www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 16:17

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 19 tra 2008 17:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Post-Abortion Syndrom (PAS)
Post –Abortus-Syindrom( PAS)
Simptomi,koji su dokazani poslje abortusa,najcesce u obliku traume i depresije..
Knjiga „..Myriam…warum weinst Du.“
Myriam..zasto places..??.
Symptome des postabortiven Syndroms:
Simptomi PAS-Trauma poslje abortusa.posljedice-
Psihicki ..depresija ,trauma..
Psihicki, neplodna poslje pobacaja, rak dojke,nesposobna drugu trudnocu do kraja donijeti… Zena zali sto je ucinala pobacaj

Slabija zelja za sex,ili nikakva,glavobolja,nocne more i loso spavanje,neobjasljivi problemi razliciti vrsta..

Strah,trauma,agresija,godisnjica (abortusa)zalost, psihicka kriza,ne moze vidjeti bebe i malu djecu, tuga nutrine, prazna, razmisljanja.o.samoubitstvu,osjecaj suicidalne pomisli..
…,

Drustveni i socijalni problemi,nepovjerenje u brazcni zivot(pojacane rastave poslje)
Nasilje,zlostavljanje i mrznja.. zene su izjavile da im se poslje pobacaja pogorsao zivot, na svim razinama..

PAS-
To su najcesci simptomi, moguci su i drugi,pogotovo neobjasnjivi ,koji u pocetku nikako ne pomislja na posljedice pobacaja,nego da su druge posljedice..Nemaju sve zene poslje pobacaja i te probleme PAS. Ali mnoge trpe i sute,jer je jos uvjek tabu tema…pobacaj…


kakva pomoc kod, Post Abortion Syndrom
Da se radi o jednom duhovnom, kajanju i krivici.
Velika pomoc je Sv.ispovjed, Svecenok duhovnik,.."Krivicu,grijeh jedino moze Bog da oprosti"
Hagiotherapie…metoda,terapije u vise etapa, da se oslobodi griznje savjesti.
(velika pomoc bi bila,kada bi svecenici i medicina ,zajedno suradjivali...)…
PAS Syndrom..Trauma pobacaja ,izazvala je posljedice..
PAS, je kompleks psihickog sindroma..
Neki misle da je pobacaj bezopasan,bezbolan postupak i da je poslije pobacaja sve po starome,da se nicta nece promijeniti.a on se pojavljuje i mnogo godina poslje..,mnogi kojima je to poznato, sute...tako se samo okrivljuju majke, otac se lako pravda..iako i on moze biti pogodjen...
.djevojke,majke ocevi, doktori svi mogu biti pogodjeni..
I kada se pobacaj obavlja u najboljim mogucim uvjetima,u najboljim uslovima,lijecnicima i najboljim bolnicama ,nije moguce izbjeci,duhovnu bol, dali je dobro postupila? To su stetne posljedice,koje mogu trajati i godinama nakon pobacaja, pogotovo u prilikama,gdje majka nije bila sigurna..ili imala je drugaciju zelju,ali nagovorm drugih...odlucila...
Dali stvarno sama ,snosi odgovornost..???
Dusevna bol trauma, najprije guta ,krivicu i griznju,dok se ne nagomila,i onda kao vremenska bomba ekspoldira..PAS..
Rane ostaju duboko u srcu,I na svim dusevnim razinama..putevima
Svijetska istrazivanja pokazala su,da je bolest traume, zene poslije pobacaja,cesto ne mogu pronaci mir..i osloboditi se krivice..
Posljedice pobacaja su razarajuce i dugotrajne za tijelo, psihu i duh covjeka , i krug obitelji ,mozda i drustva...
Psihicka terapija ,lijecnici nisu uvjek u mogucnosti ,da oslobode od griznje savjesti, krivice..Pobacaj je velika promjena za organizam,
Ako je i na duhovnom polju , neshvacena, nastaju trauma…
Cesto bez podrzke drugih,osobnog neznanja i neplanirane trudnoce,dovodi u komplikovanu situaciju, a mozda nema ni vjere dovoljno...Ako je clan Krscanske religije,zna da to ne smije da cini..
Situaciju je takva ,kada treba podrzku,od drugih..PAS- nazalos nije u svim savjetovalistima i kod Lijecnika prihvacen…jer svi najcesce tvrde,kako je pobacaj bezopasan..
Jedan nominirani film pokazuje:"Der stumme schrei" "gluhi krik"zene koja je ucinila pobacaj, samo ona osjeca njezinu patnju..istinski i ozbiljno…
Dok se drugi sale, s tim (neznanjem)…Nadajmo se , da se nase drustvo vise zabrine,i da se vise iznese u javnost,da one koje zele uciniti pobacaj , dobro razmisle, da se sprijeci koliko vise moze...pobacaj...
"Danasnja zena jedino je ona ovlastena "da odlucuje abortus ili ne"
Jer sve je usmjereno na dijete,a ne na majku..tako da ona ,i snosi najvecu odgovornost..Cesto djevojke, nezavrsena skola,bez posla, bez stana,u roditeljskom domu bez podrzke, tesko se miri da postane majka…imala je drugacije planove…i dosta iz straha, i sramote nije u stanju potraziti pomoc..na pravom mjestu..U tom zavrzlanom trenutku ,odlucuje se za pobacaj..nerijetko drustvo kaze, to je najbolje za tebe i dijete…
Jos si mlada, pokvarit ces si cijeli zivot…a nista mu ne mozes pruziti…Poslje izvjesnog vremena, ili nakon vise godina..ili vec s drugom trudnocom se javlja PAS…Ona se oslobodila dijeteta, ali nije osjecaja…vidi sliku dijeteta stalno pred ocima…Osjecaju .Griznja savjesti i depresija,cesto je popracena sa glavoboljom..,srcanom ritmickom smetnjom,zeludcom problemima..Isto tako dolazi i do problema u braku,ili s ocem dijeteta…
Osjecaj mrznje,hladnoce,odbijanjem zelje za sex,mrzi svoje tijelo,i tjelo, muskarca,odnosno oca dijeteta..
Tako cesto izjavljuju,da nikada to nebi ucinile,da su imale podrzku..i tom trenutku..Kod Krscana je jos veci problem,jer i 5 .Bozja zapovjed ,kaze..
"ne ubij", gdje, kada ona malo bolje razmisli,nikako ne moze pronaci mir..,i razumjevanje..ni za ono sto je ucinila,ni za sebe...

Jedna Njemacka jako pznata pjecacica..Wencke Myhre, prizaje i svjedoci…
"Ja se kajem"sto ucini ,sa mojim 5-im djetetom.i to nakon 4godine…polje
Ona nije krscanka,ne zna za oprostenje, vec godinama nosi taj bol.
.Ja placem, placem ,za bratom ili sestrom mojih cetvero djece…
"ja sam ga ubila"otvoreno pokazuje,da bude na poticaj,onima koji to zele ucinit…javno prica, i svjedoci...da bude drugima na korist...
S tim sto djecu volim,i imam ih vec 4, ne mogu se pomiriti,da sam morala to uciniti.Danas poslje cetiri godine,osjecam veliku zalost,uznemirenost i prazninu.Otac dijeteta Michael Pflega ,bio je navodno preopterecen s poslom,rekao je da se osjeca prestar sa 52god..za dijete,kao otac ne moze pomisliti u tim godinama,jer ljudi u tim godinama su djedovi..i ne zeli da ona rodi..Ona je imala 38god…i u drugom mjesecu trudnoce,
abortirala je..Kaze,da je bila u nekoj situaciji,slicnoj transu..i tako donjela odluku, jer se radilo o brzini,bez puno razmisljanja…Danas ,poslje svega ,
gorko trpim i placen, i osjecam da bas ja ,to nisam smjela uciniti…
Dans jos uvjek osjecam bol, kada vidim dijete tih godina..
Zelja mi je da pomognem, drugim majkama da dobro razmisle za sta se odlucuju…da ne prozivljavaju ,strasno vrijeme kajanja…
i da se spasi zivot nerodjene djece...
Ima ljudi, koji jedva cekaju..samo da mogu dobiti dijete...
ako vec uslovi ne dozvoljavaju, onda treba donesti na svijet djete,
i dati ga na usvojenje......

(prevela sam iz ove knjige.)JMyriam..warum weinst Du?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 tra 2008 19:39 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 svi 2007 11:45
Postovi: 379
Podijelio: 64 zahvala
Zahvaljeno je: 40 zahvala
Čitala sam tu knjigu....
I plakala...
Mislim da bi svatko tko razmišlja o pobačaju nakon što sve ovo pročita promjenio mišljenje i stav...iz korijena...
Ta svjedočanstva su tako bolna, tako teška :twisted: :twisted:
Tako životna...

"Nema žene koja je pobacila a da ne osjeća apsolutno nikakve posljedice..."

:twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 tra 2008 20:10 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Jedan dan, dan koji je u mom zivotu, promjenio sve…

Zasto ,mama ,zasto…

Ja sam dozvolila da mi uklone dijete…koje je i dalje u mojem zivotu…Kao Krscani smo duzni donesti djete na svijet..dar Bozji,i vjera nam nalaze..ne ubij.

Protivi se svakom nacinu pobacaja..To se razumije samo od sebe..Nisam ni pomisliti moga, sta moze pobacaj kod jedne zene da izazove..

Pocelo je kao prijateljstvo, onda je preraslu u zelju za brakom, ali zavrsilo je uzasno…

To nije bila ljubav na prvi pogled, znali smo se godinama.Poceli smo .u zajednistvu,zaneseni zaljubljenosti, i polako smo dozivljavali,uspone i padove,

gdje je zaljubljenost presla u ljubav..sve do onog dana, kada je moj zivot totalno izmjenio…U ljetno doba,imali smo fesu u susjednom mjestu,i mi smo posjetili,

zabavljali se ,moj mladic,je vise popio,alkohol ga promjenio u drugog covjeka..Upravo tu noc,prvi put smo zajedno.spavali,i bili jedno tijelo..

Iako smo s zastitu upotrijebili,samo je preservativ pukao..i doslo je do toga,prije cega smo obadvoje imali veliki strah..i ja sam ostala trudna..

Odmaj je pala odluka,da ja to dijete nikako ne smijem donijeti na svijet..jer to bi bila sramota..Moj mladic je bio dvije godine mladji od meine,,a ja sam upravo bila u prvoj godini zanata..Sta ce reci svijet na to, moj mladic..je prepustio ,potpuno meni samoj da donesem odluku..

„Ti sama mora da znas,sta mozes i sta ne mozes,ja ti tu odluku ne mogu donesti…“

S tom odlukom sam hodala tjednima u krug,i nisam znala sta da ucinim, Pritisak sa svih strana,mojih njegovih,nasega drustva ,bivao je sve veci…i ja sam bila stjerana u uski cosak..I konacno „uzeli „su mi odluku…



Izgledala sam siromasno i prljavo,moj mladic i ja ,posjetili smo savjetovaliste..Nakon jednog dugackog razgovora, hocu-necu,napise mi Socijalna sluzbenica,uputnicu..

Da bi mgli doci u jednu privatnu kliniku..Kod lijecnika,u ambulanti..osjecala sam se uzasno, bespomocna i sama, prljava…i pored,mojeg mladica,kojeg sam toliko voljela..

Poslje nakoze,kada sam se probudila,moj mladic je bio pored meine, ali ja vise nisam bila ja…Posta sam netko drugi, osjetila sam samocu, i ta samoca je do danas ostala…

Danas to nikada vise nebi ucinila, bez obzira,kako drustvo i svijet reaguje na to..pustila sam da mi uklone dijete,I stim je u meni ,od moje nutrine uklonjeno..umrlo..

Sto nikada vise nece probuditi onakav zivot,kao prije..ja danas zivim sa strahom,s kojim ne znam sta da pocnem i da zavrsim..

U mojim snovima vidim djevojcicu, koja s rasirenim rukama dolazi u susret k meni trceci..i stalno me pita: „zasto Mama ,zasto“, Poslje toga, preznojim se, taj pogled djecjih ociju,pogled moje djevojcice ,prati me stalno,od kada sam ucinila pobacaj…



Ja sam bila kaznjena,ne moj mladic.Postigla sam mnogo u poslu,ali moj privatni zivot je unisten..umro je, s mojim djetetom..Ja zalim za mojim djetetom…

Moja djevojcica bi sada bila jednu godinu..ja zelim za tim djetetom,sto sam toliku gresku napravila,i sto to nikada vise ne mogu popraviti..

Tu sam kaznita,a ne moj mladic..iako je i on ucestvovo u tome..nadam se da moje djete,nike moralo dugo da trpi sa smrti,i da je sada kod Andjela u nebu…

Ona je u rukama Majke i Oca,koji ju ljube…nadam se da ce mi oprostiti, sto sam to ucinila…

Poslje pobacaja, moj mladic me napustio, s izgovorom da on treba njegovu slobodu…


Ne pravi istu gresku,kao ja..Ja se kajem ,gorko kajem..

Pisem ovaj moj dozivljaj,ovu moju pricu,za mlade majke i zene,koje su u slicnoj situaciji,kao ja nekada..Doro razmislite, sta da ucinite,jer vas mogu sni da vas ubiju..

Vas cu pratiti pogledi,od kojih se nemozete sakriti.Bicete sa vasom samocim same,osjetit cete zalost i bol,kada ugledate,jednu mladu majku i djete..

Vi imate sav teret pobacaja da nosite i odgovarate, a ne vas prijatelj,otac i muz..Tu nista ne pomaze, razmislite dobro…vas zivot s tim bit ce unisten..,ne dozvolite se nahovoriti,I pod pritisko donesti krivu odluku..Danas postoje,mnoge organizacije koje vam mogu pomoci..Ne ponovite gresku,koju sam ja ucinila..Ne ucinite istu gresku,koju sam ja ucinila...kajem se za cijeli zivot..moj zivot je upropasten,ne zivot moga mladica,koji se s ovim potezom,ostavoio me samo....

Vasa Judit.
.
Slika
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 tra 2008 20:15 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Kefa napisao:
Čitala sam tu knjigu....
I plakala...
Mislim da bi svatko tko razmišlja o pobačaju nakon što sve ovo pročita promjenio mišljenje i stav...iz korijena...
Ta svjedočanstva su tako bolna, tako teška :twisted: :twisted:
Tako životna...

"Nema žene koja je pobacila a da ne osjeća apsolutno nikakve posljedice..."

:twisted: :twisted:


Ta knjiga se dzabe daje, ne kosta nista..!Tesko je citati,i covjek ne moze vjerovovati..kolika bol, u onima koji su to pocinili...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 19 tra 2008 20:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 kol 2007 22:51
Postovi: 338
Podijelio: 35 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
Ima li je gdje za kupiti kod nas (hrvatski prijevod)? :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 tra 2008 09:03 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 04 svi 2007 11:45
Postovi: 379
Podijelio: 64 zahvala
Zahvaljeno je: 40 zahvala
Ima, ja sam čitala naš prijevod...
Ali nisam sigurna gdje se može kupiti, jer sam ju davno čitala, posudila mi prijateljica.
Raspitat ću se malo gdje se može kupiti
Zove se
"Mirjam, zašto plačeš?
Duševne boli žena nakon pobačaja"


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 tra 2008 09:41 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6385
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 44 zahvala
Myriam ... warum weinst Du?

Die Leiden der Frauen nach der Abtreibung. "Post-Abortion-Syndrom" PAS
Erlebnisberichte von betroffenen Frauen. Ärzte berichten über die psychischen Folgen der Abtreibung.
Stiftung "Ja zum Leben" - Mütter in Not (Hrsg.), ISBN 3-952192-0-2, Goldach 1996, Sfr. 19.50

Authentische Aussagen über die körperlichen und seelischen Folgen der Abtreibung

Das Buch ("Myriam, warum weinst du?") will über die körperlichen und seelischen Spätfolgen des Schwangerschaftsabbruchs informieren. Kompetente Professoren, Fachärzte und Psychologen, vor allem aber auch Frauen, die unter diesen Folgen leiden, berichten von ihren Erfahrungen und Erkenntnissen über das "Trauma nach der Abtreibung". Erst seit kurzem befasst sich die Wissenschaft eingehend mit dem Abtreibungstrauma, dem sogenannten "Post-Abortion-Syndrom" (PAS).

Dramatische Folgen der Verdrängung:
Weltweite Untersuchungen des Krankheitsbildes haben ergeben, dass die Hauptursache des Traumas in der seelischen Verdrängung des Abbruchs liegt. Die vielfältigen Symptome werden oft erst viel später als Folge der Abtreibung erkannt und behandelt. Betroffen sind in erster Linie Frauen, die abgetrieben, aber auch Väter, die dazu geraten haben; ebenso beteiligte Ärztinnen, Ärzte und das Pflegepersonal.

Das Buch «Myriam, warum weinst du?» verfolgt drei Ziele:
Es will einen wichtigen Beitrag zur Informations- und Öffentlichkeitsarbeit über das Abtreibungstrauma (Post-Abortion-Syndrom) leisten.
Es will die betroffenen Frauen, die unter den Späffolgen der Abtreibung leiden, zur Gründung von Selbsthilfegruppen ermutigen, in denen sie in Zusammenarbeit mit Ärzten, Seelsorgern, Sozialarbeiterinnen und -arbeitern fachkundige Hilfe finden können.


Stiftungsrat «JA ZUM LEBEN - Mütter in Not»:
Der Präsident: Dr. med. Alois Holenstein Pius Stössel-Kessler, Spitalverwalter
Der Vizepräsident: Dr. med. Alois Holenstein, Arzt für allgemeine Medizin FMH



Slika
( tiskano)

Druck :Staatl. Druckerei OSIJEK,Kroatien...

ISBN 3-9521192-0-2


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 tra 2008 10:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..svaka žena koja ,
..napravi abortus..
..je u stvari " tiho posjednuta"
..sa zloduhom..jedinim čovjekomubicom od iskona..

..zato je potrebno,
..puno molitvi, za otklanjanje posljedica..
..od ispovijedi , sv,pričesti na dalje...


..jer na mjesto...
..predviđeno u utrobi majčinoj za ljudsko biće..
..činom abortusa..
..nastanjuje se ..demon..smrti..

..egzorcisti..koji vrše egzorcizam..
...kad se mole molitvu i polažu ruke..nad osobu..
..osjećaju po kožom..gibanje i micanje demona..
..za vrijeme istjerivanja..

..SAVJETUJE..SVE POZNATE...neka činom Abortusa..
..ne nastanjuju demona u svojoj utrobi..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 tra 2008 10:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 27 tra 2006 13:33
Postovi: 5164
Podijelio: 92 zahvala
Zahvaljeno je: 122 zahvala
..Ubijanje Boga..

...tamo da dlanu očevom..
..u duhu..stvoreno..
..jedno malo..biće..
..s razumom..shvaća..
..da ga ..mama..
..ne prihvaća..

..i da mu ..tjelešce..
...darovno...
..u hrpu bezličnu..
..promeće..
..besramno...
..zbog boljeg života..
..i mame ..i tate..
..i njega samog..
..jer ..mama..jadna.
..bira..
..najbolje..
..za oboje...
..za se.. život..
..plodu..smrt..

..smrt mu zemaljsku
..majka pokloni..
..i da se nikad..
.na suncu ..
..ne pojavi..
..ko dijete..
..zemaljsko ljubljeno..
..i slavljeno...
..od Boga i od čovjeka


..ta..
..pobjeda krvoloka..
..starog..zmaja..
...zmije edenske..
.. u nasladi
..krvi nevine..
..u kaležu sotonskom..
..klikće..pobjedonsno..
..što još jedanput,
..ubije sliku , čovjeka boga..
..ko osvetu..
..Onom Pravome Bogu..
..iz ljubomore sulude..
..pobunjeničke , razvratne..

..da zlo...klikće slavno...
..ali zmijske noge se..
..već..lagano tresu...
..zbog Slave Golgotske..
..i KRIŽA PRESLAVNOG..
..jer sin Čovječji..
..nejačad svoju grešnu otkupi..
..i svaku suzu..i bol..sakupi..
..da se u ognju ..
..ne izgubi..
..ni jedan..
..skrušen ..i pokajnik..
..ljudov..
..stvoren na sliku ..
..njegovu...
..Preslavnu..

..i to malo biće nerođeno..
..s brigom se ..
..za majku svoju moli..
..da ona ..jadna i prevarena..
..u ognju paklenom
..ne završi..
..jer je ..tu..
..na dlanu očevom..
..njeno čedo nerođeno..
..beskrajno voli..

..i zajedno s Isusom i Marijom
..i pukom svetim nebeskim
..za svakog griješnika..
..neprestano
..i silno moli..

..jer nisi majko
..ubila čedo svoje..
..već samo ..
..sliku njegovu zemaljsku
..u Bogu..
-------------

.naggar 19,01,2008
Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 tra 2008 11:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 kol 2007 22:51
Postovi: 338
Podijelio: 35 zahvala
Zahvaljeno je: 24 zahvala
Kefa, puno ti hvala za pomoc da postoji hrvatski prijevod.

Nasao sam da je imaju u UPT, pa cu je i naruciti.

Link: http://www.upt.hr/index.php?action=vidi ... =48&id=610

BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 21 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr