www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 19 tra 2024 23:55

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2008 18:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 28 lis 2007 20:14
Postovi: 717
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ja ne vjerujem previše današnjoj medicini (mislim poštujem ju kao znanost, da pogrešno ne shvatite, ali joj previše ne vjerujem). Moja su iskustva loša,
od krivo postavljenih dijagnoza, krivoga liječenja i uzaludnih boravaka u bolnicama. Ja vjerujem da je Isus najbolji lijek i liječnik, moja prijateljica je u sličnom slučaju također trebala pobaciti svoga sina, jer se dijete nije normalno razvijalo i tvrdili su liječnici da će biti zaostalo ako se i rodi.
Ona je bila u velikoj dilemi, dali roditi ovo dijete pa da se muči na zemlji ili ga
riješiti muke i trpljenja. Ona je došla do zaključka: DA PRIHVAĆA SVAKI KRIŽ KOJI JOJ GOSPODIN DAJE; PA I OVO DIJETE MAKAR I BOLESNO I RETARDIRANO. Hvala Bogu, što je ovako pomislila, jer se rodio njen Josip prekrasni mali dječak plave kose i plavih očiju, zdrav ko dren.

Vox BTB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 08 lip 2008 19:44 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 16 lis 2007 16:41
Postovi: 102
Lokacija: Geislingen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Dok sam bila trudna mi je ljecnjik rekao da ce Katarina imati downow sindrom i da bih ju trebala pobaciti, u istom vremenu mi muz zavrsio u bolnici jer su mislili da se zarazio sa tbc. Bila sam sama i nisam znala sto napravit. Meni nije bilo tesko sto ce mi djete biti nesposobno nego sta akose meni i muzu nesto desi ko bi uzeo bolesno djete?? Muz mi je reko da to moram ja sama odluciti i na kraju se odlucim ostaviti pa sta god bude. Zvjetovala sam majci medugorskoj nek se vrsi volja bozija. Ubrzo mi muz izisao i iz bolnice jer je imao samo upalu pluca ljecnik je njega nagovarao da men uvjeri kako bih abortus bio najbolje rjesenje. Hvala dragom Bogu da sam bila toliko jako pa nisam pristala 4 mjeseca poslije sam rodila potpuno zdravu curicu bet ikakve mane(OSIM STO PUNO PRICA Laughing )
A kad sam bila trudna s Gabrielom mi je reko 10000000% curica a moj muz mi nako iz zezancije kaze : "Srce ajd se pomoli gospi medjugorskoj danesto naraste bebi medu nogicama tebe ce prije uslist nego mene!" ja sam samo prasnula u smijh to mi se cinilo glupo. Ali on se ipak molio za tu nakanu i kad smo isli u rodiliste sam rodila Decka Very Happy Very Happy Very Happy on je bio Shocked Shocked Shocked i samosto se nije srusio u rodilistu! Eto to vam je jedno mallo moje svjedocanstvo


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lip 2008 09:17 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
hvala Bogu na ovim predivnim svjedočanstvima
no, ono što vam promiče, a o čem pričam, su stvari o kojima raspravljaju katolički moralisti!!! otvoreno pitanje ostaje što napraviti kad su ugrožena i mama i beba, a šanse ima samo mama... nigdje nisu napisali neka umru obje osobe, neg se ide na spašavanje mame... mislim, teško je to i komplicirano pitanje...
a ova svjedočanstva koja ste napisali su lakše naravi. tj, uopće se ne dvoji o njima, roditi il ne.
dakle, nitko upućen mi ne reče neš o zamršenoj situaciji onog čeg navodim.
d.sindrom uopće nije za nešto o razmišljati (onima koji vjeruju il imaju ono nešto u sebi ako i nisu vjernici).
o medicini, pak, kažem da je od Boga, al je pokvarljiva pošto je ljudi vode ko i sve čemu je na čelu čovjek.
meni se čini odveć fanatičnim zvati samog Isusa, pored doktora i službe koje je on stvio na zemlji.
pa i Crkva ima vele krahova upravo jer je i čovjek u njoj, pa opet vjerujemo joj, jer je Bog taj koji je svet i koji pebiva u njoj i vodi je.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lip 2008 09:24 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ivka22, na temelju čega je zaključio dr da ti beba ima d sindrom? ne temelju čega je bio toliko uvjeren?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 lip 2008 21:09 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 lis 2007 19:06
Postovi: 667
Lokacija: ...more,more....
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 4 zahvala
...sve mi zvuči nekako poznato...i ja sam bila savjetovana od strane lječnika da napravim abortus ...jer mi djete neće biti zdravo tj ..nerazvijeno i sa tjelesnim anomalijama...itd..a da ne govorim o tome da sam više puta bila i telefonski nazivana doma da razmislim i da se savjetujem sa suprugom da trebam pobaciti ...ajoj...
sam Bog mi je dao snage da sve to izdržim..mada sam od samog početka htjela to djete...bez obzira na sve jer je napokon začeto na pravom mjestu a ne vanmaterično...
priča je duga ...jako duga ..ali uz Njegovu pomoć i moje predanje Njemu ...
to dijete je rođeno sasvim zdravo...sasvim..da zdravije ne može biti....
to djete..moj sin... meni je dar s neba ....

i opet govorim...a mislim da sam to već i pisala... da nitko ...ali nitko..pa čak ni mi sami ...nema zadnju riječ osim Gospodina...
BVB :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lip 2008 10:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
baš čitam na jednom dr forumu o razmišljanju dal na ab il ne... i žao mi je žao, ko psu mi je žao :twisted: ... Bože, daj im od svoje snage...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 lip 2008 11:33 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
vox napisao:
a što s onim slučajevima kad i Crkva odobrava "pobačaj" u ssvrhu spašavanja majčina života?? recimo, razvijanje bebe u jajniku...to je sigurna smrt (iako sam čula za jedan slučaj, rođena zdrava beba, majka odlično)...il kad trudnoća dovodi do smrti majke a time i djeteta...
mislim, kako reći bebi tada da je trebaš "odstranit" kako bi ti živio...
ne znam...ja bi taf radije da umrem skupa s bebom...



jedan od najtragičnijih i najdramatičnijih situacija u životu uopće,jest situacija ,kada se treba birati između života majke i djeteta i hvala Bogu da je takovih situacija prema modernim znanstvenicima sve rjeđa,ali ipak ih ima...u ovakovoj situaciji,samo ću pokušati kratko reći,kako moralna teologija gleda na to...vjerujem da su neki od vas čuli za načelo-čina s dvostrukim djelovanjem,to znači,kada je moralno dopušteno poduzeti određenu radnju koja ima dva učinka,od kojih je jedan dobar-a drugi zao....velika većina moralnih teologa to ovako objašnjava.......u ovom slučaju oni bi kazali ovo,odnosno vrlo rigorozno poštivanje ovih elemenata:

1.čin u sebi mora biti dobar ili indeferentan,u ovom slučaju odstranjene po život opasnog bolesnog dijela tijela

2.nakana djelatnika(svih koji su uključeni u operaciju) mora biti dobra,znači spasiti život majke,dok se negativni učinak samo dopušta(ovo je važno)-on se ne namjerava niti želi(smrt fetusa)

3.neposredni učinak mora biti dobar-spašavanje majčina života,a zao učinak-smrt djeteta,ne smije ni u kojem slučaju biti sredstvom za postizavanje dobrog učinka po onoj staroj maximi da cilj opravdava sredstva

4.mora postojati prikladna proporcionalnost između dobrog i lošeg učinka-to znači,da željeno i postignuto dobro mora prevagnuti nad toleriranim,neželjenim,ali predvidivim zlom ili biti barem na istoj vrijednosnoj razini.


eto tako se po ovom načelu rješava ova teška i mučna situacija...znači,moralno je dopustivo,jer nikako ne postoji drugi način d a se spase oboje ili barem jedan život...npr...poduzeti operaciju trudne žene koja boluje od raka maternice,iako će u konačnici neželjeni učinak biti smrt djeteta,svaki pametan razbire vjerujem ovdje, da cilj operacije nije ubojstvo djeteta,nego spašavanje života majke....nekada se taj tip abortusa zvao "indirektnim abortusom" koji u sebi nema zloću i svu onu težinu koji u sebi nosi direktni ili hotimični abortus...

iako sve ovo napisano bi na neki način umirilo osobnu savjest,ipak nikako se ne mogu oteti dojmu a ne dati veliku hvalu i čast mnogim majkama,koje su bile i jesu, spremno žrtovati svoj vlastiti život da bi spasile život svoga djeteta...baš kao što i sam draga vox kaže :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 lip 2008 10:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 24 lis 2006 19:46
Postovi: 2079
Lokacija: dalmacija
Podijelio: 13 zahvala
Zahvaljeno je: 9 zahvala
http://www.skac.hr/downloads/Abortion_hr_Pobacaj.pps


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 22 lip 2008 10:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 11 ruj 2007 13:24
Postovi: 2127
Lokacija: metropola
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ma strašno je to prestrašno
u meni odma emocije
tako nešto brutalno nad tako nevinim, nemoćnim...

http://www.youtube.com/watch?v=OX0JVamXpIs


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 12 srp 2008 18:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Čitam danas na Net.hr....
Klikom do abortusa!!!! :shock:
http://www.net.hr/seks-i-veze/page/2008 ... 20006.html
Pa ja ne mogu vjerovati!!!!! :shock: :shock: :shock:
Kud ovo vodi????
:twisted: :twisted: :twisted: :twisted:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 99 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 44 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr