www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 17:01

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 07 pro 2009 12:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 05 srp 2009 15:29
Postovi: 2003
Lokacija: Slavonija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala

Četrdeset i tri su mi godine. Prije petnaest godina doživjela sam strahotu -
abortus. Kad samo čujem, izgovaram, pišem ili čitam tu riječ, dušu mi probija oštra bol.
Imala sam već dvoje djece i saznanje da sam ponovno trudna jako me uznemirilo. Trebala sam podršku, prije svega moralnu, no u svojoj najbližoj okolini niasm je dobila. Moj me muž, uz sva moguća obrazloženja, uvjerio da će abortus biti najmanje zlo.
Ni od prijateljica nisam dobila nikakvu podršku. Sjećam se, kad sam jednoj rekla da bih željela razgovarati o tome sa svećenikom, ona je odgovorila kako će on reći svoje mišljenje, no odlučiti i tako moram sama.
Mislim sada kako mi je on mogao pomoći.
Poslije sam, na televiziji, čula kako je to veliko postignuće za žene. Potom je došao zakon 194. Napokon abortus više nije bio kriminalno djelo, što je značilo da je taj čin ispravan. Sjećam se jedne žene koja je rekla: "Nikome se ne čini na žao, ako se oni ne budu rodili." Ništa nije od toga više licemjerno jer svima se čini na žao, ako se oni ne rode.
Misleći tako, da je to jedino rješenje, abortirala sam.
U sebi sam ipak znala da to nije ispravno. Htjela sam pobjeći prije samog zahvata, ali nisam imala hrabrosti.
U proteklim su godinama bol, patnja i muka moj svakidašnji kruh:

- BOL - jer nemam to dijete, jer sam izdala poziv majke i ne zaslužujem više ti ime, jer se ne mogu povjeriti svojim roditeljima (znam da bih ih jako povrijedila). Osjećam to kao prepreku u odnosima između sebe, svoje djece i muža.

- PATNJA - jer sam shvatila da se to ne može popraviti, to se dijete ne može više roditi. Dugo me još to saznanje naprosto paraliziralo - počinjalo je ujutro, završavalo navečer i ostajala sam potpuno bez snage.

- MUKA - kako sam to mogla učiniti? Mrzim se, nemam više povjerenja ni u sebe, ni u svoga muža.

Sad kad sam se puna grižnje savjesti približila vjeri tražeći malo utjehe, Isusove riječi: "Može li žena zaboraviti dijete koje je začela", ispunjavaju me tugom. Kao i sve Isusove riječi i ove su ISTINA. Stvarno, žena ne mora roditi svoje dijete, ali ga ne može zaboraviti.

Hoću vikati cijelom svijetu:
- abortus je grijeh,
- abortus ubija dvije osobe: majku i dijete,
- abortus ponižava žene,
- abortus nije zbog žena, on zadovoljava egoizam svih onih koji bi trebali preuzeti odgovornost za svoja djela.

Svaki put kad u naručje uzmem malo dijete osjećam da me njegove nevine oči gledaju, optužuju i osuđuju.
Osjećam se udaljena od Boga. Odbačena - ali ne od njega, već od sebe same.
BOG JE LJUBAV, ABORTUS JE NEGIRANJE LJUBAVI.
Ja sam umrla zajedno s djetetom.

FRANCISKA


(Rhema broj 37 - Nerođena dječica - smisao mog života, intervju s ocem Markom Glogovićem)

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 pro 2009 10:22 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2007 20:16
Postovi: 237
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo napisat ću par riječi, možda će nekome dobro doći.prijateljica mi je neki dan otvorila svoje srce..a srce..puuno boli..što je posrijedi..ABORTUS..da, taj strašan čin.Imala je dvoje djece i zatrudnila.Silno je željela to treće dijete, no suprug je bio drukčijeg mišljenja.Zaprijetio joj je ukoliko ga rodi, ostavit će i nju i djecu.Život joj bez njega nije imao smisla, a i djeca će izgubiti oca.Odlučila se na abortus i učinila ga.Nakon izvjesnog vremena suprug je svejedno otišao, ostavio je i nju i djecu, bez obzira što ga je poslušala.Ostala je sama sa svojom djecom i strahovitom boli koja je tek puno poslije tog čina isplivala van.Kaže, kad je to činila, bilo je teško, plakala je ali to nije bilo ništa sa boli koja će kasnije doći, sa suočavanjem da je UBILA svoje vlastito dijete..S time se bori i dan danas.Ne može si oprostiti tu strahotu koju je učinila.Iako nije vjernica, jako dobro zna što je učinila.Molim Gospodina da joj oprosti.Cura je prekrasna, jako draga, ali taj je grijeh teška rana koju nosi i samo je Gospodin može iscijeliti.Rekla mi je da često sanja i vidi to dijete.Posvjedočila je sve o čemu se piše i govori u našoj vjeri iako nije vjernica.Eto, možda će i ovo iskustvo donijeti nešto dobro za sve one koji se premišljaju roditi ili ne..Djeca su naše najveće blago.Slava Gospodinu


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 pro 2009 11:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
o moj Isuse....
suze mi klize...
kako je moguće..
lijepa moja Majko...
obriši joj suze...daj joj djete njeno ..koje držiš u krilu svome...i utješi je...dovedi je Kristu, plodu utrobe svoje...po nedužnoj patnji djeteta njenoga...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 pro 2009 16:26 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 lip 2009 12:54
Postovi: 404
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
vox napisao:
lijepa moja Majko...
obriši joj suze...daj joj djete njeno ..koje držiš u krilu svome...i utješi je...dovedi je Kristu, plodu utrobe svoje...po nedužnoj patnji djeteta njenoga...


:a1250: :a1250: :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 pro 2009 21:56 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 kol 2007 20:16
Postovi: 237
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
joooj, tako je žalim.Ne osuđujem, nemam na to pravo.Ljubim i grlim i suosjećam u toj straaašnoj boli.kako je teško živjeti s time da nećeš moći ponovo roditi to isto dijete.Jedino Isus i njegova snaga može iscijeliti tu bol i nanovo je roditi..Gospodine, učini to.Nanovo je rodi i daj joj da te pronađe.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 pro 2009 01:13 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 20 lis 2009 12:02
Postovi: 2
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
U Tuzli 12-godišnjakinja ide na abortus :shock: :(

http://www.dnevniavaz.ba/dogadjaji/teme ... -u-bolnicu

Bože pomozi... !


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 15 pro 2009 10:57 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
znam da abortusa ima
al, kad pročitam neki konkretni slučaj
neš me toliko zdrma...
ne samo da je mala oštećena samim seksulanim odnosima
neg, sad će je još osakatiti i ubojstvom nevinog u njoj, masakriranjem njenog tijela i psihe...
Bože dragi....
želim im da ih Blažena prigrli i čuva u svome naručju koje je sveto jer jer boga rodilo....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 ožu 2010 15:45 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 stu 2008 21:55
Postovi: 26
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
znamo da je to veliki grijeh..ali sta je s onima koji kasnije shvate sta su napravili,sa onima koji su mislili da nemaju drugog izbora, koji neznaju kako dalje ,sta je s tim zenama koje su tek kasnije shvatile da si to nikada nece oprostti i neprode dan a da nezaplacu..Mislite li da su one dostoljne Gospodina ili? evo sta mi padne na um ovog momenta.. OCE OPROSTI IM JER NEZNAJU STA CINE.. :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2010 17:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 sij 2009 22:22
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Draga. Abortus je veeeliki grijeh. Zli nas drzi pomocu grijeha u saci.Sami po sebi ljudi nisu zli jer su stvoreni na sliku Boziju. Zli postaju pod utjecajem zloga. Tako je i lakse oprostiti i sebi i drugima kad pogledas da nije osoba to ucinila svojom voljom nego pod utjecajem zloga. Abortirana djeca su mucenici. Trazi njeno krstenje od Boga i daj bebici ime. One su na lijepom mjestu s Bogom. Te dusice nisu propale . One uzivaju Boziju ljubav. A sama sebi moras oprostiti. Ako je Bog oprostio tebi jer si svatila pogersku i dobro se pokajala i izvrsavas zadovoljstinu za pocinjene grijehe ko si ti da sudis??? Onda ti sama sebi sudis. Moras oprostiti. Vjerujem da je tesko ali moras. Nista nije neoprostivo. Imas molitvu za oprastanje koja se moli 30 dana. Kad poravim Word poslat cu je jer ne mogu otvoriti ni jedan dokument .


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 21 ožu 2010 18:13 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 08 sij 2009 22:22
Postovi: 185
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
DUHOVNO POSVOJENJE PDF Ispis E-mail
Gordana
Subota, 15 Studeni 2008

marijasdjetetom.jpg



DUHOVNO POSVOJENJE NEROĐENOG DJETETA



Može biti Tvoja ponizna i iskrena molitva za djetešce u opasnosti pobačaja, kojemu su roditelji nakanili bolnu smrt, zbog nepoznavanja veličine zla kojeg čine, zbog prividno nužnih, često sebičnih razloga, potaknuti silama zla koje vladaju ovim mračnim svijetom (usp. Ef 6,12), zbog časovite koristi koju donosi grijeh, a koja udaljuje iz naroda Božjega oni koji to čine (usp. Heb 11,25). Znaj da Bog želi i raduje se svakom djetetu; ono je Njegovo! Nitko se ne rađa - svako novo ljudsko biće je dar za Tebe, dar za Crkvu i svijet! Ne uzimaj pilulu, ne koristi spiralu - i to je pobačaj!



NE ZABORAVI NIKADA, KOLIKO GOD BILO TI TEŠKO:
NAŠ BOG JE LJUBAV!

SVE ŠTO ZATRAŽITE OCA U MOJE IME DOBITI ĆETE!



Tvoja molitva i žrtva, kao znak Tvoje ljubavi prema Životvorcu i životu, zaista mogu biti izlaz, pomoć i snaga potrebna za spas nerođenog stvorenja Božjeg, koje ima dušu i od začeća je ljudska osoba, kojoj Otac nebeski želi podariti Sebe i život vječni! Ako hočeš, možeš se uključiti u borbu za život!


*KAKO MOLITI*

-moli punih 9 mjeseci, kolikoje dijete koje posvajaš pod srcem majke koja ga ne želi, a koju također pratiš molitvom,
-moliš samo za jedno dijete, čiju narodnost spol, ime i roditelje, zna samo Gospodin,
-možeš se zavjetovati sam - privatno, u grupi - javno, na Euharistiji, zajedno s ostalim župljanima, u molitvenim zajednicama, preko TV, radija i slično,
-ispuštanje molitve, dulje od dva tjedna, zahtijeva obnovu zavjeta; potpuno prezreti zavjet dan Bogu je grijeh,
-budi ustrajan u vjeri da će Milosrdan Bog spasiti to dijete i blagosloviti Tebe,
-nastavi moliti za njegov ispravan i svet kasniji život, da s njime mogneš gledati Boga u vječnoj, obećanoj sreći!

DAKLE:
Duhovno posvojenje je molitvena obveza, koja se može zavjetovati, privatno ili javno, s nakanom spašavanja začetog života u opasnosti. Kroz devet mjeseci molitvom i žrtvom molitelj prati dijete, poznato samo Bogu, kao i njegove roditelje, a osobito majku, te mu time pomaže da se sigurno rodi. Nijedno zlo ne ostaje nekažnjeno - snagom molitve i žrtve uistinu ga možeš spriječiti!

»NASTANAK OVE ZAMISLI«

Godine 1987. u Varšavi (Poljska), bijela braća Pavlini započinju širiti molitvu ovog naziva, čiji se korijenji nalaze u fatimskim objavama Bogorodice i nebeskim pozivima na obraćenje. Pavlinski Red uspješno širi Duhovno posvojenje, koje je kao očiti dar Božji, od tog vremena usko povezano s pavlinskom karizmom i duhovnošću. Ova molitva, upravljena po zagovoru Marije, Majke nerođenih i sv. Josipa, namijenjena je svima onima koji su svjesni ozbiljnosti zla pobačaja, a koji se iz različitih razloga možda ne mogu uključiti utzv. aktivnu borbu.



•Molitva zavjetovanja, samo na početku posvojenja:

† PRESVETA DJEVICE, BOGORODICE MARIJO, SVI ANĐELI I SVETI U ŽELJI DA POMOGNEM OBRANU NEROĐENIH, JA (IME), ČVRSTO ODLUČUJEM DA ĆU OD DANA _____ DO _____, DUHOVNO POSVOJITI JEDNO DIJETE, ČIJE IME SAMO BOG ZNA, TAKO ŠTO ĆU KROZ OVIH DEVET MJESECI SVAKOGA DANA MOLITI ZA SPAS NJEGOVOG ŽIVOTA, KAO I ZA ISPRAVAN ŽIVOT RODITELJA I DJETETA NAKON ROĐENJA. AMEN.


•Svakodnevno moli sljedeću molitvu:


† GOSPODINE ISUSE, ZAGOVOROM TVOJE MAJKE MARIJE, KOJA TE S LJUBAVLJU RODILA I SVETOG JOSIPA, MUŽA ŽIVE VJERE I PREDANJA, KOJI SE BRINUO O TEBI NAKON PORODA, MOLIM TE ZA TO NEROĐENO DIJETE, KOJEG SAM DUHOVNIM PUTEM POSVOJIO/LA, A KOJE SE NALAZI U OPASNOSTI UBOJSTVA POBAČAJEM. MOLIM TE, UDIJELI NJEGOVIM RODITELJIMA LJUBAVI I HRABROSTI DA SVOJEM DJETETU SAČUVAJU ŽIVOT, KOJEG SI MU TI ODREDIO. AMEN.

Svojoj molitvi dodaj deseticu krunice, a Bogu osobito prikazuj svoje kušnje, trpljenja, starost i bolest!

TKO GOD PRIMI DIJETE U MOJE IME
PRIMA MENE I ONOGA KOJI ME POSLAO!


• Ova Tvoja velikodušna molitva, djetetu kojemu postaješ "duhovni skrbnik" donosi život, a Tebe oplemenjuje, produbljuje tvoj odnos s Bogom , otkriva Ti duboki smisao žrtve, a uzrokuje i obnovu Tvog obiteljskog, kršćanskog , poslovnog života, poštivanje i sloge!


•VJERUJ I NE BRINI! Uskrsli Isus pobijedio je sotonu, smrt, bolest i grijeh; liječi rane učinjene pobačajem, dovodi majke do obračenja i vjere, čini ih odgovornima, donosi mir i spasenje, daje Ti svoga Duha Svetoga i vodi Te u svoje Kraljevstvo!

ŠTO GOD TKO UČINI JEDNOM OD OVE
MOJE NAJMANJE BRAĆE, MENI JE UČINIO!

Ako je pobačaj nažalost učinjen, prije sakramentalnog pomirenja s Bogom, moli;
Gospodine, sagriješio/la sam teško protiv Tebe i života. Sada se gorko kajem! Isuse, priznajem da si Ti moj jedini Spasitelj i Otkupitelj i čvrsto vjerujem da me Tvoja Krv čisti od svakog grijeha i zla! Uskrsli Isuse, dođi u moje srce i ispuni me snagom svoga Duha, a moj grijeh prekrij svojom ljubavlju. Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 28 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr