www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 11:19

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 120 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 30 svi 2008 00:14 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 08 svi 2008 21:14
Postovi: 6
Lokacija: München
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo me opet. Razmisljala sam puno o Vasim porukama i savjetima, i nekako mi se cini da ja nisam dovoljno jaka, kao svi vi, koji uspijevate eliminirati strah iz svoje duse. Zasto kod mene ne funkcionira?
Pitam se je li mozda taj strah odredjen za mene, kao kriz koji moram nositi? Procitala sam u jednoj duhovnoj knjizi da Bog ne uslisava nase zelje jer su ponekad stetne za nas, ne uslisava ih, jer zeli da sazrijevamo u svojim iskusenjima i da imamo beskrajno povjerenje u njegovu ljubav. Je li onda ja trazim nesto stetno ako molim da me oslobodi moga straha koji me ponekad tako zarobi da ne mogu normalno zivjeti. U takvoj sam konfuziji ponekad da ne znam sto ON od mene ocekuje??? Ili sam previse slaba pa dopustam svim negativnim scenarijima da se razmasu u mojoj glavi!!
Pronasla sam neke molitve koje me spasavaju u trenucima kada strah zavlada mojom dusom i znam da nikada ne bih izdrzala ova iskusenja da nemam vjeru, da ne znam da ON ima plan sa mnom, plan koji ja ponekad ne mogu razumjeti, ali znam da je TU.
I sada u ovim trenucima nocne samoce, nisam sama, u mojoj dusi progovaraju rijeci zahvale za ovaj trenutak u kojim amogu sa vam podijeliti svoje osjecaje i boli. Puno mi znaci ovaj portal i veliko hvala osobi koja me je ohrabrivala da postanem dio ove velike zajednice.
I bez obzira na svoje padove i strahove ja zelim ici naprijed, i zelim mu predati svaki dijelic svoga zivota. Mozda sam nestrpljiva, mozda jos nije doslo vrijeme da se oslobodim naslaga proslosti i rana koje nosim u sebi..
Zelim te slijediti, i uz tebe koracati Gospodine....
Svima velika hvala i bozji blagoslov. Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 svi 2008 06:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
:grlim te: Draga sestro u Kristu :grlim te:

Ljepo je da iznosis svoja svjedocanstva,svoje osjecaje i svoje boli.
Budi hrabra draga i znaj nisi sama sa svojim problemima.Isus je s
tobom u svim tvojim poteskocama,On te cuva od svakoga zla,vjeruj
u to.Jedino sto jos moras uciniti ako jos nisi...to je svima sve oprostiti,
jer neoprosti su grijeh koji ranjavaju srce i dusu i nedaju slobodu
covjeku.Nije vazno tko te je i koliko povrjedio ti oprosti toj ili tim
osobama,blagoslivljaj ih i predaj ih Isusu.Mi nosimo mnoga ruzna
sjecanja nase proslosti koje treba zauvjek izbrisati iz naseg zivota
da bi bili slobodni za naseg Spasitelja Gospodina Isusa.Mislim da me
razumijes sto ti time zelim reci...Nije dovoljno reci ja oprastam ali
ne mogu zaboraviti kao sto mnogi rade...i ja sam tako nekada rekla,
ali to nije bilo dovoljno.Kad sam oprostila i zaboravila moj se je zivot promjenio...Ponekad pomislis ma ja to ne mogu....ali mozes draga...
sve se moze uz Bozju volju...Isus je oprostio svojim neprijateljima,
Isus i nama sve oprasta,jer On je ljubav...pa tako i mi moramo ljubiti
jedni druge i prastati,moliti jedni za druge jer molitva cini cuda...
Bogu je sve moguce sto je nama nemoguce...Predaj se potpuno
nasem Gospodinu i vjeruj u ono sto molis...jer koliko vjerujes toliko
primas..Budi strpljiva...jer strpljen je spasen...Bog te blagoslovio.. :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 svi 2008 22:01 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Utječite se Mariji.Pročitao sam neke divne knjige o Mariji i zaista stvarno pomaže kada zovemo nju u pomoć.Riješiti ćemo se svih strahova i zdvajanja.I ja imam problema za time,ali treba biti strpljiv i moliti za jakost.To su samo još jedne kušnje koje nas tjeraju da zdvajamo.Trebalo bi se jednostavno samo nasmijati i totalno ignorirati te strahove i moliti Boga za pomoć.BVB!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lip 2008 10:35 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 lis 2007 09:47
Postovi: 118
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Evo i ja ću reći nešto o svojem iskustvu sa strahom..

Kao prvo mislim da je strah NAJNORMALNIJA ljudska reakcija, jer da strah ne postoji ne bismo mogli preživjeti. BIOLOŠKI, NANORMALNIJA REAKCIJA, DAPAČE POŽELJNA. ALI, jedan veliki ALI. Postoji naime razlika između "normalnoga" straha i "patolološkog" straha. Ovaj drugi, NIKADA nije poželjan niti dobar. Ovaj drugi me je dovodio do mučnina, do nekontroliranih reakcija, "luđačke uplašenosti", ALI Gospodin je pokazao put, ne kako se osloboditi straha, već kako živjeti s njijm.

STRAH

Pet istina o strahu

1. Strah neće nestati dokle god se razvijamo.

2. Jedini način da se riješim straha od nečega, jest da odem... I UČINIM TO!

3. Jedini način da dobijem bolje mišljenje o sebi, jest da odem ... I UČINIM TO!

4. Ne samo da ću osjetiti strah svaki put kada se susretnem s nečim novim, nego se to događa i svim ostalima.

5. Probijanje kroz strah manje je zastrašujuće od stalnog življenje sa strahom, koji dolazi s osjećajem bespomoćnosti.




Eto draga nina :grlim te: , ja se nisam uspjela riješiti straha, ali sam "NAUČILA" u teškim i mučnim trenucima ponavljati ono što sam našla u Bibliji, kao oružje protiv straha. Gospodin nam je dao u Bibliji lijekove za svaku situaciju u životu. Često si ponavljam u sebi, ili naglas ove slijedeće retke, i mogu ti reći da se puno bolje osjećam i snalazim, tako da se strah smanjio.

"Nisam li ti zapovjedio: odvaži se i budi hrabar? Ne boj se i ne strahuj, jer kuda god pođeš, s tobom je Jahve, Bog tvoj."
Jš 1,9


Sam Jahve ide ide pred tobom; On će s tobom biti; neće te zapustiti niti će te ostaviti. Ne boj se i ne dršći.
Pnz 31,68


"Jer Ja, Jahve, Bog tvoj, krijepim desnicu tvoju i kažem ti :""Ne boj se, ja ti pomažem."" Ja sam pomoć tvoja."
Iz 41

U Bibliji piše 366 puta NE BOJ SE....za svaki dan po jedanput!!
Eto tako, probaj svaku situaciju blagoslivljati, ponavljati u sebi ove citate iz Biblije, znajući da ti je Isusu rekao: " Ne boj se , jer ja sam s tobom!" , i vidjet ćeš da će se strah smanjiti, jer će doći do većeg pouzdanja u Boga i većeg samopouzdanja, te će svaka situacija postati manje mučna, a Gospodin će se proslaviti!!


BVB!! :grlim te: :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lip 2008 10:36 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Obožavam čitati vaše postove, divni ste! :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lip 2008 10:55 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 05 lis 2007 09:47
Postovi: 118
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:grlim te: :b206: !!!!!!!!!!!!!!!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 lip 2008 21:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
koliko sam ja strahova imala i koliko ih jos tu u meni čuči i proviri čim se malkice udaljim od Isusa....
bojala sam se budućnosti, bolesti, mraka, strasila ispod kreveta, prolaznika koji bi mi išli iza leđa, itd, itd...i još ponekad osjetim strah ali sada znam da mi ON uvijek govori NE BOJ SE JA SAM S TOBOM....znam da je tu sa mnom i da pobjeđuje moj strah, uzima ga na sebe jer mene želi slobodnu i sretnu....odvažnu...jer kako će sa strašljivicom ostvariti svoj plan..
velik je i silan naš Bog, gospodar nad vojskama


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 28 kol 2008 14:22 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 23 kol 2008 21:57
Postovi: 7
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
svi mi imamo strahove neko ovakve neko onakve
moj primijer

nekada nisam imao straha kada mi je bilo mozda i najteze i najzhtjevnije u jednom mom dijelu zivota, stvarno me nije nista nije bilo strah. i gle sam u sebi sam pitao Boga svemogucega zasto ovi ljudi oko mene cvile i kukaju pa bas si napravio svijet jednostavan da jednostavniji nemoze biti i vidi ovo sad kada me je strah, opet se pitam sa Bogom zasto boze zasto se ovo meni desava zasto me je strah.

i zato iz ove gore moje istinte price da se zakljuciti da je nas

Svemoguci Otac Bog uvijek sa nama bez obzira jel nas strah il il nas nije strah. nek me netko ispravi ako imam krivo misljenje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 kol 2008 17:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 24 srp 2008 21:43
Postovi: 176
Lokacija: Dalmacija
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
I ja imam strahove, a mislim da proizlaze iz toga što nisi slobodan.
Bojim se za djecu, da se što ne dogodi, pa ti se odvrti cijeli film u glavi,
već vidiš cijelu situaciju u svojoj glavi- pa te zbog toga uhvati tjeskoba.
ćAko si sretan ili veseo, bojiš se svojih osjećaja jer misliš da bi se sad moralo desiti nešto ružno. U biti smo zarobljeni sami u sebi.
Otkad sam s vama, kad me uhvati strah počnem moliti.
Tjeram to loše od sebe, pa te strah ako loše misliš da će se stvarno dogoditi- to je zatvoren krug.
Međutim, nema ništa nego molitva da te oslobodi takvog stanja.
Zazovem Isusa i molim. To je jedino rješenje.
Dali se tako osjećamo zbog nekih preživljenih trauma i ružnih situacija u životu- to neznam.
Eto, molim Isusa i Mariju da odagnaju moje strahove. to su jednostavno molitve moje duše.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 ruj 2008 12:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 02 svi 2007 19:34
Postovi: 175
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Ima jedna knjiga "Rušenje Utvrda" koja govoori baš o problemu sa mislima i o strahu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 120 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 12  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 27 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr