www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 01:17

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 208 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 11 pro 2008 10:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 tra 2007 11:45
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
...vjerujem da smo svi u povorci...
...svatko zaokupljen svojim mislima....što donijeti malom Isusu...
...Znamo...da On ne traži darove...ne treba zlato...smirnu....tamjan...
..treba nešto ..daleko skupocjenije...treba mene ...tebe...čitavu...
...treba naša srca...topla i ugrijana...da se ne smrzne u njima...
...treba naše oči...u kojima će roditi svoj sjaj...
...treba naše ruke...da kroz njih ugrije neke druge....koje još ne putuju k Njemu...

...Idemo..
...kolona je krenula...
...i ja sam u njoj...mala...još nezagrijanog srca...još pomalo ukočenih ruku...

.Druga je nedjelja priprave već iza mene...
...Hoće li dragost zornica...želja za toplim srcem...koje će mu biti štalicom...
...biti dovoljna...
...kakva ću doći k Njemu...?....hoće li prepoznati svoj dom....u mom srcu...?

...Sve me to zaokuplja ovih dana...i sve odlučujem iz dana u dan...
...od sutra ću ozbiljnije....od sutra ću više ....i moliti...i pripremati....
..a...kolona odmiče....put se skraćuje....vrijeme se približava....

...Nosim ti Isuse u ovoj povorci i to svoje nepospremljeno srce...
...ma nek je topline...da uđeš u nj....
...pa ti onda...porazbacaj sve što ne spada unutra...
...ostavi samo što je od Tebe....i neka ti bude drago biti tu....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 pro 2008 20:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika


Svaki od nas moze i treba , makar neki i ne prihvacali otajstvo Bozica, tj. Bozje rodjenje u Isusu Kristu , priznati da ga svake godine Bozic dodiruje, cak i bez njegove volje, pa i u njegovoj nezainteresiranosti za duhovne vrednote vjere, nade i ljubavi. Bozic je svakom covjeku ne samo nebeski dar, nego i Bozji i ljudski nas zadatak. Svaka nasa ljudska dusa, narav i cijela nasa nutrina trazi da se susretne s Bogom koji se rodio i dosao u liku betlehemskog Djetesca svim ljudima. U svakom ljudskom srcu , po silasku Bozjem u ljudsku povijest i svakidasnjicu, medju ljude , uvijek se Bog radja otvoreno ili tiho, moguce kod nekih i skriveno i podsvjesno, uz ozbiljno pitanje: prihvatiti ili ne prihvatiti (odbaciti) novi zivot koji je Krist donio svim ljudima dobre volje.

DOZVOLI DA TI SE BOZIC RODI U SRCU..

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 pro 2008 17:09 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Poslušajmo riječ Božju Iz knjige proroka Izaije (35, 1-5. 8-10)

Nek' se uzraduje pustinja, zemlja sasušena, nek' kliče stepa, nek' ljiljan procvjeta... Dana joj je slava Libanona, divota Karmela i Šarona; oni će vidjeti slavu Jahvinu, divotu Boga našega. Ukrijepite ruke klonule, učvrstite koljena klecava! Recite preplašenim srcima: »Budite jaki, ne bojte se! Evo Boga vašega... on sam hita da vas spasi!« Bit će ondje čista cesta, a zvat će se Sveti put.... Ondje neće više biti lava, nit će onud zvijeri prolaziti, već će hodit samo otkupljeni. Doći će u Sion kličući od radosti, s veseljem vječnim na čelima.
Riječ je Gospodnja.
Bogu hvala.
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 pro 2008 20:56 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Isusov rođendan
Kao što znaš, ponovno se približava dan mojega rođendana. Vjerujem da će se i ove godine po cijelom svijetu priređivati slavlje tome u čast.
Vidim da ljudi puno kupuju. Na radiju, televiziji i u novinama ni o čemu drugom se niti ne govori, nego samo o tome, koliko još dana nedostaje do moga rođendana.
Ugodno je znati, da neki ljudi barem jedan dan u godini, misle na mene.
Kao što znaš, rođendan su mi počeli slaviti prije mnogo godina. U početku je izgledalo da razumiju i zahvaljuju na onomu što sam učinio za njih. Ali, danas je malo onih koji razumiju što slave. Ljudi se okupljaju i slave, ali ne znaju o čemu se radi.....????

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 17 pro 2008 19:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Jedna mala zvijezda bila je mudracima dovoljan znak da dodju do cilja ,neka bude i nama vodilja...“"Zvijezda vodilja"Ona je kao znak cijelo vrijeme bila na nebu, no samo su je tri mudraca slijedila i shvatila njezinu duboku znakovitost. Ona je bila na nebu za sve, no nisu je svi prepoznali. i danas postoji znak koji nam upucuje na to malo Dijete rodjeno u Betlehemu . Neki puta nam se cini kao da danasnjem svijetu nije cilj doci do Betlehema, doci do mjesta rodjenja Spasitelja koji je bas radi covjeka i radi njegova spasenja sisao s nebesa. Zvijezda na nebu poziv je da se ide naprijed, da se nastavi putovanje. Poruka je to i pouka danasnjem covjeku: zeli li iskusiti istinsku i duboku bozicnu radost treba krenuti na put, na putovanje izvan prostora umjetnih svjetlila koja su tako blizu i tako ocaravajuci svijetle.Svi smo pozvani da u vrijeme Bozica izadjemo iz svojih toplih domova , na hladnocu, ispod neba... Pogledajmo srcem prema nebu. Bude li nam srce gledalo cistocom dobrote i trazilo Isusa zasigurno cemo naci zvijezdu koja ce nas voditi do mjesta gdje je rodj Molimo, braco i sestre, u ovo sveto vrijeme za tu mudrost, molimo za spasonosnu budnost, kako ne bismo kod zdravih ociju bili kao slijepci, i da nam se ne bi dogodilo da zaspemo na smrt. Molimo da ne postanemo nezahvalni velikom Darovatelju, malom Kralju. Dobit cemo znak u nasem srcu koji ce nas voditi do samog mjesta gdje lezi mali Isus.
Neka to bude pravi smisao i pravi dozivljaj Bozica?

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 pro 2008 21:40 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
OČI U OČI

Pitam se, što ću reći,
kad se budemo gledali,
oči u oči, ja i ti?
Što li ću tada reći?

Hoću li izdržati,
kad se budemo gledali,
oči u oči, ja i ti?
Hoću li moći izdržati?

Kad se budemo gledali, oči u oči,
kad se budemo sreli, ja i ti,
sjeti se da sam samo čovjek, (2x)
a Bog da si ti. (2x)

Kakav li ću biti,
kad se budemo gledali,
oči u oči, ja i ti?
Hoću li moći izdržati?

Kakav će to biti susret,
kad se budemo gledali,
oči u oči, ja i ti?
Jedan čovjek i njegov Bog.



Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 pro 2008 16:51 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ako si umoran i put pred tobom čini se dugačak i beskrajan,
primijetiš li da si pogriješio i krenuo krivim putem
...ne očajavaj, ne dopusti da te ponesu dani i vrijeme...
Započni opet!

Ako ti se život odjednom pokaže u nekom novom čudnom,
neobičnom i neočekivanom svjetlu,
ako te razočaraju stvari, ljudi i događaji
...ne trudi se i ne pokušavaj shvatiti zašto i koji su razlozi...
jednostavno ,započni opet!

Ako znaš što znači ljubiti, biti ljubljen i nekome biti jedinstven,
ali si ipak spoznao skučenost i siromaštvo svojih granica
... nikad ne ostavljaj ništa na pola dovršeno...
Započni opet!

Ako te drugi ponekad prijekorno i začuđeno gledaju,
ako su nečim razočarani ili čak srditi
... ne buni se i ne pitaj ništa...
Započni opet!

Jer i stablo opet pupa, zeleni i lista zaboravljajući zimu,
grana voćke ne pitajući zašto, opet cvjeta,
ptica opet svija svoje gnijezdo ne misleći na jesen,
jer život je nada i uvijek započinje iznova.?

Isplati se uvijek započinjati iznova,
a pri tome ne gubeći iz vida blagoslov s neba.
U svakom našem ponovnom pokušaju
nalazi se i Božja blizina i Božja ljubav.
Nikada ne gubi nadu i nikada ne gubi želju za ponovnim i uspješnijim. Isplati se pokušati iznova a pri tome ne pitajući se po koji već puta.



Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 pro 2008 23:00 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2008 21:03
Postovi: 376
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
PREDNOST PRAZNIH JASLICA


Potrošački svijet je Djetešce Božić u jaslicama zamijenio Djedom Božićnjakom, natovarenim raznoraznim poklonima.
On je u naše prebogato društvo blagostanja uvezen zato što se u tom društvu Djetešce Božić više nije osjećalo kod kuće.
Djetešce Božić rodilo se u siromaštvu i neimaštini. U prenoćištima nije bilo mjesta za njega.
Ali zato se pojavila zvijezda, pronađene su jaslice koje su imale tu prednost da su bile prazne te se u njima našlo mjesto za Djetešce.
U blizini se zateklo nekoliko pastira, sumnjivih tipova na koje su ljudi u gradu gledali s prezirom.
Dakle, to je bilo okruženje u kojemu se dogodila objava, objava mira; nade, ljubavi za ljude dobre volje.
Djed Božićnjak može znatno doprinijeti dobrim poslovnim rezultatima, može ukrasiti božićnu jelku,
može se pobrinuti za slatkiše i razne dražesne poklone. I to je sve. Djetešce Božić nosi poruku koja nam daje podstreka za stvaranje boljeg svijeta
i koja naša srca ispunja naklonošću prema siromasima, malenima, beskućnicima.
Ovi božićni dani žaloste me zato jer ima tako mnogo poklona a tako malo međusobnog razumijevanja.
Ljudi na ovome svijetu su tako okrutni jedni prema drugima, radost nad božićnom tajnom njima je gotovo nedostupna.
Želim da nađeš put do te tajne, jer to je tajna nade, vjere i ljubavi, tajna svjetla u našoj tmini.


Phil Bosmans


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 pro 2008 01:07 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=KLXvGNUOtZM[/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 pro 2008 08:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Blažena Djevica Marija, Kraljica Mira obraća nam se: «Draga djeco, i danas…» I danas kao kroz sve ove godine i Božiće Majka Mira dolazi nam sa svojim sinom Isusom, Kraljem Mira u naručju. I danas kao prvog dana ukazanja kada su je vidioci, tada djeca, ugledali prvi put na Brdu Crnici, Gospa naša nebeska Majka došla je s djetetom Isusom u naručju. Kao da je htjela reći: Nosim vam Isusa i vodim vas Isusu. Što nam više od toga treba? Zato trebamo tražiti i čeznuti za onim najvišim, jer Bog nam ne želi dati malo nego sve, ne bilo kakav život nego život s Njim. A taj život započinje već ovdje.

Nitko ni slutiti nije mogao kolika srca će kroz sve ove godine ovdje doživjeti svoj susret s Bogom, svoje novo rođenje i preporođenje. Kako onda tako i danas. Ali isto tako ne možemo izmjeriti ni zamisliti snagu i dubinu Božje ljubavi i strpljivosti s čovjekom. Bog je strpljiv s čovjekom i čeka ga kad će mu konačno povjerovati da ga obdari ničim drugim nego samim sobom. Zato nam je u Božiću važno čekati ne nešto nego nekoga. I Djevica Marija nam ovdje ne donosi nešto. Mir nije nešto nego netko. On je osoba koja ima svoje ime a to je Kralj Mira – Isus Krist, novorođeni. Nemojmo se zadovoljiti prosječnošću, mlakošću, tradicijom i običajima koji idu uz Božić nego čeznimo za onim što je u svojoj biti Božić. Kad to znamo onda sve ima smisla. Onda ima smisla i svečano odijelo, i jelo i piće i svi ukrasi koji prate Božić. Kao što kaže jedna izreka: «Što će ti u životu brzina ako nemaš cilja.» Tako je i s našom vjerom. Što će nam svi izvanjski vjerski običaji ako ne znamo na čemu sve to počiva i koja je bit i smisao svega toga.

Božić je Isusov i naš dan. Ovu svetkovinu, svečanost On je učinio za nas. On – Kralj Mira nije došao samo živjeti s nama ljudima nego i umrijeti za nas ljude kako bi ostao zauvijek s nama, kako bi ostao Emanuel – s nama Bog. Bog je to učinio radi nas ljudi i radi našega spasenja.

Samo maleni i ponizni otkrivaju Boga. Toliki ponizni i maleni otkrili su Isusa po Mariji i njezinoj blizini ovdje među nama. Jedino ponizni vide da dječje srce vidi dalje od srca odraslog čovjeka. Ali i odrasli mogu imati djetinje srce. Ponizni, to znači ljudi s dječjim srcem vide da se među nama dogodilo nešto nevjerojatno za našu ljudsku pamet, nešto veličanstveno. Isus i ovog Božića dolazi reći nama da su nam krivice okajane, da Bog nema ništa protiv nas, došao je da nas izvede iz tmina, nemira i izgubljenosti. Ušao je i u naše grobove da nas uvede u život. Ušao je u naše mržnje da nas uvede u ljubav. Isus Krist – to je zapravo Božić. Bog je sišao na našu zemlju, po Duhu Svetom začet u utrobi Blažene Djevice Marije. On nam i danas dolazi po Mariji.

Gledajući svako dijete pa tako i dijete Isusa u jaslicama izgleda nam slabašan, nejak i nevjerojatan. Kao njegova Crkva, slabašna, odviše ljudska, grešna i nemoćna. Ali, ispod te vanjske vidljivosti krije se nepobjediva snaga neba koja želi zaživjeti i u svakome od nas ako dopustimo da k nama priđe. Marija Kraljica Mira nam po tko zna koji put govori: S vama sam i sve vas ljubim. Sve nas ljubi bilo nam pravo ili krivo, ljubi nas prihvatili je mi ili ne. Ako je prihvatimo biti će to na naš spas i novi život, nas samih i naših bližnjih. Molimo Gospodina da se to dogodi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 208 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 51 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr