u ovom izvještaju oni ne progovaraju. U tekstu ne kažu ni jedne riječi, pisac ih ostavlja u šutnji. Bitne stvari i misterije, prijelomne događaje života često proživljavamo šutke, ostajemo bez riječi. Ne znamo, pa i ne želimo ih izreći. Želimo li ući u razmatranje nekog misterija, moramo znati zašutjeti. Povući se, u tišini biti tu. Duh Božji bi nas poveo svojim putima – kažu – kad bismo mu samo mi to dopustili. Sad je zgoda da to učinimo, sada je vrijeme za to.

Nema nijednog rođenja bez pripomoći. Za svaki dolazak na svijet traži se pomoći drugih ljudi. Mali Isus pod srcem Majke, povjeren je brižnom Josipu.

Josip je čovjek koji je vrlo pažljiv i pozoran na svoj nutarnji život. Poslušan je Bogu. Prepoznati i poslušati Božju poruku i izvršiti naređenje velika je stvar. Prepoznati i poslušati poruku u jednom snu, imati povjerenja u anđela koji se u snu ukazao još je silnije. Josip je uvršten u red blagoslovljenih slugu Gospodnjih iz svetopisamske povijesti, kao što su Noa i Mojsije. Učinio je točno kako mu je naredio Božji glasnik. Mali Isus pod srcem Majke neće ostati bez zemaljskog oca. Josip uzima k sebi Mariju i njezina sina. Ali Josip nije pod nekom hipnozom, ne vodi ga neka mračna sila. Kad se probudi od sna, izvršava naredbu. Budan kreće u akciju. Budnost i sloboda idu zajedno ruku pod ruku.

Redovito i s pravom kažemo da se na snove ne treba previše oslanjati. Pa ipak, sni i viđenja bit će u Svetom pismu važni. Već kod Josipa Egipatskog koji ih tumači, pa potom napose kod proroka Danijela. U snu progovara naša duša. Zašto onda ne bi Bog ili njegov glasnik smio u snu progovoriti. Sve što se taloži u našoj duši u snovima može izići na vidjelo u pravom svjetlu, bez našeg dirigiranja. Srce progovara bez vanjskog diktata. Ako ga boli buni se; ako je u miru, spokojno počiva. U svakoj meditaciji idemo za tim da izbliza i uživo doživimo i osjetimo stvari koje razmatramo. Slično kao u snu, gdje smo i sami prisutni sa svojom ulogom. Nisu riječi važne, nego doživljaj i iskustvo.

Josip je muž pravedan, pravednik. Pravednost je Božje svojstvo, božanska osobina. Pravda u Svetom pismu znači da je neki odnos u redu. »Gospodin je pravda naša!« – najavljuje prorok Jeremija. Da bismo uredili odnos prema drugome, potreban nam je Bog. Želimo li da naši međusobni odnosi budu u redu, moramo brižljivo njegovati odnos prema Bogu. Ljubav prema bližnjemu nije nešto što se samo po sebi razumije. To je zahtjev koji nadilazi naše snage. Treba nam pomoć odozgora.

Josip prima od anđela velik i častan naslov. Anđeo ga oslovoljava: »Sine Davidov«. Tako će poslije samoga Isusa Krista ljudi nazivati.

Josip je muž Marijin, kaže sveti tekst. Marijin muškarac, smijemo slobodno reći. Njezin čovjek, rekli bismo u nekim hrvatskim narječjima. On je muž na kojeg se Marija može osloniti.

Anđeo ulazi u Josipov san s poznatim, dragim pozdravom ohrabrenja. Ali ovaj put to nije općenit i načelan »Ne boj se!«, nego je izravno usmjeren. Ne boj se uzeti k sebi Mariju, ženu svoju. Strah od spolnosti je poznat, uplašenost i prisila pred osobama drugog spola također nisu nepoznati. Strah pred ljudima još je poznatiji. Blizina drugog čovjeka može strašiti i uznemirivati, izazivati zebnju i tjeskobu. Blizina drugoga izaziva i poziva da ponajprije budemo bliski sebi samima, da dođemo u suglasje s vlastitim bićem. Isus će poslije reći: »Tko prima jednog od onih koje ja šaljem, mene prima. Tko mene prima, prima Onoga koji je mene poslao.« To tajna kršćanske ljubavi.

Kad Matej za Josipa upozorava da nije upoznao Mariju dok nije rodila Isusa, ne moramo u tome vidjeti samo ono značenje koje ističemo kad u teologiji govorimo o djevičanstvu. Istina, biblijska riječ »spoznavati« označava intimno poznavanje, tjelesnu blizinu, spolno sjedinjenje. Pa ipak, smijemo ponajprije pročitati ono što doslovno u tekstu stoji: »I ne upozna je dok ne rodi sina.« Upoznati neku osobu velika je stvar. U narodu se kaže, tek kad s nekim zajedno potrošiš vreću soli, znat ćeš tko je. Kad je Marija rodila Isusa, Josip shvaća tko je uz njega. Upoznati Mariju možemo jedino po Kristu. Marija se pravilno shvaća i prihvaća u Isusovu svjetlu, u svjetlu Sina.

Marija je Majka koja malog Isusa nosi pod srcem. Isusova mama. Već prva majka u Svetom pismu proglašava kako je svoje dijete, svoga sina, stekla pomoću Gospodnjom. Ima više nerotkinja u Bibliji koje Božjim zahvatom u njihov život postaju majke. Roditeljstvo, i biološko i duhovno, uvijek je Božji dar. Što je u Mariji začeto od Duha je Svetoga kaže anđeo.

Marija je Djevica, poput jedne od onih mudrih djevica koje s upaljenim svjetiljkama čekaju Zaručnika, spremne za svadbenu gozbu. Dijete Isus koji će doći na svijet sva je njezina radost koju željno iščekuje.

Marija je Zaručnica. Slika izabranog naroda kojemu Bog iskazuje svoju ljubav. Što je tijekom povijesti činio pojedinim događajima sada čini u jednoj osobi: Isusu. Marija je slika Crkve, Zaručnice Kristove, koja kao živa zajednica Gospodnja putuje kroz povijest.

Marija je Josipova žena, kako je naziva anđeo Gospodnji. To je njegova žena koju Josip, poslušan nalogu, uzima k sebi. Kao što će poslije izvršiti zapovijed i dati Novorođenome spasiteljsko ime Isus, tako je već prije dopustio Mariji da uđe u njegov život i prihvatio ju je kao svoju ženu.

Bog je izbavio narod iz Egipatskog ropstva, sabrao je sveti ostatak raspršen u babilonskom sužanjstvu. Sada sprema novog Spasitelja. Mali Isus pod srcem Majke dobit će upravo to ime zato što će spasiti svoj narod od grijeha. Grijeh je temeljno ropstvo, nevolja iz koje Bog spašava. Tko čini grijeh, rob je grijeha, navijestit će jednog dana Učitelj. Blago meni ako spoznam koje su to verige koje stežu moju dušu. Tada ću znati od čega me to Isus spašava. Kad otkrijem svoj grijeh, moći ću se svim srcem obratiti Bogu Spasitelju.





19. prosinca 2000.

p. Niko Bilić, S. J.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 pro 2008 20:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
damir707 napisao:
I ja se želim pridružiti Betlehemskoj povorci. Želio bi u svojoj kočiji povesti i svoju obitelj i još neke od TT-ovaca koji nemaju s kime i kako ići. Nećemo u prtljažniku nositi nikakve osobne stvari već poklone za Djetešce. Pridružite se jer Vrijeme se približava.

Slika

O kakvo to svijetlo kad Betlehem gori...evo ,evo biti ce nas...
.

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 pro 2008 20:18 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

visnja napisao:
I ja se zelim pridruziti ovoj povorci u srcu sa svojom obitelji,prijateljima,poznanicima,rodbinom i svima onima
koji su skrenuli sa svoga puta i nemaju snage za ponovo
ga pronaci...vjerujem da ce ih mali Isus opet pronaci sve
i vratiti na pravi put zivota,vjere i ljubavi....


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 pro 2008 23:48 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
Eto i mene,... zelim ici mom Isusu,.. zelim Njega obozavati,.. Njemu se radovati,.. nek ovo hodocasce promjeni moj zivot,.. uspe novu nadu u ovu posudu, zeljnu svakog trenutka u kojem je Bog tako blizu,..

Cekajte malo,.. dok javim svima... da krenemo skupa,.. dalek je put,.. valja se drzati na okupu,... sigurno mnogi nisu obavjesteni,...

I ja zelim povesti mnoge,.. zelim mnogima navjestiti Radosnu Vijest,... DA BOG JE S NAMA TU,....

evo jedne pjesmice,.. koja mi nedostaje u Bozicnim danima... a po meni je jedna od najljepsih pjesama sto nasa Crkva posjeduje,.. pa pjevusimo zajedno putem....
:r086: :r086: :r086: :r086:
U to vrijeme godišta
Mir se svijetu navješta
Porođenjem Djetešca
Kom je Majka Djevica.
Anđeli se javili
Rajsku pjesmu slagali
Slava Bogu pjevali
A mir ljudma prosili.
Djeva Sina rodila,
Đavlu silu slomila,
Svijetu Spasa podala,
Nama majka postala.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 pro 2008 10:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

Krenimo na put obracenja .Tema obracenja jedna je od temeljnih biblijskih tema koja kao izvjesna nit prolazi cijelom Biblijom. To je iz jednostavnog razloga jer se obracenje jednostavno mora dogoditi svakom covjeku. . Obracenje je jedina promjena koja covjeka ne slama nego mu omogucuje novost zivota. Poziv na obracenje dotice covjeka u njegovoj najdubljoj biti jer ga tu u njegovoj savjesti suocava s Rijecju Bozjom. Taj Bozji poziv na obracenje koji nam je upucen kroz Rijec Bozju ocituje sto Bog misli o covjeku: covjek je za Boga toliko vrijedan i vazan da mu upucuje svoju Rijec! Bog ima toliko povjerenje u svakoga covjeka i mogucnost covjekove promjene da ce njegova Rijec neprekidno biti poziv na obracenje.
Slika


Kad dublje ulazimo u Bozju Rijec onda otkrivamo da gotovo nema podrucja nasega zivota koje nije inficirano i zatrovano zlom, nema situacije u kojoj nam ne bi trebalo obracenje. Zato je ono najdublja promjena koja nam se moze u zvotu dogoditi,
a ti dragi Tebe-Trazim odluci sam ,dali je obracenje ,da krenes u "povorci!"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 pro 2008 16:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Vrijeme dosasca je dvojakog znacaja: vrijeme priprave na svecanosti Bozica, u kojem se slavi prvi dolazak Sina Bozjega k ljudima, a ujedno i vrijeme u koje se preko ovoga spominjanja misli upravljaju na iscekivanje drugog Kristova dolaska na svrsetku vremena. Iz dva ova razloga predstavlja se vrijeme dosasca kao vrijeme predanog i radosnog iscekivanja ...

Visnja...I ja se zelim pridruziti ovoj povorci u srcu sa svojom obitelji,prijateljima,poznanicima,rodbinom i svima onima
koji su skrenuli sa svoga puta i nemaju snage za ponovo
ga pronaci...vjerujem da ce ih mali Isus opet pronaci sve
i vratiti na pravi put zivota,vjere i ljubavi...

Slika

Damir-I ja se želim pridružiti Betlehemskoj povorci. Želio bi u svojoj kočiji povesti i svoju obitelj i još neke od TT-ovaca koji nemaju s kime i kako ići. Nećemo u prtljažniku nositi nikakve osobne stvari već poklone za Djetešce. Pridružite se jer Vrijeme se približava.
[img]http://img136.imageshack.us/img136/9958/kocije100x80fe3.jpg
[/img]

Tomphsonovac-Evo , čuh jednu lijepu pjesmu na radiju. I suze su mi skoro počele teći. Na što se sveo Božić u ovom vremenu. Slika

Matyu-Eto i mene,... zelim ici mom Isusu,.. zelim Njega obozavati,.. Njemu se radovati,.. nek ovo hodocasce promjeni moj zivot,.. uspe novu nadu u ovu posudu, zeljnu svakog trenutka u kojem je Bog tako blizu,..
Cekajte malo,.. dok javim svima... da krenemo skupa,.. dalek je put,.. valja se drzati na okupu,... sigurno mnogi nisu obavjesteni,...

I ja zelim povesti mnoge,.. zelim mnogima navjestiti Radosnu Vijest,... DA Bog JE S NAMA TU,....

evo jedne pjesmice,.. koja mi nedostaje u Bozicnim danima... a po meni je jedna od najljepsih pjesama sto nasa Crkva posjeduje,.. pa pjevusimo zajedno putem....

Slika
Bog u Josipovu slučaju intervenira da bi promjenio njegovu namisao. Bog traži od zaručnika da se vrati svojoj početnoj odluci. Josip je Bogu potreban. I Bog povjerava Josipu dvije uloge: prvo da uzme k sebi Mariju kao svoju zaručnicu i drugo da dadne ime djetetu. Bibliskim riječnikom govoreći ovo znači: osigurati legalno roditeljstvo djetetu. Znademo da je Josip bio pozdravljen naslovom „sin Davidov“. Po usvojenom nasljedstvu i sam će Isus postati „sin Davidov“. Potomstva Davidova: kraljevsko potomstvo.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 pro 2008 21:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
U ovoj nasoj povorci u kojoj je Gospodin pozvao nas da dignemo glas "protiv svake mrznje, protiv svake nepravde i obespravljenosti, protiv logike prava jacega, protiv zakona koji ozakonjuju civilizaciju smrti" Kada smo spremni napustiti lazne utvrde svoje sigurnosti i izvore srece,i pronaci mir u svojoj nutrini i "dozivjeti radost koja ispunja srce i zraci u sredini u kojoj zivimo , jer je to radost susreta koja pokrece, koja covjeka mijenja, koja osmisljava patnju i bol, rad i trud, covjekov sveukupni zivotni put.
Slika
I što se zbiva s Marijom i Josipom? Kamo stižu? Dolaze upravo u svoju domovinu, vraćaju se korijenima od kojih potječu. Josip je »iz doma i loze Davidove«, »iz grada Davidova koji se zove Betlehem«. Čudna li paradoksa! Moram se odvažiti i poći, učiniti korake, ne bez napora, da bih došao k samome sebi, da bih osjetio gdje sam ukorijenjen.

Mozes li i ti to ,Tebe-Trazim..?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 pro 2008 23:08 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 30 ruj 2008 17:42
Postovi: 139
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Idem sa vama svojim srcem i mislima...povest ću svoju obitelj,prijatelje ali i one koji ne znaju gdje ih vodim...iznenadit ću ih kad dođemo i poklonit im najljepši dar...kliknut ću:"Bog je tu, Bog je s nama tu!!!"

Stvarno, tu je, uvijek, i svake godine nam daruje povratak u najljepše, studeno, ali našim srcima najtoplije doba!!


Kirie eleison. eleison

Isus se rodi u štalici..

pojte pastiri tamo se njemu poklonite

:r086: :r086: :r086: :r086: :r086: :r086: :r086: :r086: :r086: :r086:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 pro 2008 08:11 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 lip 2007 13:01
Postovi: 784
Lokacija: na litici spremna da poletim visoko visoko
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
okitimo naša srca dobrim djelima...

danas neka na kraju dana svatko može reći napravila sam za Mariju Josipa i Isusa jedno dobro djelo...na kraju povorke, kad stignemo u betlehem darova za malog Boga bit će mnogo...

Prikazujem danas svoj rad malom Isusu preko ruka njgovih roditelja,

mali Isuse pod srcu svoje majke, daj mi danas ljubavi u slatkom isščekivanju Tvoga rođenja...

Hajdemo povorko!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 pro 2008 09:20 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
BOŽIĆNO PUTOVANJE

Božić nas poziva na putovanje. Josip, Marija, anđeli, pastiri, mudraci - sve to nekamo putuje, sve se pokrenulo. Želimo li biti u toku stvari, ne smijemo ostati stajati. Moglo bi nam, naime, izmaći nešto bitno. Na put, na put! U Betlehem! Pođimo u Betlehem!

Pozivam vas svekolike, male srednje i velike

da idemo do Betlema gledat čuda pregolema.

Jer će Djeva tamo poći i u Betlem hoće doći.

Dijelit će se od svog doma tamo hiteći veoma.

Mariji i Josipu bilo je to prilično neugodno! Ostavi sve, hajde, uzmi samo ono najnužnije sa sobom... A vani je bilo studeno. Trebalo je ostaviti toplo ognjište, skromnu intimu doma, poći na neravne, tvrde, kamenite putove. Među ljude radoznale, brbljave, nepouzdane, neprijazne. Hodati, putovati, Prebijati se po kiši i nepogodi. Po danu i noći. Ići, ići, ići... Jer Betlehem je daleko!

Oj Betleme, put je dalek do tebe

svatko od nas mora izać iz sebe:

ostaviti treba "starog čovjeka",

postat ono što Bog htjede odvijeka.

U svetoj noći i anđeli su morali na put. S neba na zemlju! Morali su ostaviti Boga radi Boga... Sišli su na betlehemske poljane, probudili pastire i navijestili Blagovijest.

I tebe šalje sestro, brate Bog

iz mira doma njegovog

da svakom javiš blagi glas:

"I za tebe je došao Spas!

Jer Bog te ljubi, o ne boj se,

u dom svoj vječni zove te...!"

Pastiri su međutim tako zadovoljno čuvali svoja stada. A sada ih anđeli šalju u potragu za Djetetom koje se noćas rodilo... Čudesno Dijete koje donosi spas... I oni moraju na put. Tražiti Dijete. A noć je hladna. - Zar ne bi mogli čekati do jutra! Ne, ne. Na put treba poći odmah! Još noćas!

Brate i sestro, nikada nemoj stati na putu tom.

Ustaj i traži Isusa marno, traži dušom svom:

Štogod dobra bližnjem činiš, Kristu činiš to.

Klanjaj mu se, sebe daj mu baš u bratu svom.

Ne samo Marija i Josip, ne samo anđeli i pastiri, nego je još netko krenuo na put tom zgodom. - Tko bi to bio? Tko? Mudraci! Mudraci iz daleke zemlje! Nevjerojatno! Nije li to bilo lakoumno? Nisu ne znam što znali. Ali su imali zvijezdu! Zvijezdu koju im je poslao Bog i koja ih je dovela k Isusu. Zvijezdu koja je sjala na nebu I zvijezdu koja im je sjala u srcu I pokazivala put.

Sestre i braćo, pođimo i mi na daleki put!

Volja Božja nek i nama svijetli, ljubav grije grud.

Darivajmo Bogu svom sve što nama dade On.

Zvijezde ove sjaj vodi nas u raj.

Kada dođe punina vremena odasla Bog Sina svoga... - I Sin Božji krenuo na svoj put. Na najdalji put. Put iz vječnosti u vrijeme. Iz društva Trojstva Presvetog u društvo bijednih grješnika. Put od neba na zemlju. Iz krila Očeva u krilo Djevice. Betlehem znači "kuća kruha". A Isus dođe da bude nama gladnima kruh. Kruh na Putu!

Sveta misa Betlem je naš tu na zemlji toj,

na njoj sobom krijepi nas Krist za žića boj.

Stoga željno svaki dan primi Krista u svoj stan.

Isus je došao k nama... Prevalio dalek put... Postao naš suputnik... naš veliki brat, Naš Emanuel - Bog s nama!

Došao je da nas povede na daleki put.

Na put k Ocu. Postao je on sam naš Put! Put u život!

+ Sestra Marijangela Žigrić


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 208 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 50 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr