www.tebe-trazim.com

Pusti samosažaljenje kameno, Duh Sveti će nastanit...srce tvoje ranjeno
Sada je 28 ožu 2024 19:58

Vrijeme na UTC [LJV]




Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2
Autor Poruka
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2009 21:27 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 12 ožu 2008 13:13
Postovi: 58
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
nositi kriz i prihvatiti kriz,,ponekad je tesko,,bez pitanja i bez pobune,,zasto bas mi?
al nekako to i mogu prihvatiti,jer ,,sami kriz izgrađuje nas u ono sta jesmo,,i u ono sta budemo
samo namece mi se pitanje,,svi u vecini imamo djecu,i javlja se ona zastita roditelja,,kako nasa djeca u danasnejm svijetu?
kako im objasniti,kad je ljudima sve vise nenormalno da zivis Boga i vjerujes svim srcem?
kako da opstanu njihova srca kad vecina njihovih prijatelja je izgubljena ne svojom krivnjom?
namece mi se to pitanje,,kako djeci objasniti da je to njihov kriz a da shvate ,,bez isuvise opterecenja,,
nekako razmisljam,,kako ih pripremiti na sve ovodanasnje bezlicje,,i strah pomalo vlada,,


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 01 vel 2009 22:05 
Odsutan
Registrirani korisnik
Registrirani korisnik

Pridružen: 01 sij 2009 12:23
Postovi: 37
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Djeca nisu naše vlasništvo nego su samo došla kroz nas na svijet da za Boga, Oca svojega izvrše zadatak koji im je Otac namjenio. Naš je zadatak da tu djecu odhranimo i pružimo ljubav, a odgoj bi trebalo prepustiti Ocu...dakako da Otac toj djeci govori preko naših usta pa se nama čini da ih mi odgajamo. Ne možemo mi tu djecu voljeti više nego li ih voli onaj koji ih je stvorio, upisao u njih određene karakteristike i perma njima ih odgaja i usmjerava u cilju kojem su namjenjeni,a znamo čemu smo svi namjenjeni...izgrednji Kraljevstva Božjeg tu na zemlji. Otac nadgleda svakog od nas i vodi svakog svojim putem do obraćenja i to sa puno strpljivosti. Zaista na neke stvari ne možemo utjecati, ali znajući da su u rukama svog pravog Oca, Majke i Brata,čvrsto vjerujem da će ipak sve izaći na dobro... Bog vas blagoslovio... :b232:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2009 21:12 
Odsutan
Novoregistrirani korisnik

Pridružen: 03 vel 2009 19:07
Postovi: 8
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 0 zahvala
Mario23 napisao:
Kad pogledamo primjer jednog vrsnog sportaša.
Taj čovjek je triba proći toliki križ teških i teških treninga nebi li bio pravi sportaš.

To je toliko jednostavno shvatit. Križ klesa i grljenjem tog križa pretvaraš se u snažnu osobu, baš kao i sportaš.



Ako sportaš voli taj sport koji trenira vrlo malo toga je patnja,a ako ne
voli ,već to trenira iz razloga novce da zaradi, to će mu biti ogroman teret kao što si rekao.
Bit je koji je motiv.


Vrh
 Profil  
Citiraj  
 Naslov:
PostPostano: 03 vel 2009 21:34 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 12 stu 2008 10:35
Postovi: 1008
Lokacija: Split
Podijelio: 0 zahvala
Zahvaljeno je: 1 zahvala
Baš tako.
Evo možda sam i slučajno rekao isto, citiram sebe. "Grljenjem tog griža.." znači voljenjem tog što radiš, uspjet češ, a ako češ se odupirati, u vašem slučaju ne voljeti teško češ.

U pravu ste. :mrgreen:


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 05 vel 2015 22:13 
Odsutan
Korisnik s preko 1000 postova
Korisnik s preko 1000 postova

Pridružen: 17 stu 2006 11:57
Postovi: 1390
Lokacija: Velika Gorica
Podijelio: 123 zahvala
Zahvaljeno je: 121 zahvala
maranatha napisao:
...jako mi se svidio ovaj tekst pa sam ga htjela podijeliti sa svima....


----
Prije ili kasnije udarit ćeš glavom u odvratnu poprečnu gredu koja će tvoj život učiniti križem.
Razboliš se. Stradaš. Drag čovjek umire. Tvoje napredovanje u zvanju bude prekriženo.
Prevaren si, ostavljen na cjedilu od vlastitoga muža, od vlastite žene.
Drugi rade protiv tebe. Iscrpljen si. Ne možeš dalje. Ova poprečna greda može zauzeti sve oblike i razmjere.
Ne gleda na titulu i položaj, na ime i stalež, ne gleda na debljinu tvoga novčanika ni na tvoje odnose ni na tvoj ugled kod ljudi.
Sretan si, sve se odvija divno.
A onda je odjednom tu, ta poprečna greda.
Može ti postati toliko neizdrživa da očajan poželiš jedino smrt.
Križ je realnost u svakome ljudskom životu. Ali sve manje ljudi mu je doraslo. Više ga ne prihvaćaju i ne podnose njegov teret. Ali ti nemaš drugoga izbora. Ili ćeš nositi svoj križ ili će te tvoj križ zgnječiti. Ali moći ćeš ga nositi jedino ako naučiš shvaćati skriven smisao križa. Križ te vraća natrag k istini o tebi, k pravoj mjeri ograničena, slaba, ranjiva, malena ljudskog djeteta. Križ te može osloboditi stvari koje te hoće zgnječiti. On te može osloboditi tvoje osrednjosti. On je kao antena preko koje možeš primiti od Boga vijest. Ona te neće osloboditi tvoga trpljenja, ali te može osloboditi od neizdržive besmislenosti trpljenja i njegove neplodnosti. Ti možeš opet biti čovjek. Ti sve vidiš drukčije i mnogo bolje očima koje su plakale.



Predivan tekst i odlična tema!


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 06 vel 2015 08:52 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 10 lis 2011 08:24
Postovi: 628
Lokacija: Mostar
Podijelio: 137 zahvala
Zahvaljeno je: 64 zahvala
"Raspeta ruka drvo križa miluje,
Pružena srcu - ljubljeni Isuse!
Uz pogled blag i osmjeh drag.
To drvo križa, Ljubavi je znak!

Svjedovi Tvoje milosne moći,
čekamo dan kad ćeš doći.

Promatram lice umiveno suzama,
svaka je kaplja nova pobjeda.
Svi naši putevi milošću Tvojom su vođeni.
Križevi postali krila za Tvoje dvore,
ranjene duše za vječni spas se mole!"

Istina, križ je realnost u našim životima! Prije ili kasnije, svi se susrećemo sa raznim poteškoćama..našim životnim križevima...Netko već kao dijete, netko u nekoj kasnijoj životnoj dobi. Svakome, njegova patnja, njegov križ izgleda najteži..križevi drugih izgledaju nekako podnošljiviji, lakši...Posebno, ako se povedemo za svjetovnim razmišljanjima..kad nam se čini da bolje, lakše prolaze oni koji se niti ne trude..kao da im sve ide od ruke..
Ali, pitam se..što bi bilo od nas, kakvi bi ljudi postali da nemamo svoje životne križeve!?
Nekada prije, nisam ni ja shvaćala smisao križa...bilo mi je zbunjujuće i kad bi god bi mi se pojavila takva razmišljanja, trudila bih se odagnati te misli..nesvjesno sam bježala! Ali, križ nas čeka..onakav, za kojeg Bog zna da možemo nositi, da imamo dovoljno snažna ramena za njega..
I da, ili ćemo ga nositi..ili će nas slomiti..
Ogromna je razlika, križ smatrati kaznom, prokletstvom i svaki dan kukati nad svojim životom..ili, nositi svoj križ iz ljubavi prema Isusu, prepuštajući se volji Božjoj..
Veliki je blagoslov, milost..kada nas teret našega križa nauči pasti na koljena..pred Bogom! I tada, kao da se otvaraju naše duhove oči, kao da duša ozdravi..kad shvatimo, prihvatimo svoj križ..takav, kakva jest. Isus je za nas nosio preteški križ..bio raspet...Preskupo nas je platio...
I ako u Njemu nalazimo svoju snagu..sve onda ima smisao, križ nije naša kazna nego nas počinje oslobađati..Teret križa, iz dana u dan čisti naše srce...našu dušu..ozdravlja nas od naših grijeha, naših slabosti! Donosi blagoslove nama samima, našim dragima...
I zato, s Bogom..ne trebamo se bojati ni života ni životnih križeva...


Vrh
 Profil  
Citiraj  
PostPostano: 11 vel 2015 10:51 
Odsutan
Korisnik s više od 100 postova
Korisnik s više od 100 postova

Pridružen: 09 lip 2014 15:14
Postovi: 132
Lokacija: Hrvatska
Podijelio: 80 zahvala
Zahvaljeno je: 45 zahvala
Moj križ

Kako li teško
Nosih ja križ
Napravljen za me
U Nebeska Tesara

Plačući često
Bunih se zdvojno
Križ taj nije
Uopće moj

Slabe vjere
Smetena uma
Istina svijetla
Bijaše mrak

Ustrajne prošnje
Otvore srce
I ugledah ime
Svoje na križu

Da, moj je
Duh me rasvijetli
Istina Božja
Razveseli dušu

Križ života
Nije kazna
Usud ni bijeda
Života čovjeka

Životni križ je
Ljubav vječna
Boga za ljude
Svijeta svog

Pomozi, o Bože
Da dođem k Tebi
Noseć' pošteno
Križ jedinog
Života svog


Vrh
 Profil  
Citiraj  
Prikaz prethodnih postova:  Sortiraj po  
Započni novu temu Odgovori  [ 17 post(ov)a ]  Idi na stranu Prethodni  1, 2

Vrijeme na UTC [LJV]


Tko je online

Nema registriranih korisnika pregledava forum i 14 gostiju


Ne možeš započinjati nove teme.
Ne možeš odgovarati na postove.
Ne možeš uređivati svoje postove.
Ne možeš izbrisati svoje postove.

Traži prema:
Idi na:  
Pokreće phpBB® Forum Software © phpBB Group
phpbb.com.hr