www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 27 tra 2024 22:48

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 03 pro 2008 17:08 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Božić u duši

Josip i Marija požuruju korak,
uzalud traže za sebe konak.
Iza prozora gore vesele luči,
ali nitko ne dopušta ući.

Uzalud vatre plamsaju mnoge,
nose ih dalje umorne noge.
Gledaju ih, idu, sred kasnoga sata,
svi su im noćas zatvorili vrata.

Pognuti nose vlastite muke,
svu nadu su dali u Božje ruke.
U pastirskoj štalici, na hladnoj slamici,
smiješi se djetešce sretnoj mamici.

Ako i tebi neki hladni ljudi
zalupe vrata, miran budi...
U tvom će se srcu kao u štalici
roditi Dijete Nebeskoj Kraljici.




Slika

Približava se vrijeme Božića. Po mnogima najljepšeg i najvažnijeg, uz Uskrs, kršćanskog blagdana. Ali dali većina ljudi zna što je pravo značenje Božića? Da li je smisao u primanju i davanju poklona osobama koje su nam bliske? Da li je smisao u dobroj trpezi i dobrom društvu? Primjetno je da većina ljudi u ovom vremenu propušta najvredniji poklon od svih - Isusa našeg Spasitelja. Većina ljudi svojim ponašanjem ustvari odbija Krista koji se danas hoće roditi u njihovim srcima.


KAKO POKAZATI VRIJEME DOSASCA NA TEBE-TRAZIM...

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 pro 2008 22:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Ugodno je znati, da neki ljudi barem jedan dan u godini, misle na mene.
Kao što znaš, rođendan su mi počeli slaviti prije mnogo godina. U početku je izgledalo da razumiju i zahvaljuju na onomu što sam učinio za njih. Ali, danas je malo onih koji razumiju što slave. Ljudi se okupljaju i slave, ali ne znaju o čemu se radi.
Sjećam se, prošle godine kada je stigao moj rođendan, ljudi su naveliko slavili u moju čast. Stolovi su bili puni, sve okićeno, puno poklona...ali znaš jednu stvar? Mene nisu pozvali. Slavlje je bilo upriličeno u moju čast, ali kad je došao taj dan, mene su ostavili vani, vrata su za me bila zatvorena... makar sam žarko želio slaviti s njima...

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 pro 2008 23:33 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Meni Božić nosi romantičnu atmosferu.
Nosi blagoslov i mir. Uvijek mi je kuća puna svega i svačega.
Puna omiljenih dragih ljudi i toplih osjećaja i veselja.
Tako bih htio da svima bude.
A to se može postići darivanjem.
Darivanjem materijalnim, darivanjem svoga srca i ljubavi.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 04 pro 2008 23:37 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 03 sij 2008 21:31
Postovi: 698
Lokacija: Najljepša zemlja na svijetu!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
Ugodno je znati, da neki ljudi barem jedan dan u godini, misle na mene.
Kao što znaš, rođendan su mi počeli slaviti prije mnogo godina. U početku je izgledalo da razumiju i zahvaljuju na onomu što sam učinio za njih. Ali, danas je malo onih koji razumiju što slave. Ljudi se okupljaju i slave, ali ne znaju o čemu se radi.
Sjećam se, prošle godine kada je stigao moj rođendan, ljudi su naveliko slavili u moju čast. Stolovi su bili puni, sve okićeno, puno poklona...ali znaš jednu stvar? Mene nisu pozvali. Slavlje je bilo upriličeno u moju čast, ali kad je došao taj dan, mene su ostavili vani, vrata su za me bila zatvorena... makar sam žarko želio slaviti s njima...

Slika


ovo je dirljivo i istinito :cry:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 pro 2008 10:58 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 22 tra 2007 15:52
Postovi: 961
Lokacija: ZAGREB
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Thompsonovac napisao:
rebeka napisao:
Ugodno je znati, da neki ljudi barem jedan dan u godini, misle na mene.
Kao što znaš, rođendan su mi počeli slaviti prije mnogo godina. U početku je izgledalo da razumiju i zahvaljuju na onomu što sam učinio za njih. Ali, danas je malo onih koji razumiju što slave. Ljudi se okupljaju i slave, ali ne znaju o čemu se radi.
Sjećam se, prošle godine kada je stigao moj rođendan, ljudi su naveliko slavili u moju čast. Stolovi su bili puni, sve okićeno, puno poklona...ali znaš jednu stvar? Mene nisu pozvali. Slavlje je bilo upriličeno u moju čast, ali kad je došao taj dan, mene su ostavili vani, vrata su za me bila zatvorena... makar sam žarko želio slaviti s njima...

Slika


ovo je dirljivo i istinito :cry:


E kod mene ce vec drugu godinu zaredom biti drugacije..
NE da sam presretna, nego imam osjecaj da cu puknuti od srece i iscekivanja, te nestrpljivosti da dodem na polnocku i cestitam ljudima Bozic.
Topli zagrljaj, osmijeh, lijepa rijec.. Nesto neopisivo..
Najvise me veseli ona toplina u srcu, ona radost i misao:nitko mi nista ne moze dok je On sa mnom.
imam samo jednu zelju, al mislim da se nece ispuniti-da padne snijeg.. :(


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 05 pro 2008 20:52 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Istinu govoreći, nisam se iznenadio, jer u zadnje vrijeme mnogi mi zatvaraju vrata. Kako me nisu pozvali, bez buke i smetnje, ušao sam tiho i sjeo u jedan kut. Svi su nazdravljali i veselili se.
U jednom trenutku unutra je ušao jedan starac, duge bijele brade, obučen u crveno. Izgledao je malo pripit. Umorno je sjeo na fotelju, i svi su potrčali k njemu, veseleći se, kao da je veselje priređeno njemu u čast.


Slika

Mi nemamo mjesta....za nocenje..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 09 pro 2008 20:39 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Slika

Bozicno vrijeme je vrijeme za osmjeh, prastanje i pomoc.
Kako nitko nismo savrseni,imamo dosta raditi na sebi...da se to Dosasce osjeti u nasem zivotu... Darivanje drugom i darivanje sebe.. Podsjetimo se na istinske vrednote koje trebaju biti uporiste za nadolazece blagdane. Velikodusnost i solidarnost, a ne – skupi darovi za koje treba vremena i novca. Bozic ,mozemo na razlicite nacine dozivjeti... mozemo zivjeti u unutarnjoj sabranosti, kako bismo prihvatili i cuvali Isusa u svojemu zivotu s radoscu jer se covjek, slusajuci Gospodina ispunja radoscu.Ne zaboravimo On nam daje toliko unutarnje radosti, da se ona ne moze izraziti rijecima, mozemo doista posvjedociti da prozivljavamo istinsku unutarnju radost i to posebice kada zivimo u miru s Gospodinom .Ovih blagdanskih dana posebno nas uzdizu Bogu molitve kako bi Mu se otvorili i obratili.
Sto znaci za nas Bozic.. Pojasnjavajuci sto za nas znaci Isusov dolazak ili Bozic . Bog nam daruje Sina ,svojega jedinorodjenca , jer nam zeli darovati svoju radost i mir. Mir nam daruje posebice u tisini, kada slusamo ono sto nam On govori, bilo za vrijeme molitve, bilo u drugim trenutcima, jer ziveci u zajednistvu s Njime, On nam se daruje tijekom cijeloga dana. Bozic je prigoda za darivanje osmjeha, dobrih djela i prastanja, darivanje sebe Bozic moze evangelizirati,hod prema nebeskoj radosti potrebno suzbijati sve sto je lose.i uciniti novoga covjeka od nas....


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 pro 2008 09:21 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Advent je za mene svaki dan u mome srcu jer svaki dan ga primam i On je stalno uz mene ,u meni,kraj mene i svugdje gdje sam ja i On je samnom...U svakom mom koraku,u svakoj mojoj zelji u svakoj molitvi i zapravo ga i ne trebam ocekivati,jer On je tu u meni i samnom...U svakoj veceri kad legnem spavati On je samnom,u noci dok spavam On bdije nadamnom,ujutro cim otvorim oci On je tu...Isus se rada iz dana u dan u mome srcu ,Njega vidim u svakom djetetu,u svakoj osobi koju susrecem,zapravo u svakom stvorenju...Isus je i sada tu medu nama,ali mi moramo vjerovati..Primamo ga u pricesti,pricamo s Njim svaki dan preko Svetog Pisma,jer Sveto Pismo ziva je Rijec Bozja...Zapravo ti dani Dosasca samo obnavljaju nasu vjeru u proslost prije 2000 godina i vise...Radosno cistimo nase stanove i kuce i pripremamo se da se podsjetimo Rodenja nasega Kralja nad Kraljevima koji se je radi nas rodio i nas svojom smrcu otkupio...Ispovjedamo nase grijehe jer mi smo samo mala ljudska gresna stvorenja i zelimo uvijek iznova ocistiti i nasa srca da bude Isusu ljepse i ugodnije u njima se nastaniti...Neki to cine cesto prema osjecaju potrebe,neki jedva samo jednom ili dva puta godisnje...ipak i to je znak ljubavi koju zele iskazati nasem Kralju...Mi upravo uvijek nesto trazimo i iscekujemo ono sto vec imamo,ono sto nam se daje iz dana u dan...Kucu gradimo cijeli zivot,uvijek nesto mjenjamo,dogradujemo,sredivamo.Placu dobivamo samo jednom u mjesecu,a raditi moramo iz dana u dan...Kuhati i jesti moramo i vise puta na dan i sve ima svoje odredeno vrijeme kada cemo sto i kako,a Isusa imamo 24 sata stalno kad got to pozelimo...On nam se daje u izobilju u svakom trenutku nasega zivota...Oooo ,kako bi bili sretni kad bi ga samo znali uvijek prihvatiti i dati mu se kao sto se i On nama daje...Kad bi ga znali samo zadrzati u nasim srcima i nikada ga vise ne ispustiti koliko bi bili mirniji i sretniji...Zato preporucam svima onima koji Ga jos traze da Ga pronadu ovoga Adventa i zadrze,vrijeme prolazi i dan je blizu...stog pozurite...Ostajmo u molitvi za one izgubljene koji jos traze i kojima zlo neda da Ga pronadu,molimo za njihov rast u vjeru i za njohov povratak na put zivota,istine i ljubavi...molimo zajedno da se i oni jednog dana pocnu radovati kao i mi sada ovome Adventu...Amen.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 10 pro 2008 21:58 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Priprema za rodjenje Kristovo u Betlehemu, mi zelimo dozivjeti sebe u njegovoj blizini"
Slavljenje Bozica je velika zadaca svakog vjernika, ljudima je potrebna "vedrina srca i duha, svjetlo Bozicne noci koje je pastire pokrenulo da podju ususret Kristu i poklone mu se, te zvijezda vodilja koja je mudrace s istoka dovela do Betlehema da daruju Isusa i poklone mu se". Prolazimo kroz vremena gubeci svijest da se Isus rodio i da nam je donio spasenje te da nas opterecuju promasaji i neostvarena nadanja, da nas bole rane koje je nanijela mrznja, te da nas "pritiscu svagdanja ponizenja i ponovna vrijedjanja".

Dozvolo da nam se u srcu rodi Bozic...

Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 11 pro 2008 19:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
SVJETLO MIRA IZ BETLEHEMA

Slika
In mehr als 25 europäische Länder
Das Friedenslicht aus Betlehem leuchtet heuer zum 23. Mal als Weihnachtsbrauch von ORF Oberösterreich. Es wird als Sinnbild der Botschaft vom Weihnachtsfrieden in mehr als 25 europäischen Ländern verteilt.

Marlene Irndorfer wird es persönlich nach Portugal, Straßburg und Brüssel bringen.
Slika
Marlene Irndorfer ,osobno ce odnesti svijetlo u Portugal,Straßburg,i Brisel…

24Iz Wiena organiziraju prije Bozica skautsko-izvidjacku akciju ,ove godine 23 po redu “Friedenslicht aus Betlehem” i pronose svjetlo iz Betlehema rukama izvidjaca u sve zemlje Europe. Betlehemsko svjetlo mira je akcija koja se u zadnje vrijeme odvija vec. Godinama za redom. Svjetlo mira putuje iz Betlehema u Wien odakle ga izvidjaci raznose po cijelom svijetu. Ono je simbol dobrote, iskrenosti, topline i prijateljstva.

Slika


"ORF SVJETLO MIRA IZ BETLEHEMA" razdjelju izvidjaci od 1989 god iz Wiena preko 25 zemalja Europe.
Slika

Ideja "ORF SVJETLO MIRA IZ BETLEHEMA" stoji u uskoj vezi sa Isusovim rodjenjem. Ono podsjeca na poruku mira sa pastirskih polja od prije vise od 2000 godina. Neposredna blizina Bozicnih Blagdana trebala bi sve ljude poticati na prenosenje "SVJETLA MIRA" u narodu.
Od tada se svake godine u vrijeme Dosascaa u Wienu, okupe izaslanstva skauta iz zemalja Europe i na ekumenskom slavlju u crkvi upale svjetla na svjetiljci donesenoj iz Betlehema i nose ih u svoje zemlje gdje ih dalje raznose u sve gradove i sela.
Postujuci ekumenizam na svecanosti u Wienu uvijek su prisutni predstavnici vise vjerskih zajednica, katolici, evangelisti i pravoslavci..
"SVIJETLA MIRA" Zbog toga je dobro s tim ljudima razgovarati te odrzati jedan susret razdjeljenja svijetla, eventualno organizirati svecano prenosenje svijetla,koje se obicno odrzava uz Sv.Misu…
Nadajmo se kako cemo i mi ,putem inter-neta , sudjelovati u sirenju svjetla mira i ljubavi u svoje domove,medju druge ljude sirom svijeta i odnoseci fenjere sa svjetlom u nase domove.,i ujedno i na Tebe-trazim..


Slika


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 24 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2, 3  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 50 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr