www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 13:37

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 13 pro 2007 23:28 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 vel 2006 23:15
Postovi: 709
Podijelio: 3 zahvala
Zahvaljeno je: 6 zahvala
Doneo sam odluku i prišao osobi koja me je dan prije uvrijedila. Samo moje približavanje je stavilo tu osobu u nelagodnu situaciju. Kad sam s njom počeo normalno (?) pričati o svemu i svačemu, njoj je ponestajalo nelagode ali su oči zasjale nekim čudnim sjajom. Shvatila je da joj sve opraštam ali je sigurno (kao i ja) imala u sjećanju da mi to nije učinila prvi put.
Sad se pitam, što me je ponukalo iz onoga što je joakim do sada napisao - ja sam oprostio toj osobi (bar mislim da jesam) i ljubim je "onakvu kakova ona jest" ali ako sam kompetentan prosuditi ja bih želio da se ta osoba zbog sličnih ispada i prema drugom promjeni na bolje, odnosno da ne ostane "takova zauvijek" jer to nije dobro za nju?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 pro 2007 09:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
damir707 napisao:
Doneo sam odluku i prišao osobi koja me je dan prije uvrijedila. Samo moje približavanje je stavilo tu osobu u nelagodnu situaciju. Kad sam s njom počeo normalno (?) pričati o svemu i svačemu, njoj je ponestajalo nelagode ali su oči zasjale nekim čudnim sjajom. Shvatila je da joj sve opraštam ali je sigurno (kao i ja) imala u sjećanju da mi to nije učinila prvi put.
Sad se pitam, što me je ponukalo iz onoga što je joakim do sada napisao - ja sam oprostio toj osobi (bar mislim da jesam) i ljubim je "onakvu kakova ona jest" ali ako sam kompetentan prosuditi ja bih želio da se ta osoba zbog sličnih ispada i prema drugom promjeni na bolje, odnosno da ne ostane "takova zauvijek" jer to nije dobro za nju?


I ja mislim da nije dovoljno donijeti samo odluku za oprostiti, što kaže rebeka- treba srce da govori. odluka bi morala doći kao rezultat srca odn. ljubavi koju osjećamo za bližnjega, bez obzira što smo od nje povrijeđeni i možda strašno ljuti na nju. To nije lako, teško je ...teško je jer zabijamo šamar svojoj "veličini" i oholosti ..ali druga strana uvijek to uvijek osjeti ako smo prišli i zatražili oprost ili mi pokazujemo da opraštamo- samo razumom i voljnom odlukom( kršćani smo pa moramo se izmiriti ).
Ako druga strana osjeti...da tražimo oprost ili praštamo zato što smo istinski nesretni zbog narušenog odnosa i da ju, bez obzira na sve...razumijemo i volimo....onda se događa pravi oprost...i nastupa veliko olakšanje za obje strane, a i radost.
damire , tvoje pitanje i mene je mučilo i uvijek sam si govorila...ta koliko ću mu(joj opraštati, jer ju volim ...a kad će on/ona doći pameti? Ja opraštam...a on/ona se ne mijenja, niti misli da se treba mijenjati. Neki ne bi priznali da su pogriješili, pa da ih "režeš". ali što naggar reče...to je naš križ( i mi vjerojatno smo nekome križ) i moramo ga nositi....opraštati ne 7 nego 7x77 i to je užasno teško. A ne bi onda bio križ??!! a ako se ne mijenjaju...moramo podnositi i moliti za njih...vjerovati da će jednom shvatiti.Uzdajmo se u Božju pomoć i milosrđe. Možda su nam zato i dani...da žive s nama ili pored nas. i prihvatimo da smo i mi njima teški, možda upravo zato što inzistiramo da se oni promijene.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 14 pro 2007 19:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..tko želi oprostiti..

..treba kupiti lavor..

..zgrijati vodu..

..i pozvati , brata , sestru itd..s kim je u svađi..
..i zamoliti ga ..da imaš čast da mu opereš noge..

..i namažeš mirisnim mastima..

..tko bi mogao nakon toga..
..mrziti..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 pro 2007 08:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=xLf6i-SkrQs[/youtube]


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 pro 2007 12:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 tra 2006 21:52
Postovi: 1232
Lokacija: Dubrovnik
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
naggar napisao:
..tko želi oprostiti..

..treba kupiti lavor..

..zgrijati vodu..

..i pozvati , brata , sestru itd..s kim je u svađi..
..i zamoliti ga ..da imaš čast da mu opereš noge..

..i namažeš mirisnim mastima..

..tko bi mogao nakon toga..
..mrziti..


:b112:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 pro 2007 13:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Vjerujem da ćete se složiti samnom,da ono što nas ranjava i što je na neki način uzrokom velikih mržnji,nemira i nespokoja u nama-odbačenost,neprihvaćenje...tko od nas manje ili više ponekad nije bio povrijeđen zbog neprihvaćenja,odbačenosti?

Ja se pokušavam držati vrlo mudrog životnog načela i mogu reći da mi jako puno u mnogim mojim životnim situacijama pomoglo i pomaže...shvatio sam da moram prihvatiti i pomiriti se s činjenicom,d a nikako ne mogu biti prihvaćen od svakog čovjeka,od svih ljudi!I mogu vam kazati,da sad puno bolje koračam ovom stazom i osjećam daleko veći unutarnji mir...

Zar mislite da nije naš Isus, u dugim noćnim molitvama,molio da ima dovoljno snage da on sam ozdravi od neprihvaćanja farizejskog i saducejskog odbijanja,kojim su mu se suprostavljali kada im je govorio...vjerujem d a on to tako nije činio,sigurno bi nastupao daleko agresivnije...Kad ćemo ovako početi u sebi stvarati ozračje i znati shvatiti našu neprihvaćenost od mnogih,daleko ćemo bolje,više i s ljubavlju moći i praštati i tražiti oproštenje..stoga,ugledajmo se u našega Gospodina!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 15 pro 2007 16:04 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 ruj 2006 07:42
Postovi: 355
Lokacija: ...Daljina Tvoje Ljubavi cini me jakom...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
i u joakima .. primjeri privlace :wink: :lol: BTb

~ zar ne ... ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 pro 2007 23:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 stu 2007 22:52
Postovi: 175
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Joakime ,tema je super i to baš u ovo milosno vrijeme.Stom mukom praštanja dugo se već mučim i stalno imam osjećaj krivnje ako nekom tko me povrijedi konačno odgovorim da nije u pravu ako me stalno za nešto optužuje a ja realno nisam kriva .Naime radi se o osobi koju poznajem već 20 godina i mnogo puta sam ja njene riječi doživjela kao osudu i uvredu ali nisam se nikad do sad usudila joj odgovoriti na nepravedne optužbe koje su me sve više i više ranjavale a ja ne znam da li iz straha da me još više ne povrijedi šutke sam prelazila preko svega i u sebi govorila pa ona je zapravo dobra i možda baš ne misli tako kako kaže ali njene riječi su ipak boljele,jer ja sam mislila da me ona unatoč svemu voli ,jer i ja sam nju voljela i pripisivala sam svojoj osjetljivoj duši kako sam ja kriva .No prošli tjedan sam na njenu posljednju optužbu odgovorila riječima a i nisam htjela uzeti poklon jer naime i prije kad bi mi nešto dala to bi uredno ja dobila servirano .No što se sad događa sa mnom ,ona dalje šuti a i ja a dolazi Božić i što sad kad ja mislim da bih trebala sa svima biti u miru ,a i ja bih nju nazvala i opet razgovarala s njom no bojim se da će me kao i do sada ponovo uvrijediti i raniti .Molim za prosvjetljenje ove situacije , a i savjet što dalje.Joakime pomozi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 pro 2007 00:02 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
Danijelice,
prikaži svoju prijateljicu Gospodinu i svoj odnos prema njoj ,reci Gospodinu da sve to izlječi i mijenja kako je volja Njegova.Napravi to prilikom Pretvorbe kada nam je On najbliži ,Živi Bog koji nam se daje,i biti će !
Nemoj se bojati jer On već čini!
Već sutra možeš prići svojoj prijateljici i ti nju pitaj za oprost ;ako si je uvrijedila svojim riječima i postupkom.Reci da ti je žao i da ti je stalo do nje.
Iznenadit ćeš samu sebe .Okreći sve na dobro.
Međutim,prijatelji nisu oni koji nam uvijek nešto daruju da bi nam bili prijatelji.NE.Prijatelj će htjeti biti i pohvaljen i ukoren.
Ponekad ,kada izgubimo jednog "prijatelja" ,Gospodin nam podari stotine drugih gdje možeš biti slobodni i sretni.
Šta god treba da bude ,prepusti Gospodinu i vjeruj da je On to već učinio za tebe!
Obilje Božjeg blagoslova !!!!!
-------------------------------------------------------------------------------------
SRCE MI JE ISPUNJENO SREĆOM , O JAHVE
LJUBAV JE TVOJA PREOBILNA.........................................


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 16 pro 2007 10:21 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 tra 2007 22:55
Postovi: 809
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Prijatelj nije ona osoba koja ti briše suze,
nego koja izbjegava da ih proliješ!


Svi čuju što govoriš,
prijatelji slušaju što govoriš,
a najbolji prijatelj sluša ono što nisi rekao!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 46 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 62 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr