www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:25

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 02 ožu 2008 16:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
O kako je sladak, Gospode,duh Tvoj-koji se da bi pokazao svoju milinu djeci,dostojis hraniti ih preslatkim kruhom sto je sisao s neba.-Zaista nema naroda tako velikoga kojemu bi bogovi njegovi bili tako blizu,kao sto si Ti ,Boze nas-svima svojim vjernima:kojima se dajes za jelo i uzitak da ih svaki dan utjesis i da im srce podignes k nebu.
Koji je naime narod tako slavan kao sto je krscanski puk ?
Ili koje je stvorenje tako ljubljeno,kao sto je pobozna dusa,u koju dolazi Bog,da je hrani slavnim svojim tjelom ?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2008 15:53 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Prelijepo....

O dragi Isuse, hvala Ti na ovom Tvom neizrecivom daru...
Hvala Ti što ga možemo podariti i onima koji zbog svoje nevjere ili iz nekih drugih razloga ne pohađaju Svetu Misu...


Prvi put sam prije točno godinu dana slušala predavanje o Svetoj Misi i tek otad sudjelujem "kako treba" na Misi, tj. razumijem je. Prije mi je znalo biti i dosadno i zamorno, tek bi me propovijed, pjesme ili pokoje čitanje zanimalo.
A sad... Ma kad sam na Misi - ja sam kao kod kuće...
Da, iz nekih neopravdanih razloga sam počela propuštati Svetu Misu korz tjedan, ali počet ću se lagano opet vraćati na tu divnu naviku...

Istina, ništa ne odmara kao Presveti Oltarski Sakrament..Ma koliko umorna dođem na Misu - sve je ok, ako i ne prije, a onda nakon Svete Pričesti... Nestaje umor...

Pater Ivan Vinkov nam je prije točno godinu dana objasnio koji je najvažniji dio Svete Mise - to je dio nakon Molitve vjernika kad svećenik prinosi darove kruha i vina: u tom trenutku izričemo svoje molitve koje u tom trenutku "direktno" preko Isusa odlaze Ocu...U trenutku kad svećenik podiže Hostiju - Isusu predajemo sve svoje materijalno, a u trenutku kad se podiže Kalež - Isusu predajemo sve svoje duševno i duhovno...i tad sve to posvećujemo...sve to Isus uzima u svoje ruke i sve naše postaje prožeto Isusom..on sve čini Novo...postajemo novi ljudi...Nakon toga u molitvi Oče naš potvrđujemo sve te svoje molitve i zahvale koje smo izrekli...i one odlaze Ocu preko Isusa...

Otkad tako sudjelujem u Svetoj Misi - sve se promijenilo u mom shvaćanju života i otkad sam to saznala - ne mogu više ni zamisliti da sam na Svetoj Misi, a da se ne pričestim. Jako mi je lijepo i saznanje da svoje pričešćivanje također mogu posvetiti u nakanu koju želim. Kad samo pomislim koliko radosti propuštaju naši dragi koji ne idu u crkvu...Bože, budi im milosrdan...

Zapravo, iako naizgled nikad nije bilo kompliciranija situacija u mom životu, ipak nikad nisam bila sretnija i mirnija jer - napokon znam tko sam, tko želim biti i - kamo idem.. Iako se svi moji dosadašnji koraci čine krivima - sigurna sam da su mi bili potrebni da se vratim Ocu...I sad kad sam napokon na Njegovoj stazi - ne mislim više nikamo skretati... :D
Sigurna sam da mi je upravo Sveta Misa "otvorila oči" i čuva me od brojnih nevolja u koje sam mogla upasti.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2008 20:26 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Ela bredi nam je ovo predivno jos jednom pojasnila pa bi bilo pozeljno da si ovo malo pustimo kroz glavu, da bi lakse dozivljavali sv. Misu.
Hvala ti sestrice.B.B. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2008 23:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Hvala ti Bradati na ovom predivnom podsjetniku o važnosti sv. Mise u našim životima...
I ja sam kao i Ela bila često daleko na misi, ali sam i tada primala milosti koje tek sada mogu razumjeti. Naime, dok sam još bila mlaka u vjeri otišla bih nekad i na mise pod radnim danom, osobito onda kad am bila u nekoj teškoj situaciji i sada tek sada vidim koliko me je puta On sačuvao od posljedica grijeha u kojem sam bila...
Hvala Mu i slava u vijeke....i hvala Mu što me je preko sv. Mise doveo sebi opet.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 ožu 2008 23:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:13
Postovi: 971
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
:grlim te: predivno dragi brate , hvala ti sto si nam to napisao , jer i ja jos ovako nesto nisam do sada procitala.BTB i cuvao.
__________________________
VJERU IMAJTE VJERU.
BOG JE LIJEK I LIJECNIK.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 ožu 2008 01:31 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 13 tra 2007 22:38
Postovi: 16
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
engel napisao:
:grlim te: predivno dragi brate , hvala ti sto si nam to napisao , jer i ja jos ovako nesto nisam do sada procitala.BTB i cuvao.
__________________________
VJERU IMAJTE VJERU.
BOG JE LIJEK I LIJECNIK.


Bogu hvala i svaka cast i slava ! ! !
Ma samo neka se ON proslavi,a mi maleni da se maksimalno okoristimo sa najvecim darom sto je covjek ikada nezasluzeno dobio...
Zaista zaista jako malo smo svijesni toga dara,jer TOM HRANOM zasiceni morali bismo itekako dobro privuci gladne oko nas u svakodnevnom zivotu.
Dali ih uistinu privlacimo svi mi koji se NJIME hranimo...
Nazalost rijetki privlace,jer vecina koja napusti BOZANSKU GOZBU ostaje GLADNA,GLAAADNNA ...
Pa ljudi,dali je to moguce ??? Hraneci se ZIVIM BOGOM da ostanemo gladni ?
A svi siti tocno znaju,ili znamo,zasto vecina ostaje gladna...
Zato molim da svi siti,zasiceni,debeli i BOGOM ZIVIM ugojeni, pokazemo svojim zivotom kako se ON prima u Euharistiji da nam bude na blagoslov,a ne na prokletstvo...

SVE NA SLAVU BOZJU !!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 13 ožu 2008 11:27 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 02 lip 2006 12:46
Postovi: 1079
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Znak da je netko apostol je- ljubav prema svetoj misi.
Sv. Josemaria Escriva


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 ožu 2008 17:44 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 30 stu 2007 12:21
Postovi: 20
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Nisam uopće ni bio svjestan koliko se puno milosti dobiva sv. Misom.
SLAVA BOGU OCU, SLAVA BOGU SINU, SLAVA BOGU DUHU SVETOMU!!! :D :D :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 ožu 2008 20:21 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 26 ožu 2008 20:50
Postovi: 10
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Iskreno nikada nisam uživala na Misama (mislila sam kako to zavisi od svečenika) dok nisam našla put ka Isusu kroz sam čin Svete pričesti i mogu reči da najviše zato i idem.
A to sam postigla između ostalog čitajuči Euharustijska razmatranja prema Sv Ivanu Vianneyu (po preporuci velečasnog Sudca.)
Tamo piše..."onaj tko se pričesti,izgubi se u Bogu kao kaplja vode u oceanu i oni se više ne mogu rastati. Gledajte raditi na tome da uništite u sebi sve što je mrsko Isusu.Da razgovarate rado s onima koji su vam što zla učinili da vam bude drago što ih vidite,da ih nosite u dnu svog srca.Da se potpuno odričete sami sebe i vidjet će te kako će se vaše pričesti velikim koracima voditi prema nebu. I što se više budete pričestili to ćte jače osjećati kako ste se otrgnuli od grijeha a priljubili uz BogaKad god idete na Svetu pričest trebaze uvijek imati neku nakanu i reči u času kad hoćeze primiti tjelo Spasiteljovo.....O moj Oče .....
kad god sam primio koju milost na ovaj sam je način molio (ljubav,strpljenje,....) Nikad mi nije bila uskračena."

_______________
Zaista ti kažem tko se ne preporodi vodom i Duhom Svetim ne može ući u kraljevstvo Božje


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 ožu 2008 08:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Bog daje ljudima sve po vjeri,a svetu Misu treba zaista dozivjeti.Mnogi ljudi jos i danas idu na sv. Misu radi tradicije,idu svi pa i ja,mnogi zaista svijesno i iz velike potrebe,mnogi samo onda kad im gori pod nogama.Bog nam je dao slobodnu volju i sada kako tko izabere.Ja sam prije godinama hodala na nedeljnu sv. Misu,ali nikada nisam dozivljavala takovu prisutnost Zivoga Boga kao danas.Zasto ? Eto odgovorit cu vam iz osobnog zivota.Tada jos nisam citala Bibliju,nisam puno znala o svim molitvama,Krunica je za mene bila dosadna jer tko ce 50 puta ponavljati Zdravo Marijo(velika zabluda).Propovjedi iz Evandelja uopste nisam dozivljavala,zalosno reci ,ali tako je na zalost bilo.Ispovjedala sam se ali pricescivala ipak u velikom grijehu jer bilo je tada osoba kojima nisam nikako mogla oprostiti one povrijede koje su mi bile nanesene.Tek kad se je dogodila moja velika bolest,tek tada prije malo vise od tri godine sam ja prepoznala samu sebe,svoje slabosti i sve svoje grijehe.Trebalo je dugo-zar ne ? No ipak hvala dragome Bogu i na tome danu kada mi je otvorio oci i usi.Dao mi je spoznaju,dao mi je snagu.Pocela sam citati duhovnu literaturu,Bibliju,ici svaki dan na sv.Misu,upoznavati samu sebe,svoje slabosti i svoje grijehe.Kad sam na jednoj duhovnoj obnovi kod fra .Zvjezdana vidjela u Euharistiji Isusa,ja sam pitala jednu zenu pa od kada crtaju Isusa u Euharistiji,kaze ona ja to nisam vidjela,ja sam tada pomislila da sam luda.Kad sam pocivala u duhu tad se je taj prizor videnja opet ponovio i od toga dana za mene sv.Misa i primanje sv.Euharistije je nesto posebno i nesto neopisivo.Isus me je dotaknuo na taj nacin da ga vidim,da bi ga mogla slaviti na poseban nacin i od tada sam uvijek ispunjena velikom radoscu i sve ama bas sve sto mi se u zivotu sada dogada,patnje,bolesti,nepravde ja sa osmjehom primam i osmjehom uzvracam.Isuse hvala Ti.Idite na svetu Misu kad got to mozete i dozivjet cete i vi isto kao i ja.Opet vas zamaram ovim duljim stavkima ali Bog je u tim mojim rijecima pa primite taj blagoslov Duha svetoga.Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 47 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 29 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr