www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 29 ožu 2024 06:55

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 23 pro 2008 15:15 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 26 tra 2007 14:37
Postovi: 3
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Sve je ovo o Sv. misi ne važno nego PREVAŽNO. Ja sam to isiprintala i podijelila poznatima. Toliko dobrih i korisnih stvari piše. A i često to pročitam-samo ne komentiram. Dobro je da ste to napisali. Bog te blagoslovio!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 29 pro 2008 18:24 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 28 pro 2008 17:21
Postovi: 82
Lokacija: KR
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala Brado, moram priznati da nikad nisam tako gledao na Svetu Misu,a valjda i malo ljudi je, zato se slazem bi ovo trebalo biti postano na vaznijem mjestu! :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2009 11:05 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 tra 2008 21:01
Postovi: 1065
Lokacija: Negdje,.. daleko,..
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
"Sva dobra djela cijelog svijeta, nisu jednaka Svetoj Misnoj Zrtvi, jer su djela covjeka, dok je Misa djelo Bozje. Na Misi je sam Isus Krist, pravi Bog i pravi Covjek, koji se nudi Ocu za otkup grijeha svakog covjeka, i u isto vrijeme Mu nudi Beskrajnu Cast."

Sveti Ivan Maria Vianey, zupnik iz Arsa


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2009 12:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
4. Pošto smo Bogu predali sav svoj život, molimo Duha Svetoga za pretvorbu darova kruha i vina. To je najmističnija i najvažnije dvorana. Tu mi ne možemo više ništa učiniti. Tu sve čini Bog. “Gospodin s vama, gore srca, dostojno je i pravedno zahvaljivati Gospodinu.” Na početku smo dopustili Bogu da nas oslobodi grijeha, da nam izliječi rane da možemo zahvaljivati i primiti njegovo darove od njega koji je Sveti i Dobri (Sanctus). Kad svećenik položi ruke na darove, radi se o dvije stvari: sakramentalnom polaganju ruku i molitvi za izljev Duha. Darovi se pretvaraju u tijelo i krv Isusovu. Molitve ne izričemo više mi, nego molimo riječima Evanđelja. Isus govori; “Ovo je moje tijelo” - i po tome znamo da kruh zaista postaje tijelo Kristovo. U svima sa nama sad događa na oltaru, a događa se za sve ljude svijeta da svi budu izliječeni. “Ovo je kalež moje krvi, koja se za vas i za sve ljude prolijeva za oproštenje grijeha.” Nitko ne smije biti izgubljen, a sve što je bilo izgubljeno sada je spašeno. Ovdje treba ostati trenutak u klanjanju. “Tvoju smrt, Gospodine, naviještamo, tvoje uskrsnuće slavimo…” To znači: skršena je moć đavla, grijeha i smrti.

Sad živimo u potpunosti. Kruh i vino postaje tijelo i krv Kristova , prisutni kršćani postaje Tijelo Kristovo – Crkva. Kad Crkva ne bi imala euharistije, ne bi bila Crkva, nego crkvena zajednica. Oni kršćani koji nemaju euharistije, žive od euharistije koja se slavi kod nas i tako su s nama povezani u misi. Četvrta dvorana završava: “Po Krist, s Kristom i u Krist…”

5. Sad smo, dakle, preporođeni, novorođena djeca Božja, i zato možemo moliti Oca – “Oče naš”. Pošto smo mu predali svoj život, može nam on predati sebe. Molimo njega, Jaganjca Božjeg, da nam dadne svoju poniznost i pokornost, molimo ga da nam oduzme naš grijehe i da nam svoj mir kako bismo bili dostojno primiti njegovo darove. Jaganjče Božji, koji oduzimaš grijehe svijeta…”. To se zbiva u misi slavimo za sve čovječanstvo, za zajedništvo anđela i arkanđela. “Gospodine, reci samo riječ i ozdravite će duša moj…” Dakle, duša će naša biti ne slobodni i čista nego zdravi. Nismo zdravi ako ne možemo povjerovati Bogu da nas ljubi, ako bježimo od njega i ako ga se bojimo. Pokazujemo mu svoju nevjeru, svoje rane i stavljamo sve to pred njega u pričesti. Kad smo primili pričest, posve smo povezani s njim, sve mu možemo reći, sve povjeriti, za sve zahvaliti. Sad smo svetohranište, pokaznica. Nosimo ga u sebi u svijet, drugima, da bi smo posvetili cijeli svijet. “Idite u miru!”

Preuzeto iz knjige dr. T. Ivančića Molitva koja liječi


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2009 12:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 19 srp 2006 14:41
Postovi: 1412
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 36 zahvala
Zahvaljeno je: 26 zahvala
I. Euharistija - izvor i vrhunac crkvenog zivota

1324 "Euharistija je `izvor i vrhunac svega krscanskog zivota'"."Ostali sakramenti, kao i sve crkvene sluzbe i djela apostolata, tijesno su povezani s Euharistijom i prema njoj su usmjereni. Presveta Euharistija naime sadrzi svekoliko duhovno dobro Crkve, to jest samoga Krista - nasu Pashu".
1325 "Euharistija primjereno oznacuje i cudesno ostvaruje zajednistvo zivota s Bogom i jedinstvo Bozjeg naroda, na cemu se temelji sama Crkva. U njoj jest vrhunac kako djelovanja kojim Bog u Kristu posvecuje svijet, tako i bogostovlja koje ljudi iskazuju Kristu i po njemu Ocu u Duhu Svetom".

1326 Konacno, euharistijskim slavljem mi se vec pridruzujemo nebeskoj liturgiji i unaprijed kusamo vjecni zivot kada Bog bude sve u svima.

1327 Ukratko, Euharistija je sazetak i ukupnost nase vjere: "Nas se nacin misljenja slaze s Euharistijom, a Euharistija sa svoje strane potvrdjuje nas nacin misljenja".

zatim:

V. Sakramentalna zrtva: cin zahvaljivanja, spomen-cin, prisutnost

1356 Razlog zasto krscani slave Euharistiju od samih pocetaka i na nacin koji se nije bitno promijenio unatoc velikim razlikama vremena i liturgijskih predaja, jest svijest da ih na to obvezuje Gospodinov nalog sto ga je dao u predvecerje svoje muke: "Ovo cinite meni na spomen" (1 Kor 11,24-25).

1357 Taj Gospodinov nalog izvrsavamo slaveci spomen-cin njegove zrtve. Tim cinom prinosimo Ocu ono sto nam je sam dao: darove njegova stvaranja, kruh i vino, sto su snagom Duha Svetoga i Kristovim rijecima pretvorene u Tijelo i Krv Kristovu: Krist na taj nacin biva stvarno i otaj-stveno prisutan.

1358 Euharistiju, dakle, treba promatrati:

kao cin zahvaljivanja i hvale Ocu;

kao spomen-cin zrtve Krista i njegova Tijela;

kao prisutnost Krista snagom njegove Rijeci i njegova Duha.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 kol 2011 14:39 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 18 srp 2011 12:39
Postovi: 20
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ljudi ovo je poruka koju moramooo širit!!! Ljudi žive u neznanju... Ovo je predivno!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 pro 2011 19:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 pro 2011 16:27
Postovi: 172
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
malo sam pregledavala teme jer sam ovdje nova...i naišla na ovo.... predivno je.....
ovo trebamo širiti dalje....isprintati i dijeliti.... sigurno će se naći ljudi koje bi ovako nešto potaklo da više idu na svetu misu...

nadam se iskreno da ova tema neće (ni ne smije) zastarjeti....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 23 sij 2012 19:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 ožu 2011 23:52
Postovi: 585
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 7 zahvala
danas sam osjetila posebnu milost na sv. Misi..

Otišla sam u župu u susjedstvu u koju inače nikad ne idem, i na moje veliko iznenađenje sv. misu je vodio fra Petar Ljubičić.. :o poznat po svom međugorskom djelovanju.. ono kako sam ćorava nisam ga odmah skužila :lol: , ali mi je glas bio strašno poznat (onaj simpa herc. dijalekt :grlim te: ) i tako kad sam shvatila da to on vodi misu za svega 10ak župljana u crkvi na periferiji ZG-a baš sam se ugodno iznenadila. :b112:

Divan svećenik. :) :)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 01 ožu 2012 09:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 06 vel 2012 11:44
Postovi: 215
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 15 zahvala
Tek sam sad procitao ovu cijelu temu i ne mogu vjerovati kako prolazim kroz isto sto i bradati...
Moleci 15 i 7 molitava Sv. Brigiti poceo sam cesce ici na Misu i to je doslo do toga da idem svaki drugi dan kad radim ujutro...
jednostavno me nesto vuce u crkvu i naucio sam "slusati" Sv. Misu...
jos kad sam procitao milosti koje se primaju na Misi..... :a1250: :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 19 tra 2012 21:45 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 11 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr