www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 tra 2024 14:00

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Sljedeće
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 26 tra 2009 10:41 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 tra 2009 17:20
Postovi: 20
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
smajlic8
Ovakve izjave daju snagu i hrabrost da se ustraje pred tolikim iskušenjima koja se svaki dan nude. Hvala Samuele.
Ne slažem se s Mariom 23, treba ići na internet, izlaziti, ali treba biti snažan i oduprijeti se iskušenjima. A i ono što ti je servirano, a da sam nisi svjesno tražio, može li to uopće biti grijeh!?


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 tra 2009 12:30 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Pokrenula se opet ta tema draga braćo i sestre.Očito je da se svi u jednom slažemo da je to veliko zlo.Sad neki su malo blažeg stava,opet drugi malo ajmo reći oštrijeg stava prema tome velikom zlu koje je u nama.

Joanna napisao:
A što je s onima koji se nisu pridržavali, koji su bili ti srednjoškolci (možda i ne svojom krivnjom), a koji imaju istinsku želju vratiti se na pravi put, zasnovati obitelj i živjeti po kršćanskim vrijednostima? Ima li nade za takve?


Sestro draga prije svega lipi pozdrav!
Budi bez brige na prste ih možeš izbrojati one koji nisu upali u to zlo barem jednom u životu.Lijepo opisuje dragi svetac kako stoje stvari sa tim zlom: Kako je malo čistoća poznata u svijetu!Kako malo cijenjena!Kako se malo trudimo sačuvati je!S kako malo predanosti molimo Boga za nju!A ne možemo je postići sami. Sv.Ivan Vianney

Ps 25,6-7 Spomeni se, Jahve, svoje nježnosti
i ljubavi svoje dovijeka.
Ne spominji se grijeha moje mladosti ni prijestupa,
spomeni me se po svojoj ljubavi -
radi dobrote svoje, o Jahve!



Šta je bilo,bilo je.Kad bi barem na tome ostalo.Često puta to progoni čovika,iako ispovjedi i oprošteno mu je ali Zli ne miruje pa mu stalno to predbacuje,prošlost :?


Sami je nemožemo postići,toliko željenu čistoću,taj dragocjen biser kako kaže Sv.Ivan Vanney.To je pošast,najgori neprijatelj čovika,nešto kao kuga u srednjem vjeku.S požudom nema šale to je sasvim jasno i u to smo se mnogi od nas mnogo puta,rekao bi previše puta uvjerili.Ako požudi popustiš milimetar gotovo nema više,jednostavno pad.Još se ne snađeš a več si u grijehu.Dobro kaže svetac: Tijelu treba dati nešto manje nego što ga ide. Inače postaje izdajica. Sv. Jose Maria Escriva

Sv.Pavao lipo opisuje kad kaže Rim 7,24 Jadan li sam ja čovjek! Tko će me istrgnuti iz ovoga tijela smrtonosnoga?
A nije na odmet pročitati cili odlomak,kako se Sv.Pavao bori sa požudom (usp. Rim 7,15-25)

Nekad je to očajnička borba,možda izgleda sad smješno šta piše Sv.Jose Maria Escriva kad opisuje kako su se drugi sveci borili protiv toga ali kad požuda navali lako bi i nama tako bilo,i barem kad bi bilo,ali neznam baš dali se mi tako borimo ili jednostavnije popustiti pa gotovo,kak bude bude :?
Da obrani svoju čistoću, sv. Franjo Asiški se zavalio u snijeg, sv. Benedikt se bacio u trnje, sv. Bernardo je zaronio u zamrzao ribnjak... Što si ti učinio? Sv. Jose Maria Escriva

Ali opet ohrabrujuće je da je Gospodin s nama i da će ako ga zamolimo dati nam toliko željenu čistoću,samo strpljenja.Molitve nikad dosta,također i sv.mise.Ako se to vrši može se itekako pobjediti ta napast ali nikad se opustiti,tome nikad nemožeš vjerovati.
Zato jest tako gadna napast :?
Kad npr.prestaneš psovati jednostavno je ne psuješ i gotovo više se time ne zamaraš ili možda lagati lol :lol:
Kad bi barem bilo tako sa požudom,eh ali nažalost nije.
Samo se malo opusti,več mogu nastati gadni problemi.
Drugim riječima da ne filozofiramo previše to je zlo,zlo i zlo :?
Treba moliti,moliti i moliti da se sačuvamo toga zla.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 26 tra 2009 23:31 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Svaki dan je nova borba.Mi smo kao vojnici na bojištu.Oni ujutro kad se probude,operu se stavljaju opremu za boj i neskidaju cijeli dan.Tako i mi moramo,opašimo se molitvom,zahvalom,slavljenjem,poslušnošču i poniznošču,i kad nas neprijatelj ugleda neče nam se ni približavati jer zna kakvo nam je oružje i da nema šanse,samo je na nama,da li želimo biti ustrajni.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 tra 2009 11:57 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Bludnost je specifičan ali ništa gori teži ili lakši grijeh..
problem je što je vezano uz čovjekov jaaaki nagon i strast..
seksualnost je sveta..a bludnost ju nagrđuje..
..
po meni nije tako upitno da npr..
lako čovjek zaboravi na;ljubi bližnjega svoga kao samoga sebe..
Mislim da se tu još češće pada i obilazi..
pa npr..poticaji za učiniti dobro..to je isto čest kamen spoticanja..
tako da ne bi posebno gledao u bludnost..
makar je veliki problem danas..
jer je priroda požude takva da se razvija mislima i pogledima..potaknuta željom tijela..
a sve je od malih nogu zatrovano i deformirano..
TV,ulica,internet,nedolična odjeća..
kako je licemjerno čuti od krščanske žene..koja se busa u prsa od svetosti..a veli;imam pravo pokazati svoju ljepotu,šta je tu nedolično,..?u kratkim suknjama i dekolteima..
zar ne shvaća da potiče požudu..
nije ništa drukčija od ljudi koji nude mame na laku zaradu,..u kaldionicama,..i sl.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 tra 2009 13:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 srp 2007 12:56
Postovi: 2335
Lokacija: Gdje je blago, tamo je i srce..
Podijelio: 7 zahvala
Zahvaljeno je: 39 zahvala
Po meni je bludnost jedan od gorih grijeha, grijeh s kojim više ne bih mogla ni minutu živjeti, čini mi se.
Istaknula bih ovdje ono što kaže Kresho - i ja sam potresena i užasnuta kad vidim katolkinje kako hodaju ispod ovog svetog neba s izraženim dekolteima, prekratkim suknjama, vire im naramenice grudnjaka, vide im se potpuno ogoljena leđa i još mnoge druge stvari..
Smatram da nijedna vrućina na ovom svijetu nije opravdanje velikom izrezu majice ili košulje.
Iz svoje blizine znam za neke takve primjere vjernica koje smatram većim i boljima od sebe, bile su moji uzori i zaista me potrese kad te iste vidim negdje s dubokim dekolteom ili na neki drugi način izazovno obučene.. I onda sve to još s onim stavom da svijetu smijemo pokazati što "imamo" ili misleći da se tako privlače muškarci.
To me jako rastužuje i nažalost, kad vidim tako obučene osobe koje se i meni i svijetu predstavljaju kao vjernici, za mene to ipak nisu istiniti svjedoci ma koliko dobrih stvari da čine...Jer po meni pristojno odijevanje i nepoticanje na požudu spada u gotovo osnovu ponašanja jedne kršćanke i teško mi je vjerovati da je nekome tko je godinama član molitvenih zajednica i sl. normalno biti izazovno obučen. Ne samo izazovno, nego čak i "jeftino".
Uvijek se sjetim onoga kako je sv. Leopold bio užasnut i strog kad bi vidio da mu dolazi na ispovijed žena obučena malo slobodnije - uvijek bi počeo vikati: "Meso na prodaju! Meso na prodaju!"
A i vidjela sam par puta kako fra Smiljan Kožul odbija pričestiti djevojke koje imaju malo otvorenije majice (makar je vani +40) i često je znao govoriti u propovijedima kad vidi da mu na vjenčanje dolaze razgolićene nevjeste da ne može shvatiti kako se ne boje Boga i kako mogu takve doći..To je govorio s takvom tugom i tad sam potpuno spoznala koliki li negdje mora biti grijeh kad se tako oblačimo i ponašamo...
Meni to ne izaziva takvu bol i užas kao kod fra Kožula koji očito ima puno dublje spoznaje o veličini tog grijeha, ali ipak i mene jako potrese. A kako li je tek našem Isusu kad nas vidi takvima??? :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 tra 2009 14:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 pro 2008 23:16
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zapovjed na kojoj se najvise pada,mladi posebno.
Mislim da je tu zli najvise aktivan
jer najbrze i najsigurnije pridobija duse.

Lijepo si sve opisao u postu gore Fran.

Edit:A i ti takodjer ela.

:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 tra 2009 15:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 12 pro 2008 23:16
Postovi: 264
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Toma Kempenac

NASLJEDUJ KRISTA

Šesto poglavlje
NEUREDNE SKLONOSTI



1. Kad god čovjek za nečim neuredno teži, smjesta u sebi postaje nemiran.
2. Oholica i lakomac nikada ne miruju; siromašan i ponizan u duhu žive u potpunu
miru.
3. Čovjek koji se još nije sasvim upokorio brzo pada u napast i svladaju ga sitne i
beznačajne stvari.
4. Slab duhom i na neki način još puten, sklon sjetilnostima, teško se može potpuno
otresti zemaljskih želja.
5. I često je žalostan ako se nečega mora odreći. Lako se također naljuti ako mu se
tko opire.
6. Čim udovolji svojoj žudnji, tišti ga savjest jer je popustio svojoj strasti, koja ne vodi
traženom miru.
7. Pravi je mir stoga u opiranju, a ne u služenju strastima.
8. Nema, dakle, mira u srcu putena čovjeka, niti u čovjeka odana izvanjskih stvarima;
ima ga čovjek gorljiva duha.

__________________
2. Usp. Mt 5,3; Ps 36,11; 6. Usp. Lk 19,42.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 tra 2009 07:12 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 07 vel 2009 11:04
Postovi: 107
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
ela bredi napisao:
Po meni je bludnost jedan od gorih grijeha, grijeh s kojim više ne bih mogla ni minutu živjeti, čini mi se.
Istaknula bih ovdje ono što kaže Kresho - i ja sam potresena i užasnuta kad vidim katolkinje kako hodaju ispod ovog svetog neba s izraženim dekolteima, prekratkim suknjama, vire im naramenice grudnjaka, vide im se potpuno ogoljena leđa i još mnoge druge stvari..
Smatram da nijedna vrućina na ovom svijetu nije opravdanje velikom izrezu majice ili košulje.
Iz svoje blizine znam za neke takve primjere vjernica koje smatram većim i boljima od sebe, bile su moji uzori i zaista me potrese kad te iste vidim negdje s dubokim dekolteom ili na neki drugi način izazovno obučene.. I onda sve to još s onim stavom da svijetu smijemo pokazati što "imamo" ili misleći da se tako privlače muškarci.
To me jako rastužuje i nažalost, kad vidim tako obučene osobe koje se i meni i svijetu predstavljaju kao vjernici, za mene to ipak nisu istiniti svjedoci ma koliko dobrih stvari da čine...Jer po meni pristojno odijevanje i nepoticanje na požudu spada u gotovo osnovu ponašanja jedne kršćanke i teško mi je vjerovati da je nekome tko je godinama član molitvenih zajednica i sl. normalno biti izazovno obučen. Ne samo izazovno, nego čak i "jeftino".
Uvijek se sjetim onoga kako je sv. Leopold bio užasnut i strog kad bi vidio da mu dolazi na ispovijed žena obučena malo slobodnije - uvijek bi počeo vikati: "Meso na prodaju! Meso na prodaju!"
A i vidjela sam par puta kako fra Smiljan Kožul odbija pričestiti djevojke koje imaju malo otvorenije majice (makar je vani +40) i često je znao govoriti u propovijedima kad vidi da mu na vjenčanje dolaze razgolićene nevjeste da ne može shvatiti kako se ne boje Boga i kako mogu takve doći..To je govorio s takvom tugom i tad sam potpuno spoznala koliki li negdje mora biti grijeh kad se tako oblačimo i ponašamo...
Meni to ne izaziva takvu bol i užas kao kod fra Kožula koji očito ima puno dublje spoznaje o veličini tog grijeha, ali ipak i mene jako potrese. A kako li je tek našem Isusu kad nas vidi takvima??? :cry:

Potpisujem sve ovo što si napisala,BTB.Stvarno je tužno da se čak i u Međugorju može vidjet takvo oblačenje,većina hodočasnika dođu turistički ovdje.Jednom sam vidjela djevojku sa neprikladnim natpisom na majici,ili sve te sa otkrivenim ramenima.Ili ne shvaćaju ili im je možda i svejedno ili je to sve oholost.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 tra 2009 17:50 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 24 kol 2008 09:37
Postovi: 35
Lokacija: Split
Podijelio: 1 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Zadnjih par postova nemaju veze sa zdravim razumom, moram to kazat. Mislim, vi bi ste najvise voljeli da zene hodaju ulicom zamaskirane ko ninje ili specijalci, cak i kad je vanka +30. Pretpostavljam da nitko od vas ljeti ni ne ide na plazu da nekoga nebi slucajno potako-la na blud. Ljudi koji se tako lako napale i na najmanju sitnicu su daleko veci problem od cura koje se NORMALNO oblace s obzirom na visoku temperaturu.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 30 tra 2009 17:55 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 19 tra 2009 17:20
Postovi: 20
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Željko svaka čast!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 68 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr