www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 24 tra 2024 22:57

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 21 lis 2012 09:45 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 20 lis 2012 10:25
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Baš vam iskreno hvala. Samo mi pišite. BVB


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lis 2012 12:45 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 20 lis 2012 10:25
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Eto baš me danas ostavio, a mislila sam da će ga proći.
No nije ga prošlo.
Nije bila prava ljubav.
Moja prema njemu je, jer sam rekla da meni muškarac više ne treba ni kao dečko ni kao muž. NO čudni su putevi Gospodnji.
Samo želim otići u Međugorje i tamo pronaći svoj mir.
Molit ću se. Ima li neka posebna molitva ili je mogu pronaći na netu?
Krenut ću novim putem, putem Krista.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lis 2012 12:53 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
evo draga sestro ponesto za pogledati od svjedocanstava o predbracnoj cistoci...

http://www.youtube.com/results?search_q ... irp3nEIZpk

puno se takvih stvari moze naci na internetu samo se treba u to upustiti

biti Kristov je ono primarno a sve ostalo sjeda na svoje mjesto :grlim te: :grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lis 2012 12:59 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 09 tra 2009 20:57
Postovi: 2401
Podijelio: 5 zahvala
Zahvaljeno je: 68 zahvala
Kasnije češ mu zahvaljivati što teostavio, vjeruj mi. Samo ustraj na putu do Krista, i naći češ nekoga tko je na tome putui putovati će tezajedno do vječnog mira, i najlijepše je kad supružnici zajedno idu tim putem, zajedno su jedno u Bogu.
Znam iz iskustva!! Vjeruj mi!
Ne treba ti Međugorje, treba ti Krist, treba ti Pričest, ako valja, kako kaže Rajko, onda valja kod svakog zvonika.
Ne postoji lijepša tableta za smirenje od Hostije, to jesavršenstvo, razmatraj malo to! Uzmi kršćansku literaturu i čitaj!
Evo ti za početak ovo: viewtopic.php?f=6&t=6718
nastavi čitati ovo do kraja!! imaš niže teme kao : "Kako se udati" i "Ne možemo naći momka"!!
Mir tebi!!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lis 2012 13:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 vel 2008 16:08
Postovi: 969
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
kad ti vec preporucamo sto da citas, gledas sjetio sam se jos i odlicnog videa o cistoci:

Ljubav bez žaljenja (ovo je prvi nastavak -> ima ih devet!)

zatim njihove knjizice koje su na nas jezik prevedene:

Istinska ljubav
Istinska ženstvenost
Istinska muževnost

zatim knjige od Vatroslava Frkina

zatim imas na bitno.net: o spolnosti; o mladima; o braku i partnerstvu

nas clan obican momak je pisao dosta o cistoci na ovome forumu pa malo prozuji po njegovim postovima

toga ima na tone sto bi ti stvarno bilo od koristi i ucvrstilo te u ljubavi Bozjoj i otvorilo pravoj ljubavi; jos ako znas i engleski to bi ti dodatno bilo od koristi jer mi smo jako mala zemlja pa ni ne prevodimo puno toga


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lis 2012 13:59 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 20 lis 2012 10:25
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Aha...evo pronašla sam si neku molitve i prekrasne su mi:
MOLITVE LJUBAVI
Sjeti se da je jedini razlog što ti postojiš taj , što te Bog voli : Ljubavlju vječnom ljubim te , poručuje ti Bog preko proroka ( Jr 31,3 ) . To znači da si za njega neizrecivo vrijedan , da te on nikad ne može napustiti, povrijediti , omalovažiti , željeti ti zlo.Naprotiv , Bog ti želi dati samog sebe.
Da bi mogao prihvatiti činjenicu da te Bog voli , promisli tko je i kakav je Bog : Bog je ljubav i nježnost sama.
Bog ne može drugačije nego te voljeti. Ti si njegov.
Ponavljaj polako u sebi Bog mene voli.Ponavljaj to više puta.
Dušo moja , Bog tebe voli.
Samim tim što postojiš , Bog te voli.Bog je dobrota sama i milosrđe , Bog je vjeran i onda kada ti to nisi.
Bog je svemoguć , jak , pravedan , svet. On je ispunjenje tvojih čežnji.
Nemirno je srce naše , Gospodine , dok se ne smiri u tebi , potvrđuje sv.Augustin.
Neka se u dubinu tvog bića slegnu Božje riječi :
Dragocjen si u mojim očima , vrijedan si , i ja te ljubim ( Iz 43,4) i
Ne boj se , jer ja sam te otkupio , imenom sam te zazvao , ti si moj ( Iz 43,1 )
Ne dopusti da te riječi prođu mimo tebe , jer ti u njima dolazi Bog.Ponavljaj ih i produbljuj dokle god ne doživiš da ti je duša ušla u mir , da kliče od radosti.
Bog ti nadalje potvrđuje i uvjerava te preko proroka:
Gle , u dlanove sam te svoje urezao ( Iz 49,16 )
Bog te voli više od majke , od bilo kojeg čovjeka , i više od tebe samog:
Može li žena zaboraviti svoje dojenče , ne imati sućuti za čedo utrobe svoje ? Pa kad bi koja i zaboravila , tebe ja zaboraviti neću ( Iz 49,15 )
Zaželi da ti Bog objavi i pokaže koliko te voli. Kad si s Bogom imaš sve.Ništa na svijetu te ne može ispuniti kao Božja ljubav jer si za nju stvoren.

Bog te nije jednom stvorio pa prepustio samom sebi , već te neprestano stvara i uzdržava svojom ljubavlju.
Bog na tebe neprestano misli.Božji pogled na tebi počiva.Reci samom sebi : Bog me s ljubavlju gleda.Uživaj u činjenici da si Bogu toliko važan.
Bogu se možeš približiti tako da se podsjetiš da si ti njegovo dijete.
Gledajte koliku nam je ljubav darovao Otac : Djeca se Božja zovemo , i to jesmo. ( 1 Iv 3,1)
Navješćuj stoga svojoj duši : Ja sam dijete Božje .
To je najdragocjenija i najvažnija istina o tebi.To je tvoje najveće dostojanstvo.
Možeš se poput malog djeteta smjestiti u Božje naručje , dopustiti da te njegove ruke obaviju , štite.Tu si najsigurniji. Tu je tvoj dom.Neka te ispuni Božja nježnost , blagost , snaga i mir.Nitko i ništa ti ne može oduzeti Božju ljubav , niti te od nje odijeliti

http://www.vjera.pondi.hr/ceznja.htm

KLASIČNA MOLITVA ZA ISCJELJENJE
Isuse , zahvaljujem ti što si sada tu. Kažem ti : Dobro došao. Lijepo je što postojiš.
Isuse , pogledaj sada na mene , ovdje gdje sjedim pred tobom.
Ti me poznaješ.Želim Isuse da me sad dotakneš i iziječiš,
da me oslobodiš i učiniš zdravim za zadatke u životu,
Isuse Kriste prvo te molim ozdravi sve moje uvrede koje sam naslijedio od mojih predaka ,
Molim te Isuse svojom krvlju i svojim uskrsnućem raskini sve negativne utjecaje mojih predaka. Hvala ti.Iskorijeni svaku bolest , ovisnost i grijeh , moj Isuse.
Isuse , ti znaš da želim svojim precima od srca oprostiti.
Sada te molim , Isuse , dođi u trenutak moga začeća.
U trenutak u kojem sam začet u utrobi majke.Ti si bio sa mnom. Ti si me želio.
Rekao si : Živi.Hoču da živiš. Ti si me htio i radovao mi se. Hvala ti.
Moje začeće u utrobi majke bio je predivan , radostan događaj. Hvala ti.
Isuse , sad želim oprostiti svima koji su bili protiv mene u trenutku začeća.
Želim im od srca oprostiti. Jer važno je da si me ti htio , Isuse.
Tvoj Otac je moj otac i majka. Ti si me htio .Hvala ti.
A sada me Isuse potpuno oslobodi negativnih misli i negativnih sječanja.
Ti si bio sa mnom svih devet mjeseci koje sam proveo u utrobi moje majke.
Ti si bio sa mnom , bez obzira na to je li me majka željela ,
je li bila bolesna ili je morala teško raditi.
Bio si sa mnom bez obzira i na to je li mrmljala protiv mene.
Ti sve znaš.Bio si sa mnom i uvijek mi govorio : Živi .Ja sam za tebe.
Hoću da živiš. Želim da postojiš. Hvala ti .
Ti si se radovao mom dolasku na ovaj svijet. Ja sam željeno dijete.
Imam pravo na život. Hvala ti.
Isuse , želim od srca oprostiti svima koji su mi u tih devet mjeseci učinili nešto nažao.
Svima opraštam , Isuse.
Ti si moj Gospodin. Ti si me želio.
Oslobodi me Isuse svakog samosažaljenja. Očuvaj me od svake depresije.
A sada Isuse ozdravi trenutak mog rođenja.
I tada si bio sa mnom. Ako je porod bio i težak , ti si mi govorio : Da , želim da živiš.
Živim zato jer si ti tako htio.
Isuse , opraštam svima koji su me pri porodu možda šokirali ,
ili bili protiv mene , ili me odbacili ili možda bili grubi.
Opraštam im od srca , Isuse. Blagoslovi ih.
Važno je jedino da si me ti htio.
Nije važno jesu li me željeli moji roditelji ili bilo tko drugi.
Ti si me želio.
Sada ti Isuse predajem moj život do sedme godine , a osobito prve tri godine života.
Ti si bio sa mnom. Htio si me .Ti si me uvijek čuvao , i kad se možda dogodio neki šok ili bolest. Možda sam bio u bolnici ili u rodbine ili bake i djeda umjesto u roditelja.
No ti si bio sa mnom.Hvala ti .Ti si me želio.
Ti si uvijek bio sa mnom. Nikad nisam bio sam.No , to tada nisam znao Isuse.Sada znam.
Sada si ti u mom djetinjstvu. Nikad nisam bio sam .Uvijek si bio sa mnom.To je lijepo Isuse.
Zbog toga opraštam svima koji nisu imali dovoljno ljubavi za mene , koji su prema meni bili strogi.Opraštam im , jer imam tebe za oca i majku.
A sada ti Isuse predajem moj život do petnaeste godine života.
To je vrijeme kada sam od djeteta postao dječak/ djevojčica.
Ti si bio sa mnom u školi.Ti si me htio.Ti si mi se radovao.
Uvijek , uvijek si bio sa mnom.
Moja je prošlost ispunjena tvojom prisutnošću.
To je tako lijepo Isuse. Ti si bio sa mnom. Hvala ti
Opraštam svima koji su me povrijedili u tom razdoblju mog života , Isuse.
Opraštam im od srca. I oni su samo ljudi.
Možda me moji roditelji nisu mogli voljeti , jer i sami nisu bili voljeni ,
ili su i sami patili od pomanjkanja ljubavi i nježnosti.Razumijem ih.
No ti si me volio i to je sad važno.
Sada ti Isuse , predajem moj život od petnaeste do dvadeset i pete godine ,
kada sam išao u srednju školu , fakultet , sklopio brak.
Predajem ti svoju djecu , svoj posao.
Dajem ti svoju bolest , poteškoće , razočarenja , sumnje , očaj.
Uvijek si bio sa mnom Isuse. Ti si me tješio , jačao , štitio , čuvao.
Opraštam svima koji su me u tom razdoblju mog života povrijedili.
Blagoslovi te ljude.
Sada ti predajem moj život sve do današnjeg dana.
Ti poznaješ svaki trenutak mog života .
Znaš za bolesti , posao, djecu.
Sve što sam doživio.
Ti znaš o mom odnosu prema tebi , i onda kad je taj odnos bio prekinut.
Ispuni sad cijelu moju prošlost svojom prisutnošću.
Tvoja ljubav i nježnost uvijek su bile sa mnom.
I svima od srca praštam : svome bračnom drugu , roditeljima , djeci , kolegama , prijateljima.
Opraštam. Želim biti potpuno slobodan Isuse , potpuno slobodan od svega negativnog
i slobodan za pozitivno , za ljubav.
Predajem svoj život u tvoje ruke.
Smijem biti takav kakav jesam.
I znam Isuse , ti me voliš.
Hvala ti što mi daješ radost i sigurnost.
Ja sam tvoj miljenik.
I ljudi me vole. Dubine svakog čovjeka me vole.
Ti si moj prijatelj , Moj Bog , moj Gospodin.
Hvala ti što si mi sve oprostio , što me sada liječiš i oslobađaš.

Bog mene voli! <3


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lis 2012 14:31 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 ožu 2010 18:49
Postovi: 492
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Slažem se sa odgovorima koji su ti dali ostali forumaši, pa bi se samo kratko nadovezao.

Koliko sam razumio iz tvog pisanja, ti kažeš da je tvom dečku smetalo što si prije njega tjelesno bila intimna s dva muškarca.Tu ga razumijem, ali ne mogu razumijeti da je on upravo činio s tobom istu stvar koja mu je smetala i koju je zamjerao tebi.Tu se radi o teškom licemjerju i sam taj njegov čin ti je trebao pokazati da niti te poštiva kao osobu, niti te iskreno ljubio i razumio.
Mlada si djevojka i život je pred tobom, što si loše činila u prošlosti više ne možeš promjeniti, ali na svoju sadašnjost i budućnost možeš itekako utjecati.Bog uvijek sa velikom radošću prima one koji mu se vraćaju raskajana srca.Pokaj se za svoje grijehe i iskreno ispovjedi sa jasnom odlukom da nećeš griješiti više, posebno što se tiče grijeha protiv predbračne čistoće.Sam Bog će ti dati milost kad vidi da si čvrsto odlučila promjeniti neke stvari u svom životu i dat će ti snage da se boriš protiv duha bludnosti.Ako i padneš ne odlaži pokajanje za neko drugo vrijeme, da ne bi upala u samosažaljavanje same sebe i sve veću krivicu, koja će te tada malo po malo umrtviti, da će ti se biti teško pomaknuti sa mjesta.
Vjerujem da si naučila nešto iz ove svoje životne škole i da ćeš u budućnosti biti pametnija.Ne zanosi se pretjerano osjećajim koji mogu biti itekako varljivi i nestalni, što si mogla naučiti iz svog primjera.
Hodanje u čistoći nam i služi upravo iz razloga da vidimo da li nam neko odgovara ili ne, da izbjegnemo navezivanje na druge osobe iz tjelesnih razloga, tako da ako se i ispostavi da niste jedno za drugo, da možete bez rana izaći iz te veze i bez kakvih repova nastaviti potragu za životnim suputnikom kojeg je Bog pripremio za nas.

Kako ti je Samuel rekao ne trebaju ti razna zemaljska mjesta da bi našla mir, već ti požuri do svoje župne crkve, jer i tamo u Svetohraništu prebiva Gospodar svega vidljivoga i nevidljivoga, Naš Bog Isus Krist.A na hodočašće u razna svetišta možeš ići kad god ti hoćeš. :D

Evo ti jedan tekst iz knjige Rajka Bundala "Pogled u krajeve srca".

DALA DJEVIČANSTVO

Dugo sam hodala s jednim mladićem i on je poštivao moje djevičanstvo. No, ja sam mu, iz Ijubavi prema njemu, to djevičanstvo dala. Kasnije sam imala osjećaj da mu “to” prelazi u dosadu; prestala sam mu biti interesantna. Misliš li da, ako nađem nekog drugog mladića za brak... Hoću li ući u brak bez toga dara? Jer ja osjećam grižnju savjesti. Nemam mira.

"Kao što, u početku, nisi od sebe dobila djevičanstvo, tako ga ni sada, kad si bez njega ostala, ne možeš sama sebi dati niti ga možeš vratiti. Onaj koji ti je dao djevičanstvo, jedini ga ima moć nanovo dati. Ali Njega čovjek grijehom vrijeđa, stoga ti je potrebno duboko raskajanje, obraćenje svega srca, da bi nanovo zadobila Milost. Grijeh je dati nevinost izvan braka. To što sada osjećaš u sebi, stvarnost je grijeha. U njegovoj si vlasti i bit će tako sve do otkupljenja.

Nevinost je Božji pečat kojim je zapečaćen životni i životvorni talenat što ga Bog predaje braku, da ga iz njega nanovo uzvisi u slavu blagoslovljenih poroda i čast svetoga materinstva.

Jedino ga onaj, kome te je Stvoritelj poslao u sveto zajedništvo, sklopljeno na oltaru, ima pravo raspečatiti i tako dom svoj ispuniti miomirisom neba, to jest, ozračjem života - rađanjem neokaljanih duša kroz nova pokoljenja. On, snagom Božjega autoriteta, na temelju tako uzvišena dara, prima postojanu odgovornost svoga idućega očinstva. Kada primi dar, pod Božjim pečatom namijenjen
samo njemu, upravo po nevinosti spola, kao prečistu, uzvišenu sigurnu znaku vječne Ljubavi, neizrecivom svojom zahvalnošću uvećava Božju slavu na Zemlji. Inače, ovako bez pečata nevinog - stižeš k njemu kao prazna kutija u kojoj više nema Božje blizine ni blagoslova, jer Bog ne silazi u dušu koja u grijehu živi. Ali svaku raskajanu dušu prima i obnavlja u svome milosrđu. Vidljivim pečatom nevinosti Bog je očito dao do znanja svakome čovjeku da pridržava posebno pravo na čovječju spolnost, bez obzira na dar slobodne volje, a upravo radi slobodne volje onih koji se ne bi smjeli u ropstvu grijeha roditi. U stanovitom smislu, na tome je mjestu postavio granicu čovječjoj slobodi. Ali ta granica nije protivna daru slobodne volje, nego ga najdjelotvornije dopunja Kako je dar slobodne volje čin Božje ljubavi prema čovjeku, tako je i zaštićena spolnost čin Božje ljubavi prema svakome od nas. Kako nad svima koji se još imaju roditi, tako je i nad nama ta blagoslovljena nevinost bila Božja sila što nas je od početka štitila. Omogućila nam je da biološki preživimo i budemo njegovani u moralu života; kako bismo od početka imali i čuvali dostojanstvo Božje djece.

Ljudska je ljubav grešna jer ne mari za Božje zapovijedi. Žrtvuje Božansku vjernost za privremeni dobitak. Gubitkom nevinosti, ne postaješ samo dužnik svome mužu, nego si uskratila i slavu Bogu, slavu koju je tvoj muž svojom zahvalnošću trebao priznati i blagoslovljeno potomstvo kroz daleka vremena pronijeti, a mužu si oduzela moć da bude miran i dobar otac vaše djece.

Ti si sada u grijehu. Koga god nađeš, živjet ćeš s njime kao grešnica; odijeljena od Boga. I u stanju grijeha, bit ćeš laki pliien svakoga zla. Tvoja, čovjeku žrtvovana nevinost nije ti osigurala blagoslov. Veliš da mu je dosadno s tobom, da mu više nisi interesantna. Kome može biti privlačna praznina, to jest duša koje se Bog povukao? Zato, obrati se. Čistim suzama operi svoj stid da ne žalostiš više Boga, njegove anđele i svece te da zavrijediš primiti sveto otkupljenje u prečistoj Krvi Kristovoj, da opet budeš čista i nanovo blagoslovljena; kao u početku. Svemogućl Bog može i želi tako učiniti.

Ne strašim te beznađem, nego ti tvrdom riječju Božje ¡stine želim rasvijetliti strahotu grijeha, kako bih ti mogao progovoriti neizmjernom milosrđu vječnoga Oca prema svima koji Mu prilaze u Kristu. Mnogi se kaju, ali ne svim srcem; žaloste se zbog svoga gubitka, a ne zbog povrede Božje pravednosti. Zato zadugo ostaju u pustoši svoje sramote. Sramota je čovjeku, miljeniku Svevišnjega, živjeti bez Božjega blagoslova. Na takvima, oni koji zvanjski o svemu sude, stječu dojam kao da je dobri Bog neumoljiv. A nije tako. Milosrdan je prema svima koji mu se vrate.

Sama svjedočiš kako ti sve ovo što govorim na temelju Božje objave potvrđuje i tvoja nutrina. Nisi se sama napala grižom savjesti, nego je ona Božanski svjedok protiv tvoga grijeha. Vlastita ti savjest svjedoči da je grijeh učinjen.

Grijeh je svaka povreda Svevišnje Ljubavi; svako narušavanje životnoga reda što ga ona uspostavlja; svaka šteta nanesena slavi Božjoj. Ono što si tome mladiću dala, svome mužu nećeš moći dati jer nećeš imati. Tako si već povrijedila njegovu ljubav, ugrozila zajednički život svih u vašoj budućoj obitelji i, čineći vas nesretnicima, nanijela si veliku štetu slavi Božjoj.

No, ima spasa u ovoj nevolji, jer je Otkupitelj naš otkupio sve duše da ih po njihovu obraćenju vrati u život i digne u nebesa. Ali prije nego Ga zazoveš, zapamti za sva vremena i za svaku grešnu prigodu: Grijeh je strašan, a Bog milosrdan svima koji Mu se raskajani vraćaju! U Svetoj Ispovijedi primi odrješenje i ne griješi više.

Za utjehu ti svjedočim da je i moj brak, prije obraćenja, postao ruševina. Zarazila nas je bestidnost svijeta i sve sveto u nama i među nama u krš pretvorila; svemu čast oduzela. Shvativši kako nemamo više osjećaja stida, molio sam Gospodina da nam oprosti i da nam ga vrati. I Bog me uslišio. Tih dana, jednom kad Sam prolazio kroz boravak, moja žena je gledala na televiziji nekakav film.
Prizor uobičajen: nekakvih se dvoje tek privlačno pogeda. No, na samu prisutnost bluda, duša je moje supruge burno reagirala stidom. Sva rumena, skoči, ugasi televizor i u nelagodi reče: ‘Joj, ja to ne mogu pred tobom gledati!” I meni se vratio stid. Sad ga ljubomorno čuvam kao neprocjenjiv Božji dar po kojemu se Kršćanin razlikuje od bestidnoga svijeta.Tako i ti moli Boga da ti oprosti i da te u svemu obnovi, čuvaj se one poluistine što kola među mlakim kršćanima koji postaju gori od svijeta: “Bog je milosrdan i sve prašta, pa, kad god ja pogriješim, On će meni oprostiti.” Milosrdan jest, ali se ne da varati. Gnjev njegov ne prestaje progoniti okorjela grešnika. Sa strepnjom bdij oko spasa svoje duše jer su duhovne zamke vrlo opasne! U svim svojim potrebama preporučuj se svetoj Bogorodici jer, ako te, zbog tvoje grešnosti, ne htjedne Bog saslušati, nju će sigurno čuti i uslišiti. Ona je Bezgrešna.

Ja “to” nisam učinila iz požude, nego iz Ijubavi prema tom čovjeku.

Ne optužujem te, već ti, govorom o gorkoj istini našega života, u ime Isusovo iskazujem bratsku ljubav. Pozivam te na obraćenje i nudim izlaz iz bijede u koju si zapala.

Mnogi ljudi, iz Ijubavi prema svome prijatelju, ubiju čovjeka; još više - iz Ijubavi prema svome narodu, pobiju u ratu na stotine ljudi u drukčijim uniformama, kojima niti imena ne znaju, a kamoli krivicu, a misle da tako Bogu služe i da je pred Njim pravedno sve što čine. Pa ipak, Bog je, jednom za svagda i za sve prilike, zapovjedio: "Ne ubij!", kao što je zapovjedio i: "Ne sagriješi bludno!" Ne mjeri se pravednost po našem osjećaju. Samo je Božja ljubav pravedna. Ljudska ljubav griješi protiv vlastitog života. Da nije tako, zašto bi te izjedala krivica?

Brak nisu muško i žensko, nego muško, žensko i Bog. Muško, žensko i Ljubav, to troje sačinjava brak. Između muža i žene Bog, to je izvorni Čovjek. Zato je brak svetinja pred Bogom što ju je Duh Svete Crkve uzdigao na razinu Božanskog sakramenta. Kolijevku čovjekova života, iz koje dolaze svi ljudi na ovaj svijet, drži Bog pred sobom da je obrani od svih zala, zato na spolnost tako neumorno nasrću svi zli dusi kroz razna zavođenja, zla i nesreće. Bit spolnosti nije uopće tjelesna, nego duhovna, stoga Je ona tajna; kao i čovjek i Bog kojima pripada. Kako onda razum može o njoj odlučivati?

Kod takozvanih "civilnih” brakova iz kojih je čovjek protjerao Krista, a predao se Antikristu, svako sljedeće koljeno sve strašnije živi. Sreo sam mnoge nesretnike i kod svih vidio kako se na pokoljenjima po rodovskom naslijeđu grijeh, ne samo prenosi nego i umnaža. No, tim umnažanjem i teret patnje raste. Svako se sljedeće koljeno sve više razbija, dok, iznenađujućom brzinom, u neplodnosti ne izumre takav rod. Na primjer, u mome rodovskom stablu, do Drugoga svjetskoga rata svako je koljeno rađalo između petero i desetero djece. Nadolaskom ateizma iza rata rađa se dvoje, jedno ili ni jedno. Kako je nerađanjem naglo presahla rijeka života, tako je i Milost sa preostalih živih naglo ¡ščezla, a svaka se nemilost umnožila. Ja sam se, kao utopljenik ¡z rijeke propasti moga roda, tako grčevito uhvatio za Krista i napokon spasio. Nije Krist u mome životu plod isprazna umovanja, nego očita činjenica moga istinitoga spasa. Po vlastitome spasenju postao sam Mu svjedok. Sve što govorim, poznajem jer sam kroz sva ova zla prošao i vidio da je u Kristu istina i da je On u Crkvi."


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 21 lis 2012 18:30 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 20 lis 2012 10:25
Postovi: 6
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
:grlim te: Bog Vas Blagoslovio sve!

Koliko ste mi samo pomogli. I koliko je Bog snažan. U samo jednom danu. :)

Ljubav bez žaljenja (ovo je prvi nastavak -> ima ih devet!) Odgledala sam to, poslala sam njemu da odgleda.

Pročitala one knjižice. Osjećam se puno bolje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 22 lis 2012 10:40 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 13 kol 2011 08:26
Postovi: 706
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 2 zahvala
ivanna92 napisao:
Naime, ja sam jedna jako tužna djevojka i ne znam gdje bih pronašla svoje utočište. Pa čitajući po netu, naišla sam na ovu stranicu TEBE-TRAZIM.
Imam jako dobrog dečka. Veza na funkcionira.
No ja sam mu ispričala ponešto o sebi prije što sam radila i kakva sam osoba bila. Nisam se znala cijeniti. Spavala sam prije njega s dva muškarca, koja mi tek sada shvaćam, ništa nisu značila, niti predstavljala. S ovim drugim sam bila da bih zaboravila ovog prvog. No ovaj drugi me također previše razočarao.
Pa si kažem možda je to moj križni put kroz koji sada prolazim. Preteško mi je, kada je on tužan i kad se sjeti moje prošlosti.
Boli me rečenica kada mi kaže čovjeka čini i prošlost, ne samo sadašnjost.
Ja sam postala druga osoba kako sam s njim.
Molila sam se i prije jako često. No sad se molim još češće da nađem mir i utočište. Da zamolim Djevicu za oprost što ja nisam mogla biti kao ona. Bila sam previše naivna. Gledala sam samo da drugi budu sretni, na kraju sam samo sebe previše unesrećila.
Moj dragi je razumio sve to i dalje ostao uz mene. Ali ja i dalje strahujem da on mene neće ostaviti, da će mu doći jednom pa će reći da ne može preko toga prijeći.
Tek tada ne bih živjela, jer on je moj život postao. Dio je mene. Iskreno se kajem zbog svojih postupaka ranije i teško mi je zbog toga. Ne mogu ni opisati koliko. MOlim vas pomozite mi svojim savjetima. :(

možda ti može pomoći moje iskustvo.I ja sam bio u više veza koje nisu bile kakve bi trebale biti.Čitao sam o važnosti hodanja u čistoći pa sam se odlučio za takvo hodanje.Kasnije sam prohodao s jednom djevojkom,nakon godinu dana hodanja u čistoći smo se vjenčali.Ovdje možeš pričitati kako je to kod mene išlo a ima i dosta drugih zanimljivih tekstova na tu temu koje sam skupljao po netu viewtopic.php?f=40&t=6290


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: Re:
PostPostano: 15 sij 2013 23:48 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 09 ožu 2012 21:09
Postovi: 80
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Fran26 napisao:
SlikaSlika

Sv.Marija Goretti zagovaraj nas kod Gospodina :a1250: :a1250:

Molin dobre "engleze" da prevedu ovu molitvu. :grlim te: :grlim te:

Official Prayer to St. Maria Goretti

Oh Saint Maria Goretti who, strengthened by God's grace, did not hesitate even at the age of twelve to shed your blood and sacrifice life itself to defend your virginal purity, look graciously on the unhappy human race which has strayed far from the path of eternal salvation. Teach us all, and especially youth, with what courage and promptitude we should flee for the love of Jesus anything that could offend Him or stain our souls with sin. Obtain for us from our Lord victory in temptation, comfort in the sorrows of life, and the grace which we earnestly beg of thee (here insert intention), and may we one day enjoy with thee the imperishable glory of Heaven. Amen.


http://www.zupa-svkriz.hr/kalendar/novi ... etti76.htm



Knjiga je fenomenalna, pogotovo pred kraj kad sam se i rasplakala.

I posebno bih izvdojila maleni dio iz knjige:

"...i otvara usta i sapce ti glasom koji jos drsce od premnogih bolova: Dijete moje, to sam pretrpio za te,da nikad necisto ne sagrijesis. Tako sam isprebijan, da okajem tjelesne grijehe. Ako kanis i ti uciniti nesto tako strasno, onda pograbi opet bic,koji je krvnicima pao iz ruku i udaraj me iznova! Dijete moje, hoces li to uciniti?"

E ovo kad sam procitala potekla je rijeka suza...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 136 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 44 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr