www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 09:42

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 30 svi 2008 21:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zaštitnica nerođenih:


Naša draga Gospa od Guadalupe


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 lip 2008 14:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 kol 2007 22:51
Postovi: 338
Podijelio: 35 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
IVT napisao:
Zaštitnica nerođenih:


Naša draga Gospa od Guadalupe



Veliko hvala IVT za korisnu napomenu! :grlim te:

Ovo je molitva za žrtve pobačaja. Neka oni koji su
uključeni u vršenje pobačaja zadobiju milost
pomirenja s Bogom, a mrtvi nevini spasenje.

Sveta Majko Božja i Majko Crkve, naša Gospo od Guadalupe,
ti si odabrana od Oca za Sina po Duhu Svetomu.

Ti si žena odjevena suncem koja imaše roditi Krista dok
Sotona, Crveni Zmaj, čekaše, čim se rodi, da ti proždre Dijete.

To je isto činio i Herod nastojeći da pogubi tvoga Sina, našega
Gospodina i Spasitelja Isusa Krista, pa je u toj namjeri
poubijao puno nevine dječice.

Tako se i danas pobačajem ubija milijune nevine nerođene
djece, a njihove se majke iskorištavaju u napadu protiv života
i protiv Crkve, Tijela Kristovog.

Majko Nevinih, molimo Gospodina u tebi radi darova kojima
te je obdario po tvom Bezgrešnom Začeću, slobodnu od
grijeha i milosti punu, po tvom Majčinstvu Boga i Crkve, po
tvom Vječnom Djevičanstvu i tvom Uznesenju na nebo u
tijelu i duhu.

O, Pomoćnice kršćana, molimo te da zaštitiš sve majke
nerođenih i djecu u njihovoj utrobi. Utječemo se tvojoj pomoći
da se prekine ovaj holokaust pobačaja.

Sveta Majko, molimo tvoje Žalosno i Bezgrešno Srce za sve
majke i svu nerođenu djecu da uzmognu imati život ovdje
na zemlji i da po Predragocjenoj Krvi koju je prolio tvoj Sin
imaju s njim život vječni na nebu. Također, molimo tvoje
Žalosno i Bezgrešno Srce za sve one koji obavljaju pobačaje i
one koji ih podupiru, da se obrate i prihvate tvog Sina, Isusa
Krista, kao Gospodina i Spasitelja. Obrani svu svoju djecu u
bitci protiv Sotone i svih zloduha u ovim vremenima tame.

Želimo da sva nevina, nerođena djeca, koja umiru bez
krštenja uzmognu biti krštena i spašena. Izmoli nam ovu
milost za njih, te pokajanje, pomirenje i oprost od Gospodina
za njihove roditelje i njihove ubojice.

Neka se još jednom u povijesti svijeta iskaže beskonačna moć
milosrdne Ljubavi. Neka ona zada konačni udarac zlu. Neka
preobrazi savjesti. Neka tvoje Žalosno i Bezgrešno srce otkrije
svjetlo nade za sve. Neka Krist Kralj vlada nad nama, našim
obiteljima, gradovima, državama i čitavim čovječanstvom.

O milostiva, o puna ljubavi, o slatka Djevice Marijo, čuj naše
molbe i primi vapaj iz srdaca naših!

Naša Gospo od Guadalupe, zaštitnice nerođenih, moli za nas!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 lip 2008 14:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
nisam pročitala sve postove, al mi je tema zanimljiva, nažalost što postoji takvo što.
mene zanima, govorite kak žena mora pa mora neš loše osjećati poslije toga, al ja pak od nekih poznanica s jednog foruma čije su mame pobacila, prijateljice i sl...čujem da nema posljedica, dapače...par godina poslije sretno udane, rodile djete, uživaju, prekrasne majke i sl stvari...
mora li se uvijek osjećati neka psihička, fizička posljedica??
drugo, danas u JL na zadnjoj stranici čitam tako groznu priču...sa sretnim završetkom po dječiji život... ostala trudna u braku iako su koristili kontracepciju. imali su već jedno dijete koje je umrlo zbog neke genetske bubrežne bolesti. kad je ostala trudna taj drugi put, odlučili se na abortus upravo rad te genetske bolesti. no beba je preživila, normalno se razvijala. kad je žena to skužila, bila je jako ljuta, jer je eto otkriveno da je bebač bolestan, al već je bilo kasno. iznenađenja je bilo rođenje, jer je beba rođena s jednim zdravim bubregom, što je značilo da će imat zdrav život. roditelji su sretni. na kraju, jel.
al, meni se iskreno to sve gadi....gadi...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 lip 2008 17:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
vox napisao:
mene zanima, govorite kak žena mora pa mora neš loše osjećati poslije toga, al ja pak od nekih poznanica s jednog foruma čije su mame pobacila, prijateljice i sl...čujem da nema posljedica, dapače...par godina poslije sretno udane, rodile djete, uživaju, prekrasne majke i sl stvari...
mora li se uvijek osjećati neka psihička, fizička posljedica??
.


Da draga Fox,moguce je da ima zena koje nemaju nikakve posljedice poslje pobacaja..Samo ne znam.kakva je bila vjera tim zenama..
kada su to pocinile,i iz kojega razloga su pocinile...Dali su stvarno ,to tako lako prebrodile???Kod nekih zena se sindrom pojavljuje i mnogo kasnije...
10,15 pa mozda i 20godina..Ili bude krivo proglasen odmah u pocetku,
pod nekom drugom dijagnozom..
danas se mnogi vade na to,i bolje rcei pravdjau,da su grijesi predaka krivi za mnogo stosta...A sta je u ovom slucaju..????
Preci, trebaju na neki nacin dobiti kaznu, i to ne oni nego mi...
A sta bi bilo,kada bi stvarno djeca tih majki,bila kaznjena za njihove pobacaje..
Citat:
drugo, danas u JL na zadnjoj stranici čitam tako groznu priču...sa sretnim završetkom po dječiji život... ostala trudna u braku iako su koristili kontracepciju. imali su već jedno dijete koje je umrlo zbog neke genetske bubrežne bolesti. kad je ostala trudna taj drugi put, odlučili se na abortus upravo rad te genetske bolesti. no beba je preživila, normalno se razvijala. kad je žena to skužila, bila je jako ljuta, jer je eto otkriveno da je bebač bolestan, al već je bilo kasno. iznenađenja je bilo rođenje, jer je beba rođena s jednim zdravim bubregom, što je značilo da će imat zdrav život. roditelji su sretni. na kraju, jel.
al, meni se iskreno to sve gadi....gadi.


To se dans ,jako puno pise o tome..i dosta toga je jos uvjek nejasno..
Nebi se trebalo opterecivati s onim s cim nismo upoznati,ili nam nije jaso..
Bog je taj,koji ima "plan za svakog covjeka"a covjek odlucuje...

Zato,i "Post sindrom",je covjekova odluka i posljedica..O kojoj bi puno vise trebalo pisati i pricati...Jer jos uvjek je to "tabu tema" u danasnjem drustvu,da se javno prica, kod nas katolika to se skriva, jer se sramomotimo to javno priznati...Tako recimo, dosta djece nisu upoznati da su imali jos brace i sestara,koji su sada mdjeu mrtvima....

Neke majke ,POST--dozivljavaju s unucadima..Kada se dodje s rodjenim djetetom,i kada ga se uzima u narucje...majka se obavezno prisjeca
svoje rodjene i pobacene djece, jer se jako cesto usporedjuju...
u koje cemu...I tu nastaje, ono...traume,koje se vuku cijeli zivot...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 lip 2008 19:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
NEKRŠTENA DJECA ODLAZE U RAJ
Papa ukida limb 2008. godine

Limb je mjesto gdje borave duše djece namjerno ubijene u majčinoj utrobi i mala djeca koja nisu krštena. One ne idu u Nebo. To je mjesto bez blaženog gledanja Boga ili Pakao bez patnje. Postoji neka vrst blaženstva, no to nije nebesko blaženstvo. U Danteovoj Božanstvenoj komediji limb se nalazi u prvom krugu pakla, a u njemu se nalaze i duše svih dobrih ljudi koji su umrli prije Krista te čekaju dan uskrsnuća.

Termin limba posljednjih nekoliko godina počeo se smatrati zastarjelim, a poznato je da mu se Benedikt XVI. protivi još iz vremena dok je bio predstojnik Kongregacije za nauk vjere kada je izjavio "da se radi samo o teološkoj hipotezi koju bi on osobno ukinuo". No, kako pišu agencije, Benedikt XVI. smatra da prvenstveno treba ukinuti 'Limbus infantium', u kojemu se nalaze nekrštena djeca, odnosno prihvatiti koncept da i nekrštena djeca odlaze u raj. Stručnjaci objašnjavaju kako ukidanjem limba tradicija vjere neće biti narušena, već će se eliminirati slike i metafore koje se ne uklapaju u bogatstvo Kristove poruke nade i spasenja.

Međunarodno Katoličko teološko povjerenstvo posljednjih dana raspravljalo je o tom pitanju i pretpostavljalo se da će Papa službeno objaviti ukidanje limba na audijenciji s Međunarodnim Katoličkim teološkim povjerenstvom održanoj u petak 7. listopada, no Papa u svom govoru ipak nije spomenuo limb. Benedikt XVI. namjerava ukinuti limb nakon savjetovanja s teolozima i svoju izjavu o ukidanju limba odgodio je na sljedeće dvije godine.

Prije 13. stoljeća Crkva je smatrala da sva nekrštena djeca, uključujući i novorođenu djecu koja su umrla pri porodu, zbog Istočnog grijeha idu u pakao jer nisu primila sakrament krštenja. No, 1905. godine papa Pio X. je o limbu rekao slijedeće: "Djeca koja su umrla prije nego što su krštena odlaze u limb, gdje ne uživaju u blaženoj viziji Boga, ali to ne znači da pate, dakle ne zaslužuju raj, no ni pakao ili čistilište".

Kasnije je u Katekizmu Katoličke crkve izostavljeno spominjanje limba, a o djeci umrloj prije krštenja piše da su prepuštena Božjem milosrđu. Katolički teolog John MacDaid za BBC je izjavio: "Zbog svakog roditelja vjernika koji izgubi dijete i kojega muči sudbina tog djeteta moramo biti potpuno uvjereni da je to dijete Bog primio na nebesima".

Preuzeto sa: Križ života


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 06 lip 2008 20:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
a što s onim slučajevima kad i Crkva odobrava "pobačaj" u ssvrhu spašavanja majčina života?? recimo, razvijanje bebe u jajniku...to je sigurna smrt (iako sam čula za jedan slučaj, rođena zdrava beba, majka odlično)...il kad trudnoća dovodi do smrti majke a time i djeteta...
mislim, kako reći bebi tada da je trebaš "odstranit" kako bi ti živio...
ne znam...ja bi taf radije da umrem skupa s bebom...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 07 lip 2008 16:05 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vox napisao:
a što s onim slučajevima kad i Crkva odobrava "pobačaj" u ssvrhu spašavanja majčina života?? recimo, razvijanje bebe u jajniku...to je sigurna smrt (iako sam čula za jedan slučaj, rođena zdrava beba, majka odlično)...il kad trudnoća dovodi do smrti majke a time i djeteta...
mislim, kako reći bebi tada da je trebaš "odstranit" kako bi ti živio...
ne znam...ja bi taf radije da umrem skupa s bebom...


Nisam čula za takav slučaj. NEMA OPRAVDANJA ZA UBOJSTVO.
Život nismo niti dali, odakle bilo kome pravo da ga oduzmemo kome?

BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2008 09:47 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ja jesam čula za takvo što
koliko se sjećam ide se na to da se spasi makar i jedan život, obično majke koja ima daleko više šanse za preživljavanje. ne radi se o ubojstvu
odnosno u slučaju kad je beba u utrobi već naveliko unakažena (nije se dobro razvila...fali joj mozak ...), a sigurno bi umrlo nakon rođenja, jer nema uvjeta za život...a k tom ugrožava i život majke.

mislim da su dopustivi u takvim slučajevima, al ne s nakonom da se ubije, neg pomogna majci...
recimo da mama ima uznapredovali rak maternice i beba se neće imat u čemu razvijati svih i cijelih 9mj....a majci, ukoliko joj se ne odstrani maternica, prijeti gotovo sigurna smrt, a time i smrt bebe. mislim da je tad dopustivo s ciljem da se spasi makar jedan život...

dakle, ne radi se o ubojstvu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2008 14:59 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
jedan je zena posvjedocila u Taboru kako joj je kcer imala problema kada je bila trudna... hrpetina komplikacija pa su joj savjetovali sve i svasta... mislili da ce djete biti mrtvo pa je bilo preporuka da se djete odstrani... i nista bile su cvrste i NISU htjele ABORTUS vec su molili Gospu da im pomogne jer nisu vidjeli izlaza... a nisu htjele ubiti to malo bice koje je raslo.. i na kraju Gospa se proslavila u njihovim zivotom jer je beba bila ZDRAVA i nikakvih problema nije bilo... e da sad se sjetio pa da ne brisem... valjda je djete bilo cijelo vrijeme u krvi u utrobi jer je doslo do unutarnjeg nekog krvarenja pa je djete trebalo ici van jer nije bilo izlaza... i na kraju DIJETE ZDRAVO i naknadno kada su bebu izvadili rijesili se te krvi koja se zgrusala... ma svega je bilo... znanstveno nemoguce da je dijete ZDRAVO... no sto je nama nemoguce Njima nije he he...

sve vam kaze... ma kakav abortus... MOLITVA, MOLITVA I VJERA... put ka sreci i zdravlju...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2008 17:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ja se slažem s tobom
sve je moguće onom koji vjeruje
o onom što pišem govore moralisti kt Crkve (npr Haring, uči se na kbf...)
stvar je u tom što je malo onih koji tako vjeruju, pa da sva takva žalosna situacija bude sretno riješena ... pa tu treba nešto odlučiti....

i još mi je zanimljiva tema kako žene zatrudne i "izgube" bebe mnogo češće u svom periodu plodnog života, a da toga nisu ni svjesne... bebač "sam ode" i prije negoli izostane menstruacija, il ode s menstruacijom.... ne znam o kojem se postotku radi, znam samo da je velik.. mislim da je to novo pitanje među moralistima, budući da znanost ide naprijed, mnoge stvari koje su bile neznane sad su znane, kao ova...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 24 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr