www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 25 tra 2024 12:09

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće
Autor Poruka
PostPostano: 19 sij 2009 22:14 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
Čovjek ljubi kad je spreman odreći se sebe. “ Tko izgubi svoj život, sačuvat će ga.”

4-6 redak: Ljubav se shvaća logikom srca. «Srce ima svoje razloge koje razum ne razumije». Ljubav se ne hvali, ne gleda sebe, ljubav je strpljiva, dugotrajna, ne vrti se oko sebe, zaboravlja sebe, ponizna je, sebe se odri­če, velikodušno podnosi drugoga, nije nepristojna, profinjena je i mila, plemenita, pazi na male stvari, ne traži priznanje, ne traži prednost, priznaje drugima dobro, ne zavidi, hvali druge, traži dobro drugoga, tuđi uspjeh doživljava kao svoj, raste preko uspjeha drugih, ne da se ogorčiti ni razljutiti zlom drugoga, spremno oprašta, ne pamti zlo, ne kapitulira u teškoćama već ih svladava, uvijek je tu za dru­goga. Dobrostiva je i dobrohotna, ne veseli se nepravdi, ne raduje se tuđem padu i zlu. ne nadima se, mirna je, blaga, tiha, prihvaća i čuva drugoga, ima suosjećanja s drugim, ako je stroga nije oštra, nosi ulje blagosti, ne traži priznanje, nije ironična ni cinična, poštuje druge.


Evo za nase mlade,goji gore od ljubavi...da se malo izjasnu... smajlic22


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 07:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 29 pro 2007 01:21
Postovi: 573
Lokacija: Mostar
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Da ljubim, nauči me Gospodine.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 20 sij 2009 12:07 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
rebeka napisao:
"Srce ima svoje razloge koje razum ne razumije"

... poznate su riječi B. Pascala, podjednako često zloupotrebljavane kao i one A. de Saint-Exupery-ja: "Samo srcem se dobro vidi, bitno je očima nevidljivo."

Jer za to isto "srce" u Sv. Pismu nalazimo i ovakve riječi:

Podmuklije od svega je srce. Jedva popravljivo, tko da ga pronikne? (Jr 17,9)

Istina je i ono prvo i ovo drugo, rekao bih. Kao lice i naličje medalje, stvari počesto nisu (samo) onakve kakve se čine na prvi pogled.

Ljubav nije samo stvar srca, nego cijelog našeg bića, pa tako i razuma:

Ljubi Gospodina Boga svojega svim srcem svojim, i svom dušom svojom, i svim umom svojim. (Mt 22,37)


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 14:02 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
ako smijem malo nadopuniti, našeg dragog Timoteja :D :grlim te:

1 Sam 16
7Ali Jahve reče Samuelu: "Ne gledaj na njegovu vanjštinu ni na njegov visoki stas, jer sam ga odbacio. Bog ne gleda kao što gleda čovjek: čovjek gleda na oči, a Jahve gleda što je u srcu."

2 Ljet 16
9Jer Jahve svojim očima gleda po svoj zemlji da bi se ohrabrili oni kojima je srce iskreno prema njemu."

Izr 14
30Mirno je srce život tijelu, a ljubomor je gnjilež u kostima.

Ps 51
12Čisto srce stvori mi, Bože,
i duh postojan obnovi u meni!

Jr 29
13Tražit ćete me i naći me jer ćete me tražiti svim srcem svojim.


Slika



Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 14:37 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 16 ožu 2006 15:36
Postovi: 6388
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 46 zahvala
“Ljepota zrači iznutra kada ste mekog srca i puni ljubavi i sreće.”

Ljubav postaje svjesna sebe onda kada se objavljuje, i utoliko vise onaj koji je obuzet njome ne samo sto je prihvaca nego je i ohrabruje, nazivajuci je imenom, to vise ona, ljubav, buja u njemu i nadvladava ga.
On zraci ljubavlju,i bez izgovorenih rijeci ljubavi..osjeti se ta prava ljubav...

Ljubav je snaga koja ruši sve zapreke, prodire u sve tamne zakutke svijeta, svladava sve udaljenosti između ljudi, pobjeđuje sebičnost, patnju, smrt. Ljubav nas na svojim krilima nosi do Srca Božjega. Ako ne odlučimo pravo ljubiti ostajemo neostvareni, u srži nezadovoljni, nanosimo drugima boli, a i sami sebe osuđujemo na patnju.

Svaki je covjek pozvan na ljubav, pozvan ljubiti i biti ljubljen jer stvoren je za ljubav! Kada mu je ljubav uskracena, kada je sprijecen darovati je, u covjeku se nesto buni, uznemiruje, protestira .Covjek,kada pomisli samo na rijec ljubav,odmah u masti dolaze mu pred oci…crveno srce,najcesce i crvene ruze,tekstovi pjesama o ljubavi itd.
Dvoje mladih,zagrljenih,nasijanih..sretnih i veselih…Svi mi volimo da smo ljubljeni i da ljubimo..To je slika ,koja nije podpuna,kojoj nesto fali,odnosno fali joj ono najosnovnije...

Prava ljubav za sobom povlači jednu ogromnu odgovornost. A riječ ''odgovornost'' u svome korijenu ima riječ ''odgovor''! Ovako gledajući: ljubav bi bila odgovor na poziv Onome o kome sveti Ivan govori u svojoj poslanici, a to je poziv na ljubav! Taj odgovor ostvarujemo ljubeći onoga koga nam je Bog stavio na životni put jer ''bližnji nam je darovan da očitujemo Bogu koliko ga ljubimo'' (sv. Katarina Sijenska).

Ali mladost –ludost,cesto brzina ,pravi zbrku na svom putu ljubavi, mi zedjamo biti ljubljeni i ljubiti .Istinska ljubav je samo ona koja prihvaca drugogoga , koja je sposobna podnositi mane i nedostatke drugoga,biti uljudna i sposobna zrtvovati se za drugoga, biti vjerana i cekati i biti strpljiva. Tamo gdje ljubav nije sposobna podnosti nesporazume ,odnosno nositi drugoga ,onda ona nije u podpunosti .To je zaljubljenost ,vrijeme koje je pripravak za ljubav ,momentalno odusevljenje i zanos,necega novoga ,odnosno .."tom osobom"
A znamo da ono sto je sagradjeno na pijesku nema cvrstog temelja i rusi se ''kad navale bujice i duhnu vjetrovi'' (usp. Mt 7, 24 - 27).

Ono sto je sagradjeno na lazi,propada.. Uspjeha,ne moze nikako biti ,jer se cesto sagradi na lazi ,gdje s vremenom propada..i sve nestaje....
Netko ce reci kako je to samo nesavrsena ljubav kojoj treba vremena za savrsenstvo.Da bi zaista uvidio istinsku ljubav,potrebno je biti razborit.. Razborit covjek ,moze da kontrolira srce iz kojeg proizlazi ljubav.. Ljubav nije razlog da se odreknemo pameti.A to je najvececa greska koju mladi cine...danas,svjesno ili bez znanja..
Razboritost nam pomaze da odlucimo koje zelje treba zadovoljiti i kako.Razboritost,znaci biti oprezan..Za sve u zivotu,polazemo neki ispit ..da bi se usavrslili u tome..pa tako je i zaljubljenost potrebna...da bi se ostvarila ljubav..
Ali nema nesavrsene ljubavi: ili je ljubav ili nije ljubav – izmedju nema mjesta za nesto trece! Ona se samo moze ocitovati s manje ili vise jakosti, kako je kome darovano od Boga. Netko je sposoban vise trpjeti te na taj nacin i jace ljubiti u Gospodinu, a netko opet moze, u usporedbi s drugim, ''manje'' ljubiti, ali bitno je da daje sve..


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 15:16 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 17 pro 2007 09:32
Postovi: 979
Lokacija: Zagreb
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
joakim napisao:
ako smijem malo nadopuniti, našeg dragog Timoteja :D :grlim te:

Smiješ naravno, meni barem ne smetaju citati iz Sv. Pisma. :wink: Evo još nekoliko:

Gospodin s nebesa gleda na sinove ljudske da vidi ima li tko razuman Boga da traži. (Ps 14,2)

Znamo: Sin je Božji došao i dao nam razum da poznamo Istinitoga. (1 Iv 5,20)

Bezumnomu nije mio razum; stalo mu je dati srcu oduška. (Izr 18,2)

Zapravo su srce i razum nerazdružive 'moći duše':

Razumno srce traži znanje, a bezumnička se usta bave ludošću. (Izr 15,4)

Moja će usta zboriti mudrost, i moje srce misli razumne. (Ps 49,4)

smajlic28


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 19:00 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 13 vel 2006 13:38
Postovi: 1753
Lokacija: Ljubi i čini što hoćeš!
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
pa da zaokružimo "opus" i našom dušom i tijelom :wink:


Post 2
7Jahve, Bog, napravi čovjeka od praha zemaljskog i u nosnice mu udahne dah života. Tako postane čovjek živa duša.

Pnz 4
29Ondje ćeš tražiti Jahvu, Boga svoga. I naći ćeš ga ako ga budeš tražio svim srcem svojim i svom dušom svojom.

Pnz 11
18Utisnite ove moje riječi u svoje srce i svoju dušu; kao znak ih privežite na svoju ruku; neka vam budu kao zapis među očima!

Ps 33
20Naša se duša Jahvi nada,
on je pomoć i zaštita naša

Ps 103
1Davidov.
Blagoslivljaj Jahvu, dušo moja,i sve što je u meni, sveto ime njegovo!
2Blagoslivljaj Jahvu, dušo moja,
i ne zaboravi dobročinstva njegova:

Mt 10
28"Ne bojte se onih koji ubijaju tijelo, ali duše ne mogu ubiti. Bojte se više onoga koji može i dušu i tijelo pogubiti u paklu."

1 Pt 2
25Doista, poput ovaca lutaste, ali se sada obratiste k pastiru i čuvaru duša svojih.

1 Kor 6
19Ili zar ne znate? Tijelo vaše hram je Duha Svetoga koji je u vama, koga imate od Boga, te niste svoji.

1 Kor 15
40Ima tjelesa nebeskih i tjelesa zemaljskih, ali drugi je sjaj nebeskih, a drugi zemaljskih. 44sije se tijelo naravno, uskršava tijelo duhovno. Ako ima tijelo naravno, ima i duhovno.

1 Kor 9
27nego krotim svoje tijelo i zarobljavam da sam ne budem isključen pošto sam drugima propovijedao.

1 Sol 5
23A sam Bog mira neka vas posvema posveti i cijelo vaše biće - duh vaš i duša i tijelo - neka se besprijekornim, savršenim sačuva za Dolazak Gospodina našega Isusa Krista.

iz ovoga svega,je vidljivo da doista, nijedno bez drugog ne može i neće...isprika autoru teme,ako smo možda malo skrenili s teme,ali mislim da će ipak biti na korist...




Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 20 sij 2009 19:18 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 11 ruj 2006 07:42
Postovi: 355
Lokacija: ...Daljina Tvoje Ljubavi cini me jakom...
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala

Slika

Predaj se srce…

Uče nas da ne odustajemo, da se ne predajemo. Život je natjecanje, borba….
I tako nam svrha naših života izmiče iz vida…
Najteža borba jest ona koju trebamo voditi sa sobom… U nama se sve opire predanju. A ne bi li bilo mudrije prepustiti se u ruke Onome koji te stvorio?
Ne bi li borba trebala okončati predajom koja će ti omogućiti da postaneš ono što zaista jesi ti sam, za što si stvoren, … Ne možeš ostvariti svrhu svog života ako stalno misliš na svoje planove, želje, ponos, ambicije….


Radije pričamo o uspjehu, savladavanju prepreka i pobjedama, nego o popuštanju, poslušnosti i predanju…
A istina je da…
Bog ne želi dio tvog vremena, on te želi cijelo vrijeme.
Bog ne želi nešto od tebe, On želi cijelog tebe!
Ne prepuštaj mu se iz straha ni dužnosti, već s ljubavlju za Ljubav!!!
Predati se ne znači biti lijen, nezainteresiran ili fatalist. Predanje traži da cijelim svojim bićem vjeruješ Bogu. I da mu se prepustiš.
Umjesto da se više trudiš, više se uzdaj u Njega. Ne moraš u svemu biti glavni, ne moraš sve kontrolirati u životu. Kada te obuzimaju beznađe, strah, tjeskoba, ljutnja… Nije to znak da si napušten, već da si sebe preopteretio očekivanjima - to te On zove da mu vjeruješ… da se daš voditi…
Ma jednostavno budi čovjek, i pusti Boga da bude… Bog?!

R. Warren


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2009 08:24 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 23 srp 2008 14:46
Postovi: 410
Lokacija: Sl.Brod-Đakovo
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Tko ima dovoljno veliko srce????
Tko ima dovoljno razuma????


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 02 vel 2009 08:29 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 21 pro 2007 09:22
Postovi: 8104
Lokacija: münchen
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
kresho napisao:
Tko ima dovoljno veliko srce????
Tko ima dovoljno razuma????


Nitko osim Boga.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 16 post(ov)a ]  Idi na stranu 1, 2  Sljedeće

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 77 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr