www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 16 lip 2024 02:58

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 27 lis 2008 08:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Edita Majić izdržala kušnju i postaje "zaručnica Krista"!

Bivša prvakinja kazališta “Gavella” četiri godine živi kao bosonoga karmelićanka. Na godinu posti oko sedam mjeseci i većinu vremena mora šutjeti

21.10.2008. | Piše: Silvija Štrbac

Slika

Na Dan kazališta, 27. ožujka 2004., glumica Edita Majić 38 odigrala je zadnju ulogu u Gavelli. Rekla je da ju je Bog pozvao, a ona mu ne može reći ne. Već četiri godine živi u samostanu bosonogih karmelićanki Sv. Josipa u Avili u Španjolskoj. To je bio rok kušnje u kojem je trebala odlučiti želi li zauvijek ostati tamo. Edita danas polaže vječne zavjete kojim postaje “Kristova zaručnica”, a tom svečanom činu nazočit će samo njezini najbliži.

- Moj samostan pripada strogom redu. Nismo doslovce bose, nego nosimo sandale. Ljeti smo bose, a zimi obučemo čarape - ispričala je prije ulaska u samostan Edita.

- Imamo vrt za šetnju, a u njemu se nalazi i kapelica u koju se sestre povlače da budu same s Bogom. Sve poslove, od kuhanja, čišćenja, pranja do rada u vrtu, obavljamo same. Ljudi nam izvana pomažu darivajući hranu i druge potrepštine. Sestre ne posjeduju ništa svoje i sve je zajedničko - kaže Edita.
Sedam mjeseci na godinu poste, ostalo vrijeme jedu mliječne proizvode, ribu i povrće.

- To je mjesto za koje se kaže da je raj već ovdje na zemlji, Božji kutak s vrtom i starom bibliotekom, a ja jako volim čitati. Volim se i smijati. Kako je Bog sama radost, samostan neprestano odzvanja smijehom redovnica. S njima sam se smijala kao nikad u životu, od čiste sreće - rekla je i dodala da međusobno mogu razgovarati nakon ručka, tijekom rekreacije te sat vremena nakon večere.

- Šutnja je važna kako bismo se mogle sabrati i čuti Božji glas - objasnila je Edita, koja u samostanu ima svoju sobu, tzv. ćeliju. Može primati posjete, ali samo kroz dvostruke rešetke.

i tako 21.listopada,2008 POSTALA JE EDITA MARIE DE LA CRUZ

Bivša glumica Edita Majić 38 položila je 21.10. zavjete duše i Boga u samostanu Bosonogih Karmelićanki Sv. Josipa u Avili. Na ceremoniji je bila njezina mama Jadranka te dvoje braće. “Izgleda sretno, ispunjeno i zadovoljno”, rekla nam je Nada Šurjak, HTV-ova novinarka koja je bila u Avili kako bi snimila dokumentarni film o Editi. Film će se zvati “Edita Maria de laCruz”, a prikazat će se za Božić.

- Osim obitelji, Editinu zaređenju prisustvovala je i grupa hodočasnika iz Splita. Razgovarali su kroz dvostruke rešetke. Primala je njihove molbe za molitvu - priča Nada.

Naša glumica prva je strankinja u zadnjih 500 godina koja je ušla u taj samostan.

doista naša draga sestra u Kristu,čula je i odazvala se na glas našega Gospodina!

Rim 1
1Pavao, sluga Krista Isusa, pozvan za apostola, odlučen za evanđelje Božje


Rim 8
28Znamo pak da Bog u svemu na dobro surađuje s onima koji ga ljube, s onima koji su odlukom njegovom pozvani.


1 Kor 7
20Svatko neka ostane u onom zvanju u koje je pozvan.


Ef 1
16ne prestajem zahvaljivati za vas i sjećati vas se u svojim molitvama: 17Bog Gospodina našega Isusa Krista, Otac Slave, dao vam Duha mudrosti i objave kojom ćete ga spoznati; 18prosvijetlio vam oči srca da upoznate koje li nade u pozivu njegovu, koje li bogate slave u baštini njegovoj među svetima .


Heb 5
4I nitko sam sebi ne prisvaja tu čast, nego je prima od Boga, pozvan kao Aron. 5Tako i Krist ne proslavi sam sebe postavši svećenik, nego ga proslavi Onaj koji mu reče: Ti si sin moj, danas te rodih.


2 Pt 1
10Zato, braćo, to revnije uznastojte učvrstiti svoj poziv i izabranje: to čineći - ne, nećete posrnuti nikada!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 lis 2008 08:25 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 ruj 2006 07:42
Postovi: 355
Lokacija: ...Daljina Tvoje Ljubavi cini me jakom...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
... Amen!
Jer Njegova Ljubav je duboka kao more!!!
Amen!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 27 lis 2008 15:01 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 10 lip 2008 20:55
Postovi: 3438
Lokacija: Santa Fe (New Mexico)
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 72 zahvala
Hvala brate Joakim bio je dokumentarni film na HRT-u o njoj prije dvije godine otprilike.
Na Božju ljubav nemože se ne odgovoriti :a1250:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 28 lis 2008 17:25 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Edita Maria de laCruz = Edita Marija od Križa
Molimo za svečenička i redovnička zvanja da još mladih odgovori na Božji poziv sa radosnim " EVO ME"!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov: božji poziv
PostPostano: 30 lis 2008 13:11 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 04 tra 2006 12:06
Postovi: 48
Lokacija: zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
... jer božji poziv se ne može odbiti... hvala i slava Mu!!!!!

Puno pozdrava svima koji me se sjećaju, bvb.
:grlim te:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 31 lis 2008 20:16 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Evo što piše o Editi jedan Biblijski Krščanin protestant

"četvrtak, 23.10.2008.Zašto Edita Majić trune iza rešetaka samostana?
Edita Mjaić bila je glumica u kazalištu "Gavella", nažalost umjesto da upozna biblijsko kršćanstvo, upoznala je katolicizam. Ista ta religija navela ju je na pomisao da Bog želi od nje da živi u nekom zabitom samostanu, u celibatu i šutnji, posteći 7 mjeseci u godini i mučeči svoje tijelo na svakojake načine odvojena od ostatka svijeta.

Umjesto da povjeruje da je Isusova žrtva dovoljana za njezino spasenje, te da Bog želi da ona živi u skladu sa Njgovom voljom, odlučila je provesti ostatak života "zarađujući" svoje spasenje kako bi bila "dovoljno dobra za nebo".

Sada je za nju, kao i mnoge druge djevojke koje je katolička crkva pozatvarala po samostanima širom svijeta prekasno. Njezin mladi mozak ispran je katoličkom filozofijom, asketizmom, misticizmom i iracionalnim sustavom vjerovanja koji ima temelje u ognjenom jezeru.


Prestrašno ovakovo razmišljanje.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 stu 2008 21:47 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 vel 2008 18:24
Postovi: 690
Lokacija: POŽEŠKO SLAVONSKA
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
BOŽE BLAGOSLOVI NAŠU EDITU I NEKA JOJ MAJČICA MARIJA BUDE ŠTIT


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 stu 2008 08:29 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
speranza napisao:
Evo što piše o Editi jedan Biblijski Krščanin protestant

"četvrtak, 23.10.2008.Zašto Edita Majić trune iza rešetaka samostana?
Edita Mjaić bila je glumica u kazalištu "Gavella", nažalost umjesto da upozna biblijsko kršćanstvo, upoznala je katolicizam. Ista ta religija navela ju je na pomisao da Bog želi od nje da živi u nekom zabitom samostanu, u celibatu i šutnji, posteći 7 mjeseci u godini i mučeči svoje tijelo na svakojake načine odvojena od ostatka svijeta.

Umjesto da povjeruje da je Isusova žrtva dovoljana za njezino spasenje, te da Bog želi da ona živi u skladu sa Njgovom voljom, odlučila je provesti ostatak života "zarađujući" svoje spasenje kako bi bila "dovoljno dobra za nebo".

Sada je za nju, kao i mnoge druge djevojke koje je katolička crkva pozatvarala po samostanima širom svijeta prekasno. Njezin mladi mozak ispran je katoličkom filozofijom, asketizmom, misticizmom i iracionalnim sustavom vjerovanja koji ima temelje u ognjenom jezeru.


Prestrašno ovakovo razmišljanje.


Da Sper...slažem se kao i svi ovdje..
jedino bi ja tog krščanina..pitao..šta on misli o;"Tko želi svoj život spasiti,taj će ga izgubiti...ili ono;Nema toga koji bi radi mene napustio sve;a da mu već na ovom svijetu neće biti darovano stostruko..a u budućem životu-Život vječni..

mislim stvarno ti protestanti nemaju logike nikakve..
pa kad bi samo trebalo Bibliju čitat a ne borit se i odricat..
onda Isus nije morao na križu umrijeti..trebao je samo štampati Bibliju i reći;evo to je dovoljno za spasenje!...
-...a u biti moramo rasti u ljubavi a to je teeeško,ja prvi priznajem...
pa onda što god mi pomaže da bi ljubio Boga...(taman i lajati na žarulju:));trebam to činiti
o Bože stvarno ti protestanti(evo već drugi put ih spominjem,valjda nije uvredljivo..)
Crkva je jedna jedina;Sagradjena na Sv.Petru..i Amen

PS. i da naravno... glumica tog kalibra je napustila sve...
odlučila je činiti nešto kako bi Boga bolje živjela i ljubila..
Bog ju blagoslovio..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 stu 2008 09:15 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 26 svi 2006 12:15
Postovi: 830
Lokacija: Sl. Brod, Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Lk 10,2 napisao:
"Žetva je velika, ali radnika malo. Molite dakle gospodara žetve da radnike pošalje u žetvu svoju. Idite! Evo, šaljem vas kao janjce među vukove. Ne nosite sa sobom ni kese, ni torbe, ni obuće. I nikoga putem ne pozdravljajte. Bude li tko ondje prijatelj mira, počinut će na njemu mir vaš. Ako li ne, vratit će se na vas. U toj kući ostanite, jedite i pijte što se kod njih nađe. Ta vrijedan je radnik plaće svoje. Ne prelazite iz kuće u kuću."


...da bi mogli ići, širiti mir, potrebno je žrtvovati se... a da bi onima koji ovako čine bilo lakše, potrebna je molitva zajednice... zato ima onih koje Gospodin poziva na molitvu za svećenike, redovnike, redovnice i ljude kojima oni idu... :D


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 stu 2008 10:12 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 01 tra 2006 21:22
Postovi: 1095
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 3 zahvala
Kao prva stvar ta divna djevojka ne vene u samostanu naprotiv njezino je srce ispunjeno ljubavlju radašću i mirom koji dolazi od Boga . Pitam se samo dali je taj Biblijski Krščanin autor teksta ikada osjetio tu Božju blizinu????????


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 32 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3, 4  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 44 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
cron
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr